Katere vzmeti za Brero na 18"?

Izgled Alfic, povečanje moči
Uporabniški avatar
dunker
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 71
Pridružen: Pe Nov 23, 2012 4:10 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Rabljena mi sicer ne diši pretirano — kam pa bi se lahko obrnil, da jo najdem?

Je cena ene original vzmeti res 105 eur? Ne obstajajo nobene aftermarket alternative za originalno vzmet?

In seveda hvala za namig glede 2.2 JTS!
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

ePER pravi 94€, tako da bi mogoče držala cena. Rabljeno še najhitreje najdeš v Italiji na avtoodpadu ali pa preko ebaya, lahko povprašaš tudi katerega izmed UK trgovcev, ki imajo večinoma 50% nižje cene kot so pri nas (recimo Autolusso, AlfaWorkshop itd).
Uporabniški avatar
dunker
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 71
Pridružen: Pe Nov 23, 2012 4:10 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Aha, potem je cena 105 eur očitno res kar na mestu.

Je kaj narobe, če zadaj desno menjam počeno vzmet za novo original vzmet brez da bi obenem menjal tudi zadnjo levo vzmet? Med njima bo potem namreč 6 let razlike.
Foggy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9326
Pridružen: Sr Okt 01, 2003 11:51 pm
Kraj: Ljubljana

Vzmeti se vedno zamenja v paru, tako kot tudi amortizerje. V nasprotnem primeru obstaja velika verjetnost, da bo ena stran nižja od druge. Z leti se namreč vzmeti posedejo.
Uporabniški avatar
dunker
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 71
Pridružen: Pe Nov 23, 2012 4:10 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

O kakšnem posedanju govorimo, recimo v milimetrih?

Mogoče se mi zato avto zdi že z originalnimi vzmetmi relativno nizek. Mogoče bi z Eibach -25mm v praksi avto znižal samo 10mm, če so se trenutne vzmeti v 6 letih že itak posedle za 15mm?
Uporabniški avatar
ARfan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1101
Pridružen: Ne Apr 11, 2010 5:18 pm
Vozilo: Preoblečen Fiat/Opel

Jaz imam sicer 156ko z komplet eibach kitom (amortizerji+vzmeti) s katerimi naj bi bil avto nižji za cca. 30mm...na koncu je šel avto v poden za 42mm :D tako, da raje malo z rezervo jemlji tele specifikacije.

Saj višino lahko preveriš. Mislim, da je v eperu podatek o višini avtomobila. Ponavadi se meri od osi (sredine) platišča pa do začetka/roba blatnika.
Tako boš najlažje ugotovil za koliko se je posedel avtomobil, če se sploh je.
Uporabniški avatar
dunker
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 71
Pridružen: Pe Nov 23, 2012 4:10 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Še eno vprašanje. Glede na to, da mi je počila zadnja desna vzmet, sklepam, da so vzmeti še prve - posledično sklepam tudi, da so amortizerji še prvi.

Kakšna je sicer predvidena življenjska doba amortizerjev? Trenutno ima avto okrog 105.000 km in če bom moral amortizerje v vsakem primeru relativno kmalu menjati, se bom res odločil kar za komplet Bilstein B12 in stvari zrihtal 100%.

Torej, kakšna je predvidena živjenjska doba original amortizerjev (v kilometrih, oz. lahko tudi v letih)?

Hvala za odgovor!
Uporabniški avatar
dunker
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 71
Pridružen: Pe Nov 23, 2012 4:10 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Poleg vprašanja "Kakšna je predvidena živjenjska doba original amortizerjev (v kilometrih)?" me zanima tudi sledeče.

Kateri komplet amortizerjev in vzmeri mi priporočate:

Eibach-Bilsten Kit ali Bilstein B12 kit?

Kot rečeno, cilj je čim manjše nižanje (do 30mm) in relativno udobna vožnja.

Hvala za odgovore!
Uporabniški avatar
lizard
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4991
Pridružen: To Maj 30, 2006 7:19 pm

Ene 120.000 km. Ampak je precej dejavnikov, ki pogojujejo obrabo seveda.
predvsem pa je težko ocenit kako obrabljeni so, saj se njihova dotrajanost počasi povečuje. Najbolj opazno je seveda ko zamnejaš in vidiš šele potem kako obrabljene amortizerje si imel.

Bilstein B12 kit - gre seveda za prvovrstne amortizerje in vzmeti (na njihovi strani piše da gre za eibachove vzmeti), ampak za neko normalno vožnjo so pa najbrž preveč športni/neudobni.

In ker iščeš tudi nekaj udobja bi jaz na tvojem mestu kombiniral Koni FSD + Eibach ProKit vzmeti. Ali pa celoten Pro Kit (amortizerji+vzmeti) od Eibacha.
"There are a lot of good sports car on the road."
"I know, I pass them all the time."
Alfa Romeo. Engineered to Excite.
Uporabniški avatar
dunker
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 71
Pridružen: Pe Nov 23, 2012 4:10 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Hvala za odgovor, lizard!

Torej predlagaš eno od sledečih opcij:

1) 2 x Koni front + 2 x Koni rear + Eiback ProKit vzmeti. Tukaj naj bi šlo za znižanje 25-30mm, cena pa cirka 727 eur?

2) Eiback Prodamper set + Eibach ProKit vzmeti. Znižanje podobno, cena cirka 558 eur?

Mimogrede, je originalna vzmet res 105 eur, torej 4 originalne vzmeti 420 eur? Kakšna pa je cena originalnih amortizerjev za Brero 2.2 JTS?

Hvala vnaprej! :wink:
Uporabniški avatar
lizard
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4991
Pridružen: To Maj 30, 2006 7:19 pm

Ne Koni Sport, ampak Koni FSD, teh na alfisti.net žal ni.

To je to, preberi malo: http://www.koni.com/car-racing/products/performance/
oziroma tole:
http://www.koni.com/car-racing/technolo ... e-damping/
http://www.koni.com/car-racing/technolo ... principle/
http://www.koni.com/car-racing/technolo ... s-it-work/

Tako v splošnem, v ovinkih so trši, čez neravnine mehkejši. Imajo pa baje nekoliko krajšo življensko dobo - koliko pa to drži pa ne bi vedel.
"There are a lot of good sports car on the road."
"I know, I pass them all the time."
Alfa Romeo. Engineered to Excite.
bernymonty
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 105
Pridružen: Sr Sep 03, 2008 9:51 pm

Lep pozdrav!
Ker ravno govorimo o vzmeteh, me zanima, če kdo ve kakšna je razlika med originalnimi in od TI verzije vzmeti. Imam AR 159 l.2007. Sam sem študiral, če bi kje dobil vzmeti od TI alfe in jih zmontiral, ker se mi zdi , da je pri meni spredaj avto ravno prav visok, zadaj je pa previsok in rit štrli v zrak :D
Alfa Romeo! Brez srca in duše bi bili le stroji.
Odgovori
  • Informacija