širjenje blatnikov

Izgled Alfic, povečanje moči
Odgovori
ziped2
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 1
Pridružen: Pe Sep 18, 2009 3:05 pm

živjo!
imam alfo 156 1.9 jtd 1999, gor pa sem zmontiral feltne asw 7,5J 17 col.
gor mam dimenzijo 215 45 17 tko da je guma rahlo napeta.. pa mam problem, da ko je avto zadaj naložen mi v ovinkih podrsa ob blatnik. avto ima original podvozje, ter ko ni naložen je kar visok :roll:

kaj se mi najbolj splača naredit...v planu mam tut nižanje..

a se splača valčkat, in do kok se valčka brez da bi rabu štrihat... a so kakšne druge varjante? pa kok prbližno stane valčkanje pa kdo bi mi loh to naredu.

hvala in lp!
Uporabniški avatar
kukec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1163
Pridružen: To Sep 30, 2008 7:23 pm
Kraj: Slov. Bistrica

nižat in tršat amortizerje in pomojem nebi smel bit problem, ker nimaš nekih ekstreminh feln gor.
Slika
Uporabniški avatar
lizard
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4991
Pridružen: To Maj 30, 2006 7:19 pm

Verjetno se ti podrsa samo po oblogi kolotekov.
"There are a lot of good sports car on the road."
"I know, I pass them all the time."
Alfa Romeo. Engineered to Excite.
Uporabniški avatar
colibry
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3840
Pridružen: Pe Feb 04, 2005 5:02 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

u style novak iz ljubljane ima sirjenje blatnikov brez licarskega posega v avto, razen ce so bile obrobe kdaj kitane s kitom in popokajo.. cena je pa cca od 20 do maximalno 50eur na blatnik.
LP
Uporabniški avatar
Gorkichev
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1818
Pridružen: Ne Jul 03, 2005 10:06 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Nova Gorica - Ljubljana - Nova Gorica

z žagco in olfanožem odreži oblogo blatnika.
sitaR
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 16
Pridružen: Po Nov 24, 2008 3:25 pm

podrsa samo na zunanji rob blatnika, tam ene 0,5cm preveč ven gleda rob... hmm za odrezat rob se mi zdi škoda!


se pravi valčkanje se obnese ? ali je preveč nevarno da lak poči (avto je bil že barvan, sicer profesionalno samo nekje sem bral da če je avto bil že štrihan da je večja verjetnost da lak poči.)


lp!
Uporabniški avatar
colibry
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3840
Pridružen: Pe Feb 04, 2005 5:02 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

ce ni bil kitan po robovih nebo nic pocilo.

LP
Uporabniški avatar
milaneze
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 33
Pridružen: Po Okt 13, 2008 2:26 pm

A si prepričan da ti drsa po blatniku?

Meni namreč drsa po plastiki na odbijaču, ravno pri prehodu odbijača v blatnik.

V primeru da je blatnik, bi po moji oceni bilo zadosti samo povaljat notranji rob iz vodoravnega položaja ("/ profil) v navpičnega ("/" profil)
sitaR
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 16
Pridružen: Po Nov 24, 2008 3:25 pm

ja sem prepričan, ker je malo gume že na robu :D
Uporabniški avatar
Yagi-san
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1355
Pridružen: Sr Apr 23, 2008 5:17 pm
Vozilo: ex- Alfa Romeo GT 3.2 V6 Matte Black

Kakšen pa je ET platišča ? Ker največkrat je prav ET problematičen. Ustylov valček je izredno neuporaben (beri: premajhna roka, sem ga imal na posoji). A3M naredi katastrofalno (beri: bil prej tudi pri njih). Zdaj, ena opcija, je da malo povaljčkaš rob navnoter ali pa daš za malenksot podrejat platišče (3mm).
Edina stvar, ki je meni pomagala (ET mojih platišč je 18) in popolnoma odstranila drajsanje so "Federbegrenzer-ji".....gumice, ki ustavijo najnižji hod amortizerja....odkar sem jih zmontiral je BP, tudi če je naložen avto in kdo sedi zadaj......



Yagi-san
rogi
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 668
Pridružen: To Nov 30, 2004 4:04 pm

Meni se tudi zdi da imaš nek čuden ET.
Za valjčkanje je mojster Meglaj v Vugrovcu, blizu ZG. Meni je pred 8 leti na puntu GT valjal zadaj in mi je precej lepo naredil. Kako dela zdaj ne vem...... v sloveniji takrat še nihče ni imel orodja.

Za slovenske mojstre ti je pa že Gregor napisal, na poti iz Kranja v ŠK.Loko imaš še fazerja.
DanijelSipek
Alfist
Alfist
Prispevkov: 415
Pridružen: Po Apr 27, 2009 12:46 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Trate

Zgleda da imaš problem z ET. Valčkanje po blatnikih, al pa kako rezanje robov ne ne vem kaka rešitev. Pri valčkanju se rado zgodi da lak poči, rezt robove - velika nevrnost rje.
Jaz bi ti priporočal enako kot ti je Yagi-san priporočil.
Če pa želiš nižat, pa ti priporočam da vzameš kopmpler amortizer in fedre, po možnosti plinske pa ne smelo več čohat po robovih - al pa probaj dobit enake felne z drugim ET za vsaj 0,5manjši ET.
Slika
svabo
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1739
Pridružen: Ne Mar 23, 2008 10:50 am
Vozilo: 156 SW, 1.9 MJTD,2004
Mondeo V karavan, titanium,powershift 2016
Kraj: metropola

Če kdo zna širiti blatnike potem je to Fazer iz Zg.Bitenj.Jst sm rezal notranji rob cca 3-5mm.Potem sem zaščitil in s čopičem prebarval v barvo avta.Vidi se tudi malo ne ker je spodaj,rja se mi ni pokazala po letu in pol,tko da tudi to je rešitev če je narejena kot je treba :doubt:
sitaR
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 16
Pridružen: Po Nov 24, 2008 3:25 pm

ja et je pri meni problem... no pa saj počoha samo kadar je avto naložen... yagi, kje pa dobiš te podložke za pod vzmeti, mi jih mogoče lahko zrihtaš? ker res počoha samo kadar je do konca naložen pa še to ne veliko...



lp!
Odgovori
  • Informacija