Alfa romeo 147 1.6 16v swap na 2.0Ts

Izgled Alfic, povečanje moči
Odgovori
Preva
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 17
Pridružen: Ne Avg 11, 2013 12:45 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Velenje

Pozdravljeni ker nisem dober poznavalec alf in sem do sedaj imel golfa gtija na katerem sem tudi delal swap me zanima če kdo ve bol podrobno kaj rabim vse za swap motorja se pravi če se polosovine drugačne kot pri 1.6 in takšne podrobnosti. Zanima me še če ima moj avto tempomat ali je nujno da ga ima tudi tist avto iz katerega bom vzel motor verjetno ja samo vseno vprasam? Zanima me ali je potrebna menjava kompletne instalacije ali je instalacija enaka in se zamenja samo motorni racunalnik?
Hvala za odgovore in lp.
Uporabniški avatar
kosir1234
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3687
Pridružen: Če Feb 25, 2010 5:47 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Žiri

mislem da 2.0 ima varibilne sesalne cevi, in si za en konektor prekratek...
Pa glej da če boš swapal, da donor avto nima salespeed, čene si ga najebu :D
(╯°□°)╯︵ ┻━┻.
Preva
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 17
Pridružen: Ne Avg 11, 2013 12:45 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Velenje

kosir1234 napisal/-a:mislem da 2.0 ima varibilne sesalne cevi, in si za en konektor prekratek...
Pa glej da če boš swapal, da donor avto nima salespeed, čene si ga najebu :D
To pomeni armaturka ven komplet instalacija druga? A negre z selspedom? Se neda zrihtat?
Uporabniški avatar
WiTBoY
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3744
Pridružen: Sr Jul 21, 2004 12:10 pm
Vozilo: 159 2.4 Q4
Kraj: Logatec

mam 1.6 motor če rabiš.
anzl
Alfist
Alfist
Prispevkov: 419
Pridružen: To Nov 09, 2010 7:13 pm

Preva napisal/-a:
kosir1234 napisal/-a:mislem da 2.0 ima varibilne sesalne cevi, in si za en konektor prekratek...
Pa glej da če boš swapal, da donor avto nima salespeed, čene si ga najebu :D
To pomeni armaturka ven komplet instalacija druga? A negre z selspedom? Se neda zrihtat?
gre :mrgreen: sam mal douh traja :rofl: in ja, to pomeni armatura ven, komplet sprednji konec inštalacije ven, pa drugi not.
Če maš tempomat, maš potem takem elektronsko loputo, se pravi če ti pride v poštev 2.0 selespeed (česar ti ne priporočam) ali pa 2.0 pa da ma tempomat. mam pa drugač eno elektronsko loputo od 2.0 za prodat.

Witboy, verjetno ne rabi 1.6 motorja, glede na to da hoče swapat na 2.0. če je mel prej golfa gti, valda da mu bo 1.6ts prešvoh.
Slika
Uporabniški avatar
WiTBoY
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3744
Pridružen: Sr Jul 21, 2004 12:10 pm
Vozilo: 159 2.4 Q4
Kraj: Logatec

drugač pri 147 ni treba dajat vn armature. ker je ločena ištalacija avta in motorja. sam menjaš inštalcijo motorja ki gre direktno na BC.
Uporabniški avatar
Crazy Alfista
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4290
Pridružen: To Jul 05, 2005 3:01 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

pomoje bo tut tko kt je witboy napisov
Alfa Romeo 145 1.7 8V boxer
Preva
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 17
Pridružen: Ne Avg 11, 2013 12:45 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Velenje

Super odgovor. Kaj rabim ko kopujem 2.0. Motor plus menjalnil z računalniku in inštalacijo. A potrebujem apšenkle od 2.0? A ma 2.0 večje akse? A so vlke komplikacije z swapu recimo a je treba kak števc tud menjat itd itd?
anzl napisal/-a:
Preva napisal/-a:
kosir1234 napisal/-a:mislem da 2.0 ima varibilne sesalne cevi, in si za en konektor prekratek...
Pa glej da če boš swapal, da donor avto nima salespeed, čene si ga najebu :D
To pomeni armaturka ven komplet instalacija druga? A negre z selspedom? Se neda zrihtat?
gre :mrgreen: sam mal douh traja :rofl: in ja, to pomeni armatura ven, komplet sprednji konec inštalacije ven, pa drugi not.
Če maš tempomat, maš potem takem elektronsko loputo, se pravi če ti pride v poštev 2.0 selespeed (česar ti ne priporočam) ali pa 2.0 pa da ma tempomat. mam pa drugač eno elektronsko loputo od 2.0 za prodat.

Witboy, verjetno ne rabi 1.6 motorja, glede na to da hoče swapat na 2.0. če je mel prej golfa gti, valda da mu bo 1.6ts prešvoh.
Uporabniški avatar
WiTBoY
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3744
Pridružen: Sr Jul 21, 2004 12:10 pm
Vozilo: 159 2.4 Q4
Kraj: Logatec

a to bo predelava na selespeed ?
Preva
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 17
Pridružen: Ne Avg 11, 2013 12:45 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Velenje

Najraje bi imel selespeda sam še nisem tu ču dobre stvari za sele speed zanima me kolk pr alfi pašejo menjalniki med sabo. Jaz ko sem delal swap pri mojem gtiju sem imel gor menjalnik od 1.8 na motorju 2.0 16v in je avto res pipu rad bi meu zdj alfo da res nenormalno gre pa ce izuzamemo gta ker je zajebano dobit motor pa use skupi pa še drago je mislim da je 2.0 kar dobra izbira. Sam me zanima use fi auspuha recimo se nism napisu pol me zanima za ta stevc a ga je treba menjat al lahka ostane od 1.6 16v (tudi v primeru selespeeda?
Uporabniški avatar
Crazy Alfista
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4290
Pridružen: To Jul 05, 2005 3:01 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

ce bi rad da gre gta al pa jtd cipiran:D
Alfa Romeo 145 1.7 8V boxer
Preva
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 17
Pridružen: Ne Avg 11, 2013 12:45 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Velenje

Gta mi je predrag sigurno ful košta ceu swap.:S dizla pa sigurno nebi mel.:D štimca more bit:)
Crazy Alfista napisal/-a:ce bi rad da gre gta al pa jtd cipiran:D
Uporabniški avatar
WiTBoY
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3744
Pridružen: Sr Jul 21, 2004 12:10 pm
Vozilo: 159 2.4 Q4
Kraj: Logatec

predelava u selespeed bo dražja kot predeleva v 3.0 v6 :) splh bo znanost dobit ok menjalnik in ecu. pa nebo treba menjat samo števca mapak ma pedela samo 2 pa šaltkebl ni na zajle, na volanu maš za šaltat ........
Uporabniški avatar
TheRealDeal
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 724
Pridružen: To Jul 03, 2012 9:48 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Brera
Kraj: Zagorje ob Savi

Cenejo bo, če že kupiš avto z 2.0 in s tem menjalnikom, 1.6 pa prodaš.
anzl
Alfist
Alfist
Prispevkov: 419
Pridružen: To Nov 09, 2010 7:13 pm

mam kar rabiš za selespeeda, edino menjalnika ne, tist pa vem za enga al pa dva. pa lahko ti dam kašn nasvet, js sm namreč delu obratno. Ročni menjalnik v selespeeda.
Slika
Odgovori
  • Informacija