Za racunalniske gike-rabim pomoc pri resitvi problema

kar vam pade na pamet
Odgovori
Uporabniški avatar
BRLE
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 625
Pridružen: Če Maj 17, 2007 7:44 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kranj

Ma z Viste se zdaj ne bi več vračal na XP - kvečjem bi šel probat Windows 7.
Delal je prej dokaj normalno - nekih težav nisem imel, malce se je le grel, kar sem se pa zavedal že ob nakupu saj sem prebral veliko testov in to ni vplivalo na delovanje samega računalnika.

Uspel sem malce na netu prebrskati kako dobiti mojo skrito particijo, ki jo imam, vendar bom lahko šele popoldne poskusil. Če pa to ne bo delovalo bom pač moral na novo formatirati vse skupaj in naložiti Visto, ampak tisto najbolj "light" verzijo - ker ob nakupu sem dobil poleg viste še za 1GB rama navlake in neuporabnih programov. Mislim da bo takrat najbolje delalo, in tudi najmanj težav z gonilnikom bi moralo biti - seveda v primeru če je problem, ki ga imam software-ski in ne hardware-ski.
Aja napaka je prisotna ne glede na to ali je računalnik vroč ali ne.

Malce se bom še danes poigral, če pa ima še kdo kako podobno izkušnjo oziroma predlog ali rešitev pa kar na dan z njo. :mrgreen:
V vsaki šali je malo šale (in veliko resnice)!!!
Sashalljr
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 99
Pridružen: Sr Jul 16, 2008 10:56 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo 146 1,8TS
Kraj: Maribor

Kot sem ti že napisal, prej kot boš formatiral, pa tak dalje, si naredi recovery na medije(DVD), če ne boš mogel naredit, ga raje nesi nazaj v trgovino in ti ga naj pošljejo na servis, razen če zna recovery naredit prodajalec, ga prosi če ti bo naredil. V nobenem primeru ga ne lomi z kakšnimi nelicenčnimi programi, ker te lahko drago stane...ampak to je pač moje mnenje. :oops:
It's not bad being small fish if you are PIRANHA!
Uporabniški avatar
BRLE
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 625
Pridružen: Če Maj 17, 2007 7:44 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kranj

Evo računalnik spet v pogonu.
Je že izven garancije tako, da sem se kar sam poigral z njim.
Očitno ni bilo nič narobe z njim (hardware) ampak z windowsi - verjetno nikoli ne bom vedel zakaj je do zmrzevanja prišlo - bravo Billy :D :evil: ! Predvidevam kak pokvarjen registri oz. mogoče tudi virus (tudi žena uporablja računalnik:evil: )
Ni mi uspelo zagnati recovery particijo - tudi tu mi je zmrznil tako da sem vzel kar DVD od Viste in jo naložil.

Najprej sem še enkrat naložil Visto in mi je takoj po inštalaciji brez kakršnih koli dodatnih programov (Nero, Office, Antivirus...) kurila 900MB rama. Pa tudi problem je bil ta imam licenco za Visto professional, imel sem pa na CD-ju Home Basic - tako da ključ ni delal.
Sedaj sem si pa po novem dal gor Windows 7 in sem veliko bolj zadovoljen - rama je trošil 400MB, sedaj ko sem mu pa že naložil kar nekaj "krame", pa je pri 500MB - odlično.

Hitrost je po občutku odlična, malce bo trajalo da se navadim na malenkost spremenjen uporabniški vmesnik; npr. start meni in opravilna vrstica je drugačna in se ne da naštimat stari sistem - kar je po svoje prav - če je nov naj bo nov.
Kompatibilen je pa z vsemi programi kar sem do sedaj probal(DC++, Bitcomet, NOD32 4.0, Office 2007, MagicISO, TIS imenik, Nero, Partition Magic, driverji za zvočno in grafično ter ostali driverji....).

Zaenkrat sem zadovoljen in vesel da sem šel v korak s časom.
Velja eno leto zastonj, po tem bomo pa videli kako in kaj bom naredil.... :wink:

Pa po novem sem si naštimal kar nekaj Gadgetov in so super zadeva (vreme, koledar, gmail....).
Hvala vsem za "pomoč" in nasvete.
V vsaki šali je malo šale (in veliko resnice)!!!
Uporabniški avatar
mafko
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 789
Pridružen: Pe Avg 17, 2007 11:09 pm

ni se mi dal odpirat nove teme, gre se pa zatole. A kdo ve kako se reče tej "animaciji", ko npr, maš sliko avta pa mu žmigajo luči, al pa 4 žmigavci pa to?

sej bi poguglu samo nevem kako naj uprašam strica gogla :S
Uporabniški avatar
mafko
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 789
Pridružen: Pe Avg 17, 2007 11:09 pm

sm že :P animated car light :) sam mal bolš morš razmislt hehe
Uporabniški avatar
mafko
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 789
Pridružen: Pe Avg 17, 2007 11:09 pm

a kdo od vas zna uporabljati adobe flash?
Exorcist
Alfist
Alfist
Prispevkov: 437
Pridružen: To Avg 10, 2004 2:55 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Brežice

kaj te pa zanima
denis
Alfist
Alfist
Prispevkov: 382
Pridružen: Sr Jan 16, 2008 6:07 pm
Vozilo: 159
Kraj: Radenci

mam en problem z brezžično povezavo z prenosnim računalnikom HP 4515s, zazna mi router od siola pa lučka za wirelless mi sveti vendar ko hočem vzpostavit povezavo z omrežjem mi napiše da windows ni mogel vzpostaviti povezave. pa nevem kaj naj bi blo ker z drugim prenosnikom pa gre, pri tem pa mi napiše da je signal odličen samo noče vzpostavit, če ima kdo kakšno idejo?

hvala
lp
rajko
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 549
Pridružen: To Okt 14, 2008 1:31 pm

malo več bo potrebno napisati, uporabljaš visto slučajno? verjetno je problem pri avtentikaciji... kakšno avtentikacijo imaš nastavljeno?
denis
Alfist
Alfist
Prispevkov: 382
Pridružen: Sr Jan 16, 2008 6:07 pm
Vozilo: 159
Kraj: Radenci

gre za windows 7, zato sem še sam malo zgubljen,

avtentikacijo?

vpraša me samo za varnostni ključ omrežja in vpišem svojo geslo za internet in tudi sprejme, ampak potem napiše da ne more vzpostavit povezave
rajko
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 549
Pridružen: To Okt 14, 2008 1:31 pm

denis napisal/-a:gre za windows 7, zato sem še sam malo zgubljen,

avtentikacijo?

vpraša me samo za varnostni ključ omrežja in vpišem svojo geslo za internet in tudi sprejme, ampak potem napiše da ne more vzpostavit povezave
ključ omrežja in internetno geslo sta dve različni stvari. Če te sprašuje za ključ omrežja je to secure password za router, ki ga imaš nastavljenega, če je seveda router "zaščiten" z geslom. Računalnik je novejši starejši? router je novejši starejši? ker avtentikacija to je enkripcija ki jo router vspostavi z računalnikom:
Security Options
None
WEP
WPA-PSK [TKIP]
WPA2-PSK [AES]
WPA-PSK [TKIP] + WPA2-PSK [AES]
denis
Alfist
Alfist
Prispevkov: 382
Pridružen: Sr Jan 16, 2008 6:07 pm
Vozilo: 159
Kraj: Radenci

računalnik je pravkar kupljen , router pa je star malo več kot eno leto je pa od siola (trio paket).

sem pa našel v papirih od siola WPA (PSK-TKIP) KEY in sem ga vnesel v prenosnik vendar še vedno negre, ker mislim da je ključ sprejelo ker če kaj druga napišem mi takoj napiše ključ ali geslo ni pravilno
rajko
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 549
Pridružen: To Okt 14, 2008 1:31 pm

denis napisal/-a:računalnik je pravkar kupljen , router pa je star malo več kot eno leto je pa od siola (trio paket).

sem pa našel v papirih od siola WPA (PSK-TKIP) KEY in sem ga vnesel v prenosnik vendar še vedno negre, ker mislim da je ključ sprejelo ker če kaj druga napišem mi takoj napiše ključ ali geslo ni pravilno
kakšen password si pa uporabil na drugem prenosniku?
denis
Alfist
Alfist
Prispevkov: 382
Pridružen: Sr Jan 16, 2008 6:07 pm
Vozilo: 159
Kraj: Radenci

pri onem sem uporabil password za internet in gre, pri tem novem sem tudi probal pa ne more naredit povezave
rajko
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 549
Pridružen: To Okt 14, 2008 1:31 pm

hummm verjetno so nastavitve na routerju nepravilne... jaz bi probal prvo spremenit password in WPA2 avtentikacijo.
Odgovori
  • Informacija