Giulietta: komentarji in splošna debata

Tehnične teme o modelu Giulietta

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Uporabniški avatar
Perme
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 538
Pridružen: Ne Jan 29, 2006 10:44 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

mesher napisal/-a:Ali mogoče kdo pozna zadevo pri opremi in sicer me zanima razlika pri paketu sport in sport 1.

Je še kakšna druga razlika med paketoma, kot to, da ima paket sport, dve izpušne cevi, paket sport 1 pa zgolj eno cev.

Sport 1:

http://www.avto.net/_AVTO/oglas.asp?ID= ... iAir%2016V.." onclick="window.open(this.href);return false;.

in Sport:

http://www.avto.net/_AVTO/oglas.asp?ID= ... V%20Distin.." onclick="window.open(this.href);return false;.
Kolikor vem je število izpuhov odvisno od motorja in ne opreme ... 2.0JTD in 1.8 TBi imajo 2 izpuha, ostale pa po enega
mesher
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 21
Pridružen: Pe Sep 26, 2014 9:22 pm

Hvala. Sem mislil, da je odvisno od sport paketa...
MihaS
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 14
Pridružen: To Dec 09, 2014 7:13 pm
Vozilo: AR Giulietta 1.4 MA 2015
Kraj: Maribor

Pozdravljeni!

V decembru 2014 sem postal ponosni lastnik Alfe Romeo Giulietta 1.4 MA (170) sportiva, barve "bela lunare" in sem izjemno zadovoljen. Slike naložim ob priliki:). Sem res zelo zadovoljen.

Imam pa nekaj vprašanj:

- morda kdo ve, kje dobiti barvo in lak "bela lunare" (v tubi...) za popravilo manjših "luknjic", ki nastanejo zaradi kakšnih kamenčkov in podobno;

- edina stvar, ki manjka moji Giulietti je, da ima samo en auspuh;). Je kdo namontiral na svojo Giulietto dvojni izpušni komplet, kot je na QV? Katerega in kako ste zadovoljni? Ima kdo informacije ali dela Akrapovič za Alfo romeo izpušne sisteme, po njihovi spletni strani sodeč ne (razen za 4C)?

Hvala in LP!
Miha
alfafil
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4576
Pridružen: Če Feb 05, 2004 2:16 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: maribor
Kontakt:

Dobrodošel v klub.Zdaj se še vpiši pod Giulietta-lastniki :D
Mene tudi moti enojni izpuh,ker ni logike zakaj so se tako odločili,saj ni ne 120 ne 105 konjska TB.Sem gledal po e-bay in najceneje sem našel 280 eura+plastika 80.Imam kolego,ki bi mi iz ene naredil dvojno,,ampak,zdaj se bliža po 4 letih prvi tehnični pregled,počasi me itak mineva,saj se že spogledujem po 150 konjski dizli.Bomo videli,če bo,ko bo kaj iz tega,tudi 105 jtd nisem dokončno izključil :) .
tom
Alfist
Alfist
Prispevkov: 256
Pridružen: So Nov 27, 2004 4:37 am

Pozdravljeni, imam nekaj vprašanj in bi bil zelo hvaležen za kak odgovor..
1. zanima me kako olje priporočate za 1.6 jtd?
2. Veliki servis se dela ne teh motorjih na 120k km ali se motim?
3. kako veste kdaj se čisti dpf in približno na koliko km?
4. glede na to da je avto le kratek čas pri hiši, me še zanima kaj pomeni stikalo na sredinski konzoli desno od stikal za meglenke in levo od
zaklepa vrat.?
5. avto je letnik 2012, je kaka varianta da podnevi svetijo samo led luči brez kratkih? dal sem na stikalo na avtomatsko ampak vedno svetijo ledice in kratke luči- to mi ni čist jasen sistem...?

Lp
pirlo
Alfist
Alfist
Prispevkov: 276
Pridružen: Pe Nov 12, 2010 10:13 am

tom napisal/-a:Pozdravljeni, imam nekaj vprašanj in bi bil zelo hvaležen za kak odgovor..
3. kako veste kdaj se čisti dpf in približno na koliko km?
4. glede na to da je avto le kratek čas pri hiši, me še zanima kaj pomeni stikalo na sredinski konzoli desno od stikal za meglenke in levo od
zaklepa vrat.?
5. avto je letnik 2012, je kaka varianta da podnevi svetijo samo led luči brez kratkih? dal sem na stikalo na avtomatsko ampak vedno svetijo ledice in kratke luči- to mi ni čist jasen sistem...?
Lp
3. težko ... če spremljaš trenutno porabo boš opazil, da naenkrat naraste za kakšna 2l.
4. izklop start&stop sistema ... moreš zadržat kakšno sekundo da se vklopi funkcija in s tem izklopi sistem.
5. hm, probaj v nastavitvah zmanjšat občutljivost kdaj ti preklopi na kratke luči. Ročno vklopiš tako da obrneš na 0, takrat bi morale goret samo sprednje ledice, zadnje luči in osvetlitev armaturke pa se izklopi.
mesher
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 21
Pridružen: Pe Sep 26, 2014 9:22 pm

Mene pa zanima katero motorno olje izbrati za 1.4 TB Multiair? Nekje sem prebral, da bi naj bilo Motul in Mobil olje bolljša izbira, kot priporočena tovarniška Selenia... Pa me zanima kaj uporabljate?
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Ne igraj se z oljem pri Multiairu, ker je tist sistem zelo občutljiv na olje. Tankaj to kar je predpisano.
alfafil
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4576
Pridružen: Če Feb 05, 2004 2:16 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: maribor
Kontakt:

Lastniki 105 jtd,kako ste zadovoljni s konjenico?Vam je kaj žal,da niste kupili kaj močnejšega?Poraba?
Foggy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9326
Pridružen: Sr Okt 01, 2003 11:51 pm
Kraj: Ljubljana

Ne vem v čem je smisel, da prodaš svojo Giulietto in si ponovno kupiš še eno novo Giulietto z pol šibkejšim motorjem. Saj ni slab avtomobil, tako superioren pa tudi ni, da bi 2x kupil novega še posebej ker se avtomobil poslavlja in se da tudi pri konkurenci marsikaj zanimivega in boljšega dobiti. Giulietto bodo v najboljšem primeru izdelovali še dve leti, naslednika ne bo, posledično bodo cene zagotovo močno padle.
Ne vem če se ti splača menjati 1.4 MA (170KM) za 1.6 jtdm (105KM), šel boš bolj kot ne na "nepremičnino"...
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

1.6 JTD 105HP je precej "žalosten" motor. V primerjavi z 170HP multiairom je res počasen. Mislim... to je razlika ko dan pa noč :D

Recimo pospeševanje od 70-140 v 4. prestavi traja kakih 17 sekund. Pri 170HP motorju pa je to manj kot 10s.

Sej pripelješ se, to je pa tud vse.

Poraba je pa ~5-6l/100km.
alfafil
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4576
Pridružen: Če Feb 05, 2004 2:16 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: maribor
Kontakt:

Ko sem kupoval prvič,me je prav to motilo,da ni bila 120 jtd,cena pa enaka 170 MA.Zdaj me sicer mika 150 jtd,bi pa vseeno preizkusil 105,zanima me teh 320 navora,ker je 150 malo draga,čeprav mi ponuja 1000 popusta.To mi je malo,prav zaradi tega,ker se počasi poslavlja.
Zakaj ne iščem pri drugih znamkah?Iščem,pa ne najdem nič pametnega za podobno ceno.Res,za moje pojme,kakor koli obrneš,pri Alfi dobim največ.Kje dobite 170KM za 19k,kje dizla 150 za 21?Če je to slučajno kakšen Golf,Leon,nekaj od PSA,Mazda...,potem sem raje tukaj ki sem.
Foggy,kaj priporočaš,ampak do največ 21k evra,novo seveda,rabljeno me ne zanima?Jaz nisem našel ničesar.
pirlo
Alfist
Alfist
Prispevkov: 276
Pridružen: Pe Nov 12, 2010 10:13 am

alfafil napisal/-a:Lastniki 105 jtd,kako ste zadovoljni s konjenico?Vam je kaj žal,da niste kupili kaj močnejšega?Poraba?
Meni je več kot dovolj. Sicer se pri polnem avtu kar precej opazi razlika v pospeševanju, ampak takrat mi niti približno ne pade na pamet da bi dirkal. Če hočeš lahko probaš :)

Poraba od prvega do (skoraj) zadnjega prevoženega kilometra.
Uporabniški avatar
4momo
Alfist
Alfist
Prispevkov: 380
Pridružen: Ne Avg 22, 2010 3:15 am
Kraj: štajerska

mesher napisal/-a:Mene pa zanima katero motorno olje izbrati za 1.4 TB Multiair? Nekje sem prebral, da bi naj bilo Motul in Mobil olje bolljša izbira, kot priporočena tovarniška Selenia... Pa me zanima kaj uporabljate?
Jaz imam Motula
mesher
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 21
Pridružen: Pe Sep 26, 2014 9:22 pm

TribesMan napisal/-a:Ne igraj se z oljem pri Multiairu, ker je tist sistem zelo občutljiv na olje. Tankaj to kar je predpisano.
Saj specifikacijo olja bom seveda upošteval tovarniško, zanima me samo zamenjava znamke olja.
Odgovori
  • Informacija