Homologacija

Izgled Alfic, povečanje moči
Odgovori
Uporabniški avatar
Policist
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1078
Pridružen: Po Jan 19, 2004 1:55 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ajdovščina

Sem slišal že za več takih primerov. Ta je bil z najhujšimi posledicami.

Ja to tudi jaz vem, da sem eden redkih, ki bi to naredil.

Mogoče bi se to res dogajalo, ampak sem prepričan, da bi s tem dosegli vsaj 99,5% privezanost.
Slika
Alfista
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2069
Pridružen: Po Sep 29, 2003 9:28 am
Vozilo: Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio
Alfa Romeo Stelvio 2.0 Q4 GT Junior
Kraj: Brda

Policist napisal/-a:Sem slišal že za več takih primerov. Ta je bil z najhujšimi posledicami.

Ja to tudi jaz vem, da sem eden redkih, ki bi to naredil.

Mogoče bi se to res dogajalo, ampak sem prepričan, da bi s tem dosegli vsaj 99,5% privezanost.
No ja, zdej kar tako posploševat se mi ne zdi najboljše!! Tudi jaz sem videl na lastne oči eno staro Škodo, ki ji je zadnje kolo dobesedno odlomilo in se je ustavil točno pred mojo hišo! Ti pa lahko garantiram da ni imel odrezanih vzmeti!! Mogoče je bil materjal dotrajan!

Upam da vas bo takih vedno več!

Mogoče bi dosegel isti rezultat če bi za "neprivezanost" uvedel npr 100ksit kazni!! Samo to je zopet, napačno, je treba ljudi od malega poučiti o nevarnostih če nisi privezan!! Bi dosegal veliko boljše rezultate! Sicer pa menim da je pri nas stopnja "privezanosti" kar visoka!!
No ti boš rekel da ne, a te takoj povabim v Trst za kako urco, in ti garantiram, da bi ti zaradi tvoje poklicne deformacije dobil sive lase!! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Ciao Alfista :D
Slika
Uporabniški avatar
Policist
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1078
Pridružen: Po Jan 19, 2004 1:55 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ajdovščina

To ti govorim za primere, pri katerih je prišlo do pregleda tehnične brazhibnosti vozila po prometni nesreči.

Hm.. Ne vem, če bi to kaj pomagalo. Verjetno bi. Sicer pa bomo kmalu videli, ko pride v uporabo nov zakon o varnosti v cestnem prometu, kjer bo kazen za neprivezanega 20k.

Kar se pa Trsta tiče, glede neprivezanosti ti pa popolnoma verjamem. Sicer v centru LJ ne boš dobil nevem kako boljših rezultatov.
Slika
Uporabniški avatar
AR-146
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2668
Pridružen: Ne Okt 05, 2003 12:33 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: ljubljana

v lj se mi zdi da kr je vsaj jst sm se že nazačetku navadu prvezovat pa zdej če se ne privežem me moti
Uporabniški avatar
GEISTERFAHRER
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1389
Pridružen: Če Feb 05, 2004 2:33 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ptuj

Policist napisal/-a:Še nisem doživu, da bi kdo pri nas težil zaradi športnega filtra. Na naši postaji itak sam jaz težim zaradi homologacije, na filter pa itak nikoli niti ne pomislim, kaj šele da bi težil zaradi tega.
Hm...v cem pa je pol razlika med CE TÜV normativom in Slo stempilko o Homologaciji v prometni?
Slo-Birokracija je itak v kurcu, se tisto veselje, ki ga imas ob lastnem avtu, te mine, ko ves da za vsak nek ekstra standart, (ki je itak ze dovoljen), ga moras pri nas se enkrat uradno potrdit in seveda spet placat. WTF!? Sorry policist, ampak s tem zajebavanjem res ne boste pridobili pri priljubljenosti, (ko vidim ob cesti policijski avto, me ze avtomatsko stisne pr isrcu, ceprav vozim 50, mam vso opremo, vse poslihtano,...etc,etc!) :doubt:
Slika
Alfa Romeo, za dušo in telo!
Uporabniški avatar
dizl
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 185
Pridružen: Pe Dec 05, 2003 1:46 pm

Policija tukaj ni pravi krivec, ker samo izvaja tisto, kar so napisali čistprevečbrihtni kravatarji, ki nimajo treh čistih, itak noben standard ali certifikat ni dovolj dober za naše ceste, morajo še naše brihtne buče pogledat, če je ok.
Res pa je tudi to, da je verjetno večina dodatkov namenjena in atestirana za cestno uporabo, naše ceste pa precej bolj spominjajo na off-road in rabijo še test "po naše"...
Uporabniški avatar
dejan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1692
Pridružen: Ne Sep 07, 2003 5:03 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Fantje ne se spravljat na našega policist, saj ni on nič kriv, človek pač hodi v službo in dela to kar mora delati po zakonu.

Spravit se je treba na tiste,ki nam pišejo zakone. Saj bodo kmalu volitve, samo škoda ker ni prave izbire.
Uporabniški avatar
GEISTERFAHRER
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1389
Pridružen: Če Feb 05, 2004 2:33 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ptuj

dr napisal/-a:Fantje ne se spravljat na našega policist, saj ni on nič kriv, človek pač hodi v službo in dela to kar mora delati po zakonu.
Ja saj vem, da nas "policist" ni nix pri tem kriv, pac je clovek dobil taksna delovna navodila, da glava pece. Samo ne razumem nase drzave, da komplicira pri nekaterih stvareh, kje je ze itak vse jasno, npr. pri TÜV certifikatih, pa kljub temu hocejo vlect kes za uporabna dovoljenja. Enaka stvar je pri zdravstvu, mas osnovno zavarovanje, placas dodatno zavarovanje, pol pa se placas zdravila, ki so itak pokrita z kesom od najmanj osnovnega zavarovanja.
Mislim, da je nasa drzava kr ornk draga, pa kljub temu bi se nekateri radi priborili SLO drzavljanstvo (izbrisani). Ljudje ne vejo v kaj se spuscajo... #-o
Zadnjič spremenil GEISTERFAHRER, dne Po Feb 09, 2004 3:36 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
Slika
Alfa Romeo, za dušo in telo!
Uporabniški avatar
dizl
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 185
Pridružen: Pe Dec 05, 2003 1:46 pm

Ja avijoni so dragi, nekje je treba "zaslužit"?!?!?!?!?
Uporabniški avatar
AR-146
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2668
Pridružen: Ne Okt 05, 2003 12:33 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: ljubljana

priborili SLO drzavljanstvo (izbrisani) drugač talal so ga, zdej k so se pa oni spomnil da bi ga mel da pa ne dobijo pa kr neki jokajo
Uporabniški avatar
GEISTERFAHRER
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1389
Pridružen: Če Feb 05, 2004 2:33 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ptuj

AR-146 napisal/-a:priborili SLO drzavljanstvo (izbrisani) drugač talal so ga, zdej k so se pa oni spomnil da bi ga mel da pa ne dobijo pa kr neki jokajo
Se strinjam popolnoma AR-146! Sami krivi!

Lp,
Slika
Alfa Romeo, za dušo in telo!
Uporabniški avatar
Policist
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1078
Pridružen: Po Jan 19, 2004 1:55 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ajdovščina

Zanimiva mnenja.

No uglavnem, kar se tiče SLO homologacije pa naslednje. Tudi meni se zdi nekam butasto in bi imelo smisel, če bi na tko imenovanem homologacijskem oz. A-testu ti vsaj pregledali avto, kakšne so spremembe in tako naprej in šele potem dali štampiljko. Alfista je dejal, da so ga olajšali za 11k. Mi pa vsaj povej, če so ti pogledali pod avto, kako ti ta novi izpuh stoji. Al je pravilno pritrjen, al je pa prilepljen s salotejpom. Upam si stavit za gajbo pira (Laškega da ne-bo pomote :mrgreen: :mrgreen: ), da so ti malo pogodrnjali pregledali papirje, udarili štempelj in se naprej pogovarjali, kako je njim težko in koliko dela imajo. Imam prav ali imam prav?

Jaz bom vedno delal po zakonih, vendar z trohico razumevanja do civilnih sodržavljanov, ki se s težavo prebijajo iz meseca v mesec in razmišljajo kako bo nahranili tri otroke,... Če mi boš dokazal, da imajo vsi tvoji nadomestni deli ustrezne papirje (najsi bo to SLO homologacija, ali CE,...) boš šel skozi pa naj bo kar hoče.
Slika
Alfista
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2069
Pridružen: Po Sep 29, 2003 9:28 am
Vozilo: Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio
Alfa Romeo Stelvio 2.0 Q4 GT Junior
Kraj: Brda

Policist napisal/-a:Zanimiva mnenja.

No uglavnem, kar se tiče SLO homologacije pa naslednje. Tudi meni se zdi nekam butasto in bi imelo smisel, če bi na tko imenovanem homologacijskem oz. A-testu ti vsaj pregledali avto, kakšne so spremembe in tako naprej in šele potem dali štampiljko. Alfista je dejal, da so ga olajšali za 11k. Mi pa vsaj povej, če so ti pogledali pod avto, kako ti ta novi izpuh stoji. Al je pravilno pritrjen, al je pa prilepljen s salotejpom. Upam si stavit za gajbo pira (Laškega da ne-bo pomote :mrgreen: :mrgreen: ), da so ti malo pogodrnjali pregledali papirje, udarili štempelj in se naprej pogovarjali, kako je njim težko in koliko dela imajo. Imam prav ali imam prav?

Jaz bom vedno delal po zakonih, vendar z trohico razumevanja do civilnih sodržavljanov, ki se s težavo prebijajo iz meseca v mesec in razmišljajo kako bo nahranili tri otroke,... Če mi boš dokazal, da imajo vsi tvoji nadomestni deli ustrezne papirje (najsi bo to SLO homologacija, ali CE,...) boš šel skozi pa naj bo kar hoče.
No na "a-testu" se je zgodilo sledeče:
Imel sem za homologirat izpus Supersprint, zatemnjene šipe in drugo dimenzijo gum!
Tip je v kravati šel pod avto samo zato da je pogledal številke na loncu, če se ujemajo z unimi na papirju! Isto je naredil z foljami in gumami!
Uglvnem za 5min "dela" je človek pokasiru mislim da cca 8jurju + 4 "regularni" teh- pregled!!!! :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

Kar se pa tiče zakonov, pa kako jih policaji izvajate, no, tle bi se lahko spet odprla nova tema in je nebi bilo konca!! :mrgreen:
Jaz mislim, če meni rečejo da je po zakonu vsakič ko grem čez Solkanski most nad Sočo v Brda, treba skoz okno vršt 5jurju, tega NEBI spoštoval!!!
A če bi se pa policaji postavili takoj po mostu, in ob vsakem "prekršku" napisali položnico za 50jurju, bi pa bil prisiljen v to!!! Tle mislim da bi se lahko policaji malo zamislili, ker kot je rekel zgornji uporabnik, na tak način se oddaljujete od ljudi!! Res je da je vloga policaja zelo "na udaru", a potencirat avtoritete ki jo imaš/te nad nami na cesti se mi pa ne zdi "pošteno"!!!

Ciao Alfista :D
Slika
Uporabniški avatar
GEISTERFAHRER
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1389
Pridružen: Če Feb 05, 2004 2:33 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ptuj

Oi!

Mam eno ugodno ponudbo za 205/45+16 col Alu platisca. Vprasanje je sledece in sicer, ali lahko te gume namestim brez tezav glede Homologacije ali bom mel se kaksne "obveznosti" glede tega. Kolikor vem lahko brez problemov namestim eno dimenzijo vecjo, kot mam orginal (se pravi 15" orginal 14"). Ali to res drzi!? :?:
Slika
Alfa Romeo, za dušo in telo!
Uporabniški avatar
Policist
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1078
Pridružen: Po Jan 19, 2004 1:55 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ajdovščina

Za vsako gumo, ki jo maš lahko gor ti piše v homologaciji (teorija in zakon).

V praksi pa je tako, da če boš dal 1' večja platišča ti načeloma ne-bo nihče težil. Kar je pa več pa se ti znajo upičit v to.
Slika
Odgovori
  • Informacija