Mobilni telefoni

kar vam pade na pamet
Odgovori
Uporabniški avatar
Alfa Dog
Alfist
Alfist
Prispevkov: 490
Pridružen: Ne Mar 25, 2007 4:01 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Pivka, Ljubljana

Bearex napisal/-a:
Hmmm, če pomislim da bi moral mojo Nokio e51 v švicu kopat pri teku + da bi moral GPS receiver nekam namestit - najboljš na glavo - no thanks. Verjamem da za bicikl je to OK, sam za tek je pa neuporabno.
Kaj ti jaz morem, če imaš pa tisto gajbo namesto telefona :lol:
Eni imamo HTC Touch HD :mrgreen:
Odštevamo čas do nove alfe...
Uporabniški avatar
Bearex
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2223
Pridružen: Ne Feb 04, 2007 10:32 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Štore

Alfa Dog napisal/-a:
Bearex napisal/-a:
Hmmm, če pomislim da bi moral mojo Nokio e51 v švicu kopat pri teku + da bi moral GPS receiver nekam namestit - najboljš na glavo - no thanks. Verjamem da za bicikl je to OK, sam za tek je pa neuporabno.
Kaj ti jaz morem, če imaš pa tisto gajbo namesto telefona :lol:
Eni imamo HTC Touch HD :mrgreen:
Opa, nekateri ste pa napredovali :lol: :lol: :lol:

Sam jebeš HTC, ko ga brez tiste kurčeve palčke še vžgat ne morš...
Kaj me moti na moji Alfi?
Pravzaprav nič drugega kot zavistni pogledi lastnikov drugih znamk, ki jim je Alfa všeč, a si je ne upajo imeti.
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

iPhone FTW...
Uporabniški avatar
SHadowX
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2587
Pridružen: Sr Sep 24, 2003 2:26 am
Član Alfa Kluba: 1

TribesMan napisal/-a:iPhone FTW...
Slovenski servis, garancij, prodajalec in vezava pri kateremu od naših operaterjev? Ne? Master FAIL is more like it. :mrgreen:
Emperor of The Dark Realm
sleby
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5743
Pridružen: Po Nov 24, 2003 1:16 am
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

ce imas debele prste je verjetno res malo tezko, ampak jz na svojem HD-ju delam skoraj vse samo s prsti..
Slika
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

SHadowX napisal/-a:
TribesMan napisal/-a:iPhone FTW...
Slovenski servis, garancij, prodajalec in vezava pri kateremu od naših operaterjev? Ne? Master FAIL is more like it. :mrgreen:
Dokler se ne kvari mi je za servis vseeno, če pa se bo, ga bom vrnil prodajalcu in bo zrihtal (garancija vseeno velja)... (mislim nevem kaj je ta servis tako pomembna stvar... kaj se vam telefoni kvarijo dvakrat na mesec? Moj prejšnji je zdržal 4 leta BP, še en pred tem pa isto...)

Vezava pri opreaterju? Jah, Omnia HD (primerljiv telefon) stane v prosti prodaji 550€, v splošni 24 mesečni vezavi pri mobitelu ali simobilu pa 480€... hvala lepa za tako vezavo. 280€ hočejo imeti pri mobitelu za njega če imaš paket povezani 77, torej 280€ in 24 mesecev po 77€ na mesec! To pa je biznis!

Master fail je uporaba katerega od drugih polizdelkov :P
Uporabniški avatar
Bearex
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2223
Pridružen: Ne Feb 04, 2007 10:32 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Štore

TribesMan napisal/-a:
SHadowX napisal/-a:
TribesMan napisal/-a:iPhone FTW...
Slovenski servis, garancij, prodajalec in vezava pri kateremu od naših operaterjev? Ne? Master FAIL is more like it. :mrgreen:
Dokler se ne kvari mi je za servis vseeno, če pa se bo, ga bom vrnil prodajalcu in bo zrihtal (garancija vseeno velja)... (mislim nevem kaj je ta servis tako pomembna stvar... kaj se vam telefoni kvarijo dvakrat na mesec? Moj prejšnji je zdržal 4 leta BP, še en pred tem pa isto...)

Vezava pri opreaterju? Jah, Omnia HD (primerljiv telefon) stane v prosti prodaji 550€, v splošni 24 mesečni vezavi pri mobitelu ali simobilu pa 480€... hvala lepa za tako vezavo. 280€ hočejo imeti pri mobitelu za njega če imaš paket povezani 77, torej 280€ in 24 mesecev po 77€ na mesec! To pa je biznis!

Master fail je uporaba katerega od drugih polizdelkov :P
Kje si ga pa kupil?
Kaj me moti na moji Alfi?
Pravzaprav nič drugega kot zavistni pogledi lastnikov drugih znamk, ki jim je Alfa všeč, a si je ne upajo imeti.
Uporabniški avatar
Matjaz46
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1830
Pridružen: Sr Jan 16, 2008 9:06 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Bearex če ga želiš, ti ga lahko zrihtam :D
Living life on the fast lane. Gumball baby.

Slika
Uporabniški avatar
SHadowX
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2587
Pridružen: Sr Sep 24, 2003 2:26 am
Član Alfa Kluba: 1

TribesMan napisal/-a: Dokler se ne kvari mi je za servis vseeno, če pa se bo, ga bom vrnil prodajalcu in bo zrihtal (garancija vseeno velja)... (mislim nevem kaj je ta servis tako pomembna stvar... kaj se vam telefoni kvarijo dvakrat na mesec? Moj prejšnji je zdržal 4 leta BP, še en pred tem pa isto...)
Sicer je bila vseskupaj bolj šala ampak ok. Ja moj prejšnji(Nokia E70) je bil v 4ih letih 2x na servisu. Kolikor mi je znano Apple uradno na našem trgu ne ponuja iPhone-a, kar pomeni, da je verjetno sivi uvoz.
TribesMan napisal/-a:Vezava pri opreaterju? Jah, Omnia HD (primerljiv telefon) stane v prosti prodaji 550€, v splošni 24 mesečni vezavi pri mobitelu ali simobilu pa 480€... hvala lepa za tako vezavo. 280€ hočejo imeti pri mobitelu za njega če imaš paket povezani 77, torej 280€ in 24 mesecev po 77€ na mesec! To pa je biznis!
Res je, da so mobitelove vezave high-end pametnih mobilnikov vse prej kot ugodne ampak kolikor sem nazadnje gledal cene iPhone-ov so z računom še vedno stali okoli 500-600 EUR. Po mojem skromnem mnenju, pa spet ni tako dober, da bi bil vreden tega denarja.
TribesMan napisal/-a:Master fail je uporaba katerega od drugih polizdelkov :P
Mogoče, bi moral napisati edini pravi argument za iPhone, preprosto ne moreš bit kul, če ga nimaš. :)

Sej ne rečem, se ga nebi branil, ampak za malo bolj normalne cene in kot pri vseh Apple produktih ga je še vedno velik del mit in fama.
Emperor of The Dark Realm
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Seveda je sivi uvoz... sej drugače ne gre... žal :) Ampak razen malo dodatne sitnosti, ker moraš zadevo pošiljat po pošti nazaj prodajalcu, ne vidim nobene ovire pri servisih...

Problem high end telefonov so high end cene. Praktično noben high end telefon v prosti prodaji ne stane manj kot 500€ (omnia HD, N97,... tudi iPhone)... Če je kateri od teh telefonov vreden denarja pač presodi vsak sam, če pa ni vreden pa pač kupiš nekaj cenejšega...

In kaj je normalna cena? Verjetno 250€? Mit in fama gor ali dol, trenutno težko najdeš telefon ki ponuja tolk možnosti (predvsem v obliki dodatnega softwarea). Edini ki trenutno obeta veliko je Android OS, vendar je zadeva še vedno mal preveč frišna. Pomojem bo čez leto ali dve huda konkurenca iPhoneu...
Vse kar ma pa Symbian gor je pa IMO bolj joke. Sem imel namen kupiti Omnio HD, sem čakal skor pol leta da je prišla na trg, pa tudi Nokia 97 je bila opcija. Samo ko sem oba izdelka probal, sem samo še naročil iPhone.

Vsakemu svoje...

BTW, rabi kdo dyno meritev? :P iPhone zna...
Uporabniški avatar
Alfaspider
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2664
Pridružen: Po Okt 13, 2003 8:36 am
Član Alfa Kluba: 0

Nokia tudi http://www.racechrono.com/

iPhone je lepa draga igrača, ki zna 3 stvari in te dela dobro (surf, gmail, fotke). Nokia zna pa 25 stvari, od katerih delajo 3 stvari skoraj tako kot na iPhoneu, ostalih 22 pa še kar zadovoljivo. Če dejansko to uporabljaš potem posežeš po Nokii, ker je zadovoljivo boljše kot pa nič. Pišem na podlagi lastnih testiranj in uporabe.
You need two Ferraris powersliding around the bentley, that is also powersliding
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Rad bi vedel za 5 stvari ki jih zna nokia narest povprečno in jih iPhone ne zna...

Ker moje izkušnje so kvečjemu popolnoma drugačne.
Uporabniški avatar
SHadowX
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2587
Pridružen: Sr Sep 24, 2003 2:26 am
Član Alfa Kluba: 1

TribesMan napisal/-a:Seveda je sivi uvoz... sej drugače ne gre... žal :) Ampak razen malo dodatne sitnosti, ker moraš zadevo pošiljat po pošti nazaj prodajalcu, ne vidim nobene ovire pri servisih...
Odvisno za kaj vse uporabljaš telefon, jaz sem si za 14 dni, ko je bil na servisu dobil, nadomestni isti model, ker ga pač rabim ne samo za klicanje in surfanje.
TribesMan napisal/-a:Problem high end telefonov so high end cene. Praktično noben high end telefon v prosti prodaji ne stane manj kot 500€ (omnia HD, N97,... tudi iPhone)... Če je kateri od teh telefonov vreden denarja pač presodi vsak sam, če pa ni vreden pa pač kupiš nekaj cenejšega...

In kaj je normalna cena? Verjetno 250€? Mit in fama gor ali dol, trenutno težko najdeš telefon ki ponuja tolk možnosti (predvsem v obliki dodatnega softwarea). Edini ki trenutno obeta veliko je Android OS, vendar je zadeva še vedno mal preveč frišna. Pomojem bo čez leto ali dve huda konkurenca iPhoneu...
Se strinjam, ampak recimo T-Mobile G1 se da dobiti nov za manj kot 300 EUR, iPhone pač ne. Zato sem se raje odločil za Samsunga I-780, pač glede na to, da relativno veliko tipkam po mobitelu, mi onscreen tipkovnica ne ustreza.
TribesMan napisal/-a:Vse kar ma pa Symbian gor je pa IMO bolj joke. Sem imel namen kupiti Omnio HD, sem čakal skor pol leta da je prišla na trg, pa tudi Nokia 97 je bila opcija. Samo ko sem oba izdelka probal, sem samo še naročil iPhone.
To je pa seveda povsem odvisno, za kaj imaš telefon. Meni je pomembno, da lahko dostopam do maila, sinhroniziram koledar, dostopam do UNIX in WIN serverjev, navigacija in se kaj bi se našlo.

Povsem nepomembno pa mi je sedet ob kavi in se hvaliti s pinch resizeom slik in podobnim eye candy-jem. Ker vsakič, ko sem lastnika iPhonea prosil, da mi pokaže zakaj je tako dober je bilo vedno u lej pa slikce lohk tkole, pa ikonce tkole. Sej je res, da se tudi iPhone, da uporabljati v resnejše namene, vendar šele nekje od 3G verzije naprej.
TribesMan napisal/-a:Vsakemu svoje...
S tem bi se pa najbolj strinjal, vsak od mobilnih OS-ov in naprav ima svoje prednosti in slabosti in vsak uporabnik že ve kaj mu je pomembno in za kaj je pripravljen plačat. Vsekakor pa je kategorično označevanje vseh ostalih za polizdelke najmanj smešno, če ne kaj drugega. :mrgreen:
Emperor of The Dark Realm
Uporabniški avatar
Matjaz46
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1830
Pridružen: Sr Jan 16, 2008 9:06 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Tribesman sem imel vse možne telefone iphone, Windows Mobile, sedaj posedujem Symbian Nokia E71. Zakon telefon, GPS laufa super.
Vglavnem tukaj imaš primerjavo Iphone vs. E71. Pa si poglej, kaj ima kater.
http://www.manu-j.com/blog/iphone-versu ... eview/202/

Jaz posedujem E71ker je poslovni telefon in mi nudi vse možne funkcije ki jih rabim, medtem ko je iPhone bolj za rajo oz. multmedijsko naravnan.
Zame E71 wins. Ampak to je zame, vsak kupi telefon za svoje potrebe!

:mrgreen:
Living life on the fast lane. Gumball baby.

Slika
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Tmobile G1 je fajn zadeva sploh zaradi tesne integracije z Google accountom. Vendar je trenutno na voljo premalo dodatnih aplikacij s katerimi bi razšili možnosti... Tukaj še malo šepa Android. Drugače je zelo dober kandidat, zelo močno verjamem da bo čez 2 ali 3 leti Android najboljša platforma na mobile aparatih.
WinMobile telefoni mi niso bili nikoli všeč. Predvsem ker so brez stylusa praktično neuporabni...

Zanimivo je da vsi govorite da telefon uporabljate za "resno" delo, hkrati pa še nihče ni napisal ene funkcije ki je na iPhoneu ne bi mogli uporabljati... Pustimo eye candy na iPhoneu, tle pač nima konkurence, pa niti ni tako važne za samo funkcionalnost.
Ampak, navigacija, maili, sinhroniziranje koledarja, VNC, instant messageing, internet, muzka, video, office dokumenti, VLC wifi remote, "vaservaga", dyno programi, sport utilities, teme in ikone, you name it... vse dela.
Pa tud izpostavljat stvari ki so bile minus v originalnih iPhoneih 2G in so bile odpravljene v 2.0 in še dodatno v 3.0 softwareu je že mal passe. 90% pomanjkljivosti s tiste primerjave ki jo je pokazal Matjaz je že davno odpravljenih, pa ljudje še kar tumbajo eno in isto...
V 3.0 softwareu mate navigacijske programe, MMS, video posnetke z urejanjem, tethering, ... In E71 še kr zmaga :D
Odgovori
  • Informacija