Motorji 2.0L

kar vam pade na pamet
Uporabniški avatar
Byrkus
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 224
Pridružen: Sr Avg 06, 2003 2:48 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: MB

davee: se strinjam, delta S4 je bila norost, to sem zapisal že drugje. Ampak - FIA je zahtevala 200 primerkov tudi za cesto, za navadne kupce. Zdaj, kaj je kdo z njimi počel, je seveda drugo vpršanje. S4 kajpak ni edini primer, tukaj so še Peugeot 205 T16, Ford RS200, Audi quattro sport, Ferrari 288 GTO (čeprav nikdar ni videl dirkanja grupe B,so naredili homologiranih 200 primerkov - pa naj jih kdo razume, če lahko ;)), Citroën BX 4TC, pa še nekaj drugih. Ti avti so morali obstajajti tudi serijski. Kdo si jih je pa lahko privoščil, je pa tudi menda jasno. ;)
Sem citroënar... pa se med alfisti vseeno dobro počutim... :D Slika
Uporabniški avatar
dejan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1692
Pridružen: Ne Sep 07, 2003 5:03 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

davee napisal/-a: Dvomim pa v prihodnost atmosferskih mašin nasploh. mislim, da se bo trg kmalu spet na polno odprl bencinskim turbo motorjem.
Upam, ker bi z veseljem kupil kakšnega 2.0 turbača novejšega letnika
Uporabniški avatar
veloce
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5591
Pridružen: So Jan 10, 2004 11:23 pm
Vozilo: Alfa Romeo 156 1.8 16v TS Sport Pack 02
Alfa Romeo 159 2.0 SW TI 2.0 Mjet
Kraj: Ajdovščina

Sem zasledil eno Alfistično stran od enga maijaka, takega kot jaz, ki se je ispisal o Alfah 75. In so zanimive primerjave iz daljnih let, ko so bile še aktualne Alfe 75 1.6, 1.8 in 2.0 na uplinjače. Ti avti so že takrat mešali štrene raznim 16 ventilcem. Res dobre mašine, da ne govorim o Alfi 75 ts, ki ima pospešek do 100 8,2 sekunde. Ma Alfa je zakon.
Slika
Odgovori
  • Informacija