Alfa 33 MegaSquirt elektronika - skoraj gotovo

Izgled Alfic, povečanje moči
Odgovori
Uporabniški avatar
DaviiD
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1165
Pridružen: Če Jul 01, 2004 11:48 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Maribor
Kontakt:

Avto se vozi. Prvi obcutki su dobri, ampak mapa za gorivo se ni do konca postelana, pa ker nocem preoblikovati batov na aerodinamicno obliko ne divjam prevec zaenkrat :) Uporablja se AlphaN sistem, ki namesto podtlaka v sesalnem kolektorju gleda pozicijo gasa. Iz slike loga spodaj se vidi zakaj podtlak ni uporaben za mapiranje (ze pri manj kot 15% gasa se pri nizkih RPM dobi v kolektorju atmosferski tlak) - (TP = pozicija gasa, MAP = podtlak):
Slika

AlphaN je sicer zelo uporaben za mape za gorivo, ampak sem jaz vedel da dedci pri Boschu niso dali merilca pretoka zraka zastonj. Namrec mapo za predvzig je krvavo tezko naredit na pozicijo gasa, ker ne ves pri kaksnem gasu je ze atmo tlak da das predvzig na max. Zato smo malo modificirali kodo na MSu, da sedaj za gorivo jemlje pozicijo gasa, za predvzig pa podtlak (isti sistem uporablja Ferrari F40 :mrgreen: ).

Mapa za predvizg je vzeta iz Alfa 33 1.7 8V in malo predelana (bolj agresivna kot na serijski 16V) - takoj ko zmontiram senzor detonacij bom se to malo spreminjal, ker imam sedaj v avtu taki hrup da ni sans da cujem detonacije "na uho":
Slika

Timing na leru je neodvisen od tabele predvziga:
Slika

Popravki timinga za temperaturo hladilne in zraka:
Slika

Blokada (vrednosti RPM raje nebom kazal, ker so zaenkrat se sramotno nizke):
Slika

Ko zaviras z motorjem naj nebi dalo benzina:
Slika

Aja, zahvalil bi se rad Nenotu iz QuarterMilea, ki mi je dosti pomagal okoli tega projekta :)

Edit: se vedno mi ni uspelo priti do digitalca da poslikam :(
Zadnjič spremenil DaviiD, dne Pe Feb 05, 2010 12:17 am, skupaj popravljeno 1 krat.
rapbit
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1876
Pridružen: To Jun 15, 2004 9:08 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: lublana trnovo

stari js pojma nimam kaj si ti to zdj gor prlimu :lol: :lol: :lol: :lol:

ampak bravo stari ... končni izdelek bo verjetno vsekakor super =D>
meu bi use kar ma križ pa kačo u krogcu!!!!!
-----------------------------------------------------
Uporabniški avatar
DaviiD
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1165
Pridružen: Če Jul 01, 2004 11:48 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Maribor
Kontakt:

rapbit napisal/-a:stari js pojma nimam kaj si ti to zdj gor prlimu :lol: :lol: :lol: :lol:

ampak bravo stari ... končni izdelek bo verjetno vsekakor super =D>
Bom ko pridem do fotoaparata/kamere prilimal nekaj kaj bos razumel :D

Ko pa porihtam tablice do konca pa nekaj kar se bo se bolj razumelo :mrgreen:
Uporabniški avatar
H.P. BaXXter
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1498
Pridružen: Ne Feb 12, 2006 7:57 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Lj

tud men ni kej dost jasn tole:) ampak res svaka ti cast =D>
FuManchu napisal/-a:V moji dvoletni alfistični karieri sem ugotovil, da je najpomembneje biti član AMZS (zastonj šlep :lol:)
stuntz
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2340
Pridružen: Sr Avg 04, 2004 9:51 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Zagorje

Sm ti hotu napisat da bo problem če boš sam pozicijo gasa gledal pa vidim da si že uštimal. Am glede knock senzorja je pa tko če boš uporabljal bencin iz pumpe upam da veš da bo treba nardit z rezervo da ne bo peklo batov ko boš nalil notri star bencin :). Drugače pa keep up the good work pa velik sreče(in nič pečenih batov)
Freedom of speech ? What is that some brand of toilet paper? Found it at ( cant say PM me ) :D
Uporabniški avatar
Alan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4553
Pridružen: Ne Feb 27, 2005 3:10 pm
Vozilo: Giulia 2.0t rwd in 156 3.0 24V V6 GTAm

Stari res vsa čast, tudi meni se bolj malo sanja glede tegale, komaj čakam končni izdelek.

Ps: ko bo tole setavljeno, koliko dela je da bi zadevo poskusno zmontirala na mojo mašino :mrgreen:
Alfa je kot punca, če ne skrbiš za njo te hitro prevara z avtomehanikom :mrgreen:
https://enigma-motorsport.si/" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
DaviiD
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1165
Pridružen: Če Jul 01, 2004 11:48 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Maribor
Kontakt:

stuntz napisal/-a:Sm ti hotu napisat da bo problem če boš sam pozicijo gasa gledal pa vidim da si že uštimal. Am glede knock senzorja je pa tko če boš uporabljal bencin iz pumpe upam da veš da bo treba nardit z rezervo da ne bo peklo batov ko boš nalil notri star bencin :). Drugače pa keep up the good work pa velik sreče(in nič pečenih batov)
Sej se da tudi z pozicijo gasa naredit, samo rabis en kup logov (da ugotovis kje je efektivni wot za dolocene obrate) in pa dosti zezanja. Skratka, ne splaca se ce se da drugace naredit. To za benz pa je tak da ko prides do detonacije odstejes 2 stopinji in si ziher. Sicer pa ce bom imel senzor na avtu imam opcijo da sam zaznava detonacije in prestavi predvzig (seveda se to tudi zalogira). Ko pa nekaj casa ni detonacije pa spet proba ce lahko da nazaj...
Uporabniški avatar
DaviiD
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1165
Pridružen: Če Jul 01, 2004 11:48 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Maribor
Kontakt:

alan q4+33 napisal/-a: Ps: ko bo tole setavljeno, koliko dela je da bi zadevo poskusno zmontirala na mojo mašino :mrgreen:
Ko bom tole naredil do konca bom tako sel se eno delat za na motor, pa se lahko za tisto probno zmenima - bojo pri RSRju veseli ko bo lahko vse stelal brez da cip ven jemlje :) Ce ti bo vsec pa lahko naredimo se tretjo za tebe :)
Uporabniški avatar
DaviiD
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1165
Pridružen: Če Jul 01, 2004 11:48 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Maribor
Kontakt:

Ima kdo b MB mogoce za posodit stroboskop ?
Uporabniški avatar
Crazy Alfista
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4290
Pridružen: To Jul 05, 2005 3:01 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

ali je projekt kaj napredoval? :?:

edit: ce bi hotel predelati mojo masinco na to elektroniko, kaj vse bi potreboval zraven(kar se senzorjev tice in tega) gre se pa za boxer 1.6 motor?
Alfa Romeo 145 1.7 8V boxer
Uporabniški avatar
Crazy Alfista
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4290
Pridružen: To Jul 05, 2005 3:01 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

je kaj novega? :oops:
Alfa Romeo 145 1.7 8V boxer
Uporabniški avatar
DaviiD
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1165
Pridružen: Če Jul 01, 2004 11:48 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Maribor
Kontakt:

Alfa je prodana, pravtako MegaSquirt. Sedaj je na tem avtu:

http://www.youtube.com/watch?v=ru0syIaFJSk

http://www.youtube.com/watch?v=zx2MCijGHAw
Uporabniški avatar
DaviiD
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1165
Pridružen: Če Jul 01, 2004 11:48 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Maribor
Kontakt:

Crazy Alfista napisal/-a: edit: ce bi hotel predelati mojo masinco na to elektroniko, kaj vse bi potreboval zraven(kar se senzorjev tice in tega) gre se pa za boxer 1.6 motor?
Nic ne rabis. Fajn je edino imeti kaki konektor od serijske elektronike, da lahko naredis plug-and-play adapter...

Ampak ce nisi modificiral motorja je to zate nepotreben strosek, ker ne bos pridobil nic. Razen mogoce znanja ko bos vse skupaj nastavljal, ce ti je to fora...
Uporabniški avatar
divja kripca
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 206
Pridružen: To Feb 13, 2007 8:58 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Jest mam tko narjeno - konektor od rezervnega računalnika, narejeno vezje plug&play, tak da se igram ko sem pri volji in času.Rezultata pa žal ne morem komentirat ker MS še ni doteran...

Sem pa zastavil tak kot je Alan reku, bolj kot ne hobi program namenjen boljšemu poznavanju delovanja motorja glede rezultata pa kar bo bo :)
Kako hudiča naj se navežem na avto, kjer vse deluje brezhibno tja v tri dni ?
Federico
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 1
Pridružen: Če Feb 04, 2010 4:07 am

Hello, i'm federico from Uruguay, south america, i've been searching the internet for some info on a megasquirt on an alfa 33 16v, I don't speak slovenian but I used the google transalator.

I wanted to ask from wich car did you use the TPS from, potenciometer style.

Did you use the original alfa electric installation?

Do you mind sharing the map??

Thank youuu!!! :D
Odgovori
  • Informacija