CHIP TUNING

Izgled Alfic, povečanje moči
milla
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 5
Pridružen: To Dec 02, 2003 5:53 pm

Kokr je men znano, mu je ime Matjaž in je iz Slovenj Gradca.
Milla
Uporabniški avatar
Teo
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9750
Pridružen: Po Okt 27, 2003 10:44 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Slovenska Bistrica
Kontakt:

Je možno napisati kaj bolj specifičnega! Morda kakšno ime od podjetja, naslov, telefonsko....
milla
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 5
Pridružen: To Dec 02, 2003 5:53 pm

Sure da!
Podjetje se imenuje Mikrotehnika, sam link se ne dela, k je bl na novo,...
Sodeluje pa z Dimsport Italia ( www.dimsport.com) tam poglej ima tut njihov software in emulator....etc.
Kontaktna številka: 040/715-715 - Matjaz
Milla
Uporabniški avatar
Teo
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9750
Pridružen: Po Okt 27, 2003 10:44 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Slovenska Bistrica
Kontakt:

Hvala =D> =D> =D> =D>
Uporabniški avatar
Turtle
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4033
Pridružen: Sr Okt 01, 2003 5:22 pm
Vozilo: Alfa Romeo Guiletta QV
Alfa Romeo 155 2.5 V6
Kraj: Bilo kuda kiki svuda

Super potem si tudi meni olajšal zadevo, ker se no bom s tem matral
Uporabniški avatar
Teo
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9750
Pridružen: Po Okt 27, 2003 10:44 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Slovenska Bistrica
Kontakt:

Turtle napisal/-a:Super potem si tudi meni olajšal zadevo, ker se no bom s tem matral
Je to letelo na mene?

Jaz sem samo vesel, če imamo čim več informacij o chip tuningih vseh vrst. Da ljudje lahko izbirajo, seveda tudi jaz.
Uporabniški avatar
Turtle
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4033
Pridružen: Sr Okt 01, 2003 5:22 pm
Vozilo: Alfa Romeo Guiletta QV
Alfa Romeo 155 2.5 V6
Kraj: Bilo kuda kiki svuda

Na vse interesente....ker če lahko tole nekdo bolj strokovne spedena od mene potem je to le boljše.....sigurno obstajajo majstri, ki so od nas "nedeljskih" mojstrov bolj podkovani
milla
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 5
Pridružen: To Dec 02, 2003 5:53 pm

Turtle napisal/-a:Super potem si tudi meni olajšal zadevo, ker se no bom s tem matral
Je letelo name??
Jst pac delim informacije z drugimi ane, pa brez matranja prosim! :lol:
Milla
Uporabniški avatar
Teo
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9750
Pridružen: Po Okt 27, 2003 10:44 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Slovenska Bistrica
Kontakt:

Turtle- še vedno mi nisi napisal cene, garancij...

Drugače pa verjemi, da bi raje dal avto kakemu alfistu(tebi torej) v roke kot pa nekomu, ki itak samo TDIje tuna.
Uporabniški avatar
Turtle
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4033
Pridružen: Sr Okt 01, 2003 5:22 pm
Vozilo: Alfa Romeo Guiletta QV
Alfa Romeo 155 2.5 V6
Kraj: Bilo kuda kiki svuda

Hja mam se zmer problm s temi avstrijci......Ipam da bo kej...majo en posebno "čuden" pogoj. Kupiš čip za recmo 100€, in potem te vprašajo za kok km in kok cajta ti ga odklenejo.....mislm....tist pa jasno da mastno plačaš....jest bom šel jutr narest tuning moje 33ke z kolegom iz Slovenj Gradca, da vidm kako se zadeva obnese, pol bomo pa vidl kako se splača
Uporabniški avatar
MITT
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 725
Pridružen: Po Sep 29, 2003 7:07 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Lj.si
Kontakt:

milla: no, recimo jest imam tukajle doma (sem dobil že dolgo nazaj) program za chip za moj avto v .bin obliki, dobiš zastonj na netu, sigurno tudi za ostale avtomobile, rabiš samo še programator, vzameš chip ven iz računalnika v avtu (seveda, pri katerih se to še da sploh - torej starejših - do ~'98 ), prepišeš EEPROM in gasa. Ampak kot trdim, je najbolje, da je narejen program točno za vsak avto in se ga potem tudi stestira v real time na valarjih, ali pa če jih ni, pač na cesti. Upam, da merijo zraven vrednost, ki jo sporoča dodatna lambda sonda (da potrdi pravilno izgorevanje).

Hehe, če je tunan program slab? V večini primerov dodajo samo preveč goriva, zato avto črno kadi, ima večjo porabo, katalizator je prej fuč; res pa da bolje leti. V drugem primeru, če se vbrizguje premalo goriva, prihaja do taljenja batov (razloženo par stavkov nižje).
Problem nastane pri turbačih, ker ponavadi se samo dvigne tlak v turbini - tukaj je treba tudi povečati dotok goriva, da ostane razmerje goriva/zraka enaka, namreč, če prihaja do presežka kisika, potem ta presežek zoksidira in povzroči oksidacijo - gorjenje (kovine - taljenje batov) v tem primeru se tudi zelo poviša temperatura izpušnih plinov, zato imajo tudi zelo tunani avtomobili tudi senzor in en cagar za to temperaturo, da vidijo, če se začne z motorjem dogajati kaj neprijetnega ob pretiravanjih. Do neke mere se da s chip tuningom, ampak za še več moči je pa treba narest tudi menjavo mehanskih delov (večji injektorji, višji pritisk goriva,...).
:evil:: "Yes, if you wanna run cool, you got to run on heavy heavy fuel!" :mrgreen:
Uporabniški avatar
MaTy
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 13
Pridružen: To Dec 02, 2003 8:45 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Slovenj Gradec

MITT ti si pa od sile !

Zakaj pa se ne ukvarjaš z tuningom ?!

Poglej še enkrat !

1.) Tvoja ALFA ima lahko sledeče elektronike :

BOSCH MOTRONIC
563-7.151 = 8bit CHKSUM EEP 27c256 ( obstajata 2 variante CHKSUMa )
563-7.669 = 8bit CHKSUM EEP 27c256
563-7.963 = 8bit CHKSUM EEP 27c256

Poglej ta elektronika v primeru PREOBILNE MEŠANICE oz. previsoka vrednost vrednost LAMBDA - zagori ENGINE CHECK in avto gre v RECOVERY MODE !!!!!!!!!!!

Normalna vožnja ONEMOGOČENA do odprave napake !
V najslabšem primeru AVTO NE VŽGE !

AMPAK GARANTIRAM DA SE Z TAKIM AVTOM NE BOŠ NORMALNO VOZIL ZARADI CUKANJA IN SMRADA IZ IZPUŠNE CEVI !

Verjemi, ker sem tudi jaz lastnik AR 156 1.6TS in vem kako se avto obnaša pri nepravilnostih v izgorevanju !!!!


LP
DIMSPORT - MIKROTEHNIKA ChIp TuNing
ASSISTENZA TECNICA
+386 40 715 715
Uporabniški avatar
MaTy
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 13
Pridružen: To Dec 02, 2003 8:45 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Slovenj Gradec

Aja pa še nekaj ?!

Kako boš dvignil pritisk goriva ?

Verjetno ti je jasno, da v primeru ko daš kontaktno ključavnico v pozicijo II. če je leta dovolj visok črpalka sploh ne zalavfa !!!!!!!!!!!!!

Pritisk goriva je konstanten v vseh primerih za ATMOSFERSKE MOTORJE !


LP
DIMSPORT - MIKROTEHNIKA ChIp TuNing
ASSISTENZA TECNICA
+386 40 715 715
Odgovori
  • Informacija