Tri letna katastrofa ampak ...AR 155

kar vam pade na pamet
Odgovori
dusko68
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 100
Pridružen: So Mar 20, 2010 9:20 am

... se vedno gre in gre in gre - cricki pojejo , masina ropoce :D alfa pa leti --- no pred leti sem jo videl in jo vzel , izgledala je kot da bi prisla iz 1. svetovne vojne :D katastrofalno -- sel na tehnicnega, sef tam rekel da taksnega sr,,,,, se ni videl ,posebno zato ker je sam vozil 155-tko --- pa kaj sem rekel ,, ko bo rabila papirje za oldtajmerja bo gotova ... ampak - denar samo gre ,,,ne pozna pa se nikjer nic --- lagarji, koncniki, roke , polosovinski zglobi , bremz lajtunge , diski, poloscice ze drugic , katalizator ,auspuh ,lambda, svecke ,kabli ... pa se in se --- ca 2500€ do sedaj in mislim da se 1x toliko da bo res vse gotovo ---pa saj to se ni tisti problem :D problem je to da vse kar dam novo gor ,na tehnicnem zleti :P:D -- danes sem glih bil in prej so stare bremze delale prfektno ,,sedaj mi zadnje desna rocna ne prime 50% razlike -- --peljal sem se do skoraj LJ in ga nazaj teral da se mi izpusni plini porihtajo -- ma ja saj so se do -- 0.2 --ampak Lambda zeza ( 1.04 ) padec na tehnicnem ,,jutri pa spet sraufanje :D --- oni dan poslusam motor :roll: nekaj klopoce -- novi zvok :D --- peljem jaz lepo v avstrijo na AR servis -- tu sem cital EGR- LMM pa taksne --- pridem v avt... rece on ta nima EGR nima variatorja - ima pa LMM a ce vam ne zere dosti - potem tudi to ni problem ,da vam alfa ne potegne dobro :roll: Kaj pa je ??? nimam pojma ,on pa se manj :D -- no klopotala je veriga v motorju ! ... za pospesek pa nimam odgovorja !!??? mogoce kdo ve ?? --- mogoce auspuh --ce vse to skombiniram --- lambda 1.04 + pospesek slab ---pomeni nekje je luknjica kjer cricek hodi ven in notri :D -- bomo videli jutri --grem sraufat ,,od masine do tablic ,celi auspuh dol ,, nove dihtunge gor pa bomo videli kako bo --- bremz zajla je tako nova ,pred zimo bila menjana ,tako da tam se pogledam ce cilinder steka ,,kar pa seveda malo verjamem ,ko pa je se pred par dnevi pri starih delih vse delalo -- no pa da se ne pozabim --- getribi :P:D razpi... jih na koscke pri merilcu vrtljajev --- prejsnji teden se v jutro peljem 20m nekje zacvili - pok in pogledam v ogledalo ce sem kje kaj povozil ,ceprav je bil prazen asfalt - pa vidim samo crto za mano :D olje --- vstavim ,pogledam pod avto ,,in kaj sem videl -- luzo olja :D -- katastrofa -- sobota - telefon ,klici kje do getribov --- OK sreca pri LJ so bili eni --gremo po njih -- demontaza starih - ko sem jih pogledal so bili kot da jih je nekaj prestrelilo :D --no zmontiramo nove od 1.8 gor ,,sedaj mi pac obratomer laze za kaksnih 500 obratov, ker so moji bili od 1.7 -- ampak se mi zdi da ima boljsi pospesek --- no ja se poraba bencina -- 2x izprobal ,do cepa natankal in popolnoma spraznil -- vozil samo po mestu in okolici ,brez avtoceste -- 6.5 L izracun ---stric jo je imel prej in rekel ,ker on pa je samo po AC fural 8-9 l ...samo on jo je teral --- tako da pri tej alfi ni nic narobe ,kot pa samo ti klincevi majni delcki ,ki pa jih ne najdes tako zlahka --- olje zre -- poraba je nekje 3000km - pol litra olja ---- jeb..pa se jo 1 cilinder -- 3-je imajo kompresijo 10.X --- 1 pa 8.X ---vse so to majhne stvari ,ki pa zelo veliko stanejo -- menjava verige je rekel 10 ur in materijal --- pa se ta cilinder z malo kompresijo --pa se bi se kaksne taksne poceni stavari nasle -- no ja kaj se naj recem ---- vsaka ideja je dobrodosla ,,pa da sprobamo ,saj pri alfi tako neves kaj je narobe :D -- z tistimi getribi sem se peljal se 200km brez olja ,,na servisu v MB je rekel ,,do Ptuja neboste vec prisli :D jaz pa se samo 200KM :D - hehe -- kot receno , dokler ALFA cisto ne crkne ,nikoli neves kaj je narobe :D - pa lep pozdrav --aha - pa ce ima se kdo kje kasen del za alfo :lol: samo naj napise :D ker bom verjetno se rabil - ker je nedam :D ona vozi jaz sraufam --pa ce bo stalo 5000€ samo da jo spravim do oldtajmerja #-o
Uporabniški avatar
Lucc
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 937
Pridružen: Sr Sep 19, 2007 2:29 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: AR GT
Kraj: Kozina

Vsa čast tistemu, ki bo tole bral.

Jaz nimam namena. Že sam pogled na tekst je :puke:
Uporabniški avatar
Bojanxe
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4820
Pridružen: Po Jul 11, 2011 8:41 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo 155 1.8 8V Sport
Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm
Kraj: Ljubljana

Lucc napisal/-a:Vsa čast tistemu, ki bo tole bral.

Jaz nimam namena. Že sam pogled na tekst je :puke:
:rofl: jaz sem se spravil samo smeške preštet...24 jih je.... :lol:
V glavnem, živa štala s 155-ko, 2500€ je že dal do zdej, še 2500€ je potrebnih da bo avto top. Bo ga pa porihtal da bo fertik, dokler ne prileze do starodobnika.
Uporabniški avatar
Lucc
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 937
Pridružen: Sr Sep 19, 2007 2:29 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: AR GT
Kraj: Kozina

Bojanxe napisal/-a:
Lucc napisal/-a:Vsa čast tistemu, ki bo tole bral.

Jaz nimam namena. Že sam pogled na tekst je :puke:
:rofl: jaz sem se spravil samo smeške preštet...24 jih je.... :lol:
V glavnem, živa štala s 155-ko, 2500€ je že dal do zdej, še 2500€ je potrebnih da bo avto top. Bo ga pa porihtal da bo fertik, dokler ne prileze do starodobnika.
Hvala za povzetek. :roll:
Uporabniški avatar
Reborn MC
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 166
Pridružen: Sr Apr 18, 2012 4:39 pm

kot prvo vsaka ti čast da še vztrajaš pri rihtanju avta =D> =D> edin kar me je zmotil ni slikce Alfe :? tko da fotoaparat v roke pa eno slikco prosim :mrgreen:
mitoma
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1142
Pridružen: Pe Jul 23, 2010 11:26 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kranj

Reborn MC napisal/-a:kot prvo vsaka ti čast da še vztrajaš pri rihtanju avta =D> =D> edin kar me je zmotil ni slikce Alfe :? tko da fotoaparat v roke pa eno slikco prosim :mrgreen:
x2
Uporabniški avatar
colibry
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3840
Pridružen: Pe Feb 04, 2005 5:02 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Jaz sem pa brez komentarja na takle text ..... bolece za oci in premucno branje za mozgane..

P.S. ko bos dojel da je avto zgonjen in da se ne splaca rihtat bo prepozno ker bo denarnica prazna. za 2000EUR iz avstrije ali nemcije pripeljes tako lepo 155 da se ti sline cedijo se 1 leto.
alfafil
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4576
Pridružen: Če Feb 05, 2004 2:16 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: maribor
Kontakt:

6,5 porabe po mestu in okolici :lol: =D>
mitoma
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1142
Pridružen: Pe Jul 23, 2010 11:26 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kranj

Važno,das ima on veselje z tem,kaj se mu splača bo že sam odkril tko,da če je njemu cool,... :wink:
Uporabniški avatar
LaserJaMM
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 7497
Pridružen: Sr Sep 24, 2003 1:12 am
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

K da bi bral al morsijevo abecedo al pa binary :D


Dej kako slikco gor da vidmo to 155ko za 5000 € :D
Uporabniški avatar
Binji
Administrator
Administrator
Prispevkov: 7812
Pridružen: Ne Apr 05, 2009 6:51 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GT 3.2V6
Kraj: Jesenice

Jst sm se sicer celo približno prebil skozi tekst, ampak človek, kdo te je učil pisati sestavke?
Glede avta pa itak.. preveč denarja je to.
Uporabniški avatar
Reborn MC
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 166
Pridružen: Sr Apr 18, 2012 4:39 pm

Jaz sicer ne vem kaj vas moti tok njegov nacin pisanja :? pac model se je razpisal in to je to,dokler pise o avtu kar je sicer namen te teme je ok,sicer pa mislim da ni noben perfekten :P se pa strinjam da slikca pa resnicno manjka in ce ma pac zeljo tako da ga sestavi potem svaka cast da vztraja ...
Uporabniški avatar
Binji
Administrator
Administrator
Prispevkov: 7812
Pridružen: Ne Apr 05, 2009 6:51 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GT 3.2V6
Kraj: Jesenice

Reborn MC napisal/-a:Jaz sicer ne vem kaj vas moti tok njegov nacin pisanja :? pac model se je razpisal in to je to,dokler pise o avtu kar je sicer namen te teme je ok,sicer pa mislim da ni noben perfekten :P se pa strinjam da slikca pa resnicno manjka in ce ma pac zeljo tako da ga sestavi potem svaka cast da vztraja ...
Ker človek rabi nek format, da se zna osredotočit na točke v tekstu, tukaj ni pa ne pik, ne vejic, ne odstavkov, da o finejših principih, kot so velike začetnice, sploh ne govorimo. Izgleda kot literarni ekvivalent tekočega traku ali pa dolgočasnega profesorja na predavanjih.. konstantno nekaj ven teče, nima pa nobene oblike.

Upam sicer, da pisec ne zameri, ker je kritika mišljena kot konstruktivna.
Za avto tudi lepo, da ga hoče zrihtat, samo nekateri avti so pač prišli do točke, ko je njihova uporabnost največja v vlogi darovalca delov...
pirlo
Alfist
Alfist
Prispevkov: 275
Pridružen: Pe Nov 12, 2010 10:13 am

Tak kot je Binji rekel, tekst je nemogoče brati. Za vse ostale, ki jim je težko prebrati tekst sem ga malo sčistil. Mislim da je sedaj lažje berljivo :) Vsebine se nisem dotikal.
... se vedno gre in gre in gre … cricki pojejo , masina ropoce alfa pa leti.
Pred leti sem jo videl in jo vzel, izgledala je kot da bi prisla iz 1. svetovne vojne ... katastrofalno. Sel na tehnicnega, sef tam rekel da taksnega sr, se ni videl, posebno zato ker je sam vozil 155-tko. Pa kaj sem rekel, ko bo rabila papirje za oldtajmerja bo gotova ... ampak - denar samo gre, ne pozna pa se nikjer nic.

Lagarji, koncniki, roke, polosovinski zglobi, bremz lajtunge, diski, poloscice ze drugic, katalizator, auspuh, lambda, svecke, kabli ... pa se in se. Ca 2500€ do sedaj in mislim da se 1x toliko da bo res vse gotovo.
Pa saj to se ni tisti problem problem je to da vse kar dam novo gor, na tehnicnem zleti.

Danes sem glih bil in prej so stare bremze delale prfektno, sedaj mi zadnje desna rocna ne prime 50% razlike. Peljal sem se do skoraj LJ in ga nazaj teral da se mi izpusni plini porihtajo. Ma ja saj so se do 0.2 ampak Lambda zeza ( 1.04 ). Padec na tehnicnem, jutri pa spet sraufanje
Oni dan poslusam motor, nekaj klopoce, novi zvok. Peljem jaz lepo v avstrijo na AR servis. Tu sem cital EGR- LMM pa taksne, pridem v avt. rece on ta nima EGR nima variatorja - ima pa LMM a ce vam ne zere dosti - potem tudi to ni problem, da vam alfa ne potegne dobro. Kaj pa je? Nimam pojma, on pa se manj. No klopotala je veriga v motorju! ... za pospesek pa nimam odgovora!? Mogoce kdo ve? Mogoce auspuh?

Ce vse to skombiniram … lambda 1.04 + pospesek slab, pomeni nekje je luknjica kjer cricek hodi ven in notri. Bomo videli jutri grem sraufat, od masine do tablic, celi auspuh dol, nove dihtunge gor pa bomo videli kako bo. Bremz zajla je tako nova, pred zimo bila menjana, tako da tam se pogledam ce cilinder steka, kar pa seveda malo verjamem ko pa je se pred par dnevi pri starih delih vse delalo.

No pa da se ne pozabim, getribi razpi... jih na koscke pri merilcu vrtljajev. Prejsnji teden se v jutro peljem 20m nekje zacvili - pok in pogledam v ogledalo ce sem kje kaj povozil, ceprav je bil prazen asfalt - pa vidim samo crto za mano olje. Vstavim, pogledam pod avto in kaj sem videl … luzo olja. Katastrofa. Sobota - telefon, klici kje do getribov. OK sreca pri LJ so bili eni, gremo po njih, demontaza starih - ko sem jih pogledal so bili kot da jih je nekaj prestrelilo No zmontiramo nove od 1.8 gor, sedaj mi pac obratomer laze za kaksnih 500 obratov, ker so moji bili od 1.7 ampak se mi zdi da ima boljsi pospesek.

No ja se poraba bencina. 2x izprobal, do cepa natankal in popolnoma spraznil, vozil samo po mestu in okolici, brez avtoceste, 6.5 L izracun. Stric jo je imel prej in rekel, ker on pa je samo po AC fural 8-9l ... samo on jo je teral, tako da pri tej alfi ni nic narobe, kot pa samo ti klincevi majni delcki, ki pa jih ne najdes tako zlahka.

Olje zre, poraba je nekje 3000km - pol litra olja. Jeb* pa se jo 1 cilinder, 3-je imajo kompresijo 10.X, 1 pa 8.X. Vse so to majhne stvari, ki pa zelo veliko stanejo. Menjava verige je rekel 10 ur in material, pa se ta cilinder z malo kompresijo, pa se bi se kaksne taksne poceni stavari nasle.
No ja kaj se naj recem, vsaka ideja je dobrodosla, pa da sprobamo, saj pri alfi tako neves kaj je narobe.
Z tistimi getribi sem se peljal se 200km brez olja, na servisu v MB je rekel, do Ptuja ne boste vec prisli jaz pa se samo 200KM - hehe. Kot receno, dokler ALFA cisto ne crkne, nikoli neves kaj je narobe - pa lep pozdrav.
Aha - pa ce ima se kdo kje kasen del za alfo samo naj napise ker bom verjetno se rabil - ker je nedam. Ona vozi jaz sraufam. Pa ce bo stalo 5000€ samo da jo spravim do oldtajmerja.
kixs
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 790
Pridružen: To Avg 23, 2005 3:11 pm

dusko68:
ne bom ti rekel "vsa cast", ker to kar delas je enostavno neumnost...

Na trgu sigurno najdes kaksno 155-ko, ki je ze v startu v bolj normalnem stanju.

Glede statusa starodobnika pa so verjetno kaksni pogoji, da ga dobis. Mislim, da je v startu starost 30 let. Ampak ne vem ali od zacetka proizvodnje ali od konca proizvodnje modela ali od leta izdelave avta. Potem pa se redkost.
Slika
Odgovori
  • Informacija