Splošno o vsem ali ničim - 5

kar vam pade na pamet
Odgovori
Altmann

grega983 napisal/-a:alfaskor40 vsekakor ne more biti modras. Modras do sedaj ni objavil enega smiselnega prispevka.

:lol: =D>
Uporabniški avatar
Damijan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6071
Pridružen: Po Okt 13, 2003 9:30 pm
Vozilo: Lady "K"
Kraj: Gabrje (nedaleč od Preshgain)

Delam v smeri nadgraditve PC-ja. To je tudi vgradnja SSD-ja.

Ima kdo morda kaj rabljenga ali pa kje je ugoden nakup? Iščem, zaradi vseh programov, kapaciteto med 200GB in 300GB.

Vsi nasveti dobrodošli...
Uporabniški avatar
Zhagar
Moderator
Moderator
Prispevkov: 3726
Pridružen: Pe Okt 16, 2009 4:12 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA 2011 & Alfa Romeo 145 1.6 Boxer 1995
Kraj: Ljubljana

SSDji so postali že cenovno zelo sprejemljivi. Jaz osebno nebi nikoli posegal po rabljenem disku, razen v primeru da kupim celoten PC rabljen (moj primer).
Uporabniški avatar
Damijan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6071
Pridružen: Po Okt 13, 2003 9:30 pm
Vozilo: Lady "K"
Kraj: Gabrje (nedaleč od Preshgain)

Ampak 100€ tlačit v PC "brez vrednosti" mi je pa tudi malo tako... :)
Sploh zato, ker se računalniki ne starajo sorazmerno s časom...
pero666
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1445
Pridružen: Pe Dec 12, 2008 6:09 pm
Vozilo: 166 3.0 V6 & 159 TI

64gb al pa mogoce se kaksen 128 bi nasel jaz ce bos kombiniral, senkam seveda
alfaskor40
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 13
Pridružen: Pe Sep 15, 2017 5:06 pm

Pred kratkim sem zasledil, da je nekdo napisal, da je jtd motor najboljši na svetu. Sem šel gledati nazaj, pa ne najdem.
prilagam dva linka
https://en.wikipedia.org/wiki/Internati ... f_the_Year" onclick="window.open(this.href);return false;

https://en.wikipedia.org/wiki/Ward%27s_10_Best_Engines" onclick="window.open(this.href);return false;

Takšno trditev bi bilo potrebno preveriti, zato je ne bom zasmehoval, temveč ponudil konstruktiven predlog.
Sam bi se iskanja najboljšega motorja, najbolj trpežnega še posebej v kombinaciji s konstrukcijo avtomobila lotil pri statistiki službenih in taxi vozil in delno v renta car vozilih. Ti avtomobili namreč naredijo veliko kilometrov, menjajo veliko voznikov, nekateri imajo veliko kratkih razdalj, številne zagone motorja itd. Nadaljeval bi s prebiranjem raznih testov, nagrad, forumov, statistik, mnenja uporabnikov. Šele nato bi podal izjavo, kot jo uporablja Carlsberg pivovarna. "Verjetno najboljše pivo na svetu, oz. motor" nikakor pa ne: Najboljši!
Uporabniški avatar
lizard
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4991
Pridružen: To Maj 30, 2006 7:19 pm

Po tem drugem postu gre več kot očitno za alfasana, ki ne more prebolet da je bil banan. Taxi primerjava, ki jo vedno meče naprej ko gre za zanesljivost motorjev in stil pisanja samo ovržeta dvom. Pa še registriral se je malo po tem ko je bil banan. Bogi bogi alfasanček.

Citiram post če ga bo slučajno editiral.

alfaskor40 napisal/-a:Pred kratkim sem zasledil, da je nekdo napisal, da je jtd motor najboljši na svetu. Sem šel gledati nazaj, pa ne najdem.
prilagam dva linka
https://en.wikipedia.org/wiki/Internati ... f_the_Year" onclick="window.open(this.href);return false;

https://en.wikipedia.org/wiki/Ward%27s_10_Best_Engines" onclick="window.open(this.href);return false;

Takšno trditev bi bilo potrebno preveriti, zato je ne bom zasmehoval, temveč ponudil konstruktiven predlog.
Sam bi se iskanja najboljšega motorja, najbolj trpežnega še posebej v kombinaciji s konstrukcijo avtomobila lotil pri statistiki službenih in taxi vozil in delno v renta car vozilih. Ti avtomobili namreč naredijo veliko kilometrov, menjajo veliko voznikov, nekateri imajo veliko kratkih razdalj, številne zagone motorja itd. Nadaljeval bi s prebiranjem raznih testov, nagrad, forumov, statistik, mnenja uporabnikov. Šele nato bi podal izjavo, kot jo uporablja Carlsberg pivovarna. "Verjetno najboljše pivo na svetu, oz. motor" nikakor pa ne: Najboljši!
"There are a lot of good sports car on the road."
"I know, I pass them all the time."
Alfa Romeo. Engineered to Excite.
Uporabniški avatar
Zhagar
Moderator
Moderator
Prispevkov: 3726
Pridružen: Pe Okt 16, 2009 4:12 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA 2011 & Alfa Romeo 145 1.6 Boxer 1995
Kraj: Ljubljana

Da bos zadovoljen. JTD je verjetno najboljsi dizelski agregat v osebnih vozilih (PKW) na svetu.
Uporabniški avatar
lizard
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4991
Pridružen: To Maj 30, 2006 7:19 pm

Pravila foruma?

3.4.2 Prepoved dostopa alternativnim uporabniškim imenom

Na tem forumu ima vsak uporabnik pravico uporabljati le eno uporabniško ime. V primeru, da jih uporablja več, se vse razen enega, katerega želi obdržati, odstrani. Če ima uporabnik prepoved dostopa in registrira novo uporabniško ime se le to nemudoma odstrani.
"There are a lot of good sports car on the road."
"I know, I pass them all the time."
Alfa Romeo. Engineered to Excite.
tomasso
Alfist
Alfist
Prispevkov: 416
Pridružen: Ne Jan 05, 2014 11:01 pm

Ima kdo kakšen nasvet kako ustaviti korozijo aluminija, oziroma kateri premaz bi bil primeren?
Uporabniški avatar
Damijan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6071
Pridružen: Po Okt 13, 2003 9:30 pm
Vozilo: Lady "K"
Kraj: Gabrje (nedaleč od Preshgain)

To je največja jeba!
Alu je porozen in oksid spraviti ven je praktično nemogoče, ker zadeva kar "raste" še naprej. Kot plesen.

Najuspešnejši boš z mehanskim odstranjevanjem. Najbolje z brušenjem. Potem pa takoj zaščitit, najuspešnejši boš z eloksacijo.
opankar
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2067
Pridružen: Če Sep 25, 2003 3:46 pm
Kraj: Lubiana

Ali obstaja sploh kakšna kemikalija za odstranjevanje tega oksida z aluminija?
You can not be a true petrolhead until you have owned an Alfa, until you have experienced that roller-coaster of pain, disappointment and agony for the brief moment, when everything works.
Uporabniški avatar
Damijan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6071
Pridružen: Po Okt 13, 2003 9:30 pm
Vozilo: Lady "K"
Kraj: Gabrje (nedaleč od Preshgain)

Meni ni poznano.
tomasso
Alfist
Alfist
Prispevkov: 416
Pridružen: Ne Jan 05, 2014 11:01 pm

Našel nekaj člankov na spletu, samo to ni nič tako enostavno kot Ferosan pri železu.
Uporabniški avatar
urbancebulj
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1802
Pridružen: Pe Feb 01, 2013 3:27 pm
Član Alfa Kluba: 1

Zakaj hudiča je treba na 24. decembra, na sveti večer pokat petarde in rakete?!?!?
Je mar novo leto?
To je krščanski praznik, ne žurka vsenaokrog!!
=;
Odgovori
  • Informacija