Usnje

Izgled Alfic, povečanje moči
Scremer
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1700
Pridružen: To Apr 05, 2005 9:43 pm
Vozilo: AR159, AR spider veloce
Kraj: Kransterdam
Kontakt:

Merlin je povedal in to je to. Jaz vem, da če ne najdem kakih usnjenih sedežev peljem k njemu, žal samo, popravit voznikov sedež, ki je ves poseden in skorajda že brez bočnega oprijema. Morda bom dal še kak napis v oranžni barvi všit na sedež. Odvisno od tega kaj mi bo svetoval. Človek je pač tolko desca, da ti povej kaj je pametno in kaj ne. Sam sem recimo na vsak način hotel v leder, na prestavni ročki, všit "grabljice" s prestavami in številkami. Pa mi je lepo razložil, da mi lahko brez problemov všije vendar bo usnje, ki bo polno luknjic od niti, kmalu razpadlo na mestu kjer se neprestano drgne roka ob usnje. Zato se tudi volanski obroč šiva z notranje strani in ne zunanje. Da ne govorim kako mi je pokazal (imel je sedež v delavnici, ki mu je popravljal sedišče) in razložil celoten postopek preoblačenja in popravljanja.

lp
Uporabniški avatar
valentino46
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 126
Pridružen: Če Feb 16, 2006 5:42 am
Član Alfa Kluba: 0

a mi da lhk en njegov kontakt prosm :)
Uporabniški avatar
valentino46
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 126
Pridružen: Če Feb 16, 2006 5:42 am
Član Alfa Kluba: 0

sori sori :D zdej sm šele vidu da je cifra že napisana, se opravičujem, nism takoj vidu, hvala :wink:
Uporabniški avatar
bass
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3874
Pridružen: Po Mar 13, 2006 1:45 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Seles iz Grosuplja (zastopnik za DLS) dela tud notranjost in ko sm vidu kako je naredu na enmu golfu 5 gti sm samo odprl usta :eek:
Jeremy Clarkson napisal/-a:You can not be a true petrolhead until you have owned an Alfa...
Uporabniški avatar
šafla
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 618
Pridružen: Če Dec 16, 2004 10:12 am
Vozilo: Hyundai Kona
Kraj: Kranj - okolica

Scremer napisal/-a:Jaz vem, da če ne najdem kakih usnjenih sedežev peljem k njemu, žal samo, popravit voznikov sedež, ki je ves poseden in skorajda že brez bočnega oprijema.

lp
A si se že pozanimal za ceno takega posega. Moj sedež po opisu sodeč spominja na tvojega. :(
I'm back!
Scremer
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1700
Pridružen: To Apr 05, 2005 9:43 pm
Vozilo: AR159, AR spider veloce
Kraj: Kransterdam
Kontakt:

šafla napisal/-a:
Scremer napisal/-a:Jaz vem, da če ne najdem kakih usnjenih sedežev peljem k njemu, žal samo, popravit voznikov sedež, ki je ves poseden in skorajda že brez bočnega oprijema.

lp
A si se že pozanimal za ceno takega posega. Moj sedež po opisu sodeč spominja na tvojega. :(
Žal se še nisem pozanimal za ceno. Svetujem, ti, da stopiš do človeka, da skupaj pogledata, namreč, ni nujno, da bo sedež moč popravit in ga istočasno pobaraš še po ceni. Če je prevleka strgana bo potrebno bržda napravit novo, če je pa samo pena v njej raztrgana potem pa verjetno ni prblem popravit sedišča. Domnevam, da več kot 20k ne bi smelo bit. Material je namreč poceni in ga ne potrebuje veliko, dočim pri 156-ki precej časa porabiš, da sedež potegneš iz avta, ga slečeš, nazaj oblečeš in nato spraviš nazaj v avto.

Predno začne kdo stresat hruške bom še enkrat zapisal; ceno sem si IZMISLIL na podlagi izkušenj z njegovim oblačenje volana in prestavne ročke (demontaža, trganje starega usnja, rezanje, leplenje in šivanje novega usnja in ponovna montaža v avto). Za TOČNO ceno oziroma informacije POKLIČITE.

lp
Scremer
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1700
Pridružen: To Apr 05, 2005 9:43 pm
Vozilo: AR159, AR spider veloce
Kraj: Kransterdam
Kontakt:

Scremer napisal/-a:Že kar nekaj časa (lani okoli aprila, maja, julija,...) nazaj sem na avto.net zasledil eno srebrno 156, 2.0 TS, ki je imela v notranjosti oranžno usnje. Zanima me če jo ima kdo na tem forumu. Avto sem namreč želel kupit jaz, vendar so me takrat za nekaj mesecev zabremzale finance in od takrat ne zasledim več noben alfice z oranžnim usnjem. Belo, rdeče, črno, bež, modro,... usnje videvam vsak dan, ampak oranžnega pa nikoli. Avto je drugače zgledal res hudo in od kar imam svojo sanjam, da bi tudi moja fasala takšno usnje.

Če torej kdo mogoče ve za kako razbito 156-ko z usnjem, pri kateri je mogoče kupit sedeže naj mi sporoči. Še boljše bi bilo ako bi se bilo moč domenit za menjavo. Sam dam črne sport sedeže (sport paket) z airbagi in doplačam za usnjene z airbagi. Barve od najljubše do najmanj željene gredo pa nekako takole; oranžna, modra, črna, rdeča. Bež in belo odpade (pa ne zato ker mi ne bi bilo všeč le slabo se bo zlilo z interierjom, ki sem si ga začrtal). Zaželjeno je da sedeži nimajo všitega logotipa ali napisa Alfa Romeo, ni pa nujno.

Zakaj mi je oranžna barva najljubša? Ker trga! Dokler ne vidiš ne verjameš in meni bi se obračal želodec ako bi mi kdo pred srečanjem s to alfico povedal kakšne barve je notranjost. Drugi razlog pa je, da je pri moji notranjost vsa v črnem in bi jo rad poživil. Ker so kazalci na črnem ozadju oranžni, sem volan in prestavno ročko že obleke/preoblekel v usnje z oranžnimi šivi, manjkajo samo še oranžni sedeži ali pa vsaj črno usnje z všitim oranžnim logotipom in napisom AR. Žal je preoblačenje notranjosti v usnje drago (cca od 200 do 250k), pa čeprav tipček dela kot urar natančno in kvalitetno.

Če torej kdo ve za kake sedeže naj pošlje post ali me kontaktira na ZS. Če se mogoče kdo potika po IT in na kakem odpadu locira takšno Alfetko mu bom hvaležen za kakršnokoli informacijo. Seveda bo komentiranje mojega okusa tudi zanimivo :D
Vprašanje mi je še vedno aktualno.

lp
Uporabniški avatar
gecco
Alfist
Alfist
Prispevkov: 401
Pridružen: Če Jan 15, 2009 1:52 pm

Zivjo!
Si bom kar tole temo sposodil. Sicer je bilo neki že povedan o tem kar me zanima, sam ker je precej stara tema bom vseeno vprašal.
Imam Alfo 156 (facelift model) z čisto navadnim volanom, ki pa bi ga rad oblekel v usnje. Sem že gledal koliko bi me prišel pač original usnjen volan in cene so kar precej visoke. Zanima me če je že kdo oblačil tak navaden volan v usnje? Kako je bilo to narejeno, ker pač ta volan je malo drugačen od original usnjenga, vsaj kar se tiče zaključkov pri krakih in predvsem na teh mestih me zanima kako to mojstri naredijo. Če ima kdo kako fotko bi bilo pa še toliko bolje ;) Aja, pa kako se sedaj cene gibljejo v €?
Uporabniški avatar
bass
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3874
Pridružen: Po Mar 13, 2006 1:45 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Ni drago, meni osebno ni lepo, zgleda predebel, mnenja so pa deljena. Nekje na forumu je tudi fotka, pobrskaj.
Jeremy Clarkson napisal/-a:You can not be a true petrolhead until you have owned an Alfa...
Uporabniški avatar
kostolomc
Alfist
Alfist
Prispevkov: 368
Pridružen: To Dec 20, 2005 6:24 pm
Kraj: "Moj dom je Lublana ...."

Jaz bi moral pa samo ročico od menjalnika v usnje oblečt.....a ma mogoče kdo izkušnje s tem.....
Lencdo
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 112
Pridružen: So Sep 05, 2009 12:38 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: ljubljana

se opravičujem če je off topic me pa zanima ali je kdo menjal navadne sedeže z usnejnimi??'

v udinah dobim komplet usnenih sedežev za 200€ vendar so el. in bi se moral malo poigrat z napeljavo...me pa zanima ali ima kdo izkušne s tem


hvala
loud pipe saved lives
Uporabniški avatar
kosir1234
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3687
Pridružen: Če Feb 25, 2010 5:47 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Žiri

Pozna kdo koga ki bi mi preoblekel usnjen volan?
In kakšnja je okvirna cena?
Uporabniški avatar
bass
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3874
Pridružen: Po Mar 13, 2006 1:45 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

http://lmgtfy.com/?q=avtotapetni%C5%A1tvo

Cene se gibljejo od 50-100€. Osebno imam izkušnje pri tem z Vrhnike.
Jeremy Clarkson napisal/-a:You can not be a true petrolhead until you have owned an Alfa...
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

kosir1234 napisal/-a:Pozna kdo koga ki bi mi preoblekel usnjen volan?
In kakšnja je okvirna cena?
Uporabnik seby7 se ukvarja s tem. Jaz sem plačal 70€.
Odgovori
  • Informacija