Swap 145QV --->>>2.0 turbo

Izgled Alfic, povečanje moči
Odgovori
Uporabniški avatar
dejan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1692
Pridružen: Ne Sep 07, 2003 5:03 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

zanimive debate :D

če mene vprašate kaj je najbolje narest da spraviš QV na 200 konjev, bi rekel, da prodat, pa kupit 156 2,5 V6 :D , pa si vsaj zihr da bo delalo, ne pa da imaš avto sestavljen iz vseh vetrov, pa da rabiš nekoga z doktoratom, da to šraufa
stuntz
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2340
Pridružen: Sr Avg 04, 2004 9:51 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Zagorje

Sam še vseen ne bo najhitrejša 145 u sloveniji! Doktorat pa ni potrebn sam dost usekan moreš bit :)
Freedom of speech ? What is that some brand of toilet paper? Found it at ( cant say PM me ) :D
Uporabniški avatar
Alfaspider
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2664
Pridružen: Po Okt 13, 2003 8:36 am
Član Alfa Kluba: 0

katera je pa hitrejša?
stuntz
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2340
Pridružen: Sr Avg 04, 2004 9:51 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Zagorje

ja če si kup 156 v6 ne bo meu najhitrejše 145 :)
Freedom of speech ? What is that some brand of toilet paper? Found it at ( cant say PM me ) :D
Uporabniški avatar
_BiStRi_
Administrator
Administrator
Prispevkov: 5776
Pridružen: Ne Apr 17, 2005 12:36 pm

156 2.5 v6 je podobno hiter avtomobil kot qv...sem že napisal...tako, da...


@stuntz bom imel ponudbo v mislih :wink:
145 QV,33,145,147,159 TI
opankar
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2067
Pridružen: Če Sep 25, 2003 3:46 pm
Kraj: Lubiana

wolf66 napisal/-a:He, he, vprašaj, kaj se je zgodilo z dvema slovenskima GTA-jkama (156 in 147), ki so jima pri Novitecu zmontirali kompresor.

staljeni bati.press

Meni Q4 dela pri 300 konjih že 60 000 km brez problemov. Bomo videli, kaj bo pri 330-ih. Zaenkrat še gre.
:D
Kok pa je v sloveniji GTA-jk, ki imajo zmontiran Novitecov kompresor?
You can not be a true petrolhead until you have owned an Alfa, until you have experienced that roller-coaster of pain, disappointment and agony for the brief moment, when everything works.
sleby
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5743
Pridružen: Po Nov 24, 2003 1:16 am
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

jermen za kontrabalansirne gredi dol
katalizator dol
dober CAI
sportn izpuh (predvsem drug kolektor!)
cip

to te najcenejs pride pa si na okol 180 konjev pomojem. kar je cez in cez zadost za 145ko.
Slika
stieber
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 232
Pridružen: Če Okt 16, 2003 1:41 pm

Kot sem jaz razumel, sta (bili?) dve.
Slika
Uporabniški avatar
_BiStRi_
Administrator
Administrator
Prispevkov: 5776
Pridružen: Ne Apr 17, 2005 12:36 pm

sleby napisal/-a:jermen za kontrabalansirne gredi dol
katalizator dol
dober CAI
sportn izpuh (predvsem drug kolektor!)
cip

to te najcenejs pride pa si na okol 180 konjev pomojem. kar je cez in cez zadost za 145ko.

Dvomim, da s temle prideš na 180 konjev...sicer bi pridobil nekaj malega z naštetimi stvarmi ne rečem...samo koliko denarja bi zapravil??

Poglej za primer kolektor http://www.supersprint.it/homeuk.htm (bom jim poslal mail za info. ceno), je zagotovo preko 150k #-o , kata itak nimam več, elektronika je že zdej preprogramirana, tako, da bi mogel prašati zego če se da še kaj...

Rešitev bi bil drug računalnik (grupa N)


point je v tem, da bi dal naprimer kar lep kupček denarja, pa nebi bilo to to #-o Čeprav, če ne drugače bo tudi to uredu, oz. nekaj v tem slimslu...čeprav za kolektor dvomim, da bi novega športnega naročeval... #-o homemade.press je boljši(beri cenejši)
145 QV,33,145,147,159 TI
stuntz
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2340
Pridružen: Sr Avg 04, 2004 9:51 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Zagorje

lej upam da ne zameriš amapk jest mislem da boš čez en let še kr meu tako 145 k jo maš sedaj.
Freedom of speech ? What is that some brand of toilet paper? Found it at ( cant say PM me ) :D
Uporabniški avatar
_BiStRi_
Administrator
Administrator
Prispevkov: 5776
Pridružen: Ne Apr 17, 2005 12:36 pm

Nč ne zamerim zakaj bi :)

Tudi meni se zdi tako, vedno bolj ko računam :wink:

Namreč je vse tole kar konkretno drago. Verjetno je razumljivo, ali pa tudi ne, da gledam marsikaj od turbo motorja, do predelave, ker pač iščem najboljšo varjanto...hkrati se mi pa zdi nesmiselno dati na avto polovico vrednosti le tega in takšna odločitev zahteva čas in nekaj premisleka, pa seveda posledično tudi denar...


Bomo videli do kakšnega zaključka pridemo :wink:



Ne vem sicer kakšmo mnenje imate ostali, ampak za takšnole predelavo se po mojem mnenju najprej informiraš, pogledaš vse možnosti, potem se pa odločiš(če sploh se). Lahko pa, da ostali kar čez noč...???
145 QV,33,145,147,159 TI
dancekbanancek
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1013
Pridružen: Sr Mar 23, 2005 7:50 pm

če "sereš" dnar pol se čez noč odločiš,če pa premisliš kako boš denar vložil se pa odločiš po temeljitem premisleku :wink:
Uporabniški avatar
GTA lover
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1908
Pridružen: To Avg 30, 2005 5:34 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

stuntz napisal/-a:lej upam da ne zameriš amapk jest mislem da boš čez en let še kr meu tako 145 k jo maš sedaj.
Se podpišem in vztrajam pri svojem predlogu, ki sliši na ime GTV Turbo :mrgreen:
Foggy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9326
Pridružen: Sr Okt 01, 2003 11:51 pm
Kraj: Ljubljana

Tudi sam menim da je najbolje da prodaš QV in si kupiš GTV, boš imel vsaj narejeno vse tako kot treba in tudi zasnova avtomobila je narejena za hitrjšo vožnjo kakor QV...

http://www.avto.net/2004/osebna/oglas.asp?ID=1063392

Slika

Omisli si zgornji avto, cena je v podobnem rangu kot je tvoj avtomobil, samo ene lepe felge namontiraš in si zmagal.

Lp
sleby
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5743
Pridružen: Po Nov 24, 2003 1:16 am
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

se mi zdi, da ti devito nardi drug kolektor za ~100k pa je ze 10 konjev, kontrabalansiri jermen ~10 konjev, katalizator ~5, dober cai + chip pa je pomojem se blizu 10. to je 35 konjev, zavkrozneno navzgor. ti mas 155 konjsko, tako da ti manjka samo 25 konjev do 180, kar pa bi moral s temi "predelavami" skoraj sigurno dosezt. sicer pa - si razmisljal, da bi peljal avto na valje? glede na to, da si ze brez katalizatorja ter preprogramiran cip..

elektronika od grupe N pa se ti pomojem ne splaca. mi je zombi reku, da ko je mel v moji da je sicer slo kot pri norcih, ampak je poraba enostavno prevelika za vsakdanjo voznjo.
Slika
Odgovori
  • Informacija