Mobilni telefoni

kar vam pade na pamet
Uporabniški avatar
Matjaz46
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1830
Pridružen: Sr Jan 16, 2008 9:06 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

GPS nimaš v iPhone-u. Pa pustiva preko GPRS, HSDPA.
Res je da se iPhone hitro izpopolnjuje. Meni osebno iPhone, ni za moj okus. Touch screen sem imel par let, pa sem šel sedaj nazaj na tipkovnico. (res je Windows naprave so neuporabne brez palčke), razen nekaj osnovnih funkcij katere sem imel na HTC-ju (zame THC - ker je tolk zmeden telefon).
Zadnjič spremenil Matjaz46, dne Sr Jul 29, 2009 1:36 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
Living life on the fast lane. Gumball baby.

Slika
Uporabniški avatar
Alfaspider
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2664
Pridružen: Po Okt 13, 2003 8:36 am
Član Alfa Kluba: 0

tribesman:

1. naloži na iPhone karte za gps, katere si si uredil v garmin mapsource programu, nato pa povej hitrostno omejitev na celovški obvoznici med semaforjema za rutar in bauhaus.

2. pojdi v prvo mesarijo in kupi polnilec za avto za iPhonea, ker si svojega pozabil doma, plačaj z drobižem, ki se ti je valjal pod sedežem v avtu.

3. tipkaj z veliki prsti na velikih šapah e-mail, dolg 600 znakov in javi čas.

4. shrani na pomnilnik telefona pdf in ga odpri brez uporabe email klienta

5. poveži se na blue&me avtoinštalacijo v svoji omiljeni alfi
You need two Ferraris powersliding around the bentley, that is also powersliding
Uporabniški avatar
SHadowX
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2587
Pridružen: Sr Sep 24, 2003 2:26 am
Član Alfa Kluba: 1

TribesMan napisal/-a:Tmobile G1 je fajn zadeva sploh zaradi tesne integracije z Google accountom. Vendar je trenutno na voljo premalo dodatnih aplikacij s katerimi bi razšili možnosti... Tukaj še malo šepa Android. Drugače je zelo dober kandidat, zelo močno verjamem da bo čez 2 ali 3 leti Android najboljša platforma na mobile aparatih.
WinMobile telefoni mi niso bili nikoli všeč. Predvsem ker so brez stylusa praktično neuporabni...
Res je, Android še ni dosegel svojega polnega potenciala ampak, če bo nadaljeval s sedanjim momentom, bo sigurno v moji izbiri. Jaz praktično ne uporabljam stylusa, res je, da niso tako finger touch oriented kot iphone sploh zaradi drugačnega tipa touchscreena ampak sam vseeno nimam težav pri navigaciji, sploh pri uporabi "optične miške".
TribesMan napisal/-a:Zanimivo je da vsi govorite da telefon uporabljate za "resno" delo, hkrati pa še nihče ni napisal ene funkcije ki je na iPhoneu ne bi mogli uporabljati... Pustimo eye candy na iPhoneu, tle pač nima konkurence, pa niti ni tako važne za samo funkcionalnost.
Ampak, navigacija, maili, sinhroniziranje koledarja, VNC, instant messageing, internet, muzka, video, office dokumenti, VLC wifi remote, "vaservaga", dyno programi, sport utilities, teme in ikone, you name it... vse dela.
Res je, za iPhone obstaja za naše konce Navigon, za Symbian in WM6, je teh ponudnikov veliko več z bistveno boljšo kartografijo na nekaterih koncih.
S katerim koledarjem pa lahko native sinhroniziraš iPhone? Govorim seveda o over the air, da ne bo pomote, sinhonizacija po kablu z domačim mlinčkom je pač meni popolnoma nepraktična.
Pri Office dokumentih jih zna iPhone samo brati, WM6 Pro native tudi kreirati, kakor tudi Symbian v business serijah.
Vaservaga, dyno in podobne igračke, pa zna opraviti vsak mobilnik z akcelerometrom, ne glede na platformo.
In takšno "konkretiziranje", da ne rečem prepucavanje bi se lahko vleklo v neskončnost.
TribesMan napisal/-a:Pa tud izpostavljat stvari ki so bile minus v originalnih iPhoneih 2G in so bile odpravljene v 2.0 in še dodatno v 3.0 softwareu je že mal passe. 90% pomanjkljivosti s tiste primerjave ki jo je pokazal Matjaz je že davno odpravljenih, pa ljudje še kar tumbajo eno in isto...
V 3.0 softwareu mate navigacijske programe, MMS, video posnetke z urejanjem, tethering, ... In E71 še kr zmaga :D
Preprosto nima smisla, E71 je pač poslovni telefon, katerega baterija zdrži pri povprečni uporabi tudi 4 dni, ko se sprazne jo lahko zamenjaš z rezervno. Koliko časa, drži baterija v iPhoneu? Kaj narediš, ko se sprazni sredi nikjer?

Kot sem rekel že prej, ne obstaja one-size-fits-all naprava, pa čeprav se Apple in njegov obširen fanclub z belimi slušalkicami in roza srajčkami na vse pretege trudi vsem oprat možgane. :mrgreen:
Emperor of The Dark Realm
Uporabniški avatar
bass
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3874
Pridružen: Po Mar 13, 2006 1:45 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Apple ima odlično obliko ter vrhunsko kakovost izdelave. Nekaterim je to pomembno bolj od uporabnosti. Dodana vrednost, tako nekako kot pri alfi, če odšteješ kakovost izdelave. :mrgreen:
Jeremy Clarkson napisal/-a:You can not be a true petrolhead until you have owned an Alfa...
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Matjaz46 napisal/-a:GPS nimaš v iPhone-u. Pa pustiva preko GPRS, HSDPA.
Res je da se iPhone hitro izpopolnjuje. Meni osebno iPhone, ni za moj okus. Touch screen sem imel par let, pa sem šel sedaj nazaj na tipkovnico. (res je Windows naprave so neuporabne brez palčke), razen nekaj osnovnih funkcij katere sem imel na HTC-ju (zame THC - ker je tolk zmeden telefon).
Človek, welcome to 2008, iPhone 3G in 3GS imata pravi GPS senzor...
Alfaspider napisal/-a:tribesman:

1. naloži na iPhone karte za gps, katere si si uredil v garmin mapsource programu, nato pa povej hitrostno omejitev na celovški obvoznici med semaforjema za rutar in bauhaus.
Nimam Garmin navigacije na iPhoneu, imam Navigon kompletno evropo (kartografija od Navteqa), kje pa je na celovški obvoznici rutar in bauhaus se mi pa sanja ne, če mi poveš grem preveriti, razen če je to 300km daleč. (Navigon ima turn by turn glasovno navigacijo, in prav tako kaže vse hitrostne omejitve, ter tudi vse stacionarne radarje na avtocestah)... Bo dovolj dobro?
2. pojdi v prvo mesarijo in kupi polnilec za avto za iPhonea, ker si svojega pozabil doma, plačaj z drobižem, ki se ti je valjal pod sedežem v avtu.
V avtu imam instalacijo za iPod/iPhone (komande z volana in radia za upravljanje glasbe, polnjenje, prostoročno telefoniranje), tako da ne vidim potrebe po še enem polnilcu... Sicer pa polnilec za iphone za v avto stane 10€... Dobiš ga na bolhi, če ne drugje...
3. tipkaj z veliki prsti na velikih šapah e-mail, dolg 600 znakov in javi čas.
To delam večkrat, in vseskupaj poteka mnogo hitreje kot pa prej z mojo staro nokio E50 (symbian, pa numerična tipkovnica)
4. shrani na pomnilnik telefona pdf in ga odpri brez uporabe email klienta
Verjetno misliš shranit PDF iz računalnika na iPhone? Nič lažjega applikacija AirSharing poskribi da se iPhone v omrežju pokaže kot WiFi omrežni disk, nato lahko na njega naložiš katerikoli file ti paše... Odpreš pa ga z enim od mnogih PDF readerjem ki so na voljo za iPhone, recimo QuickOffice... Lahko pa prek bluetootha tudi...
5. poveži se na blue&me avtoinštalacijo v svoji omiljeni alfi
Nimam Blue&Me... sem slišal da ne deluje, ampak imam instalacijo, katera deluje... beri 1. točko
SHadowX napisal/-a:Res je, za iPhone obstaja za naše konce Navigon, za Symbian in WM6, je teh ponudnikov veliko več z bistveno boljšo kartografijo na nekaterih koncih.
S katerim koledarjem pa lahko native sinhroniziraš iPhone? Govorim seveda o over the air, da ne bo pomote, sinhonizacija po kablu z domačim mlinčkom je pač meni popolnoma nepraktična.
Navtek kartografija ki jo uporablja Navigon je verjetno full slabša od Garminove Navteq kartografije a ne? Imaš pa še TomTom in Sygic navigacijske pakete...
Koledar? Google calendar? Exchange? Vse se da, imaš applikacije ki poskrbijo za to.
Pri Office dokumentih jih zna iPhone samo brati, WM6 Pro native tudi kreirati, kakor tudi Symbian v business serijah.
Quickoffice za iPhone?
Preprosto nima smisla, E71 je pač poslovni telefon, katerega baterija zdrži pri povprečni uporabi tudi 4 dni, ko se sprazne jo lahko zamenjaš z rezervno. Koliko časa, drži baterija v iPhoneu? Kaj narediš, ko se sprazni sredi nikjer?
V torbo lahko vržeš polnilec ki deluje na standardne AA celice. Ali pa piggyback baterijo...
Zdrži tolk kot ga uporabljaš. Meni cca 2 dni uporabe 1h pogovorov, 10-20 SMSjev, 1h interneta/maila, sem pa tja mal GPSa na dan. Prvih par dni pa sem seveda filal vsak dan, sam to je blo non stop na WiFiju, pa preizkusanje vseh stvari... je pa tako, najbolj ga matra GPS, to ga scuza v ene 4 urah. Interneta prek WiFij zdrži vsaj 2* toliko. Če pa se greš samo za telefoniranje in SMS pa tud 3-4 dni ne bo problem.
Kot sem rekel že prej, ne obstaja one-size-fits-all naprava, pa čeprav se Apple in njegov obširen fanclub z belimi slušalkicami in roza srajčkami na vse pretege trudi vsem oprat možgane. Mr. Green
Vsakemu svoje. Jaz bi prej rekel da se trudite prat možgane vsi drugi ker več ali manj govorite na pamet o stvareh o katerih ste prebral na internetu...
Uporabniški avatar
Matjaz46
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1830
Pridružen: Sr Jan 16, 2008 9:06 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Tribesman, sem imel iPhone, samo da bi vsako leto kupoval telefon za 500-600 eur zato da ima vgrajen fotoaparat 2M z možnostjo snemanja movie-jev, ker prva generacija tega nima, da ima v drugi verziji možnost podatkovnega prenašanja podatkov itd. Sej ne pravim, da je slab telefon, meni osebno ni ravno funkcionalen.
Vglavnem v 3 letih daš za 1 telefon 1.500 eur.
Living life on the fast lane. Gumball baby.

Slika
Uporabniški avatar
SHadowX
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2587
Pridružen: Sr Sep 24, 2003 2:26 am
Član Alfa Kluba: 1

TribesMan napisal/-a: Navtek kartografija ki jo uporablja Navigon je verjetno full slabša od Garminove Navteq kartografije a ne? Imaš pa še TomTom in Sygic navigacijske pakete...
Sorry, nisem vedu, da lahko naložiš NavTeq karte v Navigona.
TribesMan napisal/-a:Koledar? Google calendar? Exchange? Vse se da, imaš applikacije ki poskrbijo za to.
Stanejo pa koliko?
TribesMan napisal/-a:Quickoffice za iPhone?
+19.90$
TribesMan napisal/-a:V torbo lahko vržeš polnilec ki deluje na standardne AA celice. Ali pa piggyback baterijo...
Razen, če ne nosiš nahrbtnika in ti telefon v izvedbi "grbasti kit glavač" ni preveč praktičen za prenašanje v žepih.
TribesMan napisal/-a:Zdrži tolk kot ga uporabljaš. Meni cca 2 dni uporabe 1h pogovorov, 10-20 SMSjev, 1h interneta/maila, sem pa tja mal GPSa na dan. Prvih par dni pa sem seveda filal vsak dan, sam to je blo non stop na WiFiju, pa preizkusanje vseh stvari... je pa tako, najbolj ga matra GPS, to ga scuza v ene 4 urah. Interneta prek WiFij zdrži vsaj 2* toliko. Če pa se greš samo za telefoniranje in SMS pa tud 3-4 dni ne bo problem.
No torej je battery life mal bolj ubogi, sicer ne rečem, jasno, velik ekran in fancy grafika naredita svoje, ampak to je pač stvar prioritet. Primerljiv čas na baterijah za WM6 telefone je od 3-4 dni in za Symbian še nekaj več.
TribesMan napisal/-a:Vsakemu svoje. Jaz bi prej rekel da se trudite prat možgane vsi drugi ker več ali manj govorite na pamet o stvareh o katerih ste prebral na internetu...
Kakorkoli obrneš, še vedno nisi uspel razložiti, zakaj je iPhone tako zelo boljši od vseh ostalih, da se konkurenco brez težav označi s polizdelki. Raje reči, všeč mi je, kul mi je, sexy je, babe so nore nanj, karkoli...
Emperor of The Dark Realm
Uporabniški avatar
Alfaspider
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2664
Pridružen: Po Okt 13, 2003 8:36 am
Član Alfa Kluba: 0

jaz sem ti napisal stvari ki se mi dogajajo ali so se mi zgodile. Kako bom sredi Italije kupoval na bolhi polnilce mi ni jasno. Ne da se mi popravljat navtq-ovih kart, če lahko ustrezne potegnem z neta v 3h klikih. iPhone tipkovnica mi enostavno ne potegne, E71 ima prav carsko. AirSharing what? Jaz zapičim nokio v philips tv in gledam filme, ne potrebujem dodatnega softwarea, sploh pa ne plačljivega. Avta tudi ne bom menjaval, da ne bom v prekršku zaradi telefoniranja v njem. A baterijo so že poštimali, da je po EU standardih in se da zamenjat?
You need two Ferraris powersliding around the bentley, that is also powersliding
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Matjaz46 napisal/-a:Tribesman, sem imel iPhone, samo da bi vsako leto kupoval telefon za 500-600 eur zato da ima vgrajen fotoaparat 2M z možnostjo snemanja movie-jev, ker prva generacija tega nima, da ima v drugi verziji možnost podatkovnega prenašanja podatkov itd. Sej ne pravim, da je slab telefon, meni osebno ni ravno funkcionalen.
Vglavnem v 3 letih daš za 1 telefon 1.500 eur.
Tudi E71 še ni bil na voljo ko se je začel prodajati prvi iPhone... to pa ni problem? Tehnika gre naprej fant...
BTW če te že čist zanima, tudi z prvo generacijo iPhonea se da snemat filme, samo moraš namestit eno aplikacijo ki je apple sicer nima v svoji online trgovini, je pa prosto dostopna na "sivem trgu"...
Stanejo pa koliko?
Aplikacij ki znajo to je vsaj 10 različnih, ene so free druge niso free, slednje lahko dobiš tudi po nelegalni poti, če te že to tako omejuje (čeprav to ni glih moralno a ne ;)) Tudi vse aplikacije za Symbian in WM niso zastonj. Kakor vem je treba za urejanje office fileov na nekaterih Symbian phoneih tudi doplačati. Na nekaterih pa je pač priložen že poln paket (E series?)...
Razen, če ne nosiš nahrbtnika in ti telefon v izvedbi "grbasti kit glavač" ni preveč praktičen za prenašanje v žepih.
Jah, prioritete ane... Tudi dodatne baterije ne moreš nositi ravno za ušesom...
No torej je battery life mal bolj ubogi, sicer ne rečem, jasno, velik ekran in fancy grafika naredita svoje, ampak to je pač stvar prioritet. Primerljiv čas na baterijah za WM6 telefone je od 3-4 dni in za Symbian še nekaj več.
Jup... tudi 4.3 V8 mašina v ferrariju požre več kot 1.9 JTD... sam kaj čmo. Prioritete.
Kakorkoli obrneš, še vedno nisi uspel razložiti, zakaj je iPhone tako zelo boljši od vseh ostalih, da se konkurenco brez težav označi s polizdelki. Raje reči, všeč mi je, kul mi je, sexy je, babe so nore nanj, karkoli...
Gomila aplikacij, 3D pospeševalnik grafike (gamez &stuff), noro dober user interface +kapacitivni touch screen, najboljši telefon za browsanje po netu, super ekran viden odlično tudi na direktni sončni svetlobi, lepo sede v žep, ...
jaz sem ti napisal stvari ki se mi dogajajo ali so se mi zgodile. Kako bom sredi Italije kupoval na bolhi polnilce mi ni jasno. Ne da se mi popravljat navtq-ovih kart, če lahko ustrezne potegnem z neta v 3h klikih. iPhone tipkovnica mi enostavno ne potegne, E71 ima prav carsko. AirSharing what? Jaz zapičim nokio v philips tv in gledam filme, ne potrebujem dodatnega softwarea, sploh pa ne plačljivega. Avta tudi ne bom menjaval, da ne bom v prekršku zaradi telefoniranja v njem. A baterijo so že poštimali, da je po EU standardih in se da zamenjat?
Nevem kaj si hotel povedat z zapikovanjem in popravljanjem navteq kart. Jest kart nič ne popravljam. Sem naložil aplikacijo in dela. Ko bo prišel čaz za update bomo stisnili update in se bo vse stankalo dol iz interneta (v precej manj kot 3 urah)...
BTW tudi jaz zapičim iphonea v TV in gledam filme, če mi paše... avta mi ni blo treba menjavat, ker sem samo kupil napravo za 80€ (že 2 leti nazaj ko sem imel še iPoda), ki naredi vse to zame (veliko ceneje kot blue&me). Baterija je po standardih nič bat. Samo ne nasedat senzacionalističnemu poročanju slovenskih rumenih cajtungov pa bo vse OK. Baterija je odstranljiva, in tudi zamenljiva.
fiatseba
Alfist
Alfist
Prispevkov: 482
Pridružen: To Jan 10, 2006 3:42 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: ljubljana

Jaz sem si pa kupil sedaj prvič androida galaxy samsung in sem kar razočaran, ker se hoče aparat kar naprej neki posodabljat itd in mi takrat tudi brezveze kuri paketni prenos, ki je hvalabogu zakupljen, ampak samo 100MB. Trenutno imam pač rešeno tako, da imam izključen paketni prenos, tako da samo kadar ga kaj uporabljam ga vključim. A kdo ve, če se da kaj narest glede tega, al se naj pač sprijaznim s tem "android" sistemom.
Uporabniški avatar
SHadowX
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2587
Pridružen: Sr Sep 24, 2003 2:26 am
Član Alfa Kluba: 1

fiatseba napisal/-a:Jaz sem si pa kupil sedaj prvič androida galaxy samsung in sem kar razočaran, ker se hoče aparat kar naprej neki posodabljat itd in mi takrat tudi brezveze kuri paketni prenos, ki je hvalabogu zakupljen, ampak samo 100MB. Trenutno imam pač rešeno tako, da imam izključen paketni prenos, tako da samo kadar ga kaj uporabljam ga vključim. A kdo ve, če se da kaj narest glede tega, al se naj pač sprijaznim s tem "android" sistemom.
Pravilno je treba nastavit APN, da se ne uporablja za posodobitve, potem se programi posodabljajo samo, ko je telefon povezan na WiFi.

Predvidevam, da imaš Simobil, Mobitelovi GalaxyS so imeli to pravilno nastavljeno.
Emperor of The Dark Realm
fiatseba
Alfist
Alfist
Prispevkov: 482
Pridružen: To Jan 10, 2006 3:42 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: ljubljana

Ne imam preko mobitela kupljen telefon, samo nimam pojma kaj nastavit, ker na mobitelu so mi rekli da se kao nič ne da. Če znaš povedat kaj o nastavitvah bi bil vesel.
Axi
Alfist
Alfist
Prispevkov: 416
Pridružen: So Okt 11, 2003 1:19 pm

V bistvu nastaviš za aplikacije, da se ne posodabljajo avtomatsko, ampak da jih boš ročno (zdaj se ne spomnim, se mi zdi da je pod market, my apps) ali pa v settingsih nekje. Prav tako za mail in ostale zadeve lahko podaljšaš interval sinhronizacije.
svabo
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1739
Pridružen: Ne Mar 23, 2008 10:50 am
Vozilo: 156 SW, 1.9 MJTD,2004
Mondeo V karavan, titanium,powershift 2016
Kraj: metropola

Touch telefoni so za babe,E52 je pojem :wink:
"I cant" is not an option !
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

svabo napisal/-a:Touch telefoni so za babe,E52 je pojem :wink:
Jup, če uživaš v hreščanju zvočnika in odpadanju tipk... :D
Odgovori
  • Informacija