Raznorazne okvare / težave – Giulietta

Tehnične teme o modelu Giulietta

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
sajer
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 183
Pridružen: Ne Jun 06, 2010 7:24 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Grosuplje

Evo problem resen,fuc MA enota.Dobili rabljeno na avtotriglavu,ki je bila v avtu le par tisoc km....so jo menjali na eni giulietti ampak ni bil problem z enoto,ampak s turbino...Avto sedaj dela kot treba.
Uporabniški avatar
Zhagar
Moderator
Moderator
Prispevkov: 3725
Pridružen: Pe Okt 16, 2009 4:12 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA 2011 & Alfa Romeo 145 1.6 Boxer 1995
Kraj: Ljubljana

Za koliko € so te olajšali, če ni skrivnost?
sajer
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 183
Pridružen: Ne Jun 06, 2010 7:24 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Grosuplje

Ne ni skrivnost, z menjavo olja,filtrov 520€
Uporabniški avatar
Zhagar
Moderator
Moderator
Prispevkov: 3725
Pridružen: Pe Okt 16, 2009 4:12 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA 2011 & Alfa Romeo 145 1.6 Boxer 1995
Kraj: Ljubljana

Če bo delal b.p. - dober deal =D> Držim pesi.
point
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 3
Pridružen: Po Okt 14, 2019 12:02 pm

Pozdravljeni. Naj še na kratko opišem mojo izkušnjo. Pred kratkim sem kupil Giulietto 1.4 bencinar, z znano napako na Multiair enoti. Vzigala se je vsak teden cca lučka za napako na motorju. Na priznanem Alfa pooblaščenem servisu so postavili diagnozo MA enota, kar pomeni 1.000 eur cca. Pa sem rekel, da se mi ne mudi in na tem forumu zasledil podatek, da je potrebna menjava MA filtra. Na istem servisu o tem filtru najprej niso vedeli ničesar, kasneje pa izjavili, da se res dobi ta filter kot originalen nadomestni del, ampak češ, da meni menjava ne bi ničesar rešila. Ne vem zakaj sem takrat bolj verjel objavi na tem forumu (hvala ekipa) in seveda ta filter zamenjal. Prejšnji lastnik je pridno menjaval pravo olje, za ta filter pa je prvič slišal. Od menjave MA filtra je minilo 2 meseca, lučka pa se še ni vžgala. Očitno bo to to.
Uporabniški avatar
Zhagar
Moderator
Moderator
Prispevkov: 3725
Pridružen: Pe Okt 16, 2009 4:12 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA 2011 & Alfa Romeo 145 1.6 Boxer 1995
Kraj: Ljubljana

V tem primeru se ti je na MA enoti samo zataknil seleonid... Lahko, da je menjava filtra v glavi izboljšala pretok do te mere, da je tudi enota dobila dovolj olja, se ustrezno podmazala in začela normalno delovati dalje. Preden me kak strokovnjak napade, govorim čisto na pamet.

Je pa zanimivo, da (vsi) uradni servisi ne smatrajo menjavo filtra v glavi pod redno vzdrževanje. Se obnašajo kot da ta filter ne obstaja. Jaz sem za njega zvedel preko tujih forumov in sedaj svetujem vsakomur z MA motorjem, da naj to zamenja čim prej, če še ni.
Tomas33
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 64
Pridružen: Sr Feb 24, 2016 3:23 pm

Zhagar, o menjavi govoriš na splošno ali za starejša vozila?

Moja je stara 3 leta in pol, pa se bliža 5 servis (75000). Nekako sem planiral zamenjati filter po petih letih.
Uporabniški avatar
godlike
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 781
Pridružen: Po Mar 26, 2012 8:53 pm
Kraj: okolica MB

Angleški forumi svetujejo menjavo ob zobatem jermenu.

Jaz sem to odkril na forumu za Punteka.
Renault 4 GTL 1992
Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA 2012
Ford Focus ST-Line karavan 1.5 (182) 2019
Uporabniški avatar
Zhagar
Moderator
Moderator
Prispevkov: 3725
Pridružen: Pe Okt 16, 2009 4:12 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA 2011 & Alfa Romeo 145 1.6 Boxer 1995
Kraj: Ljubljana

Na splošno. Za starejše Giuliette pa še toliko bolj pomembno.

Kot je godlike napisal, najlažje ga je menjati ob velikem servisu, ker je takrat dostop zelo olajšan. Nekateri ga pa ob vsaki menjavi olja očistijo z brake cleanerjem. Jaz sem ga zamenjal en teden po tem, ko sem kupil Giulietto z 126.XXX prevoženimi in je filter bil minimalno zapacan v levem kotu.

Jasno na računih od uradnih servisov tega ne menjujejo.

Spisal/prevedel sem tudi vodič kako to zamenjati sam: viewtopic.php?f=39&t=42349" onclick="window.open(this.href);return false;
Tomas33
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 64
Pridružen: Sr Feb 24, 2016 3:23 pm

Hvala obema.

Zhagar, dobra sistematična navodila ;)
Uporabniški avatar
wolfyy
Administrator
Administrator
Prispevkov: 4281
Pridružen: So Maj 01, 2010 9:46 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta 1.4 Multiair TCT
Kraj: Kanal

sam sem ga preventivno menjal pri 75k km in je bil stari še ok, ni pa tistih 40eur nek strošek, da se ga ne splača preventivno menjat vsake tolk časa.
Svet bo boljši, ko se bodo ljudje začeli ukvarjati sami s seboj namesto z drugimi
m2maker
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 53
Pridružen: To Sep 29, 2015 7:41 pm
Vozilo: Giulietta 1.4MA (2013)

Podoben zvok se mi je pojavil danes giulieta 1. 4 ma, 2013



Sliši se v kabino.. Z dodajanjem plina se stopnjuje .. Najbolj je slišen nekje na območju kjer so tuljave oz malenkost zadaj

Eno tuljavo smo sneli.. Takrat se je pojavila lučka za motor, ki sedaj tud ne vgasne.. Prej ko je začelo rozljat se ni prižgala.. Nismo pa sneli vseh tuljav..

Imel kdo podobno?

Je pa viden oljni madež ko snameš plastični pokrov na desni strani, desno zgoraj od čisto desne tuljave.. kjer je neko tesnilo oz semering

Kaksna ideja?
Uporabniški avatar
Zhagar
Moderator
Moderator
Prispevkov: 3725
Pridružen: Pe Okt 16, 2009 4:12 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA 2011 & Alfa Romeo 145 1.6 Boxer 1995
Kraj: Ljubljana

Zelo dizelsko klepa... Pojma nimam kaj bi bilo.


Madež na tistem mestu pa pomeni okvara dihtunge na breath filtru -> viewtopic.php?f=39&t=42526" onclick="window.open(this.href);return false;
m2maker
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 53
Pridružen: To Sep 29, 2015 7:41 pm
Vozilo: Giulietta 1.4MA (2013)

Hvala za odgovor.... tisto klepanje pa je naslednji dan prenehalo.. :oops:

sumim tuljavo ? ,ki je 1x že zatajila ( takrat je avto sicer šel po 3 cilindrih oz je imel nemiren tek , 2 ali 3x sem ga ponovno zagnal in je blo ok..) a so na servisu rekli da se z menjavo še počaka, ker se je potem samo od sebe uredilo..

tako da bomo videli kako bo v naslednjih tednih ko se spravim na menjavo olja in potem menjam še tuljavo..
Kus
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 5
Pridružen: So Avg 25, 2018 8:04 pm

Sicer ni okvara/težava ampak vseeno...

Olje iz menjalnika po 100 tisoč kilometrih in novo olje...

Slika
Odgovori
  • Informacija