Nakup novega avtomobila, financiranje, zajedalstvo...

kar vam pade na pamet
Odgovori
Uporabniški avatar
technoboy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1230
Pridružen: Če Maj 01, 2008 10:51 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: gorenjska

Ja pa kaj delate, da imate pri 19, 20 (beri 23) letih 156 in GT. Jaz se bom pa verjetno moral vozit z zjebano 145-ko ker za kaj več ne bo denarja :(
Uporabniški avatar
Matjaz46
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1830
Pridružen: Sr Jan 16, 2008 9:06 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

No glej, delam od 18 leta (beri redno) poleg tega da še študiram zraven. do 20. leta nisem mel avtomobila, pri 20. sem kupil Fiat Bravo 1.6 16v 10 leta starega, sedaj pri 23 posedujem GT. Če delaš pa se dokažeš se da marsikaj doseči. Brez nič ni nič, če se boš pa obremenjeval zakaj imajo drugi avto takšnga in drugačnega je pa brezveze. Pri 16 še ne razmišljaš kako se boš preživaljal, kaj boš delal itd. Pač privoščiš si to kar si lahko privoščiš glede na tvoje zmožnosti. :)
Living life on the fast lane. Gumball baby.

Slika
Uporabniški avatar
technoboy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1230
Pridružen: Če Maj 01, 2008 10:51 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: gorenjska

hvala za lep nasvet, saj nisem mislu tako resno :mrgreen:
Miholl
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5328
Pridružen: Po Okt 18, 2004 3:40 pm
Vozilo: 156 sw
Kraj: Novo mesto
Kontakt:

Da ti rata v 3 letih pri slovenskih plačah poleg normalnega življenja ušparat še 20 jurjev za GTjko pa svaka čast...
Uporabniški avatar
Deyann
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1388
Pridružen: Po Okt 01, 2007 10:13 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Dravograd

Miholl napisal/-a:Da ti rata v 3 letih pri slovenskih plačah poleg normalnega življenja ušparat še 20 jurjev za GTjko pa svaka čast...
Zakaj pa ne?
15k € bi se ziher dalo v treh letih našparat, če živiš še pri starših in nimaš nekih extra stroškov...
Tut če maš 600€ na mesec kot je ponavadi za študenta (glede na to da on dela redno ima verjetno kar nekaj več)... lepo daš vsak mesec 400€ na stran... Ta čas se furaš z avtom od fotra al pa od mame in v treh letih maš cca. 15k€ :mrgreen:
Treba je pa biti potrpežljiv in treba je znat šparat :mrgreen:
Jaz pa tega ne znam zato mi ne bo tega uspelo :evil: ampak imam drugo taktiko s katero bo uspelo (lol) sicer ne 15000€ pa vseeno :)
ah sanje, sanje...
Miholl
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5328
Pridružen: Po Okt 18, 2004 3:40 pm
Vozilo: 156 sw
Kraj: Novo mesto
Kontakt:

Deyann napisal/-a:
Miholl napisal/-a:Da ti rata v 3 letih pri slovenskih plačah poleg normalnega življenja ušparat še 20 jurjev za GTjko pa svaka čast...
Zakaj pa ne?
15k € bi se ziher dalo v treh letih našparat, če živiš še pri starših in nimaš nekih extra stroškov...
Tut če maš 600€ na mesec kot je ponavadi za študenta (glede na to da on dela redno ima verjetno kar nekaj več)... lepo daš vsak mesec 400€ na stran... Ta čas se furaš z avtom od fotra al pa od mame in v treh letih maš cca. 15k€ :mrgreen:
Treba je pa biti potrpežljiv in treba je znat šparat :mrgreen:
Jaz pa tega ne znam zato mi ne bo tega uspelo :evil: ampak imam drugo taktiko s katero bo uspelo (lol) sicer ne 15000€ pa vseeno :)
ah sanje, sanje...
Vidiš, to ni normalno življenje, to je zajedalsko življenje. Da si star 20 al pa 23, živiš pri starših,ki ti kupujejo hrano,perejo cunje,posojajo avto in ne daš popolnoma nič za obratovanje skupnega gospodinjstva ampak vse za svoj luksuz in si poleg tega še kupiš avto za 20 jurjev...mene osebno bi blo sram da bi kej tazga izvajov doma...
Živi sam (v najetem,al pa svojem stanovanju),imej 800 eu plače (nad povprečna plača),pa si zračunaj kolko ušparaš v 3 letih...za kakega rabljenega hjundaja še mogoče...če ne živiš kot klošar ob vodi in starem kruhu.

Kje je šele kakšno stanovanjce, saj vendar ne misliš živet celo življenje na račun tastarih. Ali pač...

Matjaž to ni niti pod razno letelo nate (saj te ne poznam), samo debatiramo na splošno(sicer čist v offtopicu - se opravičujem avtorju)
Uporabniški avatar
Matjaz46
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1830
Pridružen: Sr Jan 16, 2008 9:06 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

No da vam še to objasnim, živim sicer še pri starših, vendar vse stroške plačujem sam, ker si vse delimo. Nihče me ne preživlja, edino kar je to da mi cunje perejo. :D Ostalo pa vse plačujem za stroške, tako za avto, kot hišo, kot osebne stroške. ;) da ne bo napačnih predstav. Šparal nisem nič kaj dosti vendar sem se pa v firmi povzpel na določeno mesto kjer sedaj opravljam delo, pa bom še višje šel. Pač takšen cilj imam.
Living life on the fast lane. Gumball baby.

Slika
Uporabniški avatar
Deyann
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1388
Pridružen: Po Okt 01, 2007 10:13 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Dravograd

Zajedalsko življenje gor ali dol hočem ti samo povedat da se DA prit to takšne vsote z obupno slovensko plačo :)
Če je človek star 20-23 let pa še živi pri starših je zate zajedalec? Potem je zate 80% mladih zajedalcev...
Jaz osebno bom zraven staršev dokler se redno ne zaposlim oziroma dokler si ne najdem boljše polovice... Pa če bo to do 30ega leta bo pa do 30ega (pretiravam) :)
Če bom pa kje delal bom pa definitivno kaj prispeval... Že zdaj če delam kje si potem sam plačam položnico za telefon pa internet kar je strašem v bistvu nepotreben strošek... :)
No moj načrt kako prit do solidnega avtomobila za kakih 8k-10k € je pa tak da ob študiju še kake 6ur na dan delam (od tega malo prispevam za najemnino stanovanja v mestu kjer bom pač študiral)... Prodam en avto katerega bom pač dobil od staršev...
Še kak € tu, kak € tam...in evo! Pa imam za avto :mrgreen:
In to pri 20ih ne pri 23ih! :)
Malo za šalo malo za res... pa dobro :wink:


mater smo zasmetili temo :oops:
Uporabniški avatar
seby7
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 928
Pridružen: So Sep 09, 2006 11:58 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Murska Sobota

Oprostite na k**** mi greste z izjavami, kao kako je mogoče imet pri nevem koliko letih GT. Jaz sem star 23 in sem si letos kupil GTV letnik 2001 za katerega sem odštel 9500 EUR. Prej sem se 2 leti vozil s 145 1.6 boxer. Jebi ga, imam redno službo, zraven študiram; to pa, da pri 23 letih živim pri starših nevem zakaj nebi bilo normalno!? Mogoče sem od plače kdaj pa kdaj dal kaj na stran namesto za šank pa vzel kakšen kratek kredit pa bo. Nevem zakaj imajo nekateri komplekse. Vse se da če se hoče. Oprostite, če sem koga užalil in sorry za offtopic.

LP
POTENZA ITALIANA
Uporabniški avatar
Matjaz46
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1830
Pridružen: Sr Jan 16, 2008 9:06 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Se strinjam, pa mislim da smo že precej zašli s teme. :S #-o
Living life on the fast lane. Gumball baby.

Slika
Miholl
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5328
Pridružen: Po Okt 18, 2004 3:40 pm
Vozilo: 156 sw
Kraj: Novo mesto
Kontakt:

Bi prosil moderatorja če lahko odpre temo v "kar nekaj",ker se je razvila debata.

Hvala, Miholl.

Ja ravno v tem je point da se da pridt do takega denarja z slovensko plačo te živi druga oseba (torej starši).

Torej te morajo tvoji starši živet, ti plačevat hrano,položnice te pedenat in posojat avto,pri katerem oni plačajo registracijo kljub temu da imaš že sam dohodek ki je precej večji od plače trgovke v mercatorju, samo zato da si boš ti lahko čez 3 leta kupil "hud" avto...
To je zame čisto zajedalstvo, pa brez zamere.Ravno tako si sposoben sam sebe živet kot so sposobni starši sebe.


No pa obrnimo malo: Okej ta stari ti pomagajo pri nakupu avta,in ne rabiš vzet nobenega kredita. Recimo za 10 jurjev dobiš lepo 156 1.9jtd staro 5 let.
Tako, ti greš živet v najemniško stanovanje in malo zadihaš na svoje.Imaš 800 eu plače preko študenta-kar ni slabo.
Potem se pa začne:
Avto je vse kar maš zato ga logično kasko zavaruješ,je to nekje 70 evrov na mesec (kasko+obvezno).
Treba je servis narest je to 20 eu na mesec.
Treba najemnino plačat,je to 180 eu na mesec (če maš srečo in veliko cimrov ter malo obratovanih stroškov).
Je treba valda avto tankat je to 80 eu na mesec (recimo da se malo voziš).
Ker od lufta ne morš živet moraš nekaj jest čez mesec (recim 150eu ker mamo možnost študentskih bonov).
Ker si socialen človek greš še kdaj na kak kofe al pa per (60eu na mesec).
Ker je treba kupit gume za avto,in tvoj ma valda 17" ker je "hud" avto (35eu na mesec).
Pol pa še kak izreden strošek pri avtu,nag pa bos tut ne hodiš okoli, pa na morje bi tut še kej šou...

Pa mi povej kok si prišparal v enem letu pri 800 eu na mesec, stem da nimaš nobenega otroka,nobenega kredita in da nimaš dneva bolniške...
Uporabniški avatar
seby7
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 928
Pridružen: So Sep 09, 2006 11:58 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Murska Sobota

Kdo pa pravi, da ni kredita?

Sicer pa, kot si sam rekel niti ne poznaš osebe, ki ima GT, torej nevem kako lahko sodiš kako on živi. Pač ima pa kaj. Če je pošten dečko, si je tudi avto zaslužil na pošten način, če ne si pač ni. Brez veze je nekomu solit pamet, če ne poznaš situacije.

Upam, da bomo nehali s tem.

LP
POTENZA ITALIANA
Miholl
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5328
Pridružen: Po Okt 18, 2004 3:40 pm
Vozilo: 156 sw
Kraj: Novo mesto
Kontakt:

Pa kdo pravi da govorim o njem...matr eni ne znate brat postov.

Govorim na splošno o povprečnem slovenceljnu ki da zadnje prebite pare za avte, potem pa ugotovi da zaradi tega živi ko klošar.

Dejte mal brat in razbrat iz postov sporočila,sej niste 12 let stari!
Uporabniški avatar
seby7
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 928
Pridružen: So Sep 09, 2006 11:58 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Murska Sobota

Ok očitno se nismo razumeli. Strinjam se, da povprečno gledano je težko. Z malo pridnosti in pa želje pa se da tudi kaj več skup spravit, seveda pa ni vse od tega odvisno. Jaz osebno vsakemu želim najboljše, če si to zasluži. Tudi če mu starši kupijo avto za 50000. Če človek to ve cenit mu tudi to privoščim. Komu ne kupijo, pa si želi nekaj, tisti pa pač išče različne poti za uresničitev sanj. Če je vse skupaj pošteno, zakaj pa ne? O tistih tretjih, ki izkoriščajo starše in pridobljen položaj za šminko in pozerstvo pa itak nebi izgubljal besed.
Upam, da se zdaj razumemo. :wink:
POTENZA ITALIANA
Uporabniški avatar
Deyann
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1388
Pridružen: Po Okt 01, 2007 10:13 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Dravograd

Se kar strinjam z posti od seby7...
Drugače pa to glede zajedalstva...
Jaz na primer vem da bodo mi straši skušali nudit čim več kolk bojo pač lahko, dokler ne pridem na svoje...
Pri tem ne vidim nobenega zajedalstva, saj vsak starš svojemu otroku da največ kolk pač lahko... In če bom želel avto vem da mi bosta pomagala pri tem da ga bom dobil... Je pri tem kaj narobe??
Ko bom pa jaz enkrat prišel na svoje (svoje stanovanje, svoj avto, služba, familija itd itd)... in če bosta onadva takrat potrebovala kaj od mene jima bom lepo vrnil na isti način ko onadva meni! Najboljše kar bom lahko oziroma največ kar bom lahko!
Odgovori
  • Informacija