Nakup novega avtomobila, financiranje, zajedalstvo...

kar vam pade na pamet
Odgovori
Miholl
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5328
Pridružen: Po Okt 18, 2004 3:40 pm
Vozilo: 156 sw
Kraj: Novo mesto
Kontakt:

Bearex napisal/-a:Jah me zanima kolk vas ma jajca it v tujino in se preživljat ko pri nas južna brača, da boste sploh kaj zaslužili.
Če pa imate kakšna posebna znanja, pol je pa druga pesem, sam dokler boste samo sanjali o bajnih plačah, ki vas bojda čakajo v tujini ne bo nič. Bo treba bika za roge zagrabit, pa da vas vidmo.
Jamrat da pa ni več šihta od 6 -14 je pa itak brezveze, ker to je passe, razen v proizvodnji.
Probal anglijo, iz tega tudi utemeljujem svojo trditev.

LP Miholl
Uporabniški avatar
Vocko
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 849
Pridružen: Pe Maj 18, 2007 11:12 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Šmarješke Toplice

Evo, iz prve roke - letos bom vse skupaj 5 mesecev v USA, pa vam povem, da ni to to. Sicer se finančno res splača, samo zame definitivno ni vredno tega, da si stran od vse družine, prijateljev, itd.

Trenutno to pač moram počet, da si nekaj prišparam, pa si bajto zrihtam, samo takoj, ko bo tega konec, ne mrdam več ven iz Slovenije, pa čeprav dobim tukaj 3x manj denarja...
Fun is not a straight line!
Bjorn
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1340
Pridružen: So Avg 26, 2006 2:17 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Problem je, ker večina ne bo priznala, da so jim starši pridodali k avtu in bojo na vse pretege trdil, da so z 18imi leti prišli na "položaj" v firmu in bla bla bla. Tko se je pač najlažje ognt. Ne rabiš pa nekega groznega položaja oz previsoke plače, da si kupiš soliden avto. Je pa zato treba šparat in ne metat denar čez okno. No jst sem ga :) V zadnjih treh letih sm vrgu skoraj 15k euro v luft in še 15k euro za dnevne stroške življenja in vzdrževanja hiše. In sem opazil, da preveč porabljam in sem začel racionalno živeti in se je nabralo kar nekaj denarja na računu. Nekak bi zaključil, da je nek recept do nabiranja denarja pač neka zmernost pri nakupu novih stvari. Verjetno tudi pomaga če ne kadiš, ne rukneš po 3 pire v gostilni na dan (kar znese 10 euro dnevno oz skoraj 300 euro mesečno) in če ne ješ vsak dan v gostilni.

Osebno pa ne vidim nič slabga, da starši pomagajo otrokom. Če majo seveda viška, ne pa da izkoriščajo starše in oni potem nimajo zase. Kupjo sinu nov avto, sami se pa peljejo v 15 let starem oplu.
666
Uporabniški avatar
dejan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1692
Pridružen: Ne Sep 07, 2003 5:03 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Tudi v Sloveniji se da dobro zaslužit, samo je treba imeti malo veselja do dela in delat, z zabušavanjem pa z jamranjem za šankom, kako vam je hudo ni še nihče prišel nikamor.

Je pa zelo neumno pri 18 ali 20 letih vložiti kakih 15 jurjev v avto, po možnosti še na posojo ali kredit. Ne rečem za tiste, ki so sinovi po poklicu, samo če si moraš uredit še cel lajf, potem je bolj pametno naložit denar drugam kot pa v avto.
Odgovori
  • Informacija