Brera VS. Scirocco

kar vam pade na pamet
Odgovori
Uporabniški avatar
G0lden
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 728
Pridružen: Pe Okt 19, 2007 3:24 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Maribor

andrejk napisal/-a:neodločen med Brero in Sciroccom.
Tako jaz ločim alfista od nealfista... pa brez zamere, za mene to ni vprašanje izbire oziroma odločitve, takšne stvari so mi že samoumevne #-o
Uporabniški avatar
kovach
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2759
Pridružen: Ne Okt 16, 2005 11:56 am

andrejk napisal/-a:Ja, delam v tisti rdeči stavbi - v odvetniški pisarni.

Prodajam pa zaradi nakupa novejše mašine, le da sem še neodločen med Brero in Sciroccom.
aja pol pa blonđe malo okoli voziš :D lep deu hehe maš kkšn parking frej :D
Uporabniški avatar
technoboy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1230
Pridružen: Če Maj 01, 2008 10:51 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: gorenjska

G0lden napisal/-a:
andrejk napisal/-a:neodločen med Brero in Sciroccom.
Tako jaz ločim alfista od nealfista... pa brez zamere, za mene to ni vprašanje izbire oziroma odločitve, takšne stvari so mi že samoumevne #-o
se strinjam
Uporabniški avatar
Ozi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3611
Pridružen: Če Dec 28, 2006 10:18 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Rivercity
Kontakt:

G0lden napisal/-a:
andrejk napisal/-a:neodločen med Brero in Sciroccom.
Tako jaz ločim alfista od nealfista... pa brez zamere, za mene to ni vprašanje izbire oziroma odločitve, takšne stvari so mi že samoumevne #-o
Tako ti ločiš alfista in nealfista :-k

Za mene je bil alfist vedno tisti človek, ki je bil navdušen nad tehniko pri avtih in se tudi tej posvetil. Ravno tako designo in občutko med vožnji in zato se je tudi na koncu odločil za nakup te znamke in ne neke tretje, ki je zgolj namenjena prevozu od točke A do točke B.

Če upoštevamo zgoraj napisano...

Brera 2.4JTDm

Kerb weight 1600 kg
0-100 km/h 7.90 s
Top speed 230 km/h

Scirocco 2.0TDI

Kerb weight 1298 kg
0-100 km/h 7.20 s
Top speed 235 km/h

Tudi, če zanemarimo razliko v performasih - teh 1600kg Brere je treba nafotrat z nafto. V končni fazi lahko tudi to zanemarimo - saj so alfisti petrolheadi....

Iz first-hand izkušenj bom pa povedal, da se ti kg odražajo tudi v drugih stroškah z avti. Teža se pozna na obrabi gum npr. tašča je z počasno vožnjo znucala Bridgestonke na svoji 159 1.9JTDm v manj kot 15.000km :oops: kje je šele obremenitev podvozja po naših lepih cestah...

Če torej skupaj potegnemo - alfist = tehnika freak - pri Breri podvozje ni uber posebno dobro z odličnim oprijemom....s tem, da opažam kar eno hibo tega podvozja...že pri več kateri 159, ampak o tem v drugi temi. Motor je bil pred leti verjetno teh. najboljši - sedaj je samo eden izmed zelo dobrih dieslov, ki so v ponudbi.

Če torej pogledamo na drugo stran - alfist = lep design (nekaj posebnega....ne masovni avto) - kakorkoli gledamo je Brera zelo lep avto, ki je pa preveč podoben 159 in zaradi tega nič posebnega. Facelift se obeta oz. ga obljubljajo kar pomeni, da bo zdajšnjim Breram cena še bolj padla. Na drugi strani imamo Scirocco - meni osebno ni kaj posebnega, ampak avto vržt v isti koš z grdimi Golfi pa tudi ne moremo....

Torej imaš na eni strani lep avto z solidno tehniko, ki bo vrednost zelo hitro zgubil. Vzdrževanje te bo stalo kar nekaj € več ravno tako kot zavarovanje..v performansih pa tudi ni neko čudo. Na drugi strani pa imaš Scirocco - glede cene novih nisem gledal, ampak nebom napisal kdo je dražji...ki nudi solidne performanse in zanimiv design....

Tu se mi zdi tista pripadnost h znamki, navdušenje in nakup takšnega avta kljub vsemi minusi malo :shock:
technoboy napisal/-a:
G0lden napisal/-a:
andrejk napisal/-a:neodločen med Brero in Sciroccom.
Tako jaz ločim alfista od nealfista... pa brez zamere, za mene to ni vprašanje izbire oziroma odločitve, takšne stvari so mi že samoumevne #-o
se strinjam
Ahhhh...dej dej! Ko boš imel par avtov in jih sam kupil, vzdrževal itd. ter si sam zaslužil denar za nov avto boš lahko pisal kaj je tebi samoumevno :evil:
Uporabniški avatar
FuManchu
Alfist
Alfist
Prispevkov: 347
Pridružen: To Maj 23, 2006 3:35 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Celje

Ozi napisal/-a:
Tako ti ločiš alfista in nealfista :-k

Pravi alfist po mojem niti v sanjah ne bi pomislil da bi imel 2.0 tdi holcvagna. Tudi če ima dve sekundi do sto in to ob porabi treh litrov na sto kilometrov. Dinamične vožnje :lol:.
Uporabniški avatar
bass
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3874
Pridružen: Po Mar 13, 2006 1:45 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

WORD.
Jeremy Clarkson napisal/-a:You can not be a true petrolhead until you have owned an Alfa...
Miholl
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5328
Pridružen: Po Okt 18, 2004 3:40 pm
Vozilo: 156 sw
Kraj: Novo mesto
Kontakt:

Pravi alfist je bil mlad in imel nekaj starih alf, s katerimi je imel veliko stroškov ker so se kvarile. Zato si kupi nekaj novega in tretjega (lahko tudi VW) in špara da bo mel dovolj za novo alfo...

Koneckoncev pa so tiste prave alfe odšle z 75ko...

Sedaj pa z dizajnom prihajajo nazaj, upam da čimprej tudi z pravo tehniko (pogon zadaj, konkurenčne zmogljivosti,inovacije itd...)
Uporabniški avatar
bass
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3874
Pridružen: Po Mar 13, 2006 1:45 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Blablabla. Za šparat je 145 1,4TS. :mrgreen:
Jeremy Clarkson napisal/-a:You can not be a true petrolhead until you have owned an Alfa...
Pepsi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5161
Pridružen: Ne Jan 14, 2007 4:32 pm
Član Alfa Kluba: 0

Še 100ič in zadnjič :
Definicija besede Alfisti po internetu napisal/-a:In Italia the owner of an Alfa Romeo is an "Alfista", and a group of them are " Alfisti". Alfa Romeo is sometimes worshipped by its owners...
andrejk, Scirocco je več kot le odličen avto. Prav tako pa zelo izstopa na cesti, to da je pod kožo Golf ga niti najmanj ne ovira. Spredaj mi je Alfa lepša, zadaj mi je lepši Scirocco. Stranska linija mi je tudi bolj všeč od Scirocca. Je pa res da ne gre za avtomobila istega razreda in je Brera vseeno bolj "high".

Nov 2.0TDI je presenetljivo dober motor. No za kaj več pa po ZS in o mojih izkušnjah z njim, da ne bom koga užalil z lepimi besedami o VW :wink:
Uporabniški avatar
bass
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3874
Pridružen: Po Mar 13, 2006 1:45 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Pepsi napisal/-a:Še 100ič in zadnjič :
Definicija besede Alfisti po internetu napisal/-a:In Italia the owner of an Alfa Romeo is an "Alfista", and a group of them are " Alfisti". Alfa Romeo is sometimes worshipped by its owners...
andrejk, Scirocco je več kot le odličen avto. Prav tako pa zelo izstopa na cesti, to da je pod kožo Golf ga niti najmanj ne ovira. Spredaj mi je Alfa lepša, zadaj mi je lepši Scirocco. Stranska linija mi je tudi bolj všeč od Scirocca. Je pa res da ne gre za avtomobila istega razreda in je Brera vseeno bolj "high".

Nov 2.0TDI je presenetljivo dober motor. No za kaj več pa po ZS in o mojih izkušnjah z njim, da ne bom koga užalil z lepimi besedami o VW :wink:
My GOD, Pepsi, get real. Saj je široko kar všečen avto, a brera je, kot si sam napisal v čisto drugi ligi in ta primerjava sploh ni na mestu...sploh oblikovno gledano.
Jeremy Clarkson napisal/-a:You can not be a true petrolhead until you have owned an Alfa...
Uporabniški avatar
G0lden
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 728
Pridružen: Pe Okt 19, 2007 3:24 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Maribor

Hmm.. ja Ozi, saj sma na nekako isti valovni dolžini ampak še vedno, jaz kot alfist nebi niti pomislil na kaj drugega kot na Brero, če bi se odločal med nekim WVjem in Alfo, ki sta po performansu nekje bolj ali manj bratska..

Reči mi kak mi hočeš, nebom užaljen ampak če jaz kupujem nov avto in je trenutno konkurenca močnejša pri tehnologiji itd, bom pač počakal, da bo alfa naredla korak naprej in bom potem kupo nekaj takšnega da bom v koraku s časom...

Nisem rekel da je Scirocco slab avto, niti nimam pravice do tega, ker ga nisem niti še v živo vido, kaj šele da bi se zapeljal krog ali dva. Vem pa kako gre brera, vem kakšne občutke ti daje avto že ob pogledu nanj in ja, ima alfin emblem. Pa smo spet pri emblemih, ja seveda, če smo pa (nekateri žal ne) alfisti, kaj je tu tako težkega, da ne moreš razumet?

Scirocco ima zunanjo podobo oz. dizajn precej bolj nakičen, kot večina drugih modelov VW-ja, ampak jaz se sprašujem, hoče WV postat kaj druga (Alfa :-k ) ... Pogled v notranjost (govorim o slikovnem materijalu, ki sem ga našel na netu) me spominja prej na kakšnega golfa 3, kot na avto, s katerim si VW zdaj liže jajca... Zunanjost športna (wannabe) notranjost pa klasika, živ dolgčas in popolnoma brez okusa... Spet samo moje mnenje

Žal tudi jaz ne poznam cen za Scirocca (diesel) ker jih na avto.net ni prav nič (nisem pa ravno pri volji da bom obrno cel internet okoli da bom kakšnega našel), oba tako brera kot Scirocco pa sta v približno enakem cenovnem razredu, imiđ, ki ga brera daje pa je neprimerljiv s tem bavarskim eksperimentom športnosti...

Torej še enkrat, tako razmišljam jaz, nekdo me bo zdaj označil kot idiota, tu pa tam se bo našel kdo, ki mi bo dal prav ampak še vedno pa ne kupim druga kot AR, in Ozi, upam da ni zadnji del tvojega posta letel na mene, jaz sem si avto kupil sam in ga sam plačujem in vzdržujem :wink:
Pepsi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5161
Pridružen: Ne Jan 14, 2007 4:32 pm
Član Alfa Kluba: 0

@bass
Dizajn lahko primerja vsak, saj imajo vsake oči svoj okus :) .

In če rečem da mi je zadaj lepši mi pač je . Stranska linija Brere je pa obup, odtehta to da je drugje lepa, vseeno bi raje imel 159. No pa še dve slikce:

Slika

Slika
Zadnjič spremenil Pepsi, dne Ne Nov 09, 2008 9:21 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
andrejk
Alfist
Alfist
Prispevkov: 457
Pridružen: Če Nov 24, 2005 2:48 pm
Član Alfa Kluba: 0

Ozi, hvala za napisano, ne bom ponavljal ker se v bistvu strinjam..

Sicer pa: Alfa ima (je imela?) tisti faktor X, ki ga pri nemcih nikoli nisem našel.. Alfe 147, 156 in GT so tipični primer avtomobilov, ki imajo ta "spirit" - so prepoznavno 'Alfa'.

Nove alfe (159, Brera) so v pogledu varnosti, kvalitete izdelave, napredovale, faktor X pa se izgublja, in prav tako športnost.. ko sem testiral 159 sem se počutil skoraj kot v passatu. Tako v dobrih pogledih (kvaliteta), kot tudi slabih (brez duše, ni športnosti, vsaj ne v 1.9..).

Glede na zgoraj zapisano je primerjava Brere in Scirocca bolj razumljiva. Brera mi je še vedno fantastičen avto, ampak če pogledamo realno vozne lastnosti za kupeja niso vrhunec dosežkov (pa še zdaleč ne želim avtomobila za dirkat..), pri obliki pa tudi ni (več) tako zelo daleč spredaj. In scirocco je (vozil sem ga v soboto) hudo dober avto.

Aha. pa še cena. V bistvu nista primerljiva, ker je Scirocco krepko cenejši. Dobro opremljenega (el. nastavljivo podvozje, DSG, 18" itd) bi dobil za cca. 30kEUR, dobro opremljena nova Brera je cca. 38 - 40 kEUR več..


Slika
Zadnjič spremenil andrejk, dne Ne Nov 09, 2008 9:27 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
G0lden
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 728
Pridružen: Pe Okt 19, 2007 3:24 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Maribor

andrejk napisal/-a:In scirocco je (vozil sem ga v soboto) hudo dober avto.
Jaz se nebi vsedel v njega, ker bi se počutil umazano, prevaral bi alfo #-o

No to je blo malo za šalo, malo za res ampak VW, BMW, Audi, Mercedes in podobn nemški krš mene osebno odbija in se raje vozim okoli s šajtergo na motor iz kosilnice kot pa z nemcem in ne šalim se - stupid? Yes indeed and i like it :lol:
Uporabniški avatar
bass
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3874
Pridružen: Po Mar 13, 2006 1:45 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Pepsi, ne moreš primerjati uradnih fotk z amaterskimi.

Slika
Slika
Slika

Sploh pa k bočni liniji široketa zelo pripomore 20 cm luft med gumo in blatnikom...kar je vidno na testnemu primerku... :lol:

Saj verjamem, da je špica vozilce, samo ne mi ga po dizajnu z Brero primerjat, ker se smešite. :mrgreen:

P.S.: Če bi vw s široketam ostal zvest konceptu, tako kot AR pri Breri, nebi imel kaj pripomniti, samo tak kot je zdaj zunaj...nigga please :mrgreen:

Slika
Slika
Jeremy Clarkson napisal/-a:You can not be a true petrolhead until you have owned an Alfa...
Odgovori
  • Informacija