Vzmeti Eibach ali kaj podobnega

Izgled Alfic, povečanje moči
Odgovori
Uporabniški avatar
divja kripca
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 206
Pridružen: To Feb 13, 2007 8:58 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Avto tudi če ima ABS ima zagotovo tudi razdelilnik zavorne moči, ker tudi ABS se lahko pokvari, in takrat ga potrebuješ.
Namoji boxerci je štelanje kar enostavno ... vijak M8 na ekscentični luknji, če poenostavim. Večji problem pri teh regulatorjih je, da vzvod na tečaju zarjavi in se ne premika sploh. Sledi obilo WD40, gretje in razmigavanje malo po malo, ker je prostor zelo omejen in težko dostopen.
Kako hudiča naj se navežem na avto, kjer vse deluje brezhibno tja v tri dni ?
Uporabniški avatar
Gricko
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 972
Pridružen: Če Sep 21, 2006 9:00 pm
Vozilo: 156Sw
Kraj: Ljubljana

Crazy Alfista napisal/-a:slisal sem ze, kaj bolj konkretnega pa ti ne morem povedati

glede eibacha pa samo =D> =D> udobje ni nic ozezeno, pri hitrejsi voznji pa avto lima po ovinkih =D> 8)
saj za eibach vem....mene sedaj zanima Simoni Racing.....če kdo ve?
Uporabniški avatar
aaxxx
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 961
Pridružen: Sr Mar 02, 2005 7:43 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Macau, SAR China

Gricko napisal/-a:
Crazy Alfista napisal/-a:slisal sem ze, kaj bolj konkretnega pa ti ne morem povedati

glede eibacha pa samo =D> =D> udobje ni nic ozezeno, pri hitrejsi voznji pa avto lima po ovinkih =D> 8)
saj za eibach vem....mene sedaj zanima Simoni Racing.....če kdo ve?
Vprašaj Zego, kakor vem jih on tudi prodaja in montira.

LP
Uporabniški avatar
bass
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3874
Pridružen: Po Mar 13, 2006 1:45 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

In kolikor jaz vem niso do kolen eibachom...
Jeremy Clarkson napisal/-a:You can not be a true petrolhead until you have owned an Alfa...
Uporabniški avatar
Dejch
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2225
Pridružen: To Jun 08, 2004 9:26 pm
Vozilo: Avant2Go

DELETED
Uporabniški avatar
bass
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3874
Pridružen: Po Mar 13, 2006 1:45 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Nč ne boš deletau, bod moški pa stoj za svojimi besedami...
Dejch napisal/-a:Jz se vcasih vprašam, zakaj vi ljudje rabite take super podvozja?
Kazni so visoke, ljudje vozijo res nepredvidljivo, guzva itd. to vse nanese, da nikakor vec ne morš tišat. Proge v Slo nimamo, dvomim da hodite v tujino na proge. Zakaj potem taka draga, športna podvozja, ce vam bi cisto enak dobr pršli stock podvozje za manj denarja. Smile Verjetno una vrjanta, ce pa kdaj prtisnem je pa dobr to met, jah vrjetn, da od Alfe orginal podvozje ni švoh. Potem pa zmece folk na vse te zadeve, pol pa kar je najbol pomembn - gume, pa kup eno sranje.

Stari, če se z rakove vključim na obvoznico pri 120 je moj dan lepši, pa še zakona ne kršim, vsaj ne tako, da bi koga ogrožal ali da bi me dobili. Ko bodo pa še eibachi, bolj progresivni in manj body rolla, bo pa številka še malo višja in moj nasmeh od ušes do ušes.
Ah, the little things in life. :D

So pa eni federčki daleč od racing robe, ki je nekje 10x dražja in ene 12x boljša.
Jeremy Clarkson napisal/-a:You can not be a true petrolhead until you have owned an Alfa...
Uporabniški avatar
alro
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2700
Pridružen: So Feb 11, 2006 1:39 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Nova Gorica/Gorenje pri Divači

Gricko napisal/-a:saj za eibach vem....mene sedaj zanima Simoni Racing.....če kdo ve?
Kolega je imel Simoni Racing na puntotu, pa pravi da so slabše kot Eibach katere ima zdaj gor. Kolikor jaz vem so npr. Simoni Racing, OMP, Apex, ..... podobne kvalitete. Če hočeš kaj boljšega pa glej za Eibach, H&R, pa še ene so baje primerljive, pa se sedaj ne spomnem imena (nemške če se ne motim). Zaradi 50€ razlike v ceni ne bi veliko razmišljal (sklepam da večje razlike ni med Eibach in Simoni Racing npr. ? ).
Slika
Uporabniški avatar
Creed
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4301
Pridružen: To Feb 01, 2005 2:22 pm

KW :wink:
Uporabniški avatar
Crazy Alfista
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4290
Pridružen: To Jul 05, 2005 3:01 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

baje so vogtland tudi dobre

jebiga zdj mam eibach in je to to :)
Alfa Romeo 145 1.7 8V boxer
Uporabniški avatar
147FreaK
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 178
Pridružen: Ne Okt 07, 2007 9:56 pm

eibach , H&R, KW, FK, Supersport ,te znamke feder so vse OK, malenkost ceneje so supersport in fk.
Uporabniški avatar
Gricko
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 972
Pridružen: Če Sep 21, 2006 9:00 pm
Vozilo: 156Sw
Kraj: Ljubljana

HVALA!!

Apex in podobno odpade...torej tudi simoni odpade....

Dejch: glade hudega podvozja in zakaj..... ker moja ni sport pack in je mehka ko spužva, ter visoka ko traktor (mogoče so to naredili ker je dizel :mrgreen: )

in ker bom obnovil ter stršal amortizerje (ker je te potrebno zaradi varnosti) , imam namen hkrati tudi malce spustiti cca -25 in ker ne mislim original rezat kupujem nove! .


Za simoni Racing sem spraševal , ker sem slišal da so podobni eibachu, samo kakor sem Zego spraševal, mi je razložil da je samo en model (trdota) izbiraš lahko le višino

torej iščem naprej ....Hvala za pomoč vsem!
Uporabniški avatar
Dejch
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2225
Pridružen: To Jun 08, 2004 9:26 pm
Vozilo: Avant2Go

Eh zbrisu sm ne zarad tega, ker nebi za tem stal, ampak ker sm pisal o celotnem podvozju in to niso samo vzmeti. Vzmeti so lahko tudi, za samo odobje in ker sem napisal preden vidu kakšen je topic, sem raje zbrisal.

Kar se pa tiče samega podvozja in ker je to OT, ne mislm prevec debatirat, je cisto logicno. Alfa sama ima dobro podvozje in dobre vzmeti in resnicno ne rabiš nekih dragih "boljsih" alternativ, posebi ne k vsi vemo, da nasih Alfic ne uporabljamo hardcore, saj tudi nimamo v tej naši prelepi drzavi niti ene spodobne proge, zato zadostuje stock podvozje in ne rabiš nobenega sport paketa ali karkoli. Lepo vas prosim. Govorimo o Alfi in vsakic VSI tukaj omenjamo kako ima Alfa bolše podvozje že v stock vrjatni od konkurence, potem se mi zdi krepko cudno, da rabite sport podvozja in ne vem kaj še. Vcasih se mi zdi, da enostavno folk ne ve kaj hoce, govori nekaj, dela drugo. Lepi časi potrošništva. :)

P.S.: Pa da ne bo kdo uzel to kot kakšen osebni napad. Govorim samo, da se denar lahko porabi za dost bol pametne stvari, ne pa da potem zmanka za le-te in se potem išče cenejše vrjante in s tem padec kvalitete. Zakaj tko govorim? Ker sm se sam nauču hehe
Uporabniški avatar
žival
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3281
Pridružen: Pe Avg 26, 2005 12:42 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Litija

Kaj pa Novitec vzmeti? Ma kdo izkušnje z njimi?
Uporabniški avatar
Gricko
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 972
Pridružen: Če Sep 21, 2006 9:00 pm
Vozilo: 156Sw
Kraj: Ljubljana

Ali mi lahko pove kdo kateri modeli so podobni po karakteristikah

Eibach - Pro kit

H&R ??
KW ??
FK ??

lp
Uporabniški avatar
Crazy Alfista
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4290
Pridružen: To Jul 05, 2005 3:01 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

prokit so progresivne vzmeti, nizje za 3 centimetre
zadruge pa ne vem
Alfa Romeo 145 1.7 8V boxer
Odgovori
  • Informacija