Car wrapping - mnenja, izkušnje, ideje, nasveti...

Izgled Alfic, povečanje moči
Odgovori
J1897
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 639
Pridružen: Če Sep 03, 2009 11:23 am
Vozilo: Alfa Romeo Brera
Kraj: Tolmin

Najprej se opravičujem, če sorodna tema že obstaja, ampak iskanje ni obrodilo sadov. V tem primeru bi tudi prosil moderatorje, da se tema premakne/združi na ustrezno mesto.
Zdaj pa k vprašanju - ima kdo tu že izkušnje s car wrappingom? Kako je s trpežnostjo folij? Kakšne so cene? Ali je to laho resna alternativa barvanju avtomobila, ali je to (bila) zgolj modna muha?
mihag
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 4
Pridružen: To Jan 30, 2018 10:28 am

Folja ni in nikoli ne bo enako barvi. Ima pa določene prednosti, kot je cena (m2 cca 30 €) in če ti ni všeč enostavno odstaniš. Ter dejansko varuje lak (deluje kot zaščita).
Folije so drugače kategorizirane glede na leta vzdržjivosti (za avte se uporablja 7 letna).
Bolj je pri foljah problem montaža (ura montaže pri res dobrih bo draga), kakega šalebajzerja pa vsekakor odsvetujem.

Osebno imam foljo zgolj na strehi, kjer je montaža sila preprosta in da avtu dober izgled (prišlo me je 50 € s tem, da sem sam lepil + delam v firmi, ko lepimo avte). Po 3 letih je še vedno takšna kot mora biti, je pa res zgolj črna mat folija in nima kakšnih potiskov.
nedvedinho
Alfist
Alfist
Prispevkov: 465
Pridružen: To Mar 02, 2010 3:53 pm
Član Alfa Kluba: 0

Dober izgled (predvidevan) da črne strehe je tudi stvar okusa....
Uporabniški avatar
Grilzz
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1700
Pridružen: Ne Jan 18, 2004 7:57 pm
Kraj: Lj

Kaksen bi bil pa rezultat ce bi poskusil folijo nalepiti cez odpadajoc lak?

@mihag mi posljes na zs kje delas ker bi morda poskusil prvo obleci le pokrov motorja da bi videl kako se obnese?
"Anyone who has driven anything from an Alfa 75 to an old Giulia Super or GT Junior will know their real magic lies in the way they come alive in the corners."
Odgovori
  • Informacija