Alfa Romeo skoraj zagotovo k Nemcem (VW)?

kar vam pade na pamet
Odgovori
Uporabniški avatar
srcnik
Alfist
Alfist
Prispevkov: 302
Pridružen: Če Jan 17, 2008 8:43 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Prebold

lizard napisal/-a:Zato pa jaz nikoli ne izbljuvam stavkov da je ena znamka zelo zanesljiva, druga pa se samo kvari. Ravno zato, ker kaj več kot z Lancio, Alfo, Audijem in Fiatom nimam izkušenj! Ko bom pa, če kdaj bom, dal skozi veliko število znamk in modelov, napisal kako zanesljiva je katara napram drugi, do takrat pa tega ne bom počel (čeprav bom verjetno vedno mnenja, da so vsi avti dandanes podobno zanesljivi!!!). In ravno zato taka reakcija, ker človek pri 20ih, kot je to Lencdo zelo težko tako posplošuje o zanesljivosti, sploh novih avtov od VW-ja in Alfe, kateri so edini relevantni v tej debati, saj govorimo o sedajosti oz. bližnji prihodnosti.

Dvomim, da si kdaj od mene slišal, da je kateri avto jajc in se samo kvari, ali pa da sem trdil, da je ta znamka pa bolj zanesljiva kot druga. Tega enostavno ne pišem ker ne vem. Definitivno pa vem, da so si motorji kot so 2.0 TDI, 1.9 JTD,... podobno zanesljivi, ker je o teh motorjih napisano na tone informacij.
Lahko pa napišeš, da so vagovi bencinski turbo motorji dolgočasni (neogrivi & co.), brez dejanskih argumentov...
G0lden napisal/-a:Evo in točno to kar si napisal je main issue na tem forumu... če se gremo konstruktivne debate se jih držimo vsi in je to to... normalno, da se spustiš nekomu na "nivo", če pa bije bitke z mlini na veter..
"sarcasm on"

Lepo da lahko na osnovi tvojih postov teče konstruktivna debata.

"sarcasm off"

:lol: #-o
Uporabniški avatar
golf11
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 569
Pridružen: Pe Avg 15, 2003 9:24 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Maribor
Kontakt:

In potem se cudite kam izginjajo posti...
Uporabniški avatar
Ozi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3611
Pridružen: Če Dec 28, 2006 10:18 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Rivercity
Kontakt:

StReEt AlFa napisal/-a:
G0lden napisal/-a:Evo in točno to kar si napisal je main issue na tem forumu... če se gremo konstruktivne debate se jih držimo vsi in je to to... normalno, da se spustiš nekomu na "nivo", če pa bije bitke z mlini na veter..
"sarcasm on"

Lepo da lahko na osnovi tvojih postov teče konstruktivna debata.

"sarcasm off"

:lol: #-o
Kaj boš rekel, da ne moreš na ta post konstruktivno naprej debatirati?
G0lden napisal/-a:now you're really breaking my heart..
:rofl:
Uporabniški avatar
G0lden
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 728
Pridružen: Pe Okt 19, 2007 3:24 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Maribor

Sploh ni blo mišjeno sarkastično... dejansko, si me zaključo :doubt:
Uporabniški avatar
Jonas
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1850
Pridružen: Ne Maj 16, 2004 7:35 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Dobro... jaz imam tako sluzbo, da sem vec ali manj skozi na terenu...

Z Golfom 4ko, 1.9TDI 4 Motion, sem naredil v 4 letih 250.000km, prodal se je pri 315.000 prevozenih KM... nevem no, avto res ni nevem kaj... je bilo pa v tem casu zamenjanih manj stvari, kot jih jaz pri Alfi zamenjam v povprecju med dvema servisnima intervaloma. Stvar dela.. porabi presenetljivo veliko olja... ampak dobro... še vedno kakšen liter manj kot moja 156ka :)

Poleg tega lahko iz lastnih izkušenj rečem še za novega Trasporterja 2.4 4 Motion.... tega, s katerim se tudi jaz občasno vozim vem, da pri 120.000km ni bilo zamenjano še nič... samo redni servisi na 30k km....

Skratka, ZELO dobre izkusnje. Če primerjam svojih 350.000 prevozenih KM s službenimi VWji, in 150.000km z lastnimi Alfami (145 + 156), lahko samo recem, da kar se zanesljivgosti tiče, je VW SVETLOBNA leta pred Alfo.... to so moje izkušnje. Kljub temu, še vedno ne bom kupil VWja, gledam za Alfo še naprej.... se mi pa zdi nesmisleno govoriti, da je Alfa nevem kje pred VWjem, če pa moje osebne izkušnje pričajo ravno obratno.

Če povem po resnici je to to. Žal nisem tako ozko usmerjen, da bi Alfo povzdigoval nevem kam. Kar je dobro pohvalim, kar je slabo, skurcam. Pri srcu mi je, izkušnje pa so, takšne kot so.

LP
Uporabniški avatar
Grilzz
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1700
Pridružen: Ne Jan 18, 2004 7:57 pm
Kraj: Lj

Človek sploh ne more več slediti.

Kaj so dobile vse vaše drage istočasno tardečo ali vi?


Nazaj k temi in po pregovoru bolje vrabec v roki kot golob na strehi.

VW naj bo, pa še alfe bi bile verjetno dobile konkurenco AMG, M in S.

Nekje v tej temi sem zasledil, da bi bila alfa na položaju seata pri VWju. Lepo vas prosim Seat in športna znamka! Ah, daj daj!

Če nemški tržniki tržijo znamke s "kao" tehničnimi inovativnostmi in užitki v vožnji in ne vem kakšno tradicijo v motošportih (večinoma ta tradicija sega nekih 20 ali 30 let nazaj), potem bi tudi alfo postavili na mesto ki si ga zasluži, kot eno prvih resnično športno nastrojenih znamk, ki je "ornk" zaznamovala praktično vse oblike motošporta in izdelki bi bili tudi temu primerni. Pa mi je čisto vseeno, če je pod pokrovom malo premapiran TFSI ali karkoli.

Nov top model srednje velike limuzine (beri 159 1.8 TBi) na papirju gladko počepne pred mojo, za nekatere, 500€ vredno, 20 let staro kanto.

Kaj lahko iz tega sklepamo? Da je napredek, v smislu ohranjanja športnega srca ipd. ničen.

Nemška "konkurenca" pošilja na trg avtomobile istega razreda, ki se z lahkoto kosajo s superšportniki, alfa ki bi jim pa morala brez problemov pokazati izpušne cevi pa lahko samo stoji in gleda.
"Anyone who has driven anything from an Alfa 75 to an old Giulia Super or GT Junior will know their real magic lies in the way they come alive in the corners."
Uporabniški avatar
Uroš
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3652
Pridružen: Po Mar 22, 2004 4:35 pm
Kraj: Maribor-Tezno

Kaj pa vem, se mi zdi da Alfe VAG ne bi kupil, ker bi imel vedno feeling da vozim neki stranski produkt VAG-a (kao über avto Audi in VW, in za tiste manj srečne kombinacija Škoda-Seat-Alfa).
Ne enostavno ne bi prenesel tega.
Vedno ko se spomnim na folcvagna imam pred očmi zračno hlajeno škatlo na tri brzine in boben bremze ki deluje 2.000.000 km brez napake, NE HVALA !

...moje mnenje.
Uroš
Uporabniški avatar
veloce
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5591
Pridružen: So Jan 10, 2004 11:23 pm
Vozilo: Alfa Romeo 156 1.8 16v TS Sport Pack 02
Alfa Romeo 159 2.0 SW TI 2.0 Mjet
Kraj: Ajdovščina

Tudi jaz mislim, da je ta forum preveč ozkogleden. Alfa ali pa te skenslamo. Alfa je najboljša, nemci so en kurc in podobne.

Alfa dela odlične avtomobile, od 156 do 159 in kar hočem jaz povedati, je to, da bi z VW-jem samo še pridobila, ne pa izgubila. Prav škoda je, da tako stagnira pod Fiatom. končno vržejo ven en bgi 1.8 tbi in vsi se moramo klanjat. Pismo VW dnevno meče svoje TFSI-je ven in to vedno močnejše.

Močno upam, da bo iz te moke kaj kruha.
Slika
dejch79
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 196
Pridružen: Po Sep 17, 2007 11:02 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Grilzz napisal/-a:Človek sploh ne more več slediti.

Kaj so dobile vse vaše drage istočasno tardečo ali vi?


Nazaj k temi in po pregovoru bolje vrabec v roki kot golob na strehi.

VW naj bo, pa še alfe bi bile verjetno dobile konkurenco AMG, M in S.

Nekje v tej temi sem zasledil, da bi bila alfa na položaju seata pri VWju. Lepo vas prosim Seat in športna znamka! Ah, daj daj!

Če nemški tržniki tržijo znamke s "kao" tehničnimi inovativnostmi in užitki v vožnji in ne vem kakšno tradicijo v motošportih (večinoma ta tradicija sega nekih 20 ali 30 let nazaj), potem bi tudi alfo postavili na mesto ki si ga zasluži, kot eno prvih resnično športno nastrojenih znamk, ki je "ornk" zaznamovala praktično vse oblike motošporta in izdelki bi bili tudi temu primerni. Pa mi je čisto vseeno, če je pod pokrovom malo premapiran TFSI ali karkoli.

Nov top model srednje velike limuzine (beri 159 1.8 TBi) na papirju gladko počepne pred mojo, za nekatere, 500€ vredno, 20 let staro kanto.

Kaj lahko iz tega sklepamo? Da je napredek, v smislu ohranjanja športnega srca ipd. ničen.

Nemška "konkurenca" pošilja na trg avtomobile istega razreda, ki se z lahkoto kosajo s superšportniki, alfa ki bi jim pa morala brez problemov pokazati izpušne cevi pa lahko samo stoji in gleda.
Karkoli srce pravi, glava reče da imaš prav.
Bolj se nebi mogel strinjati s teboj. :cry:
LP
Uporabniški avatar
lizard
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4991
Pridružen: To Maj 30, 2006 7:19 pm

Meni pa ena stvar ni jasna oz. ni mi jasno zakaj tako slabo berete kaj kdo napiše.

Če nekdo napiše, da je VW manj kvarljiv od Alfe, da ima BMW boljšo "vstavi poljubno stvar" je vedno vse ok, to se ponavadi piše brez kakršnih koli argumentov, kot navadna sprejemljiva stereotipna nakladanja.

Potem pa recimo jaz argumentinrano napišem zakaj temu ni tako, in kaj se zgodi? Označijo me za ozkogledneža in nevem kaj vse. Pa ljudje božji, nikjer nisem napisal, da so ostale znamke slabše, napisal sem da Alfa ni slabša oz. je enakovredna njim!!!
In zaradi tega sem ozkogledni fanatik? Če je temu tako, potem določenim tu ni pomoči, ker so za moje pojem ravno oni ozkogledneži, ki sploh ne znajo razumet, kaj kdo piše.

@sine: Kako si se ti obnašal v tisti svoji temi je bilo žalostno. Kot prvo si napadal tudi 30 let stare uporabnike kot da se kregaš v srednji šoli, kot drugo pa si bil poln samega sebe, češ kdo od vas tu je vozil luksuzen avto pri 19-ih, ali kolko si že takrat bil star. Za moje pojme človek brez manir. Pa brez zamere.

@streetalfa: Težko je argumentirat subjektivne občutke. Takrat sem jasno povedal kako dober je 2.0 TFSI, podpkrepil sem to tudi s številkami, a to da so mi VAG-ovi motorji dolgočasni za vozit, pa ti ne morem argumetnirat, ker nekomu bojo šle kocine pokonci ko bo vozil Golfa GTI, enim pa bo dolgočasno. Ljudje smo si različni.

No kakorkoli že, Alfo se lahko daje v nič brez argumentov, zagovarjat se je pa ne sme, in to na Alfa forumu, ker če jo zagovarjaš to avtomatsko pomeni, da ostale znamke daješ v nič, pa čeprav nisem nikoli na zaničevalen in posmehljiv način rekel čez kvaliteto in kvarljivost katerkoli znamke. Adijo pamet #-o.
"There are a lot of good sports car on the road."
"I know, I pass them all the time."
Alfa Romeo. Engineered to Excite.
Lencdo
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 112
Pridružen: So Sep 05, 2009 12:38 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: ljubljana

haha najbolj mi je pa smešn ker nekaterim stavkom dodajajo besede!!!! nikoli nisem trdil da je 1 znamka boljša kot druga;) napisal sem da bojo tudi lepi italjanski avti vzržljivi NAPRIMER VW

in seveda spet bo ves KREG nastal iz tega;) stavim pa da so vsi današnji avti narjeni za dobo max 10 let. iz čisto preprostega razloga če nrdiš predober avto ki dela 15-30 let kupec nebo kupoval novih ( primer razni hrošči mercedesi letnik 70-80itd) še in še bi lahko našteval, malo poglejte kaj se vozi po naših cestah, saj imate oči...

poznam pa 101 primer ko so čisto novi avto kupil in jim je še v garanciji bil več na servisu kot doma pred hišo:S

pa se potem uprašaš ali naj kupim nov avto za 50k € ali kupim star avto 15-30 let ga predelam po svojem okusu in zapravim 30k € plus to da je zavarovanje cenejše, in vsako leto ga boš lahko drazje prodal;)

veliko sreče v razmišljanju
loud pipe saved lives
5in3
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 615
Pridružen: Pe Nov 16, 2007 9:30 am

@lizard- v tisti temi sem pisal take stvari zaradi tega, ker ste me vsi napadali glede tega kako uničujem alfo 166 in seveda, kako da me ne bi pogrelo, če si imel take komentarje, da človeka kar na rit vleče. Jaz nisem še nikomur na tem forumu uzel užitka do neke predelave ali ki je hotel svoj avto malo spremeniti po svojem okusu. Eni na tem forumu pa pač ste taki in med njimi si tudi ti. Priznam, da sem bil takrat star 19 let in glede okusa in stylinga še nisem imel vse pošlihtano, ampak kaj kmalu po tem pa sem se tudi spremenil in sem prejšno alfo 166 za svoje in druge oči kar dobro porihtal.

S tabo se nočem nič prerekati, ker s tem ne pridemo nikamor, prosil bi te pa le za malo manj zbadljivosti do uporabnikov.

Pa brez zamere
:wink:
hvala
lp
sine
Uporabniški avatar
srcnik
Alfist
Alfist
Prispevkov: 302
Pridružen: Če Jan 17, 2008 8:43 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Prebold

lizard napisal/-a:
@streetalfa: Težko je argumentirat subjektivne občutke. Takrat sem jasno povedal kako dober je 2.0 TFSI, podpkrepil sem to tudi s številkami, a to da so mi VAG-ovi motorji dolgočasni za vozit, pa ti ne morem argumetnirat, ker nekomu bojo šle kocine pokonci ko bo vozil Golfa GTI, enim pa bo dolgočasno. Ljudje smo si različni.
Hehe, samo sam še vseeno nisi vozil 2.0 tfsi, pa ti je dolgčasen. Ne moreš posploševat stvari, sem sam tudi vozil že on 1.8 turbo "starih" pa do 1.4 in je 2.0 tfsi daleč bolj odpiljen motor + super zvok (scirocco).

Če je pa boljši ali slabši (200km tfsi) od 1750 pa nisem pisal, ker še nisem testiral, ko pa bom, bom pa tudi napisal, tisto kar je res. Ti pa kar na prazno tolčeš.
Uporabniški avatar
Alan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4553
Pridružen: Ne Feb 27, 2005 3:10 pm
Vozilo: Giulia 2.0t rwd in 156 3.0 24V V6 GTAm

Mislim da sta oba motorja odlična, je pa tukaj problem, da že avtomatsko v golfu za alfista ne more biti tako dober motor, kot pa v alfi.
Pomojem če bi tfsi pa tbi zamenjali iz alfe v golfa in obratno, bi vsi rekli kolk je alfa zakon in kako dober in nedolgočasen motor je, golfa pa spljuvali...

tfsi je sigurno odličen motor, drugače ga ne bi uporabili že v x karoserijah in različicah.
Uporabniški avatar
veloce
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5591
Pridružen: So Jan 10, 2004 11:23 pm
Vozilo: Alfa Romeo 156 1.8 16v TS Sport Pack 02
Alfa Romeo 159 2.0 SW TI 2.0 Mjet
Kraj: Ajdovščina

lizard napisal/-a:
@streetalfa: Težko je argumentirat subjektivne občutke. Takrat sem jasno povedal kako dober je 2.0 TFSI, podpkrepil sem to tudi s številkami, a to da so mi VAG-ovi motorji dolgočasni za vozit, pa ti ne morem argumetnirat, ker nekomu bojo šle kocine pokonci ko bo vozil Golfa GTI, enim pa bo dolgočasno. Ljudje smo si različni.

Tu si hotel verjetno povedat, da je ambient v VW-ju s TFSI-jem skupaj dolgočasen. Tu bi se strinjal s tabo.
Motor ne more bit dolgočasen, saj sta si tako tbi kot TFSI praktično zelo podobna motorja narejena na enakem principu.


No kakorkoli že, Alfo se lahko daje v nič brez argumentov, zagovarjat se je pa ne sme, in to na Alfa forumu, ker če jo zagovarjaš to avtomatsko pomeni, da ostale znamke daješ v nič, pa čeprav nisem nikoli na zaničevalen in posmehljiv način rekel čez kvaliteto in kvarljivost katerkoli znamke. Adijo pamet #-o.
Tega ni nihče rekel in ne obračajte besed. Ravno obratno je. Če kdo bog ne daj pohvali VW ali kakšno drug znamko, je skoraj tepen na tem forumu.
Alfa ni slaba, dela lepe avtomobile, ampak obstajajo tudi druge zelo dobre znamke z zelo lepimi avtomobili.
Slika
Odgovori
  • Informacija