Alfisti na motorjih...

kar vam pade na pamet
Odgovori
Scremer
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1700
Pridružen: To Apr 05, 2005 9:43 pm
Vozilo: AR159, AR spider veloce
Kraj: Kransterdam
Kontakt:

Creed napisal/-a:
Foggy napisal/-a:
Creed napisal/-a:Jaz grem v Padovo :D

LP
Priporočam Verono, ker so se vsi proizvajalci in ekipe preselile na sejem v Verono. Praktično se je celoten sejem iz Padove preselil v Verono zaradi boljše lokacije.
Ker pa le to Padovi ni bilo všeč, saj izgubijo velik del prihodka, so se odločili, da organizirajo svoj sejem. Vendar imajo manjši problem, vsi veliki razstavljalci so se odločili za Verono, ker sejma potekata istočasno.
A zato sta na isti termin?! Sepravi bo treba do Verone. Ufa bo treba prej ustat.
Na predlog odpiram novo temo. Upam, da ne bo zamere :) .

Jaz bi šel pa ful z veseljem v Verono, ampak imam žal druge obveznosti (če prav vidim je kar nekaj vožnje do tja...?). Enkrat si bo treba čas za sebe vzet :( .
Foggy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9326
Pridružen: Sr Okt 01, 2003 11:51 pm
Kraj: Ljubljana

Nameraval sem iti v Verono, vendar mi časovno ne znese, imam kar nekaj opravkov ta vikend. Mi je kar malo žal da ne bom šel.....pa drugo leto.....

Grem pa verjetno drug mesec na sejem v Munchen, tako da če je kak interesent.....
matgo
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 147
Pridružen: To Apr 29, 2008 3:10 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: gorenjska dežela

Tud sam oz. z mojo in prjatli bomo skočil februarja v Munchen! Karte v avtu pa so žal razprodane :lol:
Lp, matgo

http://www.forum.alfa-klub.com/viewtopic.php?t=14244

Za vsazga drifterja nek robnik raste. Tist k ga še ni najdu ga pa še bo.
Miholl
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5328
Pridružen: Po Okt 18, 2004 3:40 pm
Vozilo: 156 sw
Kraj: Novo mesto
Kontakt:

Kakšen in pa predvsem kdaj je sejem v Minhnu,ker tam okoli 7ga morm it v minhen...

Mam verjetno 2 sedeža fraj...
Foggy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9326
Pridružen: Sr Okt 01, 2003 11:51 pm
Kraj: Ljubljana

http://www.imot.de/index.php

Sejem poteka od 13.2-15.2
Uporabniški avatar
Alfa Dog
Alfist
Alfist
Prispevkov: 490
Pridružen: Ne Mar 25, 2007 4:01 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Pivka, Ljubljana

A se da v Minhnu tudi kako predelavo videt al so sam novosti od rižarjev, špagetarjev in klobasičarjev? :)
Kaj pa nakup opreme? V Padovi se je dalo marsikaj ugodno kupit (če se ti je dalo za ceno handlat :evil: )...
Verono in Padovo bom tudi jaz letos zamudil, ker grem na smučanje.
Odštevamo čas do nove alfe...
Foggy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9326
Pridružen: Sr Okt 01, 2003 11:51 pm
Kraj: Ljubljana

V Munchnu je zelo velik povdarek na opremi, rezervnih delih in dodatkih in je možno praktično vse kupiti, tudi cenkati se da....

Razstavljajo pa vsi največji proizvajalci in tudi predelave se da videti...
Uporabniški avatar
bass
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3874
Pridružen: Po Mar 13, 2006 1:45 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Minken mi je mal daleč.
Drgač sm se pa neki razbolu, upam da bom lahko šou v nedeljo do Verone... :?
Jeremy Clarkson napisal/-a:You can not be a true petrolhead until you have owned an Alfa...
Foggy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9326
Pridružen: Sr Okt 01, 2003 11:51 pm
Kraj: Ljubljana

70km dalj kot Verona, se ti to zdi veliko :wink:
Uporabniški avatar
bass
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3874
Pridružen: Po Mar 13, 2006 1:45 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Ma ja, že Verona je mal dolga za en dan, najraj bi šu v Padovo, sam kaj k so vsi šli razstavljat v Verono. Bom vidu, če ne bom zmogu ta vikend, mogoče pol še res grem v Minken...
Jeremy Clarkson napisal/-a:You can not be a true petrolhead until you have owned an Alfa...
Uporabniški avatar
bass
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3874
Pridružen: Po Mar 13, 2006 1:45 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

No, je kdo bil v Veroni? Jst sm ležu doma v postli. :roll:

Dons sm ga mal sprehodu, da se nafila aku, pa gume sem šel napumpat. Je pa sprva tko prkašlju v življenje, da bog se usmili. Se je mal prehladu, revček. :mrgreen:

Alfisti smo pozimi večinoma v alficah, pa vseeno, je šel kdo malo pretegnit gume svojemu dvokolesniku v temu mrazu? Al mate vsi garaže s štromom pa chargerje na akumulatorju do pomladi?
Jeremy Clarkson napisal/-a:You can not be a true petrolhead until you have owned an Alfa...
Uporabniški avatar
Creed
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4301
Pridružen: To Feb 01, 2005 2:22 pm

Bil u Veroni. U 3 urah sem videl vse. Zlo bogo. Raztavljali vse skupaj v 5ih halah. Nisem nic kupu ker niso nic imeli. Niti ledvicni pas ne. So bili pa kolegi v Padovi in so bli not eno uro, pol so sli pa naprej se v Verono pogledat. Tko da niste nic zamudili! :?

LP
Foggy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9326
Pridružen: Sr Okt 01, 2003 11:51 pm
Kraj: Ljubljana

Uff pozimi je premraz, da bi naredil kak krog, enkrat sem sicer naredil 20km v februarju pri okoli 3 stopinja, vendar nikoli več.
Motor približno na mesec in pol začenem in pustim teži okoli 20 min, mogoče se zapeljem še po ulici gor in dol, toliko da se tudi vsi ležali premigajo in to je to. Vžge pa vedno brez problema, k temu najbrž pripomore tudi topla garaža.....

Sicer sem si pa ta mesec umislil konkretno ketno (ca. 10kg) in ključavnico z alarmom, tako da lahko mirneje spim 8)

Pred zaključkom sezone sem si pa tudi omislil novo čelado X-lite 602, prejšnja Sharkica RSV si po 9 letih zasluži malo mirnejše življenje :mrgreen:

Slika

S čelado sem zelo zadovoljen, je izredno lahka in tiha, pin lock proti meglenju vizirja odlično opravlja svoje delo, tako da zadevo priporočam.
Probal sem tudi modela X-701 in x-801RR vendar se mi nista najbolje prilegala, medtem ko mi je X-602 kot ulita. Kaki dve leti nazaj sem sicer kupil top race model sharkove čelade (Foggy replika) vendar me je po pol ure nošenja začela nesramno boleti glava, tako da sem jo bil premoran prodati, saj bolečina v glavi in vožnja z motorjem ne sodita skupaj. Tako da priporočam vsakomur ob nakupu čelade naj si vzame čas in jo ima najmanj 30 minut na glavi in se šele potlej odloči. Oziroma če gre na testno vožnjo še toliko bolje, meni so recimo v KMC centru na Rudniku omogočili test čelade za čez vikend =D> , tako da sem jo lahko dodobra preizkusil predenj sem se odločil za nakup.

Sejma v Veroni si nisem uspel ogledati, pomanjkanje časa, vendar glede na Creedov komentar nisem nič zamudil....

Lp
Uporabniški avatar
bass
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3874
Pridružen: Po Mar 13, 2006 1:45 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

S ketno kaj dosti nisi naredil, je ni dosti močne na tržišču, ki bi se zoperstavila tavelikim kleščam. 10s max zdržijo, pa pol tone tehtajo, IMHO brez veze.
Če pa bolje spiš zarad tega pa itak super, to je najpomembnejše.

Glede čelade - jaz sem sprobal vse sorte. Na koncu sem probal RSR2 od Sharka in, ko sem začutil mehkobo notranjosti kljub tesnemu prileganju, sem rekel to je to.
Gledal sem le top modele, glava je pa ja le ena.
Kar se kakovosti izdelave imam tak občutek nekje (od manj do bolj kvalitetnih):
HJC, AGV, Nolan, Xlite, Shark.

Raznih Shoei, Arai itd nisem nikjer zasledil...od tistega kar sem sprobal pa je RSR2 definitivno najbolj kvalitetno narejena. Tudi vizir je 3mm, dobro zračenje...ni da ni, pozabim na njo, ko je na glavi. Sem pa vzel neko bedno grafiko in jo zato dobil 1/3 ceneje, bom magar za to razliko v kešu dal airbrush narest v barvah motorja...
http://www.tc-motoshop.si/si/celade/sha ... g310.shtml
Jeremy Clarkson napisal/-a:You can not be a true petrolhead until you have owned an Alfa...
Foggy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9326
Pridružen: Sr Okt 01, 2003 11:51 pm
Kraj: Ljubljana

Vseeno menim, da več kot je ovir in bolj kot se mora tat zamuditi bolje je, kakšnega priložnostnega vlomilca že odžene, če je pa kak profi ti pa res nič ne pomaga. Sicer je pa pes še vedno prvi alarm če se kdo približa garaži :mrgreen: in pa tudi rožlanje ketne in alarm na ključavnici se sliši v spalnico, katera je nad garažo. Vseeno pa upam, da ne bom rabil stestirati koliko kaj zdrži....

Pri čeladah je pa itak tako, da ni rečeno da ti vsak model ustreza, meni nažalost Shark RSR replica Foggy ni lepo sedla, kar sem seveda občutil šele po pol ure nošenja #-o
Odgovori
  • Informacija