Stelvio: Testi in Splošno

Tehnične teme o Giulii in Stelviu

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
skyblue
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 763
Pridružen: Sr Sep 07, 2011 9:06 am

cel zadnji del je kot da jim je zmanjkalo časa, pa so nek zmazek poslali v proizvodnjo.
Uporabniški avatar
lizard
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4991
Pridružen: To Maj 30, 2006 7:19 pm

Stelvio Quadrifoglio vs MB AMG GLC 63S.

"There are a lot of good sports car on the road."
"I know, I pass them all the time."
Alfa Romeo. Engineered to Excite.
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9772
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Med 15:25 in 16:07 tipček pove bistvo vsakega alfista.
Vendar potrebno bo vseeno odpraviti tudi vse skozi posnetek naštete slabosti. Od butične prodaje entuziastom znamko ne čaka nič dobrega.
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
marinaio
Alfist
Alfist
Prispevkov: 440
Pridružen: Sr Okt 31, 2007 12:45 am
Kraj: Koper

Stelvio MY2020



Sicer nisem navdušenec tehnologije v avtomobilih ampak, da ti nov sistem šteka...ne me j**** ](*,)


Edit: Urejena YT povezava ...
marko vitas
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 194
Pridružen: Ne Okt 30, 2016 11:56 pm

Tole mi je predlagal brskalnik. Vredno ogleda. :firedevil:



Lp., N.
Alfa sport
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1313
Pridružen: Ne Jul 23, 2006 11:55 am

Zanimajo me izkušnje lastnikov stelvia, kako so zadovoljni s funkcijami sprednjih centralnih luči in ali je osvetlitev vozišča in okolice predvsem ponoči na medkrajevnih cestah dobra.
Kaj luči vse omogočajo? Prilagajanje snopa?

Hvala
p206cc
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 4
Pridružen: To Jan 14, 2020 1:14 pm

Pozdravljeni,

Sprednje luči pri Stleviu:

- svetijo v ovinek
- pri nižji hitrosti se ob ostrem zavijanju prižge še dodatna luč (tudi ta je podobne barve kot xenon in ne grdo rumena)

Generalno gledano dobro opravljajo svojo funkcijo (beri je zadosti svetlo).

Funkcija avtomatskih dolgih luči.
- najprej moraš zadevo aktivirati (porineš "palčko" naprej)
- dolge se prižgejo šele pri 59 km/h. Zadeva je kar tečna, saj sem se dostikrat zalotil, da sem v naselju začasno pospešil na to hitrost; morda je še bolj "tečno" na kakšni ovinkasti cesti, kjer je nemogoče pospešiti na to hitrost
- zelo dobro reagira na nasproti vozeča se vozila (še nikoli mi ni nihče blendal, ali pa, da bi imel sam občutek, da bi jih moral ugasniti sam)
- slabše reagirajo na vozila pred mano. Tukaj praktično vedno sam izklapljam dolge luči. Opazil sem tudi problem, če gre za kakšne slabše zadnje luči - če sem imel avtomatiko vključeno je znala Alfa tudi samovoljno poblendati, kljub temu, da sem bil dovolj blizu spredaj vozečemu vozilu.

Tudi ta funkcija je dobra, sploh za nasproti vozeča vozila deluje brezhibno.

Če ocenim vse skupaj sem s sprednjimi lučmi zadovoljen.

lp
Alfa sport
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1313
Pridružen: Ne Jul 23, 2006 11:55 am

Hvala
Podobno kot insignia le da preklop dela pri 45km/h. Predvsem, kar se luči tiče ne bi šel rad na slabše.
alfafil
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4576
Pridružen: Če Feb 05, 2004 2:16 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: maribor
Kontakt:

Kako se kaj Stelvio obnese na snegu, če ni 4WD? Cene novim so fajn padle, pa me je začelo mikat, čeprav, če bom, bom najbrž poiskal rabljeno. Od katerega letnika imajo radarski tempomat? Bencin me, pri takšnem avtu, ne zanima.
p206cc
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 4
Pridružen: To Jan 14, 2020 1:14 pm

Pozdravljeni,

na to pa ne morem odgovoriti, imam Q4. Pa tudi snega ni, da bi lako tudi za mojo kaj rekel :cry:

Drugače sem imel na testu 2WD 180 konjev in je bila bolj zabavna za vozit. Ob ostrem speljevanju ji je bolj odnašalo zadnji konec. Ne vem ali pri Q4 tako hitro vklop sprednji pogon in je tako "zabave" hitro konec (kljub temu, da imam sedaj 210 konjsko).

Glede na te občutke, verjamem, da je enako tudi na snegu. Torej bi 2WD na snegu ob pretirani uporabi pedala za plin kar plesala okoli.

lp
Otone
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 73
Pridružen: Ne Feb 23, 2020 8:50 pm

Imam 2WD, na snegu je še nisem vozil. Verjetno je fajn imeti 4WD, vendar za moj budget je bilo preveč. Sicer sem pa sem super zadovoljen (190 KM, 2.2., dizel).

Po moje bo MY2020 veliko dražji, tako, da če želiš nabaviti še po koliko toliko normalnih cenah, pohiti. :)
Uporabniški avatar
AR164TB
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 739
Pridružen: Sr Nov 17, 2004 12:48 pm
Član Alfa Kluba: 1
Kraj: Rakovnik



/
ALFETTA 1.6
GIULIETTA 1,6
164 V6 TB SUPER
166 3.0 SUPER
AR Brera 3.2 JTS Q4
Giulietta 1750 TBI TCT QV
Stelvio 2.0 Turbo 280 AT8 Q4 Super
Uporabniški avatar
legenda1979
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 587
Pridružen: Če Avg 21, 2014 5:41 am
Vozilo: AR 159 2.0 jtdm

Ni mi všeč Stelvio. Ne vem zakaj ampak nekako se mi nič ne zdi prav... Spredaj povišana Giulia, odzadaj sploh nezanimiv, bočno gledano še bolj dolgočasen. Lahko bi Alfa naredila dosti lepše, bolj agresivno, skladno... Oba, Volvo še posebej pa Range Rover izgledata veliko bolje. No, to je moje mnenje, verjamem da je Stelvio super avto. Res pa je, da bi sam raje imel Giulio, ki pa na pogled tudi ni nič (preveč) posebnega.
159 2.0 jtdm
Otone
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 73
Pridružen: Ne Feb 23, 2020 8:50 pm

@legenda1979

Si jo videl v živo? Meni recimo na slikah tudi ni bila preveč všeč, prav tako v videih linije nekako ne pridejo do izraza. Ampak v živo - najlepši SUV na trgu. :) Pa sem šel vse pogledat - BMW X3, Audi Q5, Merc GLC, Volvo XC60, tudi Macana (čeprav ta nikoli ni bil v igri za nakup).

V živo je Stelvio izredno lep avto. Tudi kolega je isto rekel, ko ga je videl v živo.

Sicer pa, kot pravijo, vsake oči imajo svojega malarja oz. po angleško: "The beauty is in the eye of the beholder".
Uporabniški avatar
legenda1979
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 587
Pridružen: Če Avg 21, 2014 5:41 am
Vozilo: AR 159 2.0 jtdm

Ja, vidim ga skoraj vsak dan, bližnji sosed ga ima, v lepi rdeči barvi. Ne, nobenega življenja, strasti, moči ne vidim v njemu, zdi se mi nekako na silo narejeno nekaj iz Giulie. Ampak, kot si sam rekel, vsake oči imajo svojega malarja in verjamem da je tebi to najlepši suv. Saj bi tudi jaz želel, da mi je, Alfa je brez dvoma moja najljubša znamka, ampak mi pač ni všeč. Pa ne trdim, da je grd.
159 2.0 jtdm
Odgovori
  • Informacija