Usnje

Izgled Alfic, povečanje moči
Scremer
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1700
Pridružen: To Apr 05, 2005 9:43 pm
Vozilo: AR159, AR spider veloce
Kraj: Kransterdam
Kontakt:

Že kar nekaj časa (lani okoli aprila, maja, julija,...) nazaj sem na avto.net zasledil eno srebrno 156, 2.0 TS, ki je imela v notranjosti oranžno usnje. Zanima me če jo ima kdo na tem forumu. Avto sem namreč želel kupit jaz, vendar so me takrat za nekaj mesecev zabremzale finance in od takrat ne zasledim več noben alfice z oranžnim usnjem. Belo, rdeče, črno, bež, modro,... usnje videvam vsak dan, ampak oranžnega pa nikoli. Avto je drugače zgledal res hudo in od kar imam svojo sanjam, da bi tudi moja fasala takšno usnje.

Če torej kdo mogoče ve za kako razbito 156-ko z usnjem, pri kateri je mogoče kupit sedeže naj mi sporoči. Še boljše bi bilo ako bi se bilo moč domenit za menjavo. Sam dam črne sport sedeže (sport paket) z airbagi in doplačam za usnjene z airbagi. Barve od najljubše do najmanj željene gredo pa nekako takole; oranžna, modra, črna, rdeča. Bež in belo odpade (pa ne zato ker mi ne bi bilo všeč le slabo se bo zlilo z interierjom, ki sem si ga začrtal). Zaželjeno je da sedeži nimajo všitega logotipa ali napisa Alfa Romeo, ni pa nujno.

Zakaj mi je oranžna barva najljubša? Ker trga! Dokler ne vidiš ne verjameš in meni bi se obračal želodec ako bi mi kdo pred srečanjem s to alfico povedal kakšne barve je notranjost. Drugi razlog pa je, da je pri moji notranjost vsa v črnem in bi jo rad poživil. Ker so kazalci na črnem ozadju oranžni, sem volan in prestavno ročko že obleke/preoblekel v usnje z oranžnimi šivi, manjkajo samo še oranžni sedeži ali pa vsaj črno usnje z všitim oranžnim logotipom in napisom AR. Žal je preoblačenje notranjosti v usnje drago (cca od 200 do 250k), pa čeprav tipček dela kot urar natančno in kvalitetno.

Če torej kdo ve za kake sedeže naj pošlje post ali me kontaktira na ZS. Če se mogoče kdo potika po IT in na kakem odpadu locira takšno Alfetko mu bom hvaležen za kakršnokoli informacijo. Seveda bo komentiranje mojega okusa tudi zanimivo :D
Uporabniški avatar
roadking
Alfist
Alfist
Prispevkov: 395
Pridružen: Če Nov 20, 2003 11:43 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

ta notranjost je bila v eni totalno razbiti 156 V6, mislim da je bila delana po naročilu.
Jeep Cheeroke 4.0 Laredo
sleby
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5743
Pridružen: Po Nov 24, 2003 1:16 am
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

scremer offtopic: kje si dal preoblect volan in koliko te je stalo?
Slika
Scremer
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1700
Pridružen: To Apr 05, 2005 9:43 pm
Vozilo: AR159, AR spider veloce
Kraj: Kransterdam
Kontakt:

roadking napisal/-a:ta notranjost je bila v eni totalno razbiti 156 V6, mislim da je bila delana po naročilu.
No ta, ki sem jo gledal je bila 2.0 TS (99% prepričan). Ali je ali ni bila razbita je pa sedaj drugo vprašanje.

Volan sem preoblekel v Črnučah, mislim, da mu je ime Aleš. O cenah smo pa že tolkokrat govoril, da bi lahko že vedel, da te takšen podvig stane 15k. :wink:
Uporabniški avatar
valentino46
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 126
Pridružen: Če Feb 16, 2006 5:42 am
Član Alfa Kluba: 0

Jst bi pa uprašu kam bi lhk dau preoblečt notranjost, d b blo res kvalitetn zrihtan pa čimbolj ugodn :)
Uporabniški avatar
Creed
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4301
Pridružen: To Feb 01, 2005 2:22 pm

valentino46 napisal/-a:Jst bi pa uprašu kam bi lhk dau preoblečt notranjost, d b blo res kvalitetn zrihtan pa čimbolj ugodn :)
IUV...Industrija Usnja Vrhnika
Sam vrjetno da ne bo pocen :)
Scremer
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1700
Pridružen: To Apr 05, 2005 9:43 pm
Vozilo: AR159, AR spider veloce
Kraj: Kransterdam
Kontakt:

Za oblačit notranjost imaš več fimr in ljudi, da bo res kvaliteno je pa verjetno najbolj IUV ali pa en pobček iz črnuč. Njegov telefon smo že omenjali na tem forumu.

Kar se pa cen tiče je bilo pa tudi že veliko zapisanega. Cena se giblje tam okoli 200 do 250k za eno alfo 156. Manjši ko je avto ceneje bo.
Uporabniški avatar
colibry
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3840
Pridružen: Pe Feb 04, 2005 5:02 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

kaksne cene govorite za notranjost :) se cloveku kr nasmeje. veliko ljudi je ki ti 4x ceneje naredi kot pa za 200 ali 250k #-o #-o
predn je kolega prodal avto je meu namen dot notranjost kompletno v sky(ne navaden baje malo bolj trpezen) pri enem gospodu blizu avstrijske meje.. cena se je gibala okoli 90 tisocakou. tudi avstrijci hodijo knjemu ker je cena vec kot ugodna ter baje naredi zelo kvalitetno. zal pa nimam nbenga kontakta za tega gospoda tko da vam zal ne morm pomagat.

LP
Scremer
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1700
Pridružen: To Apr 05, 2005 9:43 pm
Vozilo: AR159, AR spider veloce
Kraj: Kransterdam
Kontakt:

colibry napisal/-a:kaksne cene govorite za notranjost :) se cloveku kr nasmeje. veliko ljudi je ki ti 4x ceneje naredi kot pa za 200 ali 250k #-o #-o
predn je kolega prodal avto je meu namen dot notranjost kompletno v sky(ne navaden baje malo bolj trpezen) pri enem gospodu blizu avstrijske meje.. cena se je gibala okoli 90 tisocakou. tudi avstrijci hodijo knjemu ker je cena vec kot ugodna ter baje naredi zelo kvalitetno. zal pa nimam nbenga kontakta za tega gospoda tko da vam zal ne morm pomagat.

LP
Prvo kot prvo takšna informacija mi nepomeni veliko, ker iz tvojega sporočila itak ne vem kdo je in niti kako bi stopil s tem človekom v kontakt. Kot drugo se mi pa postavlja vprašanje kako kvalitetno dela omenjeni gospod. Zunaj je veliko ljudi, ki oblačijo avto v usnje in videl sem že veliko izdelkov raznoraznih mojstrov, kjer so volani in sedeži izgledali kot bi ravno zaklali kravo in jo skozi rit, tako na hojladri, nataknili na sedeže. Res ne hvala. Na trgu je pa cena takšna kot sem omenil, s tem, da je notranjost po opravljenem postopku takšna kot mora biti. Jasno, vedno pa obstaja maneverski prostor kjer se lahko domeniš za nižjo ceno. Koliko in nakakšen način je pa povsem odvisno od "kupca in prodajalca".
dancekbanancek
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1013
Pridružen: Sr Mar 23, 2005 7:50 pm

kakor je meni znano se cene gibljejo okrog 100k do 120k da ti vse oblecejo v usnje.Ne vem pa cist tocn, a ta cena vsebuje tudi tapete ali ne.
Scremer
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1700
Pridružen: To Apr 05, 2005 9:43 pm
Vozilo: AR159, AR spider veloce
Kraj: Kransterdam
Kontakt:

Tudi tapete se oblečejo v usnje oziroma kar pač želiš. Vem, da človek zadevo naredi tako kot se zagre. Sedeže sleče do golega, popravi peno tam kjer je potrebno, ako si zaželiš še kako izboklino, vboklino, ali karkoliže, ti jo oblikuje in nato za vsak del sedeža posebej sešije usnjene krpe in jih nato stisne na peno. Ko zaključi posel zadeva izgleda, kot bi kupil avto v trgovini z opcijo usnje. Najbolj nagravžno mi je ko vidiš lep avto z usnjem, ki je bilo naknadno dano vanj in, ki se je po sedežu razvleklo kot zvečilni gumi. Da ne govorim potem kako vse izgleda ko lastnik usnja ne vzdržuje in začne še pokat, se obrabljat in trgat #-o . Ako želiš imeti pošteno oblečeno notranjost, ki traja, se splača pljunit 50k več. Človek ti med drugim brez problemov našije v sedež emblem ali katerikoli napis s poljubno barvo niti.

Je pa treba vedet, da so cene odvisne od avta do avta. Vse je odvisno koliko časa se jebe s tem da spravi sedež iz avta in nazaj, kolko časa da sleče in obleče, kolko stvari se da preprosto snet in koliko jih je potrebno strgat,...

Recimo za Peugeota 307CC bi ista oseba vzela cca 80k, da preobleče sedeže in vse tapete. Spet je odvisno od stranke za koliko se uspe zmenit z njim.

lp
Uporabniški avatar
valentino46
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 126
Pridružen: Če Feb 16, 2006 5:42 am
Član Alfa Kluba: 0

Scremer a bi mi lhk dau ti kak kontakt njegov od tega profita da bi ga js poklicu mal informativn kolk bi to res pršl, pa s kje je me zanima? pa kolk cajt to traja da komplet zamena use?
Uporabniški avatar
Turtle
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4033
Pridružen: Sr Okt 01, 2003 5:22 pm
Vozilo: Alfa Romeo Guiletta QV
Alfa Romeo 155 2.5 V6
Kraj: Bilo kuda kiki svuda

album_pic.php?pic_id=1527


Tkole je zice (zadnje tud sam jih ni na fotki) naredu mojmu atu Kermavner iz Viča.....[/url]
Scremer
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1700
Pridružen: To Apr 05, 2005 9:43 pm
Vozilo: AR159, AR spider veloce
Kraj: Kransterdam
Kontakt:

Don Picco napisal/-a:evo v nadgorici pri crnucah edn dela iz usnja in skaja.
ksne ma sicer cene ne vem ampak kontakt je pa :


Ales Šetina gsm : 041/632-960

aja tip pa drgac tud avtoakustiko rihta.....

je pobral tud nekej pokalov in priznanj v Slo in EU
Jaz sem res zadovoljen z njegovim delom, ki ga je občutil moj volan in prestavna ročka. Kako bi sicer obleku celo notranjost ne morem povedat s prve roke, sem pa slišal veliko pohval.

Tistole je pa Peugeot 205GTi... Fajn avtoček. Spomini nanj so lepi, a žal sem bil 15 let nazaj še brez izpita, tako, da ga vozil nisem ravno veliko. Prevozil v njem pa kar precej. Je ni bilo nemške mrcine, ki bi se lahko kosala z njim. Fajn vozek.
Merlin
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1178
Pridružen: So Sep 25, 2004 12:34 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Koseze

Aleš obvlada in zato je cena tudi temu primerna, ni najdražji je pa najboljši !!
Tisti ki ne verjame, pa naj gre do njega pa naj pogleda notranjost v njegovem avtu pa še par fotk od drugih k jih je rihtal pa vam bo jasno s kom mate opravka :)
Enyoj your ride! Drive Alfa!

Slika
Odgovori
  • Informacija