ABS senzor Lybra

Fiat, Lancia, Ferrari, Maserati,...
Uporabniški avatar
123
Alfist
Alfist
Prispevkov: 368
Pridružen: Pe Avg 12, 2005 1:09 pm
Vozilo: Lancia Lybra 2.4jtd, 2004

Demontirati moram zadnjo nihajno roko pri lybri, ker moram zamenjati selene. Zdaj me zanima, ker sem na eni strani to že delal (par let nazaj) in vem da je bil največji problem odstraniti ABS senzor - sem ga skoraj polomil, ker ni hotel iti iz ležišča. Ali je na kablu senzorja ko gre skozi luknjo v karoserijo kakšen konektor? Da bi senzor kar pustil zraven in bi ga samo na konektorju odklopil?
Uporabniški avatar
Damijan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6071
Pridružen: Po Okt 13, 2003 9:30 pm
Vozilo: Lady "K"
Kraj: Gabrje (nedaleč od Preshgain)

Je, takoj ko pride v notranjost karoserije. Na dno prtlljažnika pritrjen s plastično sponko.

Ker ni logike, da bi bil kabel v enem kosu od senzorja do računalnika. Bi bil žur ob menjavi senzorja... :D
Uporabniški avatar
123
Alfist
Alfist
Prispevkov: 368
Pridružen: Pe Avg 12, 2005 1:09 pm
Vozilo: Lancia Lybra 2.4jtd, 2004

No, potem bo pa bolje da dam narazen ta konektor in senzor pustim montiran, da ga ne polomim :) . Predvidevam pa da je konektor tako narejen da gre skozi luknjo, če ne bi bil pa tako brez pomena.
Ja, to bi bilo res nesmiselno da bi bil kabel v enem kosu od senzorja do računalnika.
Hvala za odgovor.
Uporabniški avatar
Damijan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6071
Pridružen: Po Okt 13, 2003 9:30 pm
Vozilo: Lady "K"
Kraj: Gabrje (nedaleč od Preshgain)

Je tak rumen valjast konektor. 2 pinski. Gre malo težje narazen, ker je tudi zatesnjen z O-tesnilom. In gre skozi luknjo v karoseriji. Luknja je pa zatesnjena tudi z gumijasto uvodnico, katero enostavno potegneš ven.

Konektor je na L in D strani slike, na notranjem koloteku.
Slika
Uporabniški avatar
123
Alfist
Alfist
Prispevkov: 368
Pridružen: Pe Avg 12, 2005 1:09 pm
Vozilo: Lancia Lybra 2.4jtd, 2004

Super, hvala za sliko, si sedaj lažje predstavljam kako zgleda. :)
Uporabniški avatar
123
Alfist
Alfist
Prispevkov: 368
Pridružen: Pe Avg 12, 2005 1:09 pm
Vozilo: Lancia Lybra 2.4jtd, 2004

Evo roka je dol pripravljena za obnovo selenov, konektor za ABS senzor sem našel pod tapeto pod zadnjim sedežem, tako da sem ga odklopil in potegnil ven.

Sem pa naletel na eno drugo težavo pri spodnjem selenu je vijak tako zarustal v sami puši, da sem ga z veliko težavo odvil (z rorcangami sem moral držati pušo da se ni vrtela), posledično pa se je uničil navoj na vijaku.
Slika

Zanima me če je glede na številko v Epru možno naročiti na pooblaščenem servisu nov vijak. Kakšne izkušnje imate s takimi naročili na pooblaščencu. Ali me bodo samo lepo odslovili? Kje naj drugače dobim ta vijak, še dimenzij ni v epru ni. Vijak je na sliki pod številko 2.

Slika
Uporabniški avatar
Brlja
Alfist
Alfist
Prispevkov: 258
Pridružen: Ne Mar 10, 2013 8:49 pm
Vozilo: 159 SW 2.0 JTDm
Kraj: Koper

Če drugače ne, nesi kakšnemu strugarju. Če je standarden korak navoja ti samo na koncu navadnega vijaka na brusilnem stroju naredi tisto prizmo. Če pa je fini navoj, pa lahko vzame večji vijak, ga postruži na ustrezno mero in vreže navoj in na koncu spet naredi tisto prizmo.
Orodjar s pravim orodjem ne bi smel imeti uro dela.
Senza cuore saremmo solo macchine
Uporabniški avatar
123
Alfist
Alfist
Prispevkov: 368
Pridružen: Pe Avg 12, 2005 1:09 pm
Vozilo: Lancia Lybra 2.4jtd, 2004

Navoj je fini, sam nisem siguren če ga bo lahko pomeril, zdi se mi da je M12 korak 1,25 kvaliteta 10,9. Nikjer na netu pa ne najdem napisanih podatkov o vijaku. Lahko pa je tudi brez tiste prizme na koncu. Bomo videli če mi ga bo strugar naredil, še vseeno pa me zanima kako je z naročanjem takih stvari pri pooblaščencu?
Uporabniški avatar
Binji
Administrator
Administrator
Prispevkov: 7812
Pridružen: Ne Apr 05, 2009 6:51 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GT 3.2V6
Kraj: Jesenice

Če ima kataloško, bi moral biti dobavljiv. Vsaj v principu
Uporabniški avatar
Assholer
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1747
Pridružen: Pe Okt 29, 2010 4:57 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: AR 156 SW 1.9 JTDm
Suzuki Vitara
Kraj: Logatec

vprašaj v kakšni trgovini z kmetijsko opremo, če na servisu ne dobiš
lp. Tomaž
Slika

If in doubt - flat out
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Vse vijake dobiš pri FLAR-u, vsaj moral bi jih. Včasih se mora edino počakati par dni, včasih so radi komplicirali pri naročilu samo enega kosa, ker si kao moral naročiti 10 komadov ipd. 147 ima na zadnjem delu iste vijake, gre pa skozi pušo na obesi kolesa.
skyblue
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 763
Pridružen: Sr Sep 07, 2011 9:06 am

123 napisal/-a:Navoj je fini, sam nisem siguren če ga bo lahko pomeril, zdi se mi da je M12 korak 1,25 kvaliteta 10,9. Nikjer na netu pa ne najdem napisanih podatkov o vijaku. Lahko pa je tudi brez tiste prizme na koncu. Bomo videli če mi ga bo strugar naredil, še vseeno pa me zanima kako je z naročanjem takih stvari pri pooblaščencu?
pošlji dimenzije vijaka, bom poiskal, mogoče se kaj najde...
Uporabniški avatar
123
Alfist
Alfist
Prispevkov: 368
Pridružen: Pe Avg 12, 2005 1:09 pm
Vozilo: Lancia Lybra 2.4jtd, 2004

skyblue napisal/-a:
pošlji dimenzije vijaka, bom poiskal, mogoče se kaj najde...
Hvala, bom jutri zvečer pomeril vijak, če ga slučajno ne bo strugar naredil, ker sem vijak že dal naprej.
alfa_samec napisal/-a:Vse vijake dobiš pri FLAR-u, vsaj moral bi jih. Včasih se mora edino počakati par dni, včasih so radi komplicirali pri naročilu samo enega kosa, ker si kao moral naročiti 10 komadov ipd. 147 ima na zadnjem delu iste vijake, gre pa skozi pušo na obesi kolesa.
Ja saj pri meni je vijak tako zarjavel v puši da se je vrtela skupaj z vijakom, tako da sem moral pušo držati z "rorcangami", pa še to se je vmes večkrat zavrtela. Vijak je na koncu le prišel ven, samo je pa navoj uničen :?
Uporabniški avatar
123
Alfist
Alfist
Prispevkov: 368
Pridružen: Pe Avg 12, 2005 1:09 pm
Vozilo: Lancia Lybra 2.4jtd, 2004

skyblue napisal/-a:
pošlji dimenzije vijaka, bom poiskal, mogoče se kaj najde...
Strugar mi je sicer naredil vijak samo ne prave kvalitete 8.8 namesto 10.9 , tako da bom raje poiskal vijak prave kvalitete. Evo tukaj so mere vijaka, če ima slučajno kdo kje v garaži kakšnega viška, je pa M12 x 1,25 kvaliteta 10.9 :
Drugače bom pa jutri šel še v Šenčur gledat v trgovino z vijaki (saj veste kam mislim - da ne delam reklame).
Slika
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

A na FLAR-u pa nisi vprašal? Ker sem 99%, da jih dobiš.
Odgovori
  • Informacija