Puščanje vode v kabino - MiTo

Tehnične teme o modelu MiTo

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Uporabniški avatar
ARfan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1101
Pridružen: Ne Apr 11, 2010 5:18 pm
Vozilo: Preoblečen Fiat/Opel

Zdravo,

pri Mitu 1.4TB 155 sem opazil, da mi spredaj nad sovoznikovimi nogami ob močnejšem deževju v kabino pušča voda. Ko sem malo "razkopaval" sem skoraj siguren, da voda v kabino priteče skozi odprtino za zajem zraka ventilatorja kabine, ki se nahaja na zunanji strani pod plastiko nad pokrovom motorja. Ali je komu kaj znano oz. je imel podoben problem? Imam občutek kakor, da pri odprtini za zajem zraka na zgornji strani manjka kakšen del oz. dodatna gumijasta/plastična zaščita (je pa očitno moral prejšnji lastnik že nekaj razdirat, ker so vidne sledi odpiranja..) Prilagam še fotke s katerih je razvidno kje naj bi v kabino prišla voda. Mogoče kdo kaj ve oz. iz slik razbere, da manjka kakšen del?

Slika

Slika

hvala za pomoč.
AnAlfaBet
Alfist
Alfist
Prispevkov: 343
Pridružen: Pe Apr 06, 2018 1:37 am
Kraj: Noumest

Spucaj kanale levo, desno s kerharjem. Priteče ven nekje pri koloteku al pri vratih, ne vem več točno in svinjarije je ogromno, peska, listja - ne nehaj dokler ne teče ven čisto čista voda.

Vidi se da je tam nekaj mokro. Plastike so vse ?
Pridejo cirka 3. Ena je od brisalcev, potem pa še 2 pokrivni. Ena gre do roba pleha, ena pa pokriva zračnik kakor mrežica.

Preveri tudi odtoke v vratih in pri vratih če teče tam kaj...
nedvedinho
Alfist
Alfist
Prispevkov: 465
Pridružen: To Mar 02, 2010 3:53 pm
Član Alfa Kluba: 0

Pri mojem nisem opazil da bi kje voda tekla v avto, vse je videti suho, ampak je v avtu nenormalna vlaga. Pozimi zmrznejo šipe na notranji strani, poleti zna bit zatohlo, savna...

Kabinski filter je seveda menjan vsak servis...
alen232
Alfist
Alfist
Prispevkov: 280
Pridružen: To Maj 07, 2013 10:46 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Okolica Ljubljana

Zdravo

Kako si resil problem z zamakanjem, meni se je isto pojavilo vsepovsod suho samo za sovoznikom je poplava?

Hvala. Lp
Samo italijan :)
AnAlfaBet
Alfist
Alfist
Prispevkov: 343
Pridružen: Pe Apr 06, 2018 1:37 am
Kraj: Noumest

Spucaj kanale na dnu vrat (so pod gumo) in spucaj kanal pri sovozniku.
alen232
Alfist
Alfist
Prispevkov: 280
Pridružen: To Maj 07, 2013 10:46 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Okolica Ljubljana

Zdravo

evo sem resil, zamakalo je pri zracniku za zajem zraka pod plastiko od brisalcev. Voda se je stekala nekako po notranji strani zracnika. Zadevo sem resil tako da sem spodaj namonitral en kos plastike, kakor strekco nad zracnikom in dež je bil ze parkrat, zaenkrat nic ne zamaka! Lp
Samo italijan :)
Odgovori
  • Informacija