Poliranje - Čudeži se dogajajo!!!

Izgled Alfic, povečanje moči
Odgovori
cresh
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 139
Pridružen: Ne Avg 17, 2008 7:05 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Litija

GTAm napisal/-a:A ima kdo izkušnje z Silco pastami? Sem dobil informacije, da naj bi bile baje boljše od 3M ovih. Kaj resnice v tem?
jst mam izkušnje z 3M pastami in lahko zelo pohvalim, sploh njihovo tagrobo pasto(zelen zamašek).
Scremer
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1700
Pridružen: To Apr 05, 2005 9:43 pm
Vozilo: AR159, AR spider veloce
Kraj: Kransterdam
Kontakt:

GTAm napisal/-a:A ima kdo izkušnje z Silco pastami? Sem dobil informacije, da naj bi bile baje boljše od 3M ovih. Kaj resnice v tem?
Nimam izkušnje z Silcotovimi pastami imam pa izkušnje z pastami od Menzerne. Iz Menzerne je pa prišel za mene presenetljiv odgovor, ki pravi da njihove paste razpečuje Silco... Ker Silco njihovih produktov v prodajnem programu nima je kolega preverjal dalje in prišel do novih podatkov... Silco pod svojim imenom trži Menzerna paste. Katere tipe past pa tlačijo v svojo embalažo moram pa še ugotovit.

3M je zelo okej, vendar je po mojih izkušnjah z Menzerno precej bolj prijetno delat (lahko jo obdeluješ dalj časa in pa nimajo izrazitega vonja kot 3M).
Uporabniški avatar
GTAm
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5102
Pridružen: Sr Jan 14, 2004 12:36 pm
Kraj: Postojna

Aha, zanimiv odgovor. Lokalni prodajalec, ki je tudi moj kolega je rekel, da ličarji bolj pohvalijo Silcotove paste kot 3M-ove. Sicer se mi je zdelo to rahlo čudno... Mogoče pa poizkusim res s Silco pastami.
Uporabniški avatar
LaserJaMM
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 7497
Pridružen: Sr Sep 24, 2003 1:12 am
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

Prvo ovca, potem gobica.. ne pozabt!

Ceprav je na otip ovca mehkejs in zgelda kot da je za fino poliranje, koncno.. to ni tko... ovca dela holograme, katere odstranis s peno.

Nevem ce je ze blo povedan, ne da se mi nazaj brat.
Uporabniški avatar
LaserJaMM
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 7497
Pridružen: Sr Sep 24, 2003 1:12 am
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

Btw.. profi pasta k jo uporablajo recimo v Mercedes Benz AG... je Menzerna.. dobis jo pa pr Top Finishu. Bela ( groba), Siva ( fina). 3M in ostale so drugace tud dobre.. glavno je da ni hobby a'la sonax, automagic itd..
cresh
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 139
Pridružen: Ne Avg 17, 2008 7:05 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Litija

LaserJaMM napisal/-a:Prvo ovca, potem gobica.. ne pozabt!

Ceprav je na otip ovca mehkejs in zgelda kot da je za fino poliranje, koncno.. to ni tko... ovca dela holograme, katere odstranis s peno.

Nevem ce je ze blo povedan, ne da se mi nazaj brat.
No sam ne dobiš z vsako peno pa z vsako gobo holograme ven. Važn je da ne delaš nekih preskokov, prvo lepo z grobo pasto pa potem postopoma do vse finejše. Sploh pri črnih so problem hologrami. Sicer ma pa 3M prov posebno antihologramsko pasto&gobo.
Uporabniški avatar
LaserJaMM
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 7497
Pridružen: Sr Sep 24, 2003 1:12 am
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

:)

Ce bi kdo rad mislim da bo Top Finish letos tud kej organiziru kak solanje brezplacen o negi vozil. Past je na miljone, gobic tud. Najpogostejša napaka pri HOBBY poliranju avta je pa to da grejo prvo s peno in nato z ovco ker je slednja na otip mehkejsa.

Fora pri poliranju je da ti lak segrevas in "razmazes" v pore.
tayron8
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 64
Pridružen: Pe Jun 20, 2008 9:52 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Celje

Poliranje in kemično čiščenje z kozmetiko AUTO MAGIC je res super-preverjeno, samo pri nas v Celju je to ceneje in hitreje.
ALFA : v njej je lepota in drznost
Uporabniški avatar
Overs[t]eer
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1704
Pridružen: To Sep 21, 2004 11:37 pm
Vozilo: 156 3.2 GTA
Kraj: Ljubljana

Še en "čudež", ki se je dogajal ta vikend na Mihollovem dvorišču.

Slikce pred, med in po poliranju - samo en delček haube ki je služil kot test. Na koncu se je celoten avto prelevil v pravega malega Ferrarija...



Slika


Slika


Slika
Miholl
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5328
Pridružen: Po Okt 18, 2004 3:40 pm
Vozilo: 156 sw
Kraj: Novo mesto
Kontakt:

Ostali kosi avta pred poliranjem:

Slika

Slika

Slika


Še končni izdelek po cca. 6,5 urah:

Slika

Slika


Hvala še 1x Overju za njegov čas, uvajanje in material.
svabo
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1739
Pridružen: Ne Mar 23, 2008 10:50 am
Vozilo: 156 SW, 1.9 MJTD,2004
Mondeo V karavan, titanium,powershift 2016
Kraj: metropola

Tud jst se pripravljam na poliranje in to z veseljem \:D/ \:D/ ;pa me zanima kje se da kupiti nastavek za poliranje(tista goba ki pride na mašino),ali je to v enem kosu :?: :?:
Pa v mislih imam kupiti turttle polirni program-DA-NE :?: :?:
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Tele gobice in nastavki tudi mene zanimajo.
A je ta naprava ki si jo uporabljal za poliranje navadna fleksarica ali kakšna posebna polirna mašina?
Fotr ima doma tudi vibracijsko/rotacijski brusilnik, s čim bi bilo bolj primerno polirati?

Kaj se med poliranjem zgodi z popravki na laku ki so narejeni ročno (korektura luknjic od kamenčkov) Je kakšen način da se zadeva "zapolira"?
svabo
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1739
Pridružen: Ne Mar 23, 2008 10:50 am
Vozilo: 156 SW, 1.9 MJTD,2004
Mondeo V karavan, titanium,powershift 2016
Kraj: metropola

:D :D Jst sm tud hotu napisat fleksarca pa sm si premislu da nebi cepec izpadu.
TribesMan sej ne da si ti izpadu cepec,sam sej veš kako je to :wink:

Uglavnm naju zanima ta nastavek,sej najprej sm mislu da bi delu kr tko na roke pa vato,pol sm pa to vidu...
Uporabniški avatar
GTAm
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5102
Pridružen: Sr Jan 14, 2004 12:36 pm
Kraj: Postojna

Vse piše že v tej temi... Dajte malo prebrat ;)
Uporabniški avatar
Overs[t]eer
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1704
Pridružen: To Sep 21, 2004 11:37 pm
Vozilo: 156 3.2 GTA
Kraj: Ljubljana

1. O nastavkih in gobah sem res že pisal na prejšnji strani.
2. Fleksarca ma 10k obratov (za poliranje jst uporabljam med 1k do 1,4k), obstajajo sicer takšne ki imajo regulacijo ampak še vseeno ni enako... Hobi polirka ni tak strošek - je ostala oprema na koncu veliko večji strošek.
3. Turtle (moje mnenje) ni neka znamka med polirnimi pastami (priporočam da kontaktiraš uporabnika "cresh").
4. Popravki luknjic na havbi - to sem pisal že v tej temi viewtopic.php?t=15850 - luknjico se zafila z barvo, potem pa zbrusi komplet tisti predel okol luknjice s finim npr 3000 tako da se zravna višina in potem konkretno spolira... Priporočam pa učenje na kakšni stari haubi, ker se lahko zelo hitro zaj... (ne odgovarjam za posledice :mrgreen: )
Odgovori
  • Informacija