PowerFlex / StrongFlex

Izgled Alfic, povečanje moči
Odgovori
rajko
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 549
Pridružen: To Okt 14, 2008 1:31 pm

alfa_samec napisal/-a:
rajko napisal/-a:Eno vprašanje....

malo sem gledal tole: http://cgi.ebay.co.uk/POWERFLEX-FULL-SU ... 4818wt_883

me zanima koliko se to splača? Oz. kaj dejansko tukaj pridobim? Če ima kdo informacije iz prve roke.. se priporočam. Hvala za odgovor. lp
Želiš torej zamenjati vse gumice s powerflexom? Hja, pripravi se do tega, da bo avto občutno bolj trd, sploh na naših cestah oz ti bom rekel tako: vse jamice in grabice na cesti se bodo bolj prenašale na karoserijo. Jaz sem na svojem GTV-ju zamenjal samo zadnji del, ker tam je velik problem s premajhnimi gumicami, pa še drage so za popizdit. Sama menjava je enostavna, če imaš prešo. Če je nimaš, si najebal. Ne vem pa, kako je s sestavljanjem rok nazaj skup pri tvojem modelu, pri GTV sem se resnično matral cel dan s tem ob pomoči še enega, ker sam ne bi naredil nič.

Nikakor pa ne smeš šparat z mastjo, kot ti je že Creed omenil. Nikakor!
ma malo me tako zanima, ker trenutno mi podvozje ne odgovarja... malo preveč buta vse skupaj... verjetno so tudi blažilci in amortizerji krivi, da je stanje tako in verjetno še stabilizator... samo nevem malo razmišljam, kaj bi bilo dobro narediti, za dokaj nizko ceno....
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

No, če je tvoj cilj dolgoročna rešitev, je powerflex vsekakor pravi odgovor, saj naj bi držal "for life". Mislil si verjetno blažilci in fedri? Ja, že če samo menjaš amortizerje se kar konkretno pozna, fedri so bolj ko ne dlje časa vredu, če se nisi z njimi kaj igral (beri rezal, žagal, lomil...).

Da bi pa porihtal celotno podvozje za "dokaj nizko ceno" je pa bolj malo verjetno. Če gledaš tako, te pridejo samo 4 amrotizerji nekje 300€ (?) in pa PF preko 200€ (ali kolko si že mel ceno tam...) plus delo.
rajko
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 549
Pridružen: To Okt 14, 2008 1:31 pm

alfa_samec napisal/-a:No, če je tvoj cilj dolgoročna rešitev, je powerflex vsekakor pravi odgovor, saj naj bi držal "for life". Mislil si verjetno blažilci in fedri? Ja, že če samo menjaš amortizerje se kar konkretno pozna, fedri so bolj ko ne dlje časa vredu, če se nisi z njimi kaj igral (beri rezal, žagal, lomil...).

Da bi pa porihtal celotno podvozje za "dokaj nizko ceno" je pa bolj malo verjetno. Če gledaš tako, te pridejo samo 4 amrotizerji nekje 300€ (?) in pa PF preko 200€ (ali kolko si že mel ceno tam...) plus delo.

ja fedri.
Ne ničesar nisem rezal ali preoblikoval.. vse kar je bilo trenutno na podvozju popravljeno so bili zadnji blažlici, ker so spustili olje.
Se pa zavedam, da je to kar naložba... malo razmišljam v naprej. Nevem, če nebi bilo pametno menjati prednjega stabilizatorja in stvar bi bila verjetno porihtana... 7 let star avto in nekakšne teške naložbe niso glih smotrne... konec konec, imam v planu čez kakšne 2 leti menjati v 159 ali brero. :)
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Oljni amortizerji? Kaj nimajo plinskih?
opankar
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2067
Pridružen: Če Sep 25, 2003 3:46 pm
Kraj: Lubiana

Tudi v plinskih amortizerjih je olje. :wink:
You can not be a true petrolhead until you have owned an Alfa, until you have experienced that roller-coaster of pain, disappointment and agony for the brief moment, when everything works.
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

opankar napisal/-a:Tudi v plinskih amortizerjih je olje. :wink:
Pa to vem, samo mi je takoj prišlo najprej tole na misel :lol: Lahko bi samo rekel, da so se sesedli...My bad
rajko
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 549
Pridružen: To Okt 14, 2008 1:31 pm

alfa_samec napisal/-a:
opankar napisal/-a:Tudi v plinskih amortizerjih je olje. :wink:
Pa to vem, samo mi je takoj prišlo najprej tole na misel :lol: Lahko bi samo rekel, da so se sesedli...My bad
aja heheh imaš prav. Ne sej sedaj je to "ok"... samo še vedno mi spredaj ni kulj... tako čudno se obnaša :/ pa nevem čisto kaj dejansko naredit.. nem kakšni so simptomi stabilizatorja? roke naj bi bile kao ok...
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Bolj podrobno opiši čudno obnašanje, da si ne bomo kaj po svoje mislili :D
rajko
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 549
Pridružen: To Okt 14, 2008 1:31 pm

humm kako to opisat :) tko no če zapeljem čez kakšno grbino kar lepo poka... tak no neprijeten filing je... sej vem da so alfe malo trše, ampak meni se ne zdi da je to pokanje ravno serijsko :)) drugače ne znam razložit... razen da še sam probaš.
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Bi bilo potem skoraj najboljše avto dvignit in z montirko sprobat, če imajo slučajno roke kaj lufta. Spredaj in zadaj. Ker so pri 147 baje kar kritične kar se izrabe tiče obnova je pa tudi bolj tako tako.
rajko
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 549
Pridružen: To Okt 14, 2008 1:31 pm

alfa_samec napisal/-a:Bi bilo potem skoraj najboljše avto dvignit in z montirko sprobat, če imajo slučajno roke kaj lufta. Spredaj in zadaj. Ker so pri 147 baje kar kritične kar se izrabe tiče obnova je pa tudi bolj tako tako.

aha tega se zavedam, naslednji tedn gre na servis zaradi variatorja... tako da bova pogledala še roke... ah te alfice :)
Uporabniški avatar
Creed
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4301
Pridružen: To Feb 01, 2005 2:22 pm

Ce poka pol je zelo verjetno luft na zadnjih rokah. Spredaj ponavadi skripa, razen ce ni res ze zelo zja*ano vse skupi.

LP
Uporabniški avatar
blazz
Alfist
Alfist
Prispevkov: 348
Pridružen: Po Nov 10, 2003 6:59 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Logatec

Jaz sem dobil ponudbo iz spedenaj.si pa se mi zdi kar drago.
Ni mi pa jasno, kako bi lahko preko neta naroču, ker je polno hakelcov glede nekih mer.

Še cenik od spedenaj.si:

http://www.shrani.si/f/3W/10R/1Rrr5Fqd/ ... 47-156.pdf

Edit 1: je "malo" ceneje:
http://shop.alfisti.net/Tuning-Styling/ ... 15_16.html

Edit 2: glede na to, da mi je na spedenaj.si obljubu 20% popusta, če vzamem celoten komplet, je ceneje v SLO.
ALFA 159 SW....Let the dream come true! Samo hočem dva auspuha.
Uporabniški avatar
Creed
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4301
Pridružen: To Feb 01, 2005 2:22 pm

Se tuki pogledaj:

http://www.larkspeed.com

LP
Uporabniški avatar
mihecmiha
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1258
Pridružen: Sr Mar 19, 2008 2:24 pm

To se pravi, če sem prav razumel... Vzamem powerflex gumice-vijolične, za komplet avto, zamenjam stabilizatorje amortizerje in fedre. Po tem naj bi bil avto kot nov in mi bejba ne bo več težila za škripanje in vsako lukno na cesti!
Za amortizerje in fedre sem mislil dat vogtland junior kit gor,sam se mal bolim da se vozilo nebi enako posedlo, ker nima za višino uravnavat. A ima kdo kake izkušnje z Vogtland junior kitom. Po netu ga hvalijo, sam nikjer nisem zasledil da bi ga kdo imel na 156-ki oz sploh na alfi. Ker spreden konec je že sedaj nizek, zaden pa štrli v luft.
Powerfleksi morajo pa nujno bit vijolični ne? Upam da po tem avto ne bo preveč trd...Gre pa v začetku aprila v delavnico, tako da časa zmanjkuje, sploh da vse nabavim.
Ali naj dam raje namesto powerfleksov obnovit roke k vargalandu?cena je tam tam..
Odgovori
  • Informacija