Težave z elektroniko - Giulia / Stelvio

Tehnične teme o Giulii in Stelviu

Moderator: Tehnika moderatorji

Uporabniški avatar
lakosanec
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 16
Pridružen: Sr Dec 08, 2010 6:31 pm
Vozilo: Alfa Romeo Giulia 2.2 240KM
ex Alfa Romeo 159 sw 1.9 jtdm Distinctive 150KM
Kraj: Lendava

Pozdravljeni. Po 165.000km mi moja Giulia prvič povzroča težave. Danes, po kratkem postanku za kosilo (avto je stal na dežju), se je prižgalo na armaturi več opozoril. Med drugim, senzor naleta, nedelovanje luči, prazen tank,.... Tudi po večkratnem novem zagonu motorja so se opozorila ponovila. Med vožnjo niso delovali smerniki (v bistvu obe ročki so bile neuporabni, na srečo ima avto avtomatske brisalce..) v kabini se je nenormalno rosilo, avto se ni avtomatsko zaklepal, prtljažnik se ni dal opret. ](*,)
Seveda sem se odpeljal naravnost do AT kjer so, ga na srečo takoj vzeli na pregled. Po mnenju mehanika, je potrebna posodobitev programske opreme in šele nato se lahko razišče vzrok za težavo. :-k
Napake so mi resetirali s testerjem in sedaj deluje vse brez problema. V naslednjih dneh, ob prostem terminu, bom šel na posodobitev. Se je komu že pojavila podobna napaka? Hvala in lp
Uporabniški avatar
Zhagar
Moderator
Moderator
Prispevkov: 3725
Pridružen: Pe Okt 16, 2009 4:12 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA 2011 & Alfa Romeo 145 1.6 Boxer 1995
Kraj: Ljubljana

Verjetno akumulator. Ko toliko opozoril nastane naenkrat je skoraj zagotovo on krivec. Koliko je star?
Uporabniški avatar
lakosanec
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 16
Pridružen: Sr Dec 08, 2010 6:31 pm
Vozilo: Alfa Romeo Giulia 2.2 240KM
ex Alfa Romeo 159 sw 1.9 jtdm Distinctive 150KM
Kraj: Lendava

11/2016. Bom dal pri svojem mehaniku tudi preverit akumulator. Sem pa pogledal pod pokrov na levi strani pod armaturko in je bilo vse suho pri glavni elektroniki. Sumim tudi na dež, ker je bil kar lep naliv v tem času, ko je bil avto parkiran zunaj
Uporabniški avatar
Zhagar
Moderator
Moderator
Prispevkov: 3725
Pridružen: Pe Okt 16, 2009 4:12 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA 2011 & Alfa Romeo 145 1.6 Boxer 1995
Kraj: Ljubljana

Dež nebi smel bit vzrok, ne glede na naliv. Razen če je avto bil v kakšni poplavi, kar pa dvomim.
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Jaz bi pa upal staviti, da je tole problem zatekanja vode...
Verjetno je zamašen kateri od odtočnih kanalov in je voda prišla kam v bližino nekega računalnika v kabini.
Ti računalniki, ki so montirani v kabini, namreč niso vodotesni.

Akumulator dvomim da je problem. Avto ima AGM akumulator, ki ima življensko dobo zlahka tudi 10 let.
Pa če bi bil akumulator bi se težave pojavile po tem ko bi avto dolgo stal, ne po kratkem postanku.
Uporabniški avatar
lakosanec
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 16
Pridružen: Sr Dec 08, 2010 6:31 pm
Vozilo: Alfa Romeo Giulia 2.2 240KM
ex Alfa Romeo 159 sw 1.9 jtdm Distinctive 150KM
Kraj: Lendava

Preveril sem na sovoznikovi strani pod tepihom in pokrovom glavno elektroniko, ki pa je bila na otip suha. Bom pa vseeno preveril se odtoke. Hvala za nasvet
Tomas33
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 64
Pridružen: Sr Feb 24, 2016 3:23 pm

Meni se na Giulietti letos občasno pojavi kakšen error (Hillholder error, S&S error, Airbag error). Akumulator je bil izmerjen in je nekje na 40% (5let, je v planu, da ga zamenjam) in pripisujem težave temu. Po ponovnem zagonu je načeloma BP, pa tudi v logu ni kakšnih zapisov.
Uporabniški avatar
stuhec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3153
Pridružen: So Jan 03, 2004 12:16 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: M Sobota, tel: 041 761446

shemo za kablov za radio, zvocnike pri giulii obstaja ?
super
Caci
Alfist
Alfist
Prispevkov: 330
Pridružen: Pe Avg 14, 2009 12:15 pm

Akumulator ali oksidacija 6 relejev, ki se nahajajo pod oz za desnim desnim žarometov tu je največ napak. Isto imam jaz. Releje lahko menjaš samo da odstraniš desno kolo in odbijac. Lp
Caci
Alfist
Alfist
Prispevkov: 330
Pridružen: Pe Avg 14, 2009 12:15 pm

Akmumulatr je bil pri mene kupi varto f21 AGM pa bo lp
Caci
Alfist
Alfist
Prispevkov: 330
Pridružen: Pe Avg 14, 2009 12:15 pm

Meni pa hladna kljub menjavi akumulatorja ugaša vžgem za 5 s ugasne z vsemi lučkami nekako jo uspem prižgati in včasih tudi po nekaj m vožnje ugasne.Ko se segreje dela ok. Bil na testerju brez napak rekli so mi da je loputa zraka hin in jo bo treba menjati. Jaz pa nisem prepričan, da je to koliko sem bral pri modelih 2016-2017 največ težav povzroča programska oprema stara, ibs akumulatorja, prazen akumulator, predvsem pa kot sem že napisal releji 6 komadov za desnim žarometom so nižje od luči. Menjava kolo desno dol in kolotek dol da prideš do njih. Če seveda računalnik ne pokaže kaj druga. Jaz se nisem zrihtal, ker so uradni serviserji prepričani da je loputa zraka v mojem primeru. Če ima kdo karkoli naj javi vsaka informacija je dobra. Lp
AR4ever
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 7
Pridružen: Ne Jul 24, 2022 4:12 pm
Član Alfa Kluba: 0
Vozilo: Giulia Q4 Veloce 2,2 JTDm

Imamo 3 leta staro Giulijo, 2,2 diesel veloce. Avto ima prevoženih 108.000km, drugi lastnik. V zadnjem mesecu dni se je 2krat prižgala lučka in izpisalo opozorilo check engine. Z Giulijo bila na servisu pri Marjanu (Nord d.o.o.), tester izpljunil kodo 63200, ki se ne pusti izbrisati.
Rumena lucka na armaturi po nekaj zagonih motorja ugasne, dokler je prižgana pa DNA ostaja v N modusu. Avto sicer deluje/pospešuje povsem normalno, ne pade v safe mode.
Ne vem, če ime slednje kak vpliv na omenjeno težavo, start/stop (k sreči) ne deluje. Vesel bom kakšnih namigov, avto imam sicer neizmerno rad, tretja AR v zadnjih 30 letih.



Edit: Premaknjeno v sorodno tematiko ...
Uporabniški avatar
alesdrolec
Alfist
Alfist
Prispevkov: 395
Pridružen: Po Okt 20, 2008 6:44 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kamnik

Če start stop ne deluje potem je velika verjetnost da je težava akumulator.
Speed has never killed anyone, suddenly becoming stationary... That's what gets you.
Uporabniški avatar
Alan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4553
Pridružen: Ne Feb 27, 2005 3:10 pm
Vozilo: Giulia 2.0t rwd in 156 3.0 24V V6 GTAm

Avto kaj slabse deluje ko je lucka?
Je se kaksna stevilka kode oz drugacen zapis napake na testerju?
Start stop pa lahko ne dela zaradi vec zadev, najbolj smesna je potrgane zicke v xenon zarometu za dolgo luc in potem napaka inteligent alternatorja ki namesto z 13.9 in vec polni z manj cel cas in pade napolnjenost baterije pod 70% (imel ze dva primera)
Dizelco pa eno z zanic PM senzorjem in obcasno check engine lucko.
Alfa je kot punca, če ne skrbiš za njo te hitro prevara z avtomehanikom :mrgreen:
https://enigma-motorsport.si/" onclick="window.open(this.href);return false;
AR4ever
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 7
Pridružen: Ne Jul 24, 2022 4:12 pm
Član Alfa Kluba: 0
Vozilo: Giulia Q4 Veloce 2,2 JTDm

Avto ves čas (tudi, ko gori lučka) deluje enako - ni zaznati upada moči. Se pa pri najboljši volji ne spomnim, kaj je s kodo.
Meritve pokazale normalno polnjenje akumulatorja, ne vem pa, kako je z iztrošenostjo.

V kolikor se stvar ponovi - vprašanje za Alana - bi se v Enigmi poigrali s težavo?
Odgovori
  • Informacija