Giulia: Testi in Splošno

Tehnične teme o Giulii in Stelviu

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

159 neuspešna....
Sem lepo napisal, da v primerjavi s predhodnim modelom, ki se je prodajal po 100.000 komadov mesečno. 159 je imela 3 najboljša leta prodaje, ki so dosegala 50% od 156, vse ostalo je bilo porazno glede na upanje Fiata.

Giulia se prodaja slabše od pričakovanj, dejstvo. Ker ni SW in to je to (to je moje mnenje). Je pa tudi problem pri izdelavi, ker ni kapacitet kot v starih časih (malo nad 2000 kosov mesečno je max kapaciteta za izdelavo, žal).

Giulietta pa je še vedno najbolje prodajan model AR. Stelvio ima tudi dobre številke - mislim, da so kapacitete proizvodnje zasedene neprestano. Če ukinejo Giulietto, razpolovijo prodajne številke. To bi storil samo nekdo, ki želi ukiniti obstoj znamke.

Zlata doba 156/147/GT/166 prodajnih številk in zmogljivosti izdelave je že davno mimo. Je pač tako, da Alfa ne more prodati 100.000 kosov mesečno, ker jih toliko ni mogoče niti proizvesti na obstoječih lokacijah in linijah.
Uporabniški avatar
LiLo
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 85
Pridružen: So Okt 02, 2010 8:52 am
Vozilo: Giulietta QV TCT LE #141

Lizrad, glede Giuliette in njenih sistemov mi je povsem jasno kako delujejo. Dejstvo je pa tudi, da še teh Golf nima (razen GTI), oziroma jih ni imel ob mojemm nakupu, kakšna je situacija zdaj pa ne spremljam. Ampak to ni tema o Giulietti, zato rajši o Giuliji. Če te pa bolj podrobno zanima zakaj točno sem se odločil za njo, pa se lahko dobiva tudi na kavi.

Prav imaš da bi morali delat hitreje. Temu sploh ne oporekam. Naj izboljšajo stvari, ki so lahko boljše. Imajo kar precej dela. Ampak ne pa nardit stvari slabših. Samo to je moj point. Če bi vgradili LED luči, bi po navedbah strokovnjakov (in ne laikov, ki so se malo peljali in se jim je zdelo... bla, bla, bla) in objektivnih testov v laboratoriju imeli slabšo osvetlitev ceste. In zdi se mi prav, da se za to niso odločli. Upam pa, da ko bodo LED žarometi dejansko boljši (in tudi cenovno dovolj ugodni, da ne bo opcija stala 10.000€), bodo jih takoj vgradili v Giulijo. Do takrat pa pač xenon.

Upam, da sem bil zdaj bolj jasen. Če pa ne pa tudi prav. :)
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9772
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Ekspert LiLo, poba, očitno si res prepričan da vse veš, ostali smo pa po župi priplavali. Nekateri laiki pač ne pišemo le zato, ker so nam nekateri strokovnjaki tako rekli, temveč smo o tem že marsikaj prebrali, se tako kot ti tudi pozanimali in nenazadnje tudi preizkusili ....
https://www.autotrader.com/car-shopping ... hts-243247" onclick="window.open(this.href);return false;
...in to je le en od mnogih člankov! Mogoče pa tudi oni nimajo pojma? :-k

In še enkrat bom potrdil svoje besede... Ja, tudi alfa mora in bo morala spremljati razvoj tehnologije (in tu ne teče beseda le o LED lučeh, da bo jasno!), celo kaj svojega bo morala dodati, tako kot so nekoč to že počeli. Tudi mene recimo aktivni tempomat, zaradi katerega sem skoraj za volanom zaspal, pa opozarjanje prevožene cestne črte in raznorazna ostala asistenčna pomagala nič ne mikajo oz. so nekatera celo moteča, vendar bodo zaradi konkurenčnosti pač morala biti, drugače fabriko lahko kar zaprejo. Športna vožnja in izgled pri večini ne pali več, ampak zaradi teh, ki smo v manjšini znamka ne bo preživela. Seveda pa tudi to ne bo kaj dosti pomagalo, če ne bodo izboljšali tudi prodajno-servisnih storitev. Čimprej se je treba tudi znebiti slogana "kraljica odstavnega pasu", to pa se mi zdi, da jim z Giulio in Stelviom kar dobro uspeva.
Nočem, da alfa postane razširjena oz. splošna znamka vozil, hočem le, da znamka dela in živi naprej, ampak za to je (kot je to tudi Lizard omenil) potrebno delati in vlagati in delati in .....
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
LiLo
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 85
Pridružen: So Okt 02, 2010 8:52 am
Vozilo: Giulietta QV TCT LE #141

S drugim odstavkom bi se strinjal. S prvim malo manj. Link ki si ga poslal pelje do članka, katerega avtor je Doug DeMuro. Vse lepo pa prav, ampak na internetu hitro najdeš tole: "He attended Emory University in Atlanta, Georgia, obtaining a bachelor's degree in economics..." Ko imam torej pred seboj članek diplomiranega ekonomista proti izjavam diplomiranih strojnikov, ki svojo kariero delajo v laboratoriju za testiranje luči in se gre za luči.... Nevem, mogoče sem res "poba, ki je prepričan da vse ve", ampak v tem primeru pač mislim, kot mislim in sem povedal zakaj.
Edino, kar lahko rečem je pa to. S temi strici sem se pogovarjal julija 2018 in morda je v enem letu prišlo do preskoka v LED tehnologiji. To je vsekakor možno. Ker pač vem da sam nisem ekspert in tej tehnologiji ne sledim, nimam pojma kako napreduje. Ampak Giulija je bila lansirana pred julijem 2018, ali ne? :-k
Uporabniški avatar
lizard
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4991
Pridružen: To Maj 30, 2006 7:19 pm

Tudi če pustimo LED luči ob strani, tudi če zanemarimo prednosti matričnih LED luči, in tudi če zanemarimo da trg noro pali na LED luči, je še cel kup ostalih stvari kjer krepko zaostajajo. In to jih tepe po glavi pri prodaji in pri imidžu znamke.

Tudi prodajalci v salonih znajo povedat, da ko pridejo npr. Stelvia preverit lastniki drugih premium znamk, in ko grejo skozi infotainment jih vse skup mine, ker ima njihov 5 let star BMW parkiran zunaj boljši sistem. In ravno take potencialne, predvsem pa redke kupce ki jih je celo zaneslo v Alfin salon potem ne uspejo dovolj dobro prepričat. Ljudje ki kupujejo nove avte hočejo imeti tudi občutek, da so kupili avto ki da jasno vedeti da je nov - na vseh področjih!

Kje so potem 360° parkirne kamere, ADAS (ok, ta prihaja z MY2020), wi-fi povezevljivost, samodejno parkiranje, digitalni zaslon namesto števcev, HUD display, in večja možnost kombiniranja motorjev, pogonov in opreme, pa tudi kake šminkaste stvari kot večbarvna led ambientna osvetlitev interieja.
Ne glede na to kako se te stvari smiselne in uporabne (to je povsem druga debata) - kot pravi mastr, če hočeš biti konkurenčen jih moraš imet ker ti trg tako narekuje - četudi večino po diktiranju nemške industrije. Ampak glede na to da so nemci najmočenjši je logično da oni diktirajo kaj je popularno in kaj ne. Enostavno ni sprejemljivo da ima lahko ljudski Golf bistveno več opreme kot (prestižna) Alfa.
"There are a lot of good sports car on the road."
"I know, I pass them all the time."
Alfa Romeo. Engineered to Excite.
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Kdor kupuje Alfo zaradi infotainmenta, je popolnoma zgrešil celotno bistvo obstoja znamke.
Uporabniški avatar
lizard
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4991
Pridružen: To Maj 30, 2006 7:19 pm

Če že hočemo biti snobovski - potem kdorkoli kupuje SUV je zgrešil celotno bistvo obstoja znamke Alfa. Lahko gremo anprej in rečemo, da je vsaka FWD Alfa zgrešila ceotno bistvo obstoja znamke, in tako naprej...

Sicer pa spet eden v vrsti komentarjev ki zgrešijo bistvo - samo entuziastični vozniki niso nikoli dovolj - in entuziastičnega voznika ne bo "motilo" če bo infotainment odličen (in vse ostalo), navadnega uporabnika pa bo motilo če ne bo odličen - zato je dober infotainment win-win situacija za obe skupini.

In BMW je ena redkih znamk naprimer, ki je uspela združit obe skupini kupcev v en avto.
Navadni vozniki dajejo denar, ki ga BMW lahko potem uporablja da dela avte ki združujejo lastnosti za obe skupini v enem izdelku.
"There are a lot of good sports car on the road."
"I know, I pass them all the time."
Alfa Romeo. Engineered to Excite.
Uporabniški avatar
lizard
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4991
Pridružen: To Maj 30, 2006 7:19 pm

Kot naročeno, današnji test :D
BMW 3 vs Alfa Giulia vs Vovo S60 vs Audi A4 vs Mercedes C

"There are a lot of good sports car on the road."
"I know, I pass them all the time."
Alfa Romeo. Engineered to Excite.
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Hahaha... ravno sem pogledal ta test in sem ga hotel prilimat, pa vidim da je že objavljen...

Anyway, konkurenca gre naprej s polno paro, tuljoti se pa praskajo po j****.

Ostal je samo še stereotipen "italjanski dizjan", vse ostalo in še mnogo več pa lahko komot najdeš pri konkurenci, za manj denarja...
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9772
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Odličen in zelo objektiven test! =D> =D>
Vsa dejstva podana na pladnju ....
Vraga, luči je pa izpustil :mrgreen:
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
Zhagar
Moderator
Moderator
Prispevkov: 3725
Pridružen: Pe Okt 16, 2009 4:12 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA 2011 & Alfa Romeo 145 1.6 Boxer 1995
Kraj: Ljubljana

Kljub vsemu, če bi imel denar, bi še vseeno vzel Giulio.
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

navadnega uporabnika pa bo motilo če ne bo odličen - zato je dober infotainment win-win situacija za obe skupini.
Navadni uporabnik sploh ne ve, da obstaja nekaj čemur se pravi Alfa Romeo Giulia ali Stelvio itn ... Tako kot velika večina ljudi. Žal.
Uporabniški avatar
LiLo
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 85
Pridružen: So Okt 02, 2010 8:52 am
Vozilo: Giulietta QV TCT LE #141

Seveda. Vsak izdelek je potrebno nadgrajevat in izboljševat. Tu so pri Alfi vsekakor prepočasni. In tudi paleta vozil je premajhna, saj praktično prodajajo 2 avta. Mogoče zato ker imajo dva dirkalnika F1 in lahko na enega napišejo Stelvio na enega pa Giulija, če bi imeli pa tri modele, bi jim pa dirkalnikov zmanjkalo. Verjetno zato še niso lansirali Tonale, ker rešujejo ta problem.

Vem da so že kar nekaj časa nazaj imeli v Faurecii projekt, kjer so notranjost Giulie podljševali pri zadnjih vratih. Ali je šlo za podaljšano različico ali za karavana nevem, ampak očitno se na koncu ni nič zgodilo. Pojma nimam kaj delajo.

Ampak šlo se je za nekaj drugega:
lizard napisal/-a:Je pa poleg Dacie, Alfa verjetno edino znamka v Evropi, ki v letu 2019/2020 nima v ponudbi LED žarometov, kar je kratkomalo sramotno.
In:
MaStr napisal/-a:Lizard, iz zadnjega stavka transparent naredit in pred fabriko na zid napopat - v italijanščini seveda :mrgreen:
S tem se pa pač ne strinjam. Imajo veliko ostalih problemov, ki jih morajo rešit, luči so lahko pa zadnje na spisku. To je vse.
marinaio
Alfist
Alfist
Prispevkov: 440
Pridružen: Sr Okt 31, 2007 12:45 am
Kraj: Koper

In še pika na i. Danes so ljudje, ki kupujejo tako, da za nek znesek največ dobijo, da imajo "malo več" in si privoščijo "malo več" ali so entuziasti neke znamke. Prvi kupujejo Škode, Renoje, Seate, Kie, Hyundaje, drugi sveto trojico, tretji, kar jim pač paše. In Alfa pri prvih in drugih odpade, tretji (Alfisti) pa imajo deljeno mnenje, upravičeno. In pol je znamka kjer je :-k
Caci
Alfist
Alfist
Prispevkov: 330
Pridružen: Pe Avg 14, 2009 12:15 pm

Vi še kar jočete kaj vse je narobe z giulio, joj joj kot otroci .... Koliko od vas, ki jamrate nad giulio jo je kupil sedaj, ko so cene rabljene že kar ugodne ? In ceno prekleto dobro drži glede na tako slabo prodajo. Berem konec leta prihaja obnovljena, imela bo vse kar eni tule gor nabijate kaj ji manjka. Koliko jih jo bo kupili, da povečate rast prodaje ? Ker izgovor ne bo več z asistenčnimi sistemi itd.....oz ali čakate na Tonale, ki bo imela vse od opreme. Ali bo pri njej izgovor ni na platformi Giorgio. Madona, če ljudje, ki so ljubitelji alf jamrate, kako bo pradaja boljša. Se pa strinjam z navedbami glede obnovitve, ker so zelo počasni. Kaj je razlog temu pa vejo samo pri Alfi. Mislim, da je v igri denar glede na ceno razvoja in prodaje. Ker sem bral, da imajo pri Alfi celo plan b s popolnoma novo giulio. In upam si trditi, da tudi po prenovi ne bo ne vem kako višja prodaja kot je sedaj.
Aja do 50.000 km z giulio nobenih težav, razen upgrade software. Pa lep alfistični pozdrav.
Odgovori
  • Informacija