Moj novi daily driver

Mnenja in izkušnje z ostalimi avtomobili
Odgovori
peruccy
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 527
Pridružen: Ne Maj 16, 2010 12:35 am
Vozilo: Skyline R33 GTS-T, Forester SF5 EJ205, Almera N15 GTi, P205 XUD9TE

Danes sem zmontiral 18" katere sem dobil k avtoju. Meni osebno boljše izgleda kot z Porš 17". Tiste bodo šle na 166ko ko nabavim adapter
Slika

Vsekakor pa ima Alfa večjega (127mm vs. 114mm) :)
Slika

'talla
Uporabniški avatar
urbancebulj
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1802
Pridružen: Pe Feb 01, 2013 3:27 pm
Član Alfa Kluba: 1

še enkrat izjemen avto, samo ena opazka...

Zakaj lonec in s tem zaključek avspuha stoji tako postrani?
Smešno zgleda.
:oops:
peruccy
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 527
Pridružen: Ne Maj 16, 2010 12:35 am
Vozilo: Skyline R33 GTS-T, Forester SF5 EJ205, Almera N15 GTi, P205 XUD9TE

Kajpavem. JDM look? :)
skyblue
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 763
Pridružen: Sr Sep 07, 2011 9:06 am

kolio € si pa dal za avto?
peruccy
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 527
Pridružen: Ne Maj 16, 2010 12:35 am
Vozilo: Skyline R33 GTS-T, Forester SF5 EJ205, Almera N15 GTi, P205 XUD9TE

Cifre ne bi rad pisal. Lahko ti napišem le to, da ko bo avto "na cesti" (transport + plačane vse dajatve), me bo prišel toliko koliko pride ena dobro ohranjena Brera 3.2 Q4. V njega pa imam v naslednjih 5 letih namen vložit še za eno dobro ohranjeno 159ko, da bo potem avto tak kot si jaz želim.
Uporabniški avatar
urbancebulj
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1802
Pridružen: Pe Feb 01, 2013 3:27 pm
Član Alfa Kluba: 1

Številke sploh niso pomembne, samo da je duša zadovoljna in desna noga ima kaj pritisnit z efektom...
=D>

Se drugo leto slišiva za en japonski fotoshooting, če boš za.
:mrgreen:
peruccy
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 527
Pridružen: Ne Maj 16, 2010 12:35 am
Vozilo: Skyline R33 GTS-T, Forester SF5 EJ205, Almera N15 GTi, P205 XUD9TE

Komot.
peruccy
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 527
Pridružen: Ne Maj 16, 2010 12:35 am
Vozilo: Skyline R33 GTS-T, Forester SF5 EJ205, Almera N15 GTi, P205 XUD9TE

Nisem se mogel včakat, zato sem se zadnji 5 dni malo fural okrog z preizkušnjami na Sky-ju. Po 340 prevoženih kilometrih in po enem keslu 100 oktanca, lahko povem da je filing Fakkin-A. Totalno drugačna žival napram 166ke. Že to da lahko pohodiš v keri koli brzini pri kerih koli obratih in zadeva takoj skoči - loputa na zajlo + zelo zelo odziven turbo. Turbo lag-a sploh NI. 5ta pri 60km/h in takoj skoči. Alfa ima takrat takšen lag, da lahko vmes skuhaš čaj :) Lega na cesti in skozi ovinke je klasa za sebe. HICAS four wheel steering deluje abnormalno dobro. Nisem si predstavljal, da te lahko tak "prilepi" na cesto. Pa čeprav je avto do centimetra isto dolgi kot 166ka, se pozna da ima nekih 1360kg - se pravi dobrih 200kg manj od Alfe. Avto daje občutek kot da je hatchback.

Presenečen sem pa tudi nad tem, da me niso niti enkrat ustavili copsi, glede na to da sem imel preizkušnje in glede na to da konkretno poka nazaj vsakič ko šaltaš in ko downshiftaš :) Vozil sem se pa seveda ljubiteljsko ;)

Deli se tudi počasi nabirajo. Malo me preveč prsti srbijo in bi rad vse naročil kar mi je všeč. Sedaj še naročim speedo ki kaže 320km/h. Serijski namreč kaže samo 180km/h, ker noben stock JDM avto iz tistih časov ni šel več kot 180km/h (blokada). Faza ena seveda odstrani limiter in bi naj šel po števcu čez 260km/h. Potem pa bolj lagano z naročili, ker je šlo že denarja za eno konkretno 166ko 2.4jtd...

Kmalu sledijo slike.
'talla
peruccy
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 527
Pridružen: Ne Maj 16, 2010 12:35 am
Vozilo: Skyline R33 GTS-T, Forester SF5 EJ205, Almera N15 GTi, P205 XUD9TE

Deli se počasi nabirajo, tako da je čas da dam gor kakšen pikčr...

GTST S2 LMM - ima za 15% večji pretok od stock S1 LMMja
Slika

Slika

Ker je notranjost bolj boga/pusta, bo Sky dobil ene bombončke. Prvi bombonček je Nismo lederna šalthebl bunka
Slika

Slika

Prejšnji lastnik je imel v armaturki mountane tri števce, vendar je izgled nikakvi. Zato sem vzel alu nosilček ki paše direkt v R33. Pobarvan bo v mat črno. Čakam še na srednji del armaturke od GTRja, kateri nima več cheap plastike katera postane čez čas kot čigumi. Tako da bo srednji in spodnji del armaturke celi v mat črni barvi (sedaj je srednji del srebrni)...
Slika

Manšeti za šalthebl in za ročno sta vtrgani. Zamenjava z ledernima
Slika

Manjka mi sopotnikov tekstilni tepih. Posamično kupit rabljenega je mission impossible. Original rabljen set se pa prodaja od 100€-300€. Zato sem vzel kar aftermarket črnega iz UK, kvaliteta ista kot Konstilovi tepihi
Slika

ARP vijaki za ojnice so tudi že prispeli. Čakam še na vijake za mostove od glavne gredi. Vzel sem pa še čep karterja z magnetom na koncu
Slika

ACL trimetal dirkalni ležaji
Slika

Blitz turbo timer in Blitz electronic boost controller
Slika

Blitz Super BOV (50mm membrana - very loud :))
Slika

Deli za obnovo alternatorja in zaganjača. Čakam še na avtomat zaganjača, ter regulator alternatorja in potem bo oboje obnovljeno. To pa zato, ker je 95% verjetnosti da sta še original in po 21 letih bi bilo fajn obnovit. Pa še tesnilo racing oljne pumpe, katero še vedno čakam...
Slika

Set silikonskih cevi za vodo. Naročit pa še moram "breather set" za cevi odduška. Pa še modre povezovalne cevi za cevi FMICja zamenjat z črnimi
Slika

Piece de resistance je pa Bee-R rev limiter :) Po domače povedano je to bang-bang flamethrower - ker sem star 5 let :)
Slika

To be continued...
'talla
xalfist
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 591
Pridružen: Sr Maj 09, 2012 3:51 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: maribor

Lepo ti to rihtaš vse pohvale. Res huda zadevca pri nas.
V kakšnem času predvidevaš da bos avto zrihto do takšne mere da boš rekel, to je to, ali mislis da se pri takem avtu vedno najde nekaj kaj lahko nadgradiš/izboljšaš. Šprašujem zato ker vsi vemo da so to avti z veliko potenciala.
peruccy
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 527
Pridružen: Ne Maj 16, 2010 12:35 am
Vozilo: Skyline R33 GTS-T, Forester SF5 EJ205, Almera N15 GTi, P205 XUD9TE

Hvala, ampak nisem še sploh začel z rihtanjem :) Čakam da dobim vse dele, pa potem gre na operacijsko mizo. Ne vem če bo avto kdaj tak daleč, da ne bi razmišljal še o kakšnem dodatku. Avto je namenjen tjunanju in delov je na voljo en mali miljon. Imam pa do leta 2016 to-do list, kot se spodobi za tovrsten projekt:
- GTR look (body kit + barvanje 2-3k)
- Gewinde in 18" jdm felne + gume (2,5k+)
- Faza 2 400rwkw (3,5k)
- Notranjost bo pa v bistvu že letos narejena kot si želim. Clean in čimveč črne barve.

Tako da ja, bo še kar nekaj stvari za porihtat, da bo avto cuker.
xalfist
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 591
Pridružen: Sr Maj 09, 2012 3:51 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: maribor

Ja v mislih glede rihtanja sem imel, to kaj vse se bo rihtalo glede kaj vse nabavlas in se imas v planu. Vrjeto pa ze sedaj pozanje veliko pogledov, ko je na cesti.
peruccy
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 527
Pridružen: Ne Maj 16, 2010 12:35 am
Vozilo: Skyline R33 GTS-T, Forester SF5 EJ205, Almera N15 GTi, P205 XUD9TE

Največ pogledov je verjetno bilo, ker sem sedel kot bi Clarkson povedal, "on the right side" :) Eni celo z prstom kazali. Ko je pa bil parkiran, so pa tisti ki so znali kaj je od zadaj, prišli bližje. Od spredaj ga pa sploh nihče ni opazil, ker je ta stock gril kr nekaj :)

Za primerjavo kaj so bila štiri najpogostejša vprašanja R33 vs. 166, ki sem jih dobil:
- #1 R33 "kolko konjev?"
- #2 R33 "kolko gre?"
- #3 R33 "kak se je vozit z volanom na desni strani?"
- #4 R33 "kak si ga lahko uvozil in homologiral?"

- #1 166 "kolko pije?"
- #2 166 "kolko konjev?"
- #3 166 "kak lahko to tankaš?"
- #4 166 "je drago zavarovanje za ta avto?"

Epic mi je pa bilo zadnjič, ko sem se peljal skozi eno vas kjer se ponavadi vozim delat vsak dan. Se lepo peljem v tretji 50km/h in seveda 166ka takrat že brni konkretno glasno. Pa stoji en pubec (5-7let) ob cesti in ko grem mimo, mi da BIG thumbs up... Takrat sem se spomnil, da sem bil isti pri teh letih, ko se je kaj zanimivega mimo peljalo :)
Uporabniški avatar
urbancebulj
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1802
Pridružen: Pe Feb 01, 2013 3:27 pm
Član Alfa Kluba: 1

Avto je res hud, te "stari" japonci so top.
Super je kot praviš da se dobi praktično vsa roba za predelavo/dodelavo.

Super da si se tako obsežno lotil, upam da bo avto dolgo pri hiši in da bo služil namenu in da boš deležen še veliko dvignjenih palcev.
=D>

Z to težo in temi konji ki bi jih rad dobil bo to petarda in pol.
Kdo pa ti bo šraufal?
Kje misliš mapirat?
peruccy
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 527
Pridružen: Ne Maj 16, 2010 12:35 am
Vozilo: Skyline R33 GTS-T, Forester SF5 EJ205, Almera N15 GTi, P205 XUD9TE

Thanks!

Šraufala bova z fotrom. Ni variante da bi kdaj dal kateri od svojih avtojev nekomu drugemu, da mi motor sestavlja in šraufa...

Čipiranje, ko bo tak daleč, bo pa odvisno kateri ECU vzamem. Gledam Apexi PowerFC, katerega bi znal Tunerc mapirat. Ali pa Haltech Pro2000, katerega pa obvlada Senica, za katerega je tudi zastopnik.
Odgovori
  • Informacija