Giulia: Testi in Splošno

Tehnične teme o Giulii in Stelviu

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Modras
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 614
Pridružen: Po Maj 27, 2013 11:03 am

A automatika ni bilo na zalogi?
Ena bela od Taxi Intertours se vozi po Ljubljanskih ulicah.
jetam
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 27
Pridružen: Ne Okt 24, 2010 7:30 am

Hranata napisal/-a:Ce bi prebral vse kar je napisal bi lepo videl da ga je v casu voznje prepricala v nasprotno :wink: takole iz konteksta vzeto pa zgleda cudno ja
Jaz bi rekel, da so postavljene cene v redu... se ne bi spuscal globje, ker je to samo moje mnenje in ne poznam avtomobilske industije dovolj dobro, da bi debatiral o tem.

Kupuje se pa vedno cel avto, celoten experience skupaj z izgledom vred. Ce je ta paket vreden vasega denarja se pa odlocite sami. AR se je pozicionirala kakor se je, ce je pravilno bo pa pokazal cas.

Kar se tice avtomatika... doma sem samo 10 dni, sicer delam v tujini in se nisem mogel kaj veliko zmisljevati glede urnika. Ko sem prisel tja sem samo vprasal kako je z avtomatikom pa so rekli da so mi rezervirali tega. Sem se lepo zahvalil, vzel kljuce in se odpeljal.
Modras
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 614
Pridružen: Po Maj 27, 2013 11:03 am

Zanimivo, da so ti tako ustregli na AvtoTriglav, kjer se drugače obnašajo preveč vzvišeno.
Si kaj primerjal cene doma in v tujini kjer delaš?
Sport Driver
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 105
Pridružen: So Okt 22, 2016 1:18 pm

Altmann napisal/-a:Januarja v ŠLO prodane 3 končnim kupcem in se dve pravnim.
Za Januar meni zelo dobra številka. :D
Kaj pomeni končnim kupcem? Firma?
alfasan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2240
Pridružen: Po Maj 14, 2012 5:27 pm
Kraj: Ljubljana

Sam bi to razdelil na fizicne in pravne kupce. Pa tudi to je tezko razmejiti, saj gre prj leasingu tudi za pravno osebo.
Bolj pravilna bi bila razdelitev na tiste, ki jih registrirajo avtohise in ostali.
Ali pa se razdelijo na tiste, ki registrirajo avto za nadaljnjo prodajo in pa koncni kupci.
Naj se kdo napise kaksna je razlika.
Kakorkoli obrnemo pri nas se prodaja za en drek. Na cestah jib lahko pricakujemo cez kaksni 2+ leti, ko bodo leazing hiše začele prodajati prve avte.
Zadnjič spremenil alfasan, dne To Feb 07, 2017 7:28 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
Altmann

Alfasan, tako je bilo misljeno, ja. Hvala za pomoc pri tolmacenju. :)
Uporabniški avatar
MAXTER
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 538
Pridružen: To Feb 15, 2011 1:21 pm

alfasan napisal/-a:Sam bi to razdelil na fizicne in pravne kupce. Pa tudi to je tezko razmejiti, saj gre prj leasingu tudi za pravno osebo.
Bolj pravilna bi bila razdelitev na tiste, ki jih registrirajo avtohise in ostali.
Ali pa se razdelijo na tiste, ki registrirajo avto za nadaljnjo prodajo in pa koncni kupci.
Naj se kdo napise kaksna je razlika.
Kakorkoli obrnemo pri nas se prodaja za en drek. Na cestah jib lahko pricakujemo cez kaksni 2+ leti, ko bodo leazing hiše začele prodajati prve avte.
Je tudi pri nemcih enako..ta zadnjo trojko sem sele na cestah zacel pogosteje videvat po ca. 3 letih ob izzidu...se pravi ko so pricele rabljene iz tujine od lizing his kapljat k nam
boboTheAlfaDriver
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 25
Pridružen: Sr Jun 24, 2015 7:55 pm
Član Alfa Kluba: 1

Videi lastnice QV https://www.youtube.com/channel/UCidJuC ... MhQ/videos" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
lizard
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4991
Pridružen: To Maj 30, 2006 7:19 pm

Pa je le tu primerjalni test od Motor Trenda; Giulia Quadrifoglio vs M3 Competition Pack vs C AMG 63 S vs Cadillac ATS-V (o rezultatih sem pisal pod videom, da komu ne pokvarim ogleda :)).




Končno en tak video test, ki smo ga najbrž precej čakali; do sedaj so take primerjave bile delane zgolj v revijah. Alfa dejansko zmaga test, tako v splošnem kot tudi s časom na progi. Gre za tehnično progo, kjer je bolj od surove moči pomembno vse ostalo (kar se še najbolj negativno pozna Mercedesu, ki je težji od konkurence). BMW M3 se je s Competition Packom po mnenju avtorjev precej izboljšal; a vseeno pravijo v videu da je dinamično eno desetletje za Alfo in da predvsem nihče ni pričakoval in bil pripravljen da bo Alfa tako dobro vrgla rokavico konkurenci.
Najboljši del videa je mogoče ravno direktna primerjava kroga med M3 in Giulio Q in razdeljenim ekranom, kjer na levi spreljamo krog Giulie Q na desni pa M3-ja - priporočam ogled s slušalkami, ker boste tako na levi slišali samo zvok Giulie Q na desni pa samo zvok M3-ja.
Še časi krogov:
2:00:22 (Giulia Q)
2:00:61 (M3 Competition Pack)
2:00:81 (ATS-V)
2:02:49 (C AMG 63 S)

Tudi na tem ameriškem testu (delno objavljen že v tej temi) zmaga Giulia Q pred enako konkrenco kot v zgornjem videu testu:
http://image.issuu.com/170203180031-da7 ... age_40.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
http://image.issuu.com/170203180031-da7 ... age_42.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
http://image.issuu.com/170203180031-da7 ... age_43.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
http://image.issuu.com/170203180031-da7 ... age_46.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
http://image.issuu.com/170203180031-da7 ... age_47.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
http://image.issuu.com/170203180031-da7 ... age_41.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;


Še nekaj ameriških testov oz. youtube video testov je na koncu podalo mnenje, da je Giulia Q trenutno avto, ki vodi v tem segmentu (seveda je govora samo o visoko zmogljivih limuzinah tega razreda). V Evropi sicer zaključki testov niso tako enotnega mnejnja; se mi pa zdi, da je Giulia Q na večini primerjalnih testov končala pred M3jko. Mogoče so Američani manj striktni pri določenih kriterijih kot Evropejci, in zato zmaguje Giulia Q, mogoče so pa manj obsedeni z nemškimi znamkami kot pri nas v Evropi in so tako bolj objektivni - težko je reči; je pa v vsakem primeru lepo gledat Alfo, ki se lahko kosa z avti kot so M3, ki že desetletja postavljaja standarde in merila v tem segmentu.
Še pred 2-mi leti si nisem mislim da bom kadarkoli pisal take stavke...
"There are a lot of good sports car on the road."
"I know, I pass them all the time."
Alfa Romeo. Engineered to Excite.
alfasan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2240
Pridružen: Po Maj 14, 2012 5:27 pm
Kraj: Ljubljana

lizard napisal/-a:mogoče so pa manj obsedeni z nemškimi znamkami kot pri nas v Evropi
Natanko tako.
Ne moram verjeti, da se strinjam z lizardom :)
Testi zglodajo obetavni, upamo lahko, da bo alfa uspela to izkoristiti.
ROBERTH
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2831
Pridružen: Po Mar 13, 2006 9:06 pm
Kraj: Kranj

Hmmm, sedaj pa čakamo le še prodajne številke. Ostalo je že!
alfasan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2240
Pridružen: Po Maj 14, 2012 5:27 pm
Kraj: Ljubljana

@ROBERTH nisi razumel poante. Giulia QV je bila najboljša na testu, ne najboljša v prodaji. Ta test bo objavljen čez eno leto.
Verjamem da bodo reklama na super bowlu in najboljsi rezultati na testu pozitivno vplivali na prodajo.
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Mercato Italia. Il 2017 è iniziato con un forte aumento delle vendite Alfa Romeo. In gennaio il marchio ha immatricolato oltre 3.500 vetture, il 27,2 per cento in più rispetto allo stesso mese del 2016 per una quota del 2,05 per cento, in crescita di 0,3 punti percentuali.
A trainare i risultati di Alfa Romeo è stata la Giulia che si è confermata tra le più vendute vetture del segmento D, con una quota del 14,5 per cento.
Leto 2017 se je začelo z močnim povišanjem prodaje za Alfa Romeo. Januarja je Alfa registrirala več kot 3500 novih vozil, kar je 27,2% povišanje glede na januar 2016 /.../ glavni razlog za takšne rezultate je Giulia, ki je najbolje prodajan avto v D segmentu s 14,5%.

Če obvlada kdo italijansko bolje in vidi kakšno napako, naj me prosim popravi.
J1897
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 639
Pridružen: Če Sep 03, 2009 11:23 am
Vozilo: Alfa Romeo Brera
Kraj: Tolmin

V bistvu si kar zadel, edino Giulia ni najbolje prodajan avtomobil v D segmentu, ampak je med najbolje prodajanimi. Govora je pa še o neki kvoti 2,05% in rasti za 0,3 odstotne točke, kaj pa to pomeni, pa nimam pojma :)
Matej46
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 111
Pridružen: Sr Nov 10, 2010 3:22 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Srednje Bitnje

Sport Driver napisal/-a:
Altmann napisal/-a:Januarja v ŠLO prodane 3 končnim kupcem in se dve pravnim.
Za Januar meni zelo dobra številka. :D
Kaj pomeni končnim kupcem? Firma?
potem so ze 4 prodane jaz sem eno narocil glih 1.2.2017
Za Giulio moras dat 50000€ pol je pa to to.
Odgovori
  • Informacija