Homologacija

Izgled Alfic, povečanje moči
Odgovori
Uporabniški avatar
AR-146
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2668
Pridružen: Ne Okt 05, 2003 12:33 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: ljubljana

bomo vidl kako bo zdej od 1. dec k se meri izpuh pa ti gleda v havbo, drugač pa policaji pišejo listke če si pa še kej pameten ti pa tablce dol vzamejo.
Uporabniški avatar
MITT
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 725
Pridružen: Po Sep 29, 2003 7:07 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Lj.si
Kontakt:

To so buče! Pokaži mi točno kje v zakonu to piše, trenutno smo rpecej checkirali zakon in nismo nikjer najdli, da bi bilo kakorkoli govora o športnem zračnem filtru.

So pa bili že primeri, ko so lokalni "sherifi" pobirali tablice, med drugim tudi zaradi zračnih filtrov. Ampak, kaj pa ti rednecki vejo? Nč. Razen tega, da raji zezajo folk.
:evil:: "Yes, if you wanna run cool, you got to run on heavy heavy fuel!" :mrgreen:
Uporabniški avatar
AR-146
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2668
Pridružen: Ne Okt 05, 2003 12:33 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: ljubljana

jah pač smrkci so smrkci kaj mu boš pa naredu
Cuore Sportivo
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2145
Pridružen: Ne Nov 16, 2003 8:31 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

AR-146 napisal/-a:bolš k navaden je samo tale tvoja 2.5 V6 24v daje že tak zvokec da ne rabš nč filtrov
sej ma res lep zvok.samo men se zdi da dela pre potiho.bom mogu pa drug izpuh gor dat.
Uporabniški avatar
AR-146
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2668
Pridružen: Ne Okt 05, 2003 12:33 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: ljubljana

hee jst bi si dal na tvojo 1.8 gor
heee
Uporabniški avatar
punkfan
Alfist
Alfist
Prispevkov: 457
Pridružen: Pe Okt 03, 2003 12:44 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: prestolnica

Cuore Sportivo napisal/-a: sej ma res lep zvok.samo men se zdi da dela pre potiho.bom mogu pa drug izpuh gor dat.
Zamenjaj zadnji lonec...

Da pa bi milicniki tezili zaradi konusnih filtrov pa prvic slisim :?
Uporabniški avatar
GEISTERFAHRER
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1389
Pridružen: Če Feb 05, 2004 2:33 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ptuj

Pozdrav vsem!

Koncno sem si nabavil ALFO! Imam AR 146 1,6 Boxer. Avto je zakon!!! Ceste se drzi kot lepilo, pri 4000 rpm ti hoce tilnik zlomit, zvok motorja pa je itak nekaj posebnega. :smokin:
Mam en kup vprasanj?

1. Rad bi si nalozil lita platisca, pa me zanima ali je v Homologaciji dovoljena mera premera 17 col (205/40) oz. do kaksne velikosti lahko brez tezav pred policijo in tehnicnem, dam se na avto?

2. Menjal bi tudi zadnji lonec s sportnim izpuhom ( nagledano imam ovalni izpuh firme PowerFull). Rabim za to predelavo prav tako homologacijo, ali lahko vgradim to brez problemov?

Za odgovore se ze v naprej zahvaljujem!

Lp, H.
Slika
Alfa Romeo, za dušo in telo!
Cuore Sportivo
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2145
Pridružen: Ne Nov 16, 2003 8:31 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

s čim pa nej pol dokažem polcaju, če bi mi hotu vzet tablce, da ni treba homologirat filtra?
nej mi pol kdo da kakšno potrdilo da filtrov ni treba homologirat in bom dal filtr gor.
Uporabniški avatar
Policist
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1078
Pridružen: Po Jan 19, 2004 1:55 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ajdovščina

GEISTERFAHRER:

Ja glej stvar je taka, da ti lahko maš gor samo tiste mere pnevamtik, ki jih je že v osnovi tovarna namenila za tavoj avto. Če hočeš dat kake druge gume gor, moraš pridobit homologacijo oz.A-test, da je vsa stvar vredu. Za izpuh, pa je vsa stvar nekako podobna.
Slika
Uporabniški avatar
xandrej
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 622
Pridružen: Pe Okt 24, 2003 9:46 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Maribor

Kako pa bo to s 1 majem? Od kolegice foter dela na homlogacijah v MB pa bo po 1 maju brez službe ne bodo imeli kaj za delat ker bo veljal evropski TUV kak je sedaj to?
Uporabniški avatar
Policist
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1078
Pridružen: Po Jan 19, 2004 1:55 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ajdovščina

xandrej napisal/-a:Kako pa bo to s 1 majem? Od kolegice foter dela na homlogacijah v MB pa bo po 1 maju brez službe ne bodo imeli kaj za delat ker bo veljal evropski TUV kak je sedaj to?
Če ti povem po pravici nimam blage veze.
Slika
Uporabniški avatar
GEISTERFAHRER
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1389
Pridružen: Če Feb 05, 2004 2:33 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ptuj

Policist napisal/-a:GEISTERFAHRER:

Ja glej stvar je taka, da ti lahko maš gor samo tiste mere pnevamtik, ki jih je že v osnovi tovarna namenila za tavoj avto. Če hočeš dat kake druge gume gor, moraš pridobit homologacijo oz.A-test, da je vsa stvar vredu. Za izpuh, pa je vsa stvar nekako podobna.
Hi!

...in te mere pnevmatik za mojo AR-146 so? (Nimam homologacijkega dokumenta, p bi rad dobil odgovor)

Hvala ze v naprej!
Slika
Alfa Romeo, za dušo in telo!
Uporabniški avatar
Policist
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1078
Pridružen: Po Jan 19, 2004 1:55 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ajdovščina

Tega pa ti jaz nebi znal povedat. Mislim pa, da ta tvoja mera ne spada v ta krog dovoljenih pnevmatik. Če bi dobil feltne s homologacijo, lahko opraviš A-test.
Slika
Uporabniški avatar
Alfa33
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3324
Pridružen: Če Sep 25, 2003 12:30 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 1.9 JTDm SW
Kraj: Ljubljana-Vič
Kontakt:

Treba bo homologo narest s temi gumami, ker mislim da ma 146 1.6 lahko največ 15 colke, če ji lohka ma :wink:
Slika
Uporabniški avatar
LaserJaMM
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 7497
Pridružen: Sr Sep 24, 2003 1:12 am
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

GEISTERFAHRER napisal/-a:Pozdrav vsem!

Koncno sem si nabavil ALFO! Imam AR 146 1,6 Boxer. Avto je zakon!!! Ceste se drzi kot lepilo, pri 4000 rpm ti hoce tilnik zlomit, zvok motorja pa je itak nekaj posebnega. :smokin:
Mam en kup vprasanj?

1. Rad bi si nalozil lita platisca, pa me zanima ali je v Homologaciji dovoljena mera premera 17 col (205/40) oz. do kaksne velikosti lahko brez tezav pred policijo in tehnicnem, dam se na avto?

2. Menjal bi tudi zadnji lonec s sportnim izpuhom ( nagledano imam ovalni izpuh firme PowerFull). Rabim za to predelavo prav tako homologacijo, ali lahko vgradim to brez problemov?

Za odgovore se ze v naprej zahvaljujem!

Lp, H.
Prvo čestitke ob nakupu, upam da ti bo lepo in pridno služila in da jo boš lepo negoval.

JAz imam 145 1.6 16v in mi v homologacijskem kartončku piše : dovoljene dimenzije gum

185/60/ R14-82H
195/55/ R15-84V
205/45/ R16-87W

Lahko pa vprašaš uporabnika foruma Axi, on ma 17ke gor na svoji 145i.

LP :)
Odgovori
  • Informacija