Delo v tujini

kar vam pade na pamet
Odgovori
alfa111
Alfist
Alfist
Prispevkov: 283
Pridružen: To Apr 13, 2010 11:23 pm
Vozilo: ex 156 2.0 selespeed
156 SW 1.9jtd
156 1.9 jtd

Lep pozdrav! Nisem zasledil nobene take teme. Zanima me ali kdo od vas mogoče dela ali namerava delat v tujino, konkretno me zanima za Avstrijo, kdo ve kakšni so pogoji, če je kakšna ponudba. Neznam nemško,znam pa dobro ang. imam kakšne možnosti? Sem gledal na eures in podobno ampak nič konkretnega. Me pa zanima tudi, če lahko kot tujec, a vseeno eu državljan, odprem firmo, nekaj kot pri nas s.p., v tujini ali bi moral tukaj odpreti, pa tam delat... Hvala vnaprej. Lp! :) :)
Uporabniški avatar
Dräger
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2421
Pridružen: To Jun 06, 2006 9:40 pm

Jest bom zviznu v avstralijo.
Na svojo roko it je brezsmiselno. Veze pomagajo, jezik je obveza. Moraš pa vedet da kot gastarbeiter boš tam zadnji na sviralu. Če neznaš nemško potem kar pozabi. Razen če boš malto mešal.
bproje
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 26
Pridružen: Ne Maj 27, 2012 8:18 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Muta

za ponudbo poglej na nihovi strani zavoda
www.ams.at
mates
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 185
Pridružen: Ne Jan 29, 2012 9:54 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Za hribom

En kolega je gor delal kot avtomehanik.

Tako kot je Drager napisal, nemsko je obvezno, razen za kake ceste pomemtat, si zadnji k**** na spisku, ko te rabijo te klicejo.
Se pravi lahko delas 3 mesca zapored vsak dan potem pol leta nic in spet kak teden in spet en mesec nic. Pac agencija varianta.

Ce mas veze je pa druga pesem, nekako kot pri nas.
In odAlfala sta domov
alfa111
Alfist
Alfist
Prispevkov: 283
Pridružen: To Apr 13, 2010 11:23 pm
Vozilo: ex 156 2.0 selespeed
156 SW 1.9jtd
156 1.9 jtd

Ma veze neke imam, ampak nič kaj prevelike, jezik se počasi že učim, ampak za silo, da se kaj denarja nabere bi tudi ceste pometal, ni frka.... ker tukaj ne vidim prihodnosti, žalostno je da vlagaš v znanje, izobrazbo, moraš delat nekaj čist xy še pomožnosti na črno, nula delovne dobe, pokojnine itaq ne bomo imeli... :roll: Imam pa nekaj familije tudi v avstraliji, tam bi mi kar šlo, lahko bi se zrihtal kaj, ampak je daleč pa še ne upam se vozit z letalom #-o :lol:
- bproje, hvala za link.
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Odvisno kaj znaš... če znaš nekaj kar oni rabijo zna biti zelo dobro. Za taka dela kjer lahko ponucajo vsakega, ki ima 5 minut časa, pa nima smisla gor hodit.
Merlin
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1178
Pridružen: So Sep 25, 2004 12:34 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Koseze

Dräger za Avstralijo maš kakšne veze, agencija, sorodstvo?
Enyoj your ride! Drive Alfa!

Slika
Uporabniški avatar
LaŠko-TeaM
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1771
Pridružen: Sr Feb 04, 2009 5:00 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Murske Sobota - Dol.Bistrica

Jaz sem zaposlen v avstriji kot gradbinec(zidar,tesar).
Pogoj ti je itak da znaš nemško.Namreč fora je da jaz nevem dosti nemško, ampak za gradbišče znam zadosti :lol: .
Ti pa če boš hotu met s.p. tam,ga lahko imaš brez problema vendar ti je poznavanje nemščine obvezno če boš imel s.p. Kot rečeno jaz sem na gradbišču in je osnovno znanje zadosti in imam grupo slovencev,ki delamo skupaj tak da je zadosti če v grupi vsaj en zna prefektno nemško.
Dela maš kolk češ.Za nas znam da mamo delo za 5 let vnaprej =D>
Delamo pa v grazu in v okolici graca 200km naokoli ali še več.
Delam po 13-14 ur na dan z 3 pavzami,2x pol ure(malica) in 1 x 15min. kafe pavza.Mam kratki teden,dolgi teden(kurze woche,lange woche).
Ni problem delat vsak dan 13-14 ur pa še včasih kakšno soboto po 10ur,ko veš da maš 10€ na uro pa maš na mesec 250-300 ur pa na koncu takoj veš kolk boš dobo plače.180ur nam nakaže preostalo,dobimo v kuverti.
Je pa dobro glede slabega vremena,če pada dež se počaka 2 uri če slučajno poneha,če ne neha gremo domov(v stanovanje) in dobimo za cel dal 50€ schleht wetter,pr nas bi dubu masten k****.Ko so prazniki državni ali cerkveni,dobiš za en praznik plačano od 120-140€.
Ko greš na dopust,dobiš dopust plačan po enem dnevu od 140-160€,pr nas pa dobiš navadne ure plačane #-o banda hudičeva.
Tak, da rečmo greš na dopust 10dni pa za dopust dobiš plačano 2k € =D>

Treba pa priznat,da se v Avstriji dela in dela pa še enkrat dela.
Ko prideš prve dni se je treba mal pokazat,da vidijo,da si dober in kasneje imaš problemov.
Smo imel že dosti primerov,k so prišli tipi delat in so mislili,da bojo zdržal 13-14 ur na gradbišču,aham.....ob 7 zjutrej smo začeli delat,pa ob 12-13 uri so rekli da to ni za njih pa oni grejo,ker tega ne zdržijo :lol:
Ja je treba fajn delat da si boš prslužu plačo,ne pa tko kakor se pri nas dela,5 ljudi dela kot budale, trije pa naokol hodijo in nevejo kam bi se dali.Ko pa pride mesec okoli pa je plača ista,če se fejst delal ali nisi nič delal.
V Avstriji tega ni, več boš delal boš več dubu,manj boš delal ali pa slabo delal,pa boš manj dubu,al te bojo pa nagnali :lol: :lol:

l.p.
alfa111
Alfist
Alfist
Prispevkov: 283
Pridružen: To Apr 13, 2010 11:23 pm
Vozilo: ex 156 2.0 selespeed
156 SW 1.9jtd
156 1.9 jtd

LaŠko-TeaM napisal/-a:Jaz sem zaposlen v avstriji kot gradbinec(zidar,tesar).
Pogoj ti je itak da znaš nemško.Namreč fora je da jaz nevem dosti nemško, ampak za gradbišče znam zadosti :lol: .
Ti pa če boš hotu met s.p. tam,ga lahko imaš brez problema vendar ti je poznavanje nemščine obvezno če boš imel s.p. Kot rečeno jaz sem na gradbišču in je osnovno znanje zadosti in imam grupo slovencev,ki delamo skupaj tak da je zadosti če v grupi vsaj en zna prefektno nemško.
Dela maš kolk češ.Za nas znam da mamo delo za 5 let vnaprej =D>
Delamo pa v grazu in v okolici graca 200km naokoli ali še več.
Delam po 13-14 ur na dan z 3 pavzami,2x pol ure(malica) in 1 x 15min. kafe pavza.Mam kratki teden,dolgi teden(kurze woche,lange woche).
Ni problem delat vsak dan 13-14 ur pa še včasih kakšno soboto po 10ur,ko veš da maš 10€ na uro pa maš na mesec 250-300 ur pa na koncu takoj veš kolk boš dobo plače.180ur nam nakaže preostalo,dobimo v kuverti.
Je pa dobro glede slabega vremena,če pada dež se počaka 2 uri če slučajno poneha,če ne neha gremo domov(v stanovanje) in dobimo za cel dal 50€ schleht wetter,pr nas bi dubu masten k****.Ko so prazniki državni ali cerkveni,dobiš za en praznik plačano od 120-140€.
Ko greš na dopust,dobiš dopust plačan po enem dnevu od 140-160€,pr nas pa dobiš navadne ure plačane #-o banda hudičeva.
Tak, da rečmo greš na dopust 10dni pa za dopust dobiš plačano 2k € =D>

Treba pa priznat,da se v Avstriji dela in dela pa še enkrat dela.
Ko prideš prve dni se je treba mal pokazat,da vidijo,da si dober in kasneje imaš problemov.
Smo imel že dosti primerov,k so prišli tipi delat in so mislili,da bojo zdržal 13-14 ur na gradbišču,aham.....ob 7 zjutrej smo začeli delat,pa ob 12-13 uri so rekli da to ni za njih pa oni grejo,ker tega ne zdržijo :lol:
Ja je treba fajn delat da si boš prslužu plačo,ne pa tko kakor se pri nas dela,5 ljudi dela kot budale, trije pa naokol hodijo in nevejo kam bi se dali.Ko pa pride mesec okoli pa je plača ista,če se fejst delal ali nisi nič delal.
V Avstriji tega ni, več boš delal boš več dubu,manj boš delal ali pa slabo delal,pa boš manj dubu,al te bojo pa nagnali :lol: :lol:

l.p.
To pa je odgovor iz prve roke =D> =D> :D Saj ta način, da ko se dela se dela mi je zelo všeč, še posebej to poštenje, veš za kaj delaš, pa četudi kot praviš 12-13 ur na dan... Saj neke slovarje sem že nabavil :mrgreen: Naslednji mesec pa moram nek tečaj vplačat, upam da je kaj koristi od tega...... Lp!
Uporabniški avatar
smukc
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1376
Pridružen: Ne Avg 19, 2012 5:10 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Krško

kak je žalostno to brat... kam so pripeljal to našo bogo slovenijo #-o za kruh je treba it spet čez mejo... =D> naši politiki pa dobijo lepo od 2-3k€ na mesec pa vsako leto nam je slabše =D> =D> :roll:
- Ex 2005 156 GIUGIARO 2.4JTDm
- Ex 2008 159 SW Ti
- 1989 75 V6 3.0
- Ex 1971 GT Veloce 1750
- Ex 1978 giulietta 1300
Uporabniški avatar
LaŠko-TeaM
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1771
Pridružen: Sr Feb 04, 2009 5:00 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Murske Sobota - Dol.Bistrica

alfa111 greš na ams pa rečeš da bi se rad prijavil na kurs in nemščine pa plača se se mi zdi da 90-140€ pa maš vsak drugi dan po 2 uri da se učiš nemščino.Jaz sem hotu to it sam kaj ko nemoren,čez sezono,ker sem ponavadi zjutraj od 6:15 pa do 18:00 na gradbišču pa vsak drugi dan ko so betonaže pa od od 6 zjutrej pa do 22:00 na gradbišču pa ni časa it na kurs.
Razen čez zimo da bi šel se to učit.Sam je pa spet potrebna volja za učenje :lol:

p.s. vidim da nisem prej omenil,da še zraven vsemu temu kaj sem napisal
še spadajo prevozni stroški =D> pa je plača že večja koker od naših
politikov :wink: samo je fora v tem,da oni tam notri drkajo ku***,jaz
pa delam ko konj :lol:

p.s.2 hvala bogu,da niso sprejeli zakon,da bi obdavčili tiste,ki so zaposleni v tujini,ker če bi se to zgodilo bi jst kar lepo šu pa zaprosil za avstrijsko državljanstvo,slovenskemu bi se pa odrekel :wink: :wink:
pa bi pol bil kot uni izbrisani :lol:
Pol mi pa lahko popušijo k****,hišo bi pa prepisal na ženo pa mi ne morjo nič,ker če bi nas obdavčili,pol tak vsi vemo kolko bi mogu pr nas davka plačat,za to kokr zaslužiš v avstriji.
Če gledamo realno,itak vse te €€€ nosimo v Slovenijo pa tu zapravljamo in ni zadosti,da smo v avstriji že na plačo obdavčeni pol bi naši politiki nas še radi 1x obdavčili,ampak jim hvala bogu ni uspelo to sprejeti.
Vsak,ki gre v tujino delat,gre zato,da nekaj zasluži.
Če gledamo da sem pri nas zaslužil celo leto dobrih 8k € sem v Avstriji zaslužil v 6 mesecih 2x toliko =D>

l.p.
GT_turbo
Alfist
Alfist
Prispevkov: 322
Pridružen: Sr Jun 23, 2010 10:54 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kranj

tko kt zmeri okol avstrije, 100 različnih informacij, jaz povem svoje izkušnje in mnenje:
1. še en portal za službe: karriere.at
2. če ponujaš možgane, izkušnje in reference, šiht dobiš takoj, če ponujaš fizično delo, potem pač srečno
3. bodi AKTIVEN; tudi sam išči podjetja in se ne zanašaj samo na portale/posrednike
4. use linkedin, lahko izveš stanje v firmi iz prve roke ;)
5. kot tujec si upravičen do zastonj tečaja nemščine...spet odvisno kje iščeš, v mnogih firmah je angleščina primarni ali povsem enakovredni jezik...nemščino šprehaš, pa tud če 90% narobe poveš...to bl cenjo kot da apriori ne znaš in še zmeri se da vse zment, če ne drgač z mahanjem z rokam
6. plače so načeloma urejene s kolektivnimi pogodbami, prevoz, malca itd je čist case by case...dejstvo je, da minimalna neto plača za full-time je 1.050€/mesec, pa tud če si čistilka al pa najbl navadna sobarca...ampak tuki je največ odvisn v kakšen sistem/birokracijo prideš in se uspeš spogajat
7. bodi aktiven
alfa111
Alfist
Alfist
Prispevkov: 283
Pridružen: To Apr 13, 2010 11:23 pm
Vozilo: ex 156 2.0 selespeed
156 SW 1.9jtd
156 1.9 jtd

LaŠko-TeaM napisal/-a:alfa111 greš na ams pa rečeš da bi se rad prijavil na kurs in nemščine pa plača se se mi zdi da 90-140€ pa maš vsak drugi dan po 2 uri da se učiš nemščino.Jaz sem hotu to it sam kaj ko nemoren,čez sezono,ker sem ponavadi zjutraj od 6:15 pa do 18:00 na gradbišču pa vsak drugi dan ko so betonaže pa od od 6 zjutrej pa do 22:00 na gradbišču pa ni časa it na kurs.
Razen čez zimo da bi šel se to učit.Sam je pa spet potrebna volja za učenje :lol:

p.s. vidim da nisem prej omenil,da še zraven vsemu temu kaj sem napisal
še spadajo prevozni stroški =D> pa je plača že večja koker od naših
politikov :wink: samo je fora v tem,da oni tam notri drkajo ku***,jaz
pa delam ko konj :lol:

p.s.2 hvala bogu,da niso sprejeli zakon,da bi obdavčili tiste,ki so zaposleni v tujini,ker če bi se to zgodilo bi jst kar lepo šu pa zaprosil za avstrijsko državljanstvo,slovenskemu bi se pa odrekel :wink: :wink:
pa bi pol bil kot uni izbrisani :lol:
Pol mi pa lahko popušijo k****,hišo bi pa prepisal na ženo pa mi ne morjo nič,ker če bi nas obdavčili,pol tak vsi vemo kolko bi mogu pr nas davka plačat,za to kokr zaslužiš v avstriji.
Če gledamo realno,itak vse te €€€ nosimo v Slovenijo pa tu zapravljamo in ni zadosti,da smo v avstriji že na plačo obdavčeni pol bi naši politiki nas še radi 1x obdavčili,ampak jim hvala bogu ni uspelo to sprejeti.
Vsak,ki gre v tujino delat,gre zato,da nekaj zasluži.
Če gledamo da sem pri nas zaslužil celo leto dobrih 8k € sem v Avstriji zaslužil v 6 mesecih 2x toliko =D>

l.p.
Če prav zastopim je ams avstrijski zavod za delo (sem nekaj že gledal) in greš na njihov zavod zaprosit za tečaj nemščine? torej to greš medtem ko si v Avstriji medtem ko delaš ali kako? Tega dela ne razumem ravno :) Za začetek bi bilo kaj delal, sam sem tudi v gradbeništvu imam nekaj izobrazbe, bi šel še naprej ampak kaj ko nimam volje, da bi našel tukaj pri nas nekaj v stroki, samo zaradi prakse, pa še v prošnjah napišem da bi na svoje stroške se hodil učit, oz. praksat, ampak od odgovora ni a ni b....
Uporabniški avatar
LaŠko-TeaM
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1771
Pridružen: Sr Feb 04, 2009 5:00 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Murske Sobota - Dol.Bistrica

jaja točno tako ams je pri njih zavod za zaposlovanje.
Greš tja pa se pozanimaš za učenje nemščine.Se mi zdi da je od sodelavca sin se prijavil na ams in je pač rekel da slabo zna nemščino in so ga celo oni financirali,da ni blo treba njemu plačat.
Tak se bo treba pozanimat pr njih.
Najbližji ams imaš v cmureku v Gracu pa zraven poleg glavnega Bahnhofa :wink:

p.s. dogovoriš se glede učenja nemščine kak tebi ustreza.
Odgovori
  • Informacija