Giulia: Testi in Splošno

Tehnične teme o Giulii in Stelviu

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
janezkranj
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 34
Pridružen: So Jun 13, 2015 12:20 pm

Dragi Alfisti

Upam, da ste leto ki odhaja preživeli vredu in da vam leto ki prihaja prinese veliko radosti in veselja.

Malo sem pregledal prodajne števile za našo nam ljubo Giulijo in kaj naj rečem - slabo oz. katastrofalno. Ne bom se spuščal ali je avto lep in dober - avto je korekten samo prodajne številke so katastrofa - kar pa sem napovedal že pred letom in več. No sedaj boste poskočili verniki in oboževalci saj bo število statistično registriranih kot prodanih Giulij višja kot 22.000 v letu 2017 - v celem svetu.
No pa odštejmo: vse sponzorske, vse promocijske, vse ki jih vozijo razni šefi in misice, vse ki so registrirane pa se vozijo iz promocije na promocijo iz dogodka na dogodek pa bomo dobili števiko ki je cca 50% nižja - to pa so avti ki jih dejansko vozijo kupci, ostali pa niso v funkciji. No pa saj se vidi kako se prodaja Giulija samo pogledat je treba avto.net, vsak mesec je število ponujenih vse višje, prodaja pa nikakršna.
No to da se dogaja je meni osebno žal, žal mi je znamke ampak kaj hočemo ko je treba € dat pa se pesem konča. Kot sem napovedal: cena je previsoka, opreme je premalo, imidž je preslab, namesto da bi šli z realno prodajno ceno in postopoma z ugledom znamke počasi dvigovali ceno in čez 5 let konkurirali AUDI, BMW in MB so naredili katastrofalno napako ko so cene izenačili, pa še SW nimajo.
Problem prodaje se vidi tudi v napovedi novih modelov - ti se bodo še bolj zamaknili v prihodnost, no osebno pa mislim, da jih sploh ne bo ker ne bo € za razvoj in produkcijo.
Na žalost so kot so napovedali pred leti so vložili v ponovno oživitev blagovne znamke 5 milijard €, so žal te € vložili zelo slabo oz. so jih zapravili po nepotrebnem. Mnogo bolje bi bilo prodati blagovno znamko Nemcem ali pa Kitajcem - glej kaj dela Volvo z Kitajskim lastnikom.
Žal, no mogoče se pa motim.

Vsem srečno novo leto

Janez
Barci
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 23
Pridružen: Sr Apr 05, 2017 10:56 pm

Res slaba prodaja pa še vedno ne razmišljajo o karavanu. Upam, da se stelvio kaj boljše prodaja. Ima kdo podatek koliko je bilo prodanih v tem letu
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Giulij v EU 20.000 do novembra
Stelvio v EU 13.000 do novembra

Skupno v EU prodaja 80.000 komadov do novembra. Najbolje je prodajana Giulietta z 29.000 prodanimi novimi avti do novembra (čeprav je prodaja y-t-y minus 19% za ta model, enako minus 6% je MiTo).
Uporabniški avatar
Grilzz
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1700
Pridružen: Ne Jan 18, 2004 7:57 pm
Kraj: Lj

janezkranj napisal/-a:Dragi Alfisti

Upam, da ste leto ki odhaja preživeli vredu in da vam leto ki prihaja prinese veliko radosti in veselja.

Malo sem pregledal prodajne števile za našo nam ljubo Giulijo in kaj naj rečem - slabo oz. katastrofalno. Ne bom se spuščal ali je avto lep in dober - avto je korekten samo prodajne številke so katastrofa - kar pa sem napovedal že pred letom in več. No sedaj boste poskočili verniki in oboževalci saj bo število statistično registriranih kot prodanih Giulij višja kot 22.000 v letu 2017 - v celem svetu.
No pa odštejmo: vse sponzorske, vse promocijske, vse ki jih vozijo razni šefi in misice, vse ki so registrirane pa se vozijo iz promocije na promocijo iz dogodka na dogodek pa bomo dobili števiko ki je cca 50% nižja - to pa so avti ki jih dejansko vozijo kupci, ostali pa niso v funkciji. No pa saj se vidi kako se prodaja Giulija samo pogledat je treba avto.net, vsak mesec je število ponujenih vse višje, prodaja pa nikakršna.
No to da se dogaja je meni osebno žal, žal mi je znamke ampak kaj hočemo ko je treba € dat pa se pesem konča. Kot sem napovedal: cena je previsoka, opreme je premalo, imidž je preslab, namesto da bi šli z realno prodajno ceno in postopoma z ugledom znamke počasi dvigovali ceno in čez 5 let konkurirali AUDI, BMW in MB so naredili katastrofalno napako ko so cene izenačili, pa še SW nimajo.
Problem prodaje se vidi tudi v napovedi novih modelov - ti se bodo še bolj zamaknili v prihodnost, no osebno pa mislim, da jih sploh ne bo ker ne bo € za razvoj in produkcijo.
Na žalost so kot so napovedali pred leti so vložili v ponovno oživitev blagovne znamke 5 milijard €, so žal te € vložili zelo slabo oz. so jih zapravili po nepotrebnem. Mnogo bolje bi bilo prodati blagovno znamko Nemcem ali pa Kitajcem - glej kaj dela Volvo z Kitajskim lastnikom.
Žal, no mogoče se pa motim.

Vsem srečno novo leto

Janez
Vse lepo tudi vam, sedaj pa si prosim vzemite se trenutek, poglejte v vaso kristalno kroglo in napovejte katere kriptovalute bodo poskocile v 2018.
"Anyone who has driven anything from an Alfa 75 to an old Giulia Super or GT Junior will know their real magic lies in the way they come alive in the corners."
Uporabniški avatar
stuhec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3153
Pridružen: So Jan 03, 2004 12:16 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: M Sobota, tel: 041 761446

MaStr napisal/-a:Free-air sub mora biti kar konkreten, da je rezultat zadovoljiv ....
velikost prtljažnika ga j.
kolk pa je točno velik p. ?
super
Uporabniški avatar
Alan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4553
Pridružen: Ne Feb 27, 2005 3:10 pm
Vozilo: Giulia 2.0t rwd in 156 3.0 24V V6 GTAm

Grilzz napisal/-a:
janezkranj napisal/-a:Dragi Alfisti

Upam, da ste leto ki odhaja preživeli vredu in da vam leto ki prihaja prinese veliko radosti in veselja.

Malo sem pregledal prodajne števile za našo nam ljubo Giulijo in kaj naj rečem - slabo oz. katastrofalno. Ne bom se spuščal ali je avto lep in dober - avto je korekten samo prodajne številke so katastrofa - kar pa sem napovedal že pred letom in več. No sedaj boste poskočili verniki in oboževalci saj bo število statistično registriranih kot prodanih Giulij višja kot 22.000 v letu 2017 - v celem svetu.
No pa odštejmo: vse sponzorske, vse promocijske, vse ki jih vozijo razni šefi in misice, vse ki so registrirane pa se vozijo iz promocije na promocijo iz dogodka na dogodek pa bomo dobili števiko ki je cca 50% nižja - to pa so avti ki jih dejansko vozijo kupci, ostali pa niso v funkciji. No pa saj se vidi kako se prodaja Giulija samo pogledat je treba avto.net, vsak mesec je število ponujenih vse višje, prodaja pa nikakršna.
No to da se dogaja je meni osebno žal, žal mi je znamke ampak kaj hočemo ko je treba € dat pa se pesem konča. Kot sem napovedal: cena je previsoka, opreme je premalo, imidž je preslab, namesto da bi šli z realno prodajno ceno in postopoma z ugledom znamke počasi dvigovali ceno in čez 5 let konkurirali AUDI, BMW in MB so naredili katastrofalno napako ko so cene izenačili, pa še SW nimajo.
Problem prodaje se vidi tudi v napovedi novih modelov - ti se bodo še bolj zamaknili v prihodnost, no osebno pa mislim, da jih sploh ne bo ker ne bo € za razvoj in produkcijo.
Na žalost so kot so napovedali pred leti so vložili v ponovno oživitev blagovne znamke 5 milijard €, so žal te € vložili zelo slabo oz. so jih zapravili po nepotrebnem. Mnogo bolje bi bilo prodati blagovno znamko Nemcem ali pa Kitajcem - glej kaj dela Volvo z Kitajskim lastnikom.
Žal, no mogoče se pa motim.

Vsem srečno novo leto

Janez
Vse lepo tudi vam, sedaj pa si prosim vzemite se trenutek, poglejte v vaso kristalno kroglo in napovejte katere kriptovalute bodo poskocile v 2018.
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

verge, ripple... bitcoin bo 100.000 konc leta 2018
Alfa je kot punca, če ne skrbiš za njo te hitro prevara z avtomehanikom :mrgreen:
https://enigma-motorsport.si/" onclick="window.open(this.href);return false;
alfaskor40
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 13
Pridružen: Pe Sep 15, 2017 5:06 pm

stuhec napisal/-a:vse ok in prav, če ne bo bom pač sam porihtal
Sam original bose pri 156 deluje kar v redu, tak da harman bi tut moral bit ok

lizard, kaj pa je problem s basom ?
Prebiram forum in opazim tegale gospoda, ki bi v giulio zmontiral Harman Kardona.
Vse lepo in prav, toda prvo bo potrebno kupiti giulio. Toda tako lahko ne bo šlo, ne vem, če ni ta gospod najbolj aktiven v temi: Ali kdo podari.
Kar se tiče Harmana, pa dobro igra tudi v dnevni sobi. Imeti mora le močne in odprte zvočnike, drugače preveč basira.

Glede prodajnih številk naše giulie pa se ne belite glave, kdor jo želi imeti in ima denar naj si jo kar kupi. Tudi sam jo bom verjetno kupil drugo leto, enako tudi starejši sin.
Tako bosta na voljo dve 159ki.
Caci
Alfist
Alfist
Prispevkov: 330
Pridružen: Pe Avg 14, 2009 12:15 pm

Alfaskor40 točno tako, kak bodo prodajne številke boljše, če se pa na alfa forumu sam jamra, ko je prišla je bilo 40.000€ ful prehuda cena sedaj jo dobiš že krepko pod 30.000€ zopet predrago pa kaj bi radi da je cena 20.000€ za avto v katerega je šlo za razvoj 5 milijard €. Drugace pa ni vse tako črno sedaj pride v f1 tu pa tam kaka solidna mesta pa bo kar lepa reklama. Prihajajo novi modeli predvsem C segment SUV in E segment SUV itd. Se pa strinjam, karavan izvedba giulije bi morala priti ven, če ne drugega kot za prodajne številke. Avto je pa bomba sedaj mam 20.000km in je to to. PS prvi servis pri teh kilometrih 171€ lp
alfafil
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4576
Pridružen: Če Feb 05, 2004 2:16 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: maribor
Kontakt:

Ko bo cena cca 25 000 bom začel resneje razmišljat spet o Alfi, pač, nismo vsi pripravljeni plačat več, tudi če lahko. V začetku se mi je zdela predraga, pa v bistvu ni, ampak, kot pravi janezkranj, ne moreš kar čez noč močno dvignit/postavit ceno. To se zdaj maščuje skozi prodajne številke.
Caci
Alfist
Alfist
Prispevkov: 330
Pridružen: Pe Avg 14, 2009 12:15 pm

Tud 159 nova ni bila ravno poceni, pa gre za čisti drugačen avto samo znaka sta ista pa še tisto ne. Ne vem, zakaj čez noč alfa Romeo že obstaja več kot 100 let, giulia in stelvio sta svetla luč ne samo skupine fca ampak kar celotne avtov industrije. Ko delajo dejansko vsi konfekcijo s prednostjo asistenčnih pomagal proti voznim lastnostim je pri giuliji ravno obratno dejansko zmes stare šole z novodobno. Podpisniki giulije so roberto fedelli, philip Kreft .......pa ta dva sta podpisniki Ferrari 458, laferrari prvi tudi BMW i8. Ne vem zakaj čez noč. Znamka alfa Romeo je vedno spadala v premium in če bi tole giulio postavil nižje kar po mojem ni možno, potem to vse podreš. Res pa je da so pred prihodom Sergio marchionija pri Alfi dejansko spali kar nekaj let. Ne vem ampak razlika npr med vožnjo v novi škodi octaviji ali pa v giuliji je enormna v prid seveda giuliji in kako bi lahko bil cena ista kot škoda ali p nov passt kljub temu da se prodajajo boljše. Ob vsej tehniki, ki jo alfa giulija nudi, pa ne mislim jebane telefonske tehnologije ampak da se avto tako pelje, masa, varnost potem gre za konkreten avto in pač ne more biti nov 25.000€. Primer avt. Menjalnik ZF je isti kot v Ghibliju ali BMW seriji 5 in kake cene imajo karbonske pogonska gred pri tehniki ni bilo šparanja se pa to Mal pozna v notranjosti pri izbiri materialov. Lp
alfafil
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4576
Pridružen: Če Feb 05, 2004 2:16 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: maribor
Kontakt:

Glej, prodajne številke povejo vse.Saj pravim, ni draga, ampak dopovej to potencialnim kupcem. Jaz imam pač svoje razloge zakaj ne, še. Eden je tudi, prenizko sedenje za moja leta, Stelvio je pa tudi v cenovnem razredu, kateri meni, za zdaj, ne ustreza, čeprav se bi dalo nakrampat za njega, saj obstajajo načini, kako to speljat. Do zdaj sem imel 4 nove Alfe, vse so bile cenovno sprejemljive zame, oziroma, dobro razmerje kupljeno/dobljeno in ne prehud padec vrednosti.. :wink:
Zadnjič spremenil alfafil, dne Če Dec 28, 2017 8:02 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
Caci
Alfist
Alfist
Prispevkov: 330
Pridružen: Pe Avg 14, 2009 12:15 pm

Ja to pa drži, sem pa gledal stelvio 34.000€ novo 150 km avt pri Petrovčiču v MB sam mi je s to opremo delovala nekako prazno. Preko 40.000€ za stelvio če hočeš konkretno. Sem pa bral, da nameravajo prvo narediti SUV e segment ta veliko, hibrid .....pred novo giulietto ki bo tudi SUV. Zdaj glih ne vem kolk je to pametno. Zgleda da je vedno več bogatih, ki kupujejo SUV nad 40.000€.
alfafil
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4576
Pridružen: Če Feb 05, 2004 2:16 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: maribor
Kontakt:

Ja, Giulietta SUV, to bi bilo nekaj zame in v mojih okvirih. :wink:
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9772
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Fantje, kolikokrat še .... Ni toliko problem v ceni kot v prodajno/servisni mreži, najbolj pa ji škodo še vedno dela slab glas iz prejšnjih obdobij .... Ko bo alfa enkrat preplezala ta zid zaupanja vrednega vozila, bo cena popolnoma sprejemljiva.
Drži pa, da ji manjka kakšen bombonček v ponudbi, tako v segmentih vozil kot pri opremi ....
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
J1897
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 639
Pridružen: Če Sep 03, 2009 11:23 am
Vozilo: Alfa Romeo Brera
Kraj: Tolmin

Sam pa bi rekel,da niti slab sloves iz preteklosti ni tako velik problem. Prodajne številke izpred kakšne strani lepo kažejo, da je prodaja Giulie konkurenčna prodaji limuzinskih verzij bemflov, mečk in audijev...problem je, da imajo te znamke v ponudbi tudi karavane, kupeje, štirivratne kupeje ( #-o ) itd. Te verzije pa potem konkretno dvignejso skupno prodajo.
Odgovori
  • Informacija