Bi ali nebi? Zamenjal platišč...

Izgled Alfic, povečanje moči
Odgovori
Scremer
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1700
Pridružen: To Apr 05, 2005 9:43 pm
Vozilo: AR159, AR spider veloce
Kraj: Kransterdam
Kontakt:

Strašno sem se ogrel za tristar felgice od alfe. So mi všeč, so 17 palčne in imam stošestinpedesetko. Stranski pragovi, malenkost znižana in kar kriči po večji platiščih...

Slika

Ampak bolj ko gledam, bolj se mi zdi, da pa te tristarke niso najbolj primerne za mojo alfo. Na 147 zgledajo noro, sploh če je avto še nekoliko bolj k tlom spuščen. Ampak 156... Ne vem no. Izgubi se čar felgic...

Zanima me vaše mnenje. Ob pogledu na sliko si predstavljajte nekoliko nižji avto in pa stranske pragove.

lp
Uporabniški avatar
kristijan
Alfist
Alfist
Prispevkov: 462
Pridružen: Sr Dec 01, 2004 6:23 pm
Član Alfa Kluba: 0

jaz sem imel sicer srebrno drugače pa isto 156-tko malo spuščeno stranski pragovi in te felgne in za moj okus je avto zgledal res dobro, zdej imam pa te felgne sicer za zimske gume tudi na gt-jki in tudi izgleda dobro tako da jaz bi jih na tvojem mestu vzel, bo pa avto čist drug z 17" platišči, mu res pašejo tako da ne preveč razmišljat in jih vzemi, ker ti ne bo žal.
Slika
Uporabniški avatar
GEISTERFAHRER
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1389
Pridružen: Če Feb 05, 2004 2:33 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ptuj

Scremer napisal/-a:Strašno sem se ogrel za tristar felgice od alfe. So mi všeč, so 17 palčne in imam stošestinpedesetko. Stranski pragovi, malenkost znižana in kar kriči po večji platiščih...
lp
hude felne, samo na 156 nekak ne pašejo...
Slika
Alfa Romeo, za dušo in telo!
Uporabniški avatar
djsly
Alfist
Alfist
Prispevkov: 486
Pridružen: Po Okt 25, 2004 6:02 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Lublana

Pašejo. Sam še -40mm pa bo špica. Go 4 it!
Uporabniški avatar
fejstfnt
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 132
Pridružen: To Jul 27, 2004 11:34 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Na strani http://www.alfa156.net/ imaš pod rubriko Your156 slike 156 s skoraj vsemi možnimi feltnami. Tako da si lahko pogledaš kaj ti je všeč.
Uporabniški avatar
guma
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1009
Pridružen: To Apr 12, 2005 8:28 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Kako se obnese pri 156 znižano (trše) podvozje in 17 col platišča. OK za pogledat vem, da krasno. Poznam pa dva, ki sta dala 17 col na 156 in pravita, da je že z originalnim podvozjem avto kot gokart na cesti, kar velja tudi, ko zapelješ čez kakšno luknjo?! :?

Se pravi; je velika razlika iz 15 na 17 col glede na;
- porabo
- zmogljivosti
- "udobje" (jah, leta kaj češ :D )
dancekbanancek
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1013
Pridružen: Sr Mar 23, 2005 7:50 pm

nasa je spuscena z eibachi pa se ne pelje kot gokart...cist lepo gre,seveda pa je nekoliko trse vendar se brez tezav odpeljes na kako dolgo turo :wink:
Uporabniški avatar
kristijan
Alfist
Alfist
Prispevkov: 462
Pridružen: Sr Dec 01, 2004 6:23 pm
Član Alfa Kluba: 0

dancekbanancek napisal/-a:nasa je spuscena z eibachi pa se ne pelje kot gokart...cist lepo gre,seveda pa je nekoliko trse vendar se brez tezav odpeljes na kako dolgo turo :wink:

se strinjam tudi moja je bila trda ampak še vedno fajn za vozit, tako da ni kot gokart je pa treba pazit ker lahko kr hitro kje nasedeš.
Slika
kixs
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 790
Pridružen: To Avg 23, 2005 3:11 pm

guma napisal/-a:Kako se obnese pri 156 znižano (trše) podvozje in 17 col platišča. OK za pogledat vem, da krasno. Poznam pa dva, ki sta dala 17 col na 156 in pravita, da je že z originalnim podvozjem avto kot gokart na cesti, kar velja tudi, ko zapelješ čez kakšno luknjo?! :?

Se pravi; je velika razlika iz 15 na 17 col glede na;
- porabo
- zmogljivosti
- "udobje" (jah, leta kaj češ :D )
Par malenkosti... poraba bo vecja, zmogljivost (hitrost) bo malenkost manjsa, lega bo boljsa, udobje bo veliko manjse!

Kako so ti te stvari pomembne, se bos moral sam odlocit... kot pa pravijo, za lepoto je treba tud trpet :lol:
Uporabniški avatar
bass
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3874
Pridružen: Po Mar 13, 2006 1:45 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Ne menjaj, ker so te feltne lepe. Če pa ne morš spat zarad tega pa menjaj. :mrgreen:
Jeremy Clarkson napisal/-a:You can not be a true petrolhead until you have owned an Alfa...
Scremer
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1700
Pridružen: To Apr 05, 2005 9:43 pm
Vozilo: AR159, AR spider veloce
Kraj: Kransterdam
Kontakt:

bass napisal/-a:Ne menjaj, ker so te feltne lepe. Če pa ne morš spat zarad tega pa menjaj. :mrgreen:
:D :) Če ne morem spat potem lahko menjam... Hvala =D> . Je pa avto res kar precej trd. Sicer "običajne" 156-ke še nisem peljal je pa sigurno vsaj za odtenek bolj nežna na grbinah kot pa znižane z večjimi felgami. Kljub vsemu si pa upam trdit, da je moja 6 let stara, znižana in trda alfica precej boljša za vozit kot pa marsikateri novejši avto. Zadnjič sem imel priložnost peljat citroena C5. Hidravlično vzmetenje že ob omembi vzbudi občutek udobja. lebdenja, prijetnega in skorajda nezaznavnega preskakovanja grbin... Ja pa kaj še! Ko sem se iz tistega Citroena vsedel v alfo sem mislil, da sedim v ultra udobni raketi. Pa ni samo citroen "razočaranje". Toyota corola verso, avensis, octavia, passat, vectra, renoji od a do ž,... Avti so udobni in večino od njih je luštno vozit vendar sem pri vsakem nekaj pogrešal in pri vse dobil isti občutek ko sem presedlal v alfo; "Matr mam hud avto!"

Moram pa priznat, da se alfa res grdo obnaša nad kakimi zaporednimi grbinami in ko prevoziš kako luknjo misliš, da ti je odtrgalo kolo. Ampak se navadiš. Po več kot pol leta vožnje (cca 20.000 km) mi je avto res zlezel pod kožo. Enostavno moram začutit odebeljen in hitro odziven volan, ki za prenos ukazov na cesto potrebuje kratke gibe. Pa tisto jutranje poskakovanje po naših zjahanih cesta od kranja proti šenčurju (cesta je polna nekih hribčkov), ter minimalno nagibanje skozi ovinke in moj že malce poseden voznikov sedež (čeprav je ravno zaradi dotrajanosti neprijetno sedeti v njem dolgo časa), in pa seveda, redno izogibanje velikim luknjam na cesti. Se kar navadiš hitro odzivat na luknje, ki so kot mine nastreljane po cestišču, tako, da jih sedaj že pravzaprav povsem refleksno obvozim.

O moj bog! Očitno sem zasvojen.... [-o<
Cuore Sportivo
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2145
Pridružen: Ne Nov 16, 2003 8:31 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

Scremer napisal/-a:
O moj bog! Očitno sem zasvojen.... [-o<
Slika

:) =D>
Uporabniški avatar
vizo
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 113
Pridružen: Pe Jul 18, 2003 10:57 am

Se 100% strinjam s tvojim prvim postom, tristarke ne pašejo na 156!
Slika
Uporabniški avatar
žival
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3281
Pridružen: Pe Avg 26, 2005 12:42 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Litija

Ja men tud niso všeč. Nekak se ne morem znebit filinga da mal (ampak res mal!) spominjajo na ogabne tri krake k so jih par let nazaj ljudje množicno na avte deval.
dancekbanancek
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1013
Pridružen: Sr Mar 23, 2005 7:50 pm

nop na 156ko tole sigurno ne pase...na 147ki pa zelo lepo zgleda... :wink:
Odgovori
  • Informacija