Alfa 33 MegaSquirt elektronika - skoraj gotovo

Izgled Alfic, povečanje moči
Miholl
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5328
Pridružen: Po Okt 18, 2004 3:40 pm
Vozilo: 156 sw
Kraj: Novo mesto
Kontakt:

H.P. BaXXter napisal/-a:jaz to bolj gledam manj mi je jasno :lol:
word :lol:
mitja155
Alfist
Alfist
Prispevkov: 289
Pridružen: So Jan 17, 2004 4:37 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

H.P. BaXXter napisal/-a:jaz to bolj gledam manj mi je jasno :lol:

sem mislil da sem edini :oops:
Uporabniški avatar
dejan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1692
Pridružen: Ne Sep 07, 2003 5:03 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

mitja155 napisal/-a:
H.P. BaXXter napisal/-a:jaz to bolj gledam manj mi je jasno :lol:

sem mislil da sem edini :oops:
se pridružujem ????? men nč kej dost jasno
Uporabniški avatar
wolf66
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 231
Pridružen: Ne Nov 28, 2004 7:52 am

Daviid, ali imaš možnost mapiranja MAP vs. obrati, ali samo TPS vs. obrati? Imam original BIN file od 16V, če ga slučajno rabiš.
Uporabniški avatar
DaviiD
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1165
Pridružen: Če Jul 01, 2004 11:48 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Maribor
Kontakt:

alan q4+33 napisal/-a:Huh tole pa je enih nastavitev, zdej vidim zakaj bi rabil eno osnovno mapo, ker iz nule spisat mapo za čip najbrž ni tako preprosto. Na kaj pa ti ciljaš s tem projektom, na čimveč konjev ali nasplošno in bolj iz firbca tole sestavljaš.
Na oboje :) Zadnje case sem se nekaj zacel ukvarjati z teorijo tunanja motorjev, pa bi rad tudi sam malo poskusil :) Glede na to da se zaenkrat ne ukvarjam z tekmovanjem (no, vsaj z tem avtom ne), bolj iz firbca. Zanima me koliko lahko izstisnem iz tega motorja samo z elektroniko, kasneje pa mogoce se s kaksnimi drugimi predelavami (tistega projekta ki sem ga zacel se nisem opustil, ampak mi zaenkrat fali $$$ in tudi znanja zanj).
stuntz napisal/-a:Zdej si pa mene navdušu jest sm delu an dirklani elektroniki Mectronik na subaruju gruppe A8 amšak sam samo nsatavljal par osnovnih stvari ne pa same mape. Mapo narest iz nule je domala takoel na pamet nemogoče. bom poiskal na netu al pa pri mojem dobavitelju če je kje kaka base mappa za AR 33 In pol boš ti tole men pokazal en dan.
Hvala :) V bistvu edina stvar ki me skrbi je predvzig, ker ta avto nima knock senzorja, tisto s slusalkami pa ne vem ce bo dobro delalo (drugi pravijo da dela). Mape na pamet tako ne mores naredit. Lahko naredis tako da avto vzge, potem pa dalje nastavljas med voznjo/po podatkih dataloggerja/na dynotu. So pa mape od orig. ECUja vezane na pretok in ne na pritisk/vakum, tako da mi za AFR ne pomagajo kaj dost, za predvzig bi te pa prosil ce uspes dobit. Imam ze eno natunano varjanto te mape pa bi rad primerjal z orig.

stuntz napisal/-a:Jest sm v ta posel padel naključno in se nism imel od nikogar učit ker nobedn noče tega pokazat ker so to delo plačuje po 1000 Eu za dan dela.
Hja, tak je to. Sicer se pa dosti informacij najde na internetu in po raznih forumih. Nazalost ta nas forum ni toliko tehnicno usmerjen, se pa vseeno najdejo nekateri ki vedo kako se stvari streze.
Narocil sem tudi to:
http://www.amazon.co.uk/gp/product/1844 ... 49-9425560
Upam da bo kaj (no, ziher bo) dodalo na mojem znanju :)
stuntz napisal/-a:Ps še enkrat če ti uspe neskurit motor (amapk sej maš atmosferca) in naredit mappo iz nule si car.
Nimam tega namena. Lepo od bogate AFR in malo predvziga pa pocasi nastavljas... :) AFR mapa se bo ziher delala iz nule, ker uporabljam drugi algoritem kot standardna elektronika.
wolf66 napisal/-a:Daviid, ali imaš možnost mapiranja MAP vs. obrati, ali samo TPS vs. obrati? Imam original BIN file od 16V, če ga slučajno rabiš.
Odvisno od algoritma. Ce uporabljam "speed density" imam kPa vs obrati po tej enacbi:
PW = reqFuel * MAP * VE(MAP,RPM)

Sem pa bolj razmisljal da bi uporabil Hybrid alpha N, ki je konbinacija obojega :
PW = reqFuel * MAP * VE(TPS,RPM)

Ta se ponavadi uporablja ce imas "ostre" odmicne ali pa velik TDC overlap in MAP tezko izmeri pritisk zaradi pulziranja v sesalnem kolektorju. Ce bo ta alphaN dobro delal bom uporabljal to, drugace pa speed density kot "ziher" varjanto.

Hvala, ampak imam 2 BIN filea od 16V (mislim da je en za evropsko, drugi pa za ostalo trzisce), samo mi nekako ne uspe dobiti ven map (uporabljam WinOLS). Pomagalo bi ze ce bi vedel dimenzije map ki jih iscem, ker drugace je vse samo ugibanje...
Uporabniški avatar
wolf66
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 231
Pridružen: Ne Nov 28, 2004 7:52 am

Mislim, da so mape velikosti 12x16. Mislim, da je 12 breakpointov za obrate, 16 pa za pretok zraka. Mape za predvžig so štiri, za vbrizg pa jih je 6. Vsaka krivulja pomeni vbrizg ali predvžig pri določenem pretoku zraka, vsaka točka krivulje pa pomeni določene obrate.


Mape za predvžig so na naslovih:
49BAh - 4A7Ah
4B24h - 4BE4h
4D21h - 4DE1h
4E77h - 4F37h

Mape za vbrizg so na naslovih:
507Ah - 513Ah
52C9h - 5389h
546Dh - 552Dh
55EDh - 56ADh
5733h - 57F3h
5813h - 58D3h

Mapa predvžiga:

Slika


Mapa vbrizga

Slika
Uporabniški avatar
DaviiD
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1165
Pridružen: Če Jul 01, 2004 11:48 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Maribor
Kontakt:

Hvala ti wolf. Res si car. Glede na to da si kar blizu se bom ziher kaj oglasil da ti kupim kaksno pi(c/v)o :)
Uporabniški avatar
luni
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 617
Pridružen: To Feb 21, 2006 1:35 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Maribor

A nimajo ti senzorji neki self-learn mode, kjer se naucijo osnovne mape iz avta? Tako da ne rabis glih iz nule delat, ampak prilagajas osnovno mapo.
Uporabniški avatar
DaviiD
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1165
Pridružen: Če Jul 01, 2004 11:48 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Maribor
Kontakt:

luni napisal/-a:A nimajo ti senzorji neki self-learn mode, kjer se naucijo osnovne mape iz avta? Tako da ne rabis glih iz nule delat, ampak prilagajas osnovno mapo.
Kaksni senzorji ? Ne govorimo o piggyback racunalniku, ki bi se dal med standardni ECU in motor (kot naprimer Unichip (http://www.dastek.co.za/)), ampak o kompletni elektroniki. Ko das to not gre stara elektronika ven, tako da se nima iz cesa ucit. Ce si to mislil.

Rabil bi se 2 stvari, ce mogoce ima kdo za prodat:
- TPS (senzor pozicije gasa). Taki ki ni samo na stikala ampak je prav potenciometer. Mislim da 33 1.5 imela to, nisem pa ziher.

- Vzigalno tuljavo za wasted spark (v bistvu tako ko ima 2 tuljavi v sebi in 4 izhode). To ima v bistvu vsak bencinar ki nima razdelilne kape za vzig.
stuntz
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2340
Pridružen: Sr Avg 04, 2004 9:51 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Zagorje

Ta firma ki je nam prodala elektroniko žal nima standard mape za 33 niti je nima majstore ki je nam delal štrom (pač avti niso lih razširejni za dirkanje)
Freedom of speech ? What is that some brand of toilet paper? Found it at ( cant say PM me ) :D
brilliance
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 163
Pridružen: Ne Apr 30, 2006 12:22 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Maribor

- Vzigalno tuljavo za wasted spark (v bistvu tako ko ima 2 tuljavi v sebi in 4 izhode). To ima v bistvu vsak bencinar ki nima razdelilne kape za vzig.
Ojla ..

Ce ti stima alfina od GM jo lahko dobis pri meni. Crne barve, malce vecja. Bila je na 1.6i boxer motorju od 145/146.

Lp.
Uporabniški avatar
DaviiD
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1165
Pridružen: Če Jul 01, 2004 11:48 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Maribor
Kontakt:

Evo, spet se nekaj dela.

Zahvaljujoc brilliance-u je nabavljena wasted spark vzigalna tuljava (napetost na svecki je 40 kV):

Slika

Zal pa je imela v sebi ze neko elektroniko, katere delovanje ni bilo tocno opisano oz. kolikor sem razumel bi rabil se neki dodatni modul. Zato jo je bilo treba odstranit. Tako zgleda odznotraj:
Slika

Tako pa zgleda popravljena verzija (oba primarja imata skupni pon za napajanje in vsak po en pin za prekinjanje mase - to sta ta dva ko sta prelotana):
Slika

Pol pac zalijes in zapres to nazaj.

Pa se rezultat:
Slika

Mislim da to se ni cisto vse kar ta tuljava lahko da od sebe. MS podpira se nastavljanje Dwell in se nekih parametrov. Morem se pogledat.
Zadnjič spremenil DaviiD, dne Pe Feb 05, 2010 12:19 am, skupaj popravljeno 1 krat.
brilliance
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 163
Pridružen: Ne Apr 30, 2006 12:22 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Maribor

- TPS (senzor pozicije gasa). Taki ki ni samo na stikala ampak je prav potenciometer. Mislim da 33 1.5 imela to, nisem pa ziher.
Oj..

Ma, kaj naj recem, se javno, kapo dol, vstrajnost je prava. \:D/

Zadnjic, ko si bil tukaj sem pozabil. Ce se nisi dobil senzorja pozicije gasa, imam jaz se en kompleten kolektor, ki je bil na 1.6i box motorju, in mislim da je gor se tudi tale senzor. Mislim da imam zraven se sobe in podobno ..

Lp.
Uporabniški avatar
DaviiD
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1165
Pridružen: Če Jul 01, 2004 11:48 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Maribor
Kontakt:

Hvala :)

Te bom poklical pa se bova zmenla (malo sem zdaj na najgi z €).

Glede elektronike je pa tak da pred ponovnimi otoplotvami tega verjetno (ni pa ziher :) ) nebom vgrajeval (nimam delavnice - sraufam na parkiriscu :) ), tako da ce je kdo zainteresiran da se spila s tem mu posodim dokler se nebom spravil vgrajevat (wolf ?)...
Uporabniški avatar
DaviiD
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1165
Pridružen: Če Jul 01, 2004 11:48 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Maribor
Kontakt:

Evo, malo napredka pri projektu:

Merjenje dolzine zic:
Slika

Slika

Pripravljanje ozicenja (doma me imajo zaradi okupiranja dnevne sobe neizmerno radi):
Slika

(Skoraj) koncano ozicenje:
Slika

Po danasnjem testu morem se ene 2 stvari popravit, ampak generalno je to to...
Zadnjič spremenil DaviiD, dne Pe Feb 05, 2010 12:19 am, skupaj popravljeno 1 krat.
Odgovori
  • Informacija