Raznorazne okvare / težave – Giulietta

Tehnične teme o modelu Giulietta

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Uporabniški avatar
godlike
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 781
Pridružen: Po Mar 26, 2012 8:53 pm
Kraj: okolica MB

stuhec napisal/-a:Na voznikovem sedezu ne dela stelanje hrbtnega dela sedeza
Tipka dela, se slisi za sec, sovoznikov dela v redu
Se da to resit?
Kolko sem jaz odpiral sedež gor, sta noter dva elektromotorčka in ekcentrična palica, ki z obračanjem tiši ledveni del navzven.

Odpri zadrgli in pogledaj oz. mu malo pomagaj.
Renault 4 GTL 1992
Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA 2012
Ford Focus ST-Line karavan 1.5 (182) 2019
Romeo-Giulietta
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 9
Pridružen: Pe Feb 17, 2017 7:56 am

Pozdravljeni,

imam giulietto 2011 2.0jtdm 140km... 260.000 prevozenih..vceraj se mi je med voznjo na ac prizgala lucka za motor-check engine. Istocano se mi je prizgala lucka na armaturi ua start-stop. Start stopa ne morem aktivirati ali deaktiviriti. Stalno je deaktiviran.

Avto pospesuje do 120kmh skoraj normalno potem pa dosti slabse... 2000 obratov malo cez...

Ali je dpf filter ali katera druga napaka? Vsak predlog ali resitev sta dobrodosla.

Hvala za odgovore.
nedvedinho
Alfist
Alfist
Prispevkov: 465
Pridružen: To Mar 02, 2010 3:53 pm
Član Alfa Kluba: 0

Velika je možnost da ti bo tester pokazal napako na oljni pumpi.
Zadeva se reši z menjavo tesnila na oljni črpalki - je že nekaj napisanega o tem tudi na forumu.

Meni se je sicer po zamenjavi tesnila, še 2x zgodilo (po enem in po treh mesecih cirka) da je avto vrglo v rezervni program. Po ponovnme zagonu motorja, je avto deloval normalno.
zzz156
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 10
Pridružen: Po Sep 05, 2011 3:25 pm

Romeo-Giulietta napisal/-a:Pozdravljeni,

imam giulietto 2011 2.0jtdm 140km... 260.000 prevozenih..vceraj se mi je med voznjo na ac prizgala lucka za motor-check engine. Istocano se mi je prizgala lucka na armaturi ua start-stop. Start stopa ne morem aktivirati ali deaktiviriti. Stalno je deaktiviran.

Avto pospesuje do 120kmh skoraj normalno potem pa dosti slabse... 2000 obratov malo cez...

Ali je dpf filter ali katera druga napaka? Vsak predlog ali resitev sta dobrodosla.

Hvala za odgovore.

Po mojem da je prej Egr zabasan kot Dpf...preveri na diagnostiki
Panzeraustirol
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 3
Pridružen: To Avg 04, 2020 12:09 pm

Pozdravljeni. :)

Zanima me nekaj glede zvočne izolacije, imam namreč novo/staro 2011 Giulietto 1.6 105 dizel. Nimam toliko težav z zvokom koles ali motorja, kakor jih imam z zvokom vetra. Pojavi se pri okoli 140 km/h, kar je zelo moteče na avtocesti... Zvok ni žvižgajoč. :-k

Vprašal sem malo naokoli, pa nekateri pravijo da je normalno, drugi pravijo da ni. Očitno pa nisem edini s temi težavami:

https://www.alfaowner.com/threads/window-noise.1092426/" onclick="window.open(this.href);return false;

Nekaj stvari, ki bi lahko povzročile vdora zvoka v kabino:

-Par fitingov vratnih tesnil na moji Giulietti se na voznikovi strani ne držijo več, tesnilo je zato malce odmaknjeno od vrat.
-Zvočna (ne)izolacija vratnega predela pri ogledalih. (Odgovor #6 na linku)
-Vetrobranska šipa je bila menjana, če je bila šlampasto zamenjana bi lahko bil to vzrok.

Ima kdo mogoče podoben problem in/ali potencialno rešitev? Vsak odgovor je dobrodošel. [-o<
luxxx7
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 99
Pridružen: Če Nov 10, 2016 8:53 pm

Sem imel podoben problem na Giulietti. Pred FL (2010-2013) so bile slabo zvočno izolirane (tudi koloteki, ne samo okoli vrat). Lahko menjaš vratna tesnila, če že odstopajo, ampak ne verjamem, da boš dosegel kaj napredka. Če so poceni original tesnila, jih menjaj...
silvek
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 2
Pridružen: Sr Sep 23, 2020 6:45 pm

Pozdravljeni, imam Giulietto 1.4tb 135kw.
Imam tezavo da ko se z vozilom ustavim in motor dela mi v kabini zasmrdi po gorivu.
Ali je kdo imel ze tako tezavo, ce je kako jo je resil?

LpS
mare87
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 927
Pridružen: Pe Jul 24, 2009 8:37 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta
Kraj: Škocjan
Kontakt:

Lahko, da ti kje pušča. Preveri!!!
Alfa 147, Alfa Romeo Sportwagon, 2.5 V6
Yuri
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 5
Pridružen: Če Okt 15, 2020 3:57 pm

Pozdravljeni!
Imam vprašaje glede giuliette 2.0, dizil seveda. Ko avto prižgem hladen obrati minimalno skačejo gor in dol(Bom kasneje objavil video). Sem pa opazil, da se ne zgodi enako v hladnih jutrih, ko ima avto idle na 1k rpm, da se segreje. Problem se pojavi samo, ko je idle pod 1k rpm.
Glede različnih obratov ob hladnem vžigu v mrzlih jutrih, da se avto segreje sem prebral na drugih forumih. Sem laik avto scene.
lp

Edit: dodajam video. Zvok se sicer ne sliši najboljše, ampak tudi motor spreminja ton. https://streamable.com/j9lamq
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Katera varianta 2.0 motorja je to? Kateri letnik? Koliko konjev?
Yuri
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 5
Pridružen: Če Okt 15, 2020 3:57 pm

letnik 2017 in 150 konjev
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Verjetno bo kakšna težava povezana s swirl ventili v sesalnem kolektorju, ali pa zelo zapacan sesalni kolektor.
Yuri
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 5
Pridružen: Če Okt 15, 2020 3:57 pm

Hvala za odgovor. Sem upal, da bo kaj manjšega kar lahko sam uredim.
Yuri
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 5
Pridružen: Če Okt 15, 2020 3:57 pm

Update: Če kdo doživi podoben problem naj poizkusi s čistilo dizelskih sistemov Common Rail FÖRCH. Vlil v gorivo, skuril celoten tank in porblema več nisem opazil.

lp.
Uporabniški avatar
janih
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 95
Pridružen: Pe Mar 23, 2007 8:40 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: visoko

Da ne odpiram še ene teme, zgleda da se je vsulo na moj Giulietto, prvo kljuka, danes pa mi je nehalo delati gretje, klima, ventilator, ali ima kdo že kaj izkušenj s tem, je pa letnik 2014 1,4 170KS... najbolj mi gre na živce ker se šipe rosijo :evil: :evil:
Hvala

Lpj
Odgovori
  • Informacija