Moj novi daily driver

Mnenja in izkušnje z ostalimi avtomobili
Odgovori
peruccy
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 527
Pridružen: Ne Maj 16, 2010 12:35 am
Vozilo: Skyline R33 GTS-T, Forester SF5 EJ205, Almera N15 GTi, P205 XUD9TE

Nekaj novih delov...

Ker so trenutne pedalke v avtoju drift varianta, obrnjeni na stran in masivno široki - z mojo 45 št. lahko pritisnem dva pedala skupaj z lahkoto, sem se odločil da jih zamenjam. Edino Sparco je prišel v obzir in sicer sem želel najbolj "normalen" dizajn in čim ožje oblike
Slika

Ker bom ziher kdaj rabil pogledat katera varovalka je fuč, sem si nabavil nalepko z prevodom za kaj katera varovalka sploh je. Ali se kateri razume iz original hieroglifov? :)
Slika

Naročil tudi pokrov za hladilnik, kateri ima mehkejšo vzmet za manj pritiska v sistemu. Seveda Nismo. Čakam pa še na Nismo termostat, ki dosti prej odpre kot original
Slika

Prejšnji lastnik je izklopil klimo, da bi avto malo bolj šel. Seveda če avto že ima klimo, jaz hočem da je priklopljena in da dela. Zato sem moral nabavit napenjalec, kateri je seveda samo original. Prinas na Nissan servisu pride ta španar, da se ne zlažem, 220€ z DDV. Iz US of A sem ga dobil z poštnino vred za 55€
Slika

Prišel je tudi spodnji del armaturke od GTRja. Ta ima že barvano plastiko, katera ne postane kot čigumi. To bom itak prebarval na mat črno. Vzel sem še stropni lučki, kateri tudi gresta v mat črno barvo. Pa še trikot plastiko za ogledalo, ker je trenutno preluknjana od nevem česa. Pa še notranje ogledalo, ker je steklo ogledala na mojem črno po robu vse okrog. To je baje otroška bolezen Skyjev in zato je zelo težko najti dobro rabljeno. Ta zamenjava je pa še za prvo silo
Slika

In pa ARP vijaki za mostove na glavni gredi. So kar pricey - z poštnino in carino vred 230€...
Slika

To be continued,
'talla
peruccy
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 527
Pridružen: Ne Maj 16, 2010 12:35 am
Vozilo: Skyline R33 GTS-T, Forester SF5 EJ205, Almera N15 GTi, P205 XUD9TE

Spet se je nekaj delov nabralo...

Tesnilo dif-a zadaj
Slika

Vijak za zadnje pesto, ker ima en zanič navoje
Slika

Zobnik za zaganjač in ščetke za alternator
Slika

Še nekaj silikonskih cevi za motor
Slika

Lahke alu jermenice za servo/alternator/vodno črpalko
Slika

Cev za gorivo pri motornem prostoru in objemke + priklop za univerzalen 30 micron filter goriva (že doma)
Slika

Oljna črpalka od Nismo GTRja
Slika

Nismo pokrov za olje + dve podložki za glavno gred
Slika

Zgornji set tesnil
Slika

to be continued...
'talla
Uporabniški avatar
urbancebulj
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1802
Pridružen: Pe Feb 01, 2013 3:27 pm
Član Alfa Kluba: 1

Lepo, lepo.

Tole bo super, prava raketa (no saj je že sedaj)!
peruccy
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 527
Pridružen: Ne Maj 16, 2010 12:35 am
Vozilo: Skyline R33 GTS-T, Forester SF5 EJ205, Almera N15 GTi, P205 XUD9TE

Pa ne gre tak slabo, napram 166ke :) Upam pa na to, da bo še hitrejši drugo leto :)

Adapter za LMM za univerzalen zračni filter
Slika

OEM zobati jermen
Slika

Nismo GTR vodna pumpa
Slika

OEM španarja + feder + semeringi
Slika

OEM zobnik + šrauf za jermenico glavne gredi
Slika

Sedaj je pa že večina delov doma. Čakam le še na termostat iz Japonske, ter dva števca in to je to. Tekočine, svečke in filter pa prinas vzamem. Potem pa ostane še wideband lambda, rostfraj izpušni kolektor, 3" decat downpipe, črpalka goriva in to bo počasi to kar se tjuninga tiče za letos. Drugo leto pa gewinde, felne in bankrot :)

'talla
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Dobro brni tole v živo :-({|=
peruccy
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 527
Pridružen: Ne Maj 16, 2010 12:35 am
Vozilo: Skyline R33 GTS-T, Forester SF5 EJ205, Almera N15 GTi, P205 XUD9TE

Prehitro si odšel. Malo bi se še moral segreti, da bi lahko bil potem bang-bang nad auspuh :)
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Žice v kabini so me malo prestrašile, pa sem raje pobegnil, preden bi se začelo iskriti :P Da ne bi slučajno bil sokrivec električnega požara :)
peruccy
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 527
Pridružen: Ne Maj 16, 2010 12:35 am
Vozilo: Skyline R33 GTS-T, Forester SF5 EJ205, Almera N15 GTi, P205 XUD9TE

Ehh... nej to Alfa :P

Drugače so pa kabli berajt za montažo digitalna števca za boost in temperaturo olja
Slika

Pritisk olja je pa tak v glavnem števcu not.

'talla
Uporabniški avatar
urbancebulj
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1802
Pridružen: Pe Feb 01, 2013 3:27 pm
Član Alfa Kluba: 1

Kako zaj*bana pa je montaža teh števcev?
Mislim v motornem delu, v kabini si predstavljam.
:wink:
peruccy
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 527
Pridružen: Ne Maj 16, 2010 12:35 am
Vozilo: Skyline R33 GTS-T, Forester SF5 EJ205, Almera N15 GTi, P205 XUD9TE

Zgleda straight forward. Oba števca imata zraven senzor in to je to. Očitno sam števec pretvori analogni prikaz v digitalnega, ker drugo ne zgleda nič ekstra... Za wideband je malo več kablov za zvezat, vendar nič drastičnega. Če imaš samo prikaz na števcu in ne uporabljaš izhoda za PC za data logging, potem je montaža zelo enostavna. Lambda -> LC1 -> števec in to je to.
Uporabniški avatar
urbancebulj
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1802
Pridružen: Pe Feb 01, 2013 3:27 pm
Član Alfa Kluba: 1

THX
:ylsuper:
peruccy
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 527
Pridružen: Ne Maj 16, 2010 12:35 am
Vozilo: Skyline R33 GTS-T, Forester SF5 EJ205, Almera N15 GTi, P205 XUD9TE

Malenkost.

Anyhu... dobil končno hvala qurcu Nismo termostat iz žapan. 10°C prej odpre kot stock
Slika

Dobil tudi še zadnje malenkosti za notranjost... plastika pod vetrobranskim steklom, ker ima trenutna polomljeno eno nogico in štrli ven
Slika

in okvir šaltheblina ki gre zraven k zgornji plastiki. Ta je tudi samo prebarvan z mat črno, tako da ne bo več čigumi plastike
Slika

Čepki za plastiko pod vetrobranskim steklom + semering kardana spredaj in zadaj + tesnilo servo ojačevalca
Slika

Našel tudi da se da dobit set tesnil servo črpalke, ker mi olje malo "zuji" okrog ohišja
Slika

Slika

'talla
peruccy
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 527
Pridružen: Ne Maj 16, 2010 12:35 am
Vozilo: Skyline R33 GTS-T, Forester SF5 EJ205, Almera N15 GTi, P205 XUD9TE

X-mas came early :)
Slika

Rabljen Blitz turbo timer bo zamenjal novi od HKS
Slika

Tesnilo pod plastiko pod vetrobranskim steklom
Slika

'talla
Uporabniški avatar
urbancebulj
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1802
Pridružen: Pe Feb 01, 2013 3:27 pm
Član Alfa Kluba: 1

Imaš kakšno varjanto kje v tujini da te dele dobiš za kak ugoden denar?
Ali plačuješ polne cene?

Bom tudi jaz rabil nekaj melenkosti za svojega Japonca.

LP
peruccy
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 527
Pridružen: Ne Maj 16, 2010 12:35 am
Vozilo: Skyline R33 GTS-T, Forester SF5 EJ205, Almera N15 GTi, P205 XUD9TE

Dol sem si potegnil original Nissan FAST program za Japonski trg, da lahko vidim Skyja po šasiji. Ker prinas noben od Nissan servisov ne more R33 ali R32 pogledat po šasiji, ker so takrat še uporabljali le 11 znakov. Kasneje komaj standardnih 17. Potem si pa poiščem šifre in googlam kje se kaj da dobit in po kakšni ceni. Poleg ebaya, uporabljam še ti dve strani, ki imata za zdaj najbolj ugodne cene:
- http://www.nengun.com/" onclick="window.open(this.href);return false; (tu ni da ni za vse JDM avtoje, od vseh top proizvajalcev - pošiljajo tudi v SLO)
- http://www.kudosmotorsports.com/catalog/index.php" onclick="window.open(this.href);return false; (če iščeš kakšen redki OEM del, ga ti najverjetneje imajo na zalogi - jeba je edino poštnina iz Avstralije, ki je med najdražjimi po celem svetu)

Veselo nakupovanje :)

'talla
Odgovori
  • Informacija