kAJ SE DA NAREDITI Z 156 1,6

Izgled Alfic, povečanje moči
Odgovori
Uporabniški avatar
abner
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 110
Pridružen: Ne Feb 15, 2004 1:06 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Šiška-Kranjska Gora

KAKŠEN ČIP BI RABIL ?ZDAJ IMAM 120 KM,PA PO VSTAVITVI ČIPA?KOLIKO PA TO ŠKODUJE AVTU-STAR JE 3 MESECE,3500 KILOMETROV???SE SPLAČA?PROSIM SVETUJTE!HVALA LEP POZDRAV VSEM ALFISTOM...
Uporabniški avatar
Turtle
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4033
Pridružen: Sr Okt 01, 2003 5:22 pm
Vozilo: Alfa Romeo Guiletta QV
Alfa Romeo 155 2.5 V6
Kraj: Bilo kuda kiki svuda

Ne ne splača se. 1.6 je skor premajhen motor , da bi lahko kaj huranskega izvedel. Tak avt se čimbolj hrani da se potem dražje proda.
Uporabniški avatar
abner
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 110
Pridružen: Ne Feb 15, 2004 1:06 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Šiška-Kranjska Gora

aha; hvala ti.Ampak saj gre zadost tudi tako---210kmh hvala vseeno za nasvet! Pa saj 156 2003 1,6 4000 KM drži ceno ali?Sigurno jo zdaj dražje prodam kot pa sem novo kupil... by
Alfista
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2069
Pridružen: Po Sep 29, 2003 9:28 am
Vozilo: Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio
Alfa Romeo Stelvio 2.0 Q4 GT Junior
Kraj: Brda

Turtle napisal/-a:Ne ne splača se. 1.6 je skor premajhen motor , da bi lahko kaj huranskega izvedel. Tak avt se čimbolj hrani da se potem dražje proda.
No ja , tle bi se dalo na dolgo in široko razpravljat!!!

Ciao Alfista :D
Slika
Alfista
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2069
Pridružen: Po Sep 29, 2003 9:28 am
Vozilo: Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio
Alfa Romeo Stelvio 2.0 Q4 GT Junior
Kraj: Brda

abner napisal/-a:KAKŠEN ČIP BI RABIL ?ZDAJ IMAM 120 KM,PA PO VSTAVITVI ČIPA?KOLIKO PA TO ŠKODUJE AVTU-STAR JE 3 MESECE,3500 KILOMETROV???SE SPLAČA?PROSIM SVETUJTE!HVALA LEP POZDRAV VSEM ALFISTOM...
Sem ti že nekaj pisal, pa ti še enkrat prekopiram!:
abner je napisal/a:
kaj predlagate za 156 1,6 120 KM? Hvala...


Hmm! Odvisno od budgeta!!!
Naj ti pa povem, da ima 1.6 povsem enako glavo kot 1.8 in 2.0!!! Z ventili vred! Kar malo prebiram It forume, klapa brez problema pride do 145-150 konjev samo z zamenjavo odmičnih gredi, izpuha(zadnji lonec, morda še kaj), športni filter in dovod mrzlega zraka!

Ta motor je zelo živahen že serijsko, saj mu tudi na dinamometrih ponavadi namerijo cca125 konjev!!! Pri tem motorju se SAMO z čipom dobi DO 12 konjev za razliko 1.8 ki pridobi DO 8 konjev in 2.0 le 4-5!!!!

Zadnje čase se je pojavila varjanta 1.6 +odmične od 2.0 + ČIP!!!

Odločitev je tvoja, se ga da pa z relativno malo denarja spravit na 100km/liter!!!

Cene: odmične cca650 EUR
izpuh 200 EUR
čip 200 EUR
delo stvar dogovora z mehanikom, a nebi smelo bit pretirano

Recimo da z 1300-1500EUR prideš skoz!!! Pridobitev bi bila cca 20 konjev!!
p.s. to bi se pa kr poznalo, za cenejšo varjanto ti pa lahko prodam jaz odmične od 2.0!!!


Ciao Alfista :D
Slika
Uporabniški avatar
veloce
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5591
Pridružen: So Jan 10, 2004 11:23 pm
Vozilo: Alfa Romeo 156 1.8 16v TS Sport Pack 02
Alfa Romeo 159 2.0 SW TI 2.0 Mjet
Kraj: Ajdovščina

Čaki, čaki, za 20 konjev plačati 360 jurjev?????? To se ne bi veliko poznalo, pa še ko se en tolko navadiš, se ti zdi, da gre glih tolko.

Naj avto proda in kupi raje kakšno malo rabljeno 2.0 16v ts ali 2.5 V6. Bo ceneje prišel skozi in še dnar mu bo ostal.

Jaz za 20 konjev ne bi dal 360 jurjev. Za svoj čip pri Xsari Hdi sem za 30 konjev dal 80 jurjev in tam verjemi mi, se je poznalo!

Hotel sem povedat, da če ni turbo bencinar ali turbodizel se čipanje in vsa ta krama skoraj ne splača, ker je absolutno predrago.

No, sej, pač stvar posameznika, če maš dnar in ti ga ni škoda, potem kar navali. Čudi me edino, zakaj tega ni razmišljal, ko je avto kupoval in bi za to razliko raje vzel 1.8, ki pa ima 25 konjev več.

Ma ja, kot sem že rekel, stvar posameznika.
Slika
Uporabniški avatar
AR-146
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2668
Pridružen: Ne Okt 05, 2003 12:33 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: ljubljana

jeh tkole je 2.0 16V se jih skoraj nič ne prodaja
Alfista
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2069
Pridružen: Po Sep 29, 2003 9:28 am
Vozilo: Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio
Alfa Romeo Stelvio 2.0 Q4 GT Junior
Kraj: Brda

veloce napisal/-a:Čaki, čaki, za 20 konjev plačati 360 jurjev?????? To se ne bi veliko poznalo, pa še ko se en tolko navadiš, se ti zdi, da gre glih tolko.

Naj avto proda in kupi raje kakšno malo rabljeno 2.0 16v ts ali 2.5 V6. Bo ceneje prišel skozi in še dnar mu bo ostal.

Jaz za 20 konjev ne bi dal 360 jurjev. Za svoj čip pri Xsari Hdi sem za 30 konjev dal 80 jurjev in tam verjemi mi, se je poznalo!

Hotel sem povedat, da če ni turbo bencinar ali turbodizel se čipanje in vsa ta krama skoraj ne splača, ker je absolutno predrago.

No, sej, pač stvar posameznika, če maš dnar in ti ga ni škoda, potem kar navali. Čudi me edino, zakaj tega ni razmišljal, ko je avto kupoval in bi za to razliko raje vzel 1.8, ki pa ima 25 konjev več.

Ma ja, kot sem že rekel, stvar posameznika.
Meni se ne zdi pretirano, je pa res da sem cene malo bol napihnu, konje pa malo z rezervo napisal!!!
Mogoče je pa preračunal, da bo manj plačeval cestnino, zavarovanje itd!!!

Tuning pri turbincih je res drugo poglavje, a ne si mislt, da zdej k maš HDI(tdi, jtd ITD...), da si s čip tuningom boga za jajca prjel!!! In prosim, ne nam z neturbinci jemat volje do tuninga, ker to je pač bolezen in ne zgolj pridobitev par žrebcev!!! Če pa ti tuning razumeš resnično SAMO kot pridobitev par konjev, je pa bolje da naslednjič že v štartu kupiš bolj močn stroj!!! Vsak po svoje ponuja posebne užitke!! =D> =D> =D>

Ciao Alfista :D
Slika
Uporabniški avatar
veloce
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5591
Pridružen: So Jan 10, 2004 11:23 pm
Vozilo: Alfa Romeo 156 1.8 16v TS Sport Pack 02
Alfa Romeo 159 2.0 SW TI 2.0 Mjet
Kraj: Ajdovščina

No, no, kaj se repenčiš, kdo kaj obsoja! Pa ne mislim si sploh nič o bogu in njegovih jajcih-to še najmanj, beh,... :mrgreen: :mrgreen:

Hočem sam možaku pršparat mal dnarja. Sej nobenmu nočem nič slabga. :wink: Pač, dejsta sem dal na mizo in to je to. Zadeve sem se pač lotil na svoji Xsari, kar je najbolj optimalno s tega vidika. Če za nekaj plačaš, morš tudi nekaj dobit, a ne?! Če hoče užitek, naj začne na drug način, ne pa na sistem bankrot!!!

Sej tudi jaz, če obdržim twin sparka, bom sigurno povrtal kakšen kanal in preprogramiral tisto pasijanso pod havbo, tako, da ti ne jemljem užitka.

Sam če misli pol gonit tistih ubogih atmosferskih 20 konjev več, naj si res raje kupi rabljeno V6 in bo imel užitek, za katerga bo manj plaču. Ok, registracija, sam tudi kurbe niso poceni.
Slika
Alfista
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2069
Pridružen: Po Sep 29, 2003 9:28 am
Vozilo: Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio
Alfa Romeo Stelvio 2.0 Q4 GT Junior
Kraj: Brda

veloce napisal/-a:No, no, kaj se repenčiš, kdo kaj obsoja! Pa ne mislim si sploh nič o bogu in njegovih jajcih-to še najmanj, beh,... :mrgreen: :mrgreen:

Hočem sam možaku pršparat mal dnarja. Sej nobenmu nočem nič slabga. :wink: Pač, dejsta sem dal na mizo in to je to. Zadeve sem se pač lotil na svoji Xsari, kar je najbolj optimalno s tega vidika. Če za nekaj plačaš, morš tudi nekaj dobit, a ne?! Če hoče užitek, naj začne na drug način, ne pa na sistem bankrot!!!

Sej tudi jaz, če obdržim twin sparka, bom sigurno povrtal kakšen kanal in preprogramiral tisto pasijanso pod havbo, tako, da ti ne jemljem užitka.

Sam če misli pol gonit tistih ubogih atmosferskih 20 konjev več, naj si res raje kupi rabljeno V6 in bo imel užitek, za katerga bo manj plaču. Ok, registracija, sam tudi kurbe niso poceni.
Oj, js se ne repenčim!!! :oops:

Vsak ima svoj pogled na določeno stvar, jaz svojo, ti svojo, jaz ti dopuščam, da ti napišeš svojo zato pusti tudi ti meni mojo!!! (malo zakomplicirano :mrgreen: )

Dejstvo je da se da z ne pretiranim denarjem iz 1.6 spravit vn kar nekaj konjičkov, in dejstvo je tudi da če gre sedaj prodajat in kupovat močnejšo mašino, bo zapravil več kot dvakratno ceno mogoče trikratno ceno tuninga!!

Jaz ne rečem da z čipom dobiš pri atmosfercu ogromno, a z tistim kar sem napisal bi se pa krepko poznalo!!!

Ciao Alfista :D
Slika
Uporabniški avatar
abner
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 110
Pridružen: Ne Feb 15, 2004 1:06 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Šiška-Kranjska Gora

Hvala za odgovor vsem.Denar ni problem...Ampak če ti ponudijo NOVO ALFO 156 ZA 3800000 SIT!!!PA TO JE GOLF!!!Tako priliko pa moraš zagrabit!!Drugače bi pa kupil novo 156 2.0 ampak je prevelika razlika v ceni.Teh 360000 sit pa ni problem če se resnično kaj pridobi z tem--saj me razumete.... lep pozdrav
Uporabniški avatar
Policist
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1078
Pridružen: Po Jan 19, 2004 1:55 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ajdovščina

O kakšnem golfu pa govoriš?????
Slika
Uporabniški avatar
veloce
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5591
Pridružen: So Jan 10, 2004 11:23 pm
Vozilo: Alfa Romeo 156 1.8 16v TS Sport Pack 02
Alfa Romeo 159 2.0 SW TI 2.0 Mjet
Kraj: Ajdovščina

Kaj pa montaža turbine ali kompresorja. Po moje ni veliko dražja zadeva. Tam pa bi se poznalo ogromno. Se mogoče splača pozanimat. Tega se zadnje čase kar veliko montira.
Slika
Uporabniški avatar
davee
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 197
Pridružen: Po Nov 17, 2003 11:24 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

3.7 v6 gta, pa ne bo problemov s premalo konji :D
Edino podvozje, gume, šasija in ostalo bo šlo u piz*o materino :cry:
let me fly
darko567
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 194
Pridružen: So Nov 29, 2003 9:41 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: ljubljana

Pa o čem vi trabezljate če fant hoče delat neki na 1.6 naj dela če ma denar mislm da je čist prov da se velik narest mav domišljije denarja in poznanstev rabiš nehte z nekini citroeni in podobno to so alfe so zelo zahtevnea vozila ni to nek HDI ipd mal se morš trudt .



lep pozdrav


mislm da si na alfa forumu in ti bomo lahko pomagali če si sicer boš to želel ne samo spraševal to je pa od tebe odvisn.

Tvoja odločitev.
Darko Q4
Odgovori
  • Informacija