Homologacija žarometov, zadnjih luči

Izgled Alfic, povečanje moči
Uporabniški avatar
gasper147
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 11
Pridružen: Ne Okt 14, 2007 9:08 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Logatec

Zdravo.
Pred časom sm zamenjal žaromete in zadnje luči na Alfi 147.
Sprednje imam s črno notranjostjo (J37), zadnje imam lexus stil. Poleg tega imam še črne stranske smernike.
Nisem homologiral, kajpada.
Kmalu imam tehničnega pa me zanima mnenje, ali ga bom naredil s tem, ali moram prej to homologirat?
Ksenonke bom itak prej ven vzel, pa navadne notri.
Hvala
Uporabniški avatar
Yagi-san
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1355
Pridružen: Sr Apr 23, 2008 5:17 pm
Vozilo: ex- Alfa Romeo GT 3.2 V6 Matte Black

Seveda, homologacija je potrebna !

Yagi
zvitafeltna
Alfist
Alfist
Prispevkov: 402
Pridružen: Sr Dec 14, 2011 8:04 pm

Kako pa homologiram lexus zadnje luči, ki imajo TUV papirje?
Uporabniški avatar
Yagi-san
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1355
Pridružen: Sr Apr 23, 2008 5:17 pm
Vozilo: ex- Alfa Romeo GT 3.2 V6 Matte Black

zvitafeltna napisal/-a:Kako pa homologiram lexus zadnje luči, ki imajo TUV papirje?

Ali imajo E oznako na lučeh ? Če te oznake ni, ti tudi TUV papirji ne pomagajo...... !

Homologiraš pa tako, da na LPP-ju oddaš vlogo in čakaš na datum obiska....
zvitafeltna
Alfist
Alfist
Prispevkov: 402
Pridružen: Sr Dec 14, 2011 8:04 pm

Imajo E oznako in papirje TUV. Kaj ni blo za take stvari samo na AMZS-ju za uredit? Na registraciji, tehničnih? Štempel in to je to?
Uporabniški avatar
Crazy Alfista
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4290
Pridružen: To Jul 05, 2005 3:01 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

na lpp, delajo samo do 1ih popoldne za homologacijo se miz di

jaz sem prisel tja, vuel domov prijavnico, izpolnil, drug dan sel tja z vsemi papirji, majster prisel, pogledal, na list napisal opravljena homologacija, cet 3 dni ap sem dobil domov kartoncek

cena pa je bila ccca 50€
Alfa Romeo 145 1.7 8V boxer
zvitafeltna
Alfist
Alfist
Prispevkov: 402
Pridružen: Sr Dec 14, 2011 8:04 pm

Jaz že imam kartonček. Kot sem slišal je za take manjše reči, ki že imajo vse papirje potrebno samo na AMZS in ti samo štemplajo. 50€? tolk so že skor luči :twisted:
Uporabniški avatar
Alfa33
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3324
Pridružen: Če Sep 25, 2003 12:30 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 1.9 JTDm SW
Kraj: Ljubljana-Vič
Kontakt:

Še toliko niso vredne...za izvajanje bruhanja je ceneje alkohol ...
Slika
Uporabniški avatar
Lucc
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 937
Pridružen: Sr Sep 19, 2007 2:29 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: AR GT
Kraj: Kozina

Alfa33 napisal/-a:Še toliko niso vredne...za izvajanje bruhanja je ceneje alkohol ...
:rofl: :rofl: :rofl:
Uporabniški avatar
Crazy Alfista
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4290
Pridružen: To Jul 05, 2005 3:01 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

ja lej ne vem, pol pa probi it , ce te spustijo te spustijo, ce ne pa si pac vrgel stran 30€

simpl as that

kartoncek bo pa v vsakem primeru nov, sej ves d morjo nek zasluzt se za list a4 papirja #-o
Alfa Romeo 145 1.7 8V boxer
Uporabniški avatar
LaŠko-TeaM
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1771
Pridružen: Sr Feb 04, 2009 5:00 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Murske Sobota - Dol.Bistrica

ja glej izkušnjo ti rečem sam se zamenjal tud zadnje luči za tele lexus pa mi je reku na tehničnem,vidim da imate zamenjane zadnje luči in vam zelo lepo svetijo in to je blo use.Tud policaji me dostkrat ustavjo pa še noben ni vprašal za zadnje luči s tem da vedno pregleda če mam homologirana stekla in feltne.Probej it ne zgubiš nič,če ti bo kej težil mu daj 10-20 € pa reč to mataz kolegom za pir.

l.p.
Uporabniški avatar
Yagi-san
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1355
Pridružen: Sr Apr 23, 2008 5:17 pm
Vozilo: ex- Alfa Romeo GT 3.2 V6 Matte Black

LaŠko-TeaM napisal/-a:mu daj 10-20 € pa reč to mataz kolegom za pir.

l.p.

Dopiši mu še, da je podkupovanje uradne osebe kaznivo dejanje....da ne bo potem "čukast" gledu....
bobo69
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 103
Pridružen: So Jan 09, 2010 9:23 pm

LaŠko-TeaM napisal/-a:ja glej izkušnjo ti rečem sam se zamenjal tud zadnje luči za tele lexus pa mi je reku na tehničnem,vidim da imate zamenjane zadnje luči in vam zelo lepo svetijo in to je blo use.Tud policaji me dostkrat ustavjo pa še noben ni vprašal za zadnje luči s tem da vedno pregleda če mam homologirana stekla in feltne.Probej it ne zgubiš nič,če ti bo kej težil mu daj 10-20 € pa reč to mataz kolegom za pir.

l.p.
Glej, tako so se morda pogovarjali deset let nazaj, zdaj pa reskiraš da te parkira, pobere prometno in napiše kazen, če pa si pameten na način " Laško -Team" te lahko obtoži še poskusa podkupovanja, kot je že napisal Yagi.
zvitafeltna
Alfist
Alfist
Prispevkov: 402
Pridružen: Sr Dec 14, 2011 8:04 pm

bobo69 napisal/-a:
LaŠko-TeaM napisal/-a:ja glej izkušnjo ti rečem sam se zamenjal tud zadnje luči za tele lexus pa mi je reku na tehničnem,vidim da imate zamenjane zadnje luči in vam zelo lepo svetijo in to je blo use.Tud policaji me dostkrat ustavjo pa še noben ni vprašal za zadnje luči s tem da vedno pregleda če mam homologirana stekla in feltne.Probej it ne zgubiš nič,če ti bo kej težil mu daj 10-20 € pa reč to mataz kolegom za pir.

l.p.
Glej, tako so se morda pogovarjali deset let nazaj, zdaj pa reskiraš da te parkira, pobere prometno in napiše kazen, če pa si pameten na način " Laško -Team" te lahko obtoži še poskusa podkupovanja, kot je že napisal Yagi.
Točno tako! Papirje pa lahko zrihtaš za gajbo pira, če poznaš kakšenga na AMZS-ju.
Uporabniški avatar
LaŠko-TeaM
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1771
Pridružen: Sr Feb 04, 2009 5:00 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Murske Sobota - Dol.Bistrica

bobo69 napisal/-a:
LaŠko-TeaM napisal/-a:ja glej izkušnjo ti rečem sam se zamenjal tud zadnje luči za tele lexus pa mi je reku na tehničnem,vidim da imate zamenjane zadnje luči in vam zelo lepo svetijo in to je blo use.Tud policaji me dostkrat ustavjo pa še noben ni vprašal za zadnje luči s tem da vedno pregleda če mam homologirana stekla in feltne.Probej it ne zgubiš nič,če ti bo kej težil mu daj 10-20 € pa reč to mataz kolegom za pir.

l.p.
Glej, tako so se morda pogovarjali deset let nazaj, zdaj pa reskiraš da te parkira, pobere prometno in napiše kazen, če pa si pameten na način " Laško -Team" te lahko obtoži še poskusa podkupovanja, kot je že napisal Yagi.
Če maš slučajno viška časa se sedi v avto pa se pelji en krog,ne pa da težiš drugim z brezveznimi komentarji.Pr nas slučajno ni tko zajebano kot pr vas in se še vedno da kaj dogovorit.Menio je to že drug avto z zamenjanimi lučmi zadnjimi !!!Pa nisem nikoli imel problemov z policaji ali na tehničnem.Bolj je reskirano prednje luči menjat pa nimaš papirjev.

l.p.
Odgovori
  • Informacija