Občutek športnosti

kar vam pade na pamet
Odgovori
Modras
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 614
Pridružen: Po Maj 27, 2013 11:03 am

Ja in kaj ti bo omenjeno, saj AlfaRomeo zadnjih 10let igra bolj na karto estetike kot CoureSportivo in komforta.
Žalostno kako so se pokreljali, da zraven vozila talajo še kolesa :cry:
Giulia je nabutana z elektroniko, specialke pa so res stare in niso klasike ampak samo polepljena kitajska kolesa =D>
Banny
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1830
Pridružen: Če Okt 04, 2012 12:14 pm
Član Alfa Kluba: 1
Kraj: Tolmin

Modras, kaj pa je za tebe klasika? Ter Coure Sportivo? Žal sem rojen v času estetike, tako da si ne predstavljam klasike
Modras
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 614
Pridružen: Po Maj 27, 2013 11:03 am

Verjamem, ampak si kaj spremljal modele od rojstva?
Če te že zanima je zame najlepša zadnja Alfa 75 ter stare Giulie.
Priporočam ti da se malo poglobiš v modele in boš ugotovil, da danes poizkušajo z replikami in razen Minija in Fiat 500 omenjeno ne obrodi sadov.
Si razmišljal, da bi si nabavil starodobnika?
Banny
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1830
Pridružen: Če Okt 04, 2012 12:14 pm
Član Alfa Kluba: 1
Kraj: Tolmin

Pol mi pa povej, kaj je tako coure sportivo na alfi 75 1,6Ts (vsem lastnikom, nič osebnega)?
Saj pa imaš 4C, ki ima ravno toliko opreme...
axis86
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 548
Pridružen: Ne Sep 10, 2006 8:02 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa romeo 156 1.9 jtd
Alfa romeo 75 1.6 carb
Alfa romeo 159 1.9 jtdm 16V
Kraj: Žiri

Banny alfa romeo 75 1.6 ni ts hehe
Uporabniški avatar
Grilzz
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1700
Pridružen: Ne Jan 18, 2004 7:57 pm
Kraj: Lj

Banny napisal/-a:Pol mi pa povej, kaj je tako coure sportivo na alfi 75 1,6Ts (vsem lastnikom, nič osebnega)?
Saj pa imaš 4C, ki ima ravno toliko opreme...
(IE)

Nič osebnega, samo pojasnilo in da malo offtopicam temo. :mrgreen:

To, da se mašina tako rada drži nad 5000 obratov pa čeprav ne da veliko od sebe in to kar ti daje šasija nazaj ko se igraš po pravem asfaltu.

Cuore sportivo je v doživljanju trenutka in ne v dejanskih zmogljivostih. Nekaj kar večina pozablja. :ylsuper:

https://youtu.be/LIl4Y5xn1Hc
"Anyone who has driven anything from an Alfa 75 to an old Giulia Super or GT Junior will know their real magic lies in the way they come alive in the corners."
Banny
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1830
Pridružen: Če Okt 04, 2012 12:14 pm
Član Alfa Kluba: 1
Kraj: Tolmin

Da se vrnem nazaj k 75-ki in klaiki...

Grilzz, vse to mi je razumljivo, vendar vse to ponujajo skoraj vsi avti po besedah uporabnikov. Odvisno koga boš prašal, vsak ti bo trdil enako za drugi model ter drugo znamko.
Ter tako kot nekdo pravi, da giulia 2.2 ni dober avto, da nima športnosti... tako tudi 75-ka z 1.6ie ne ponuja ravno čudeža športnosti...

Ne vem no, da v vseh temah nekdo zagovarja, da bi se morala znamka vrniti h klasiki, ne vem, kaj on sam počne na mednrežju.
Modras
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 614
Pridružen: Po Maj 27, 2013 11:03 am

Nisem ti jaz kriv, če nisi prebral in dojel koncepta Coure Sportivo.
Alfe za malo denarja trgajo gate!
Kdaj boš to dojel?
Uporabniški avatar
grega983
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1013
Pridružen: Sr Sep 18, 2013 12:18 pm
Vozilo: Lancia Delta 1.6 turbo
Alfa Romeo 33 1.7 16v Permanent 4
Lancia Thema 2.0 16v turbo LS

Volvo XC90
Kraj: Fram

Kdaj nam boš pa ti predstavil katerega od svojih oldijev in ne le trolal po forumih ?
Do sedaj si samo povedal da si udarjen na stare avte brez elektronike, da imaš rad stare telefone in da se zmrduješ nad vso novo kramo v avtih. Pa seveda da je alfa zate bog i batina.


In ja, 75ka z 1.6 mlinčkom ni ravno športnik. Če že, potem v6 verzija, ki pa je fabrišo spet bolj tako tako.
Vsi kosi, odpadli z mojih krip, so bili s ponosom izdelani v Italiji :)
alfasan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2240
Pridružen: Po Maj 14, 2012 5:27 pm
Kraj: Ljubljana

Tudi gate so lahko športne, če jih nosiš s srcem so lahko tudi cuore sportivo. Za malo denarja se pa trgajo, enako kot trgajo športne gate alfe, za malo denarja
Modras napisal/-a:..., trgajo gate!
Glede oldijev in športnosti, je pa verjetno danes res vsak clio 1.4 bolj športen kot 99,99 % oldijev. Tehnologija gre pač naprej oz. leta naredijo svoje. Edina stvar, ki se pri tem tehnološko ne spreminja je šofer (človek). Ta se spreminja evolucijsko.
Uporabniški avatar
Grilzz
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1700
Pridružen: Ne Jan 18, 2004 7:57 pm
Kraj: Lj

Dragi moji, zelo mi je žal ampak vas moram razočarati.

Clio 1.4, ...., Ford mondeo, ....Audi A8

Našteti so od hitrejših do neprimerljivo hitrejših od npr. Alfe 33 1.3, ampak nikoli ne bodo bolj športni.

Za kogar je športnost samo kako zalima v sedež pri polno pohojenem plinu in koliko g-jev ima gripa skozi ovinek ima verjetno povsem otopele čute in je totalno falil znamko.

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :-({|=
"Anyone who has driven anything from an Alfa 75 to an old Giulia Super or GT Junior will know their real magic lies in the way they come alive in the corners."
alfasan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2240
Pridružen: Po Maj 14, 2012 5:27 pm
Kraj: Ljubljana

Tvojega posta ne razumem.
Športnost in pripadnost znamki imata načeloma bolj malo skupnega.
Definicija športnosti je lahko kvečjemu doseganje določenih empirično merjenih rezultatov.
Občutek športnosti pa pomeni, da ti določeno vozilo zaradi svojih fizičnih karakteristik daje občutek, da si v njej pelješ bolj športno kot se dejansko pelješ empirično merjeno.
npr. v alfi 156 imaš večji občutek športnosti pri pospeševanju, pri vožnji čez ovinek, pri končni hitrosti kot v alfi 159. Zakaj? Po domače povedano zato, ker ima v primerjavi z 159 bistveno švohnejše podvozje, ker vse škriplje, ker te je strah, da ti bo pri avtu kaj odletelo itd.
In športni občutek v alfi 33 dejansko ni športnost ampak je to strah, da ti bo avto razpadel ali morda v ovniku zaribal, ker bosta dva bata zaradi nagnjenosti ostala brez olja ali pri končni hitrosti bog ne daj celo razneslo motor.
Govoriti o športnosti alfe 75, pa ne vem no. Če jo primerjamo z avtomobili tistega časa kot je golf I ali stoenka potem vsekakor v primerjavi z današnjimi avti pa je to larifari.
Uporabniški avatar
Grilzz
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1700
Pridružen: Ne Jan 18, 2004 7:57 pm
Kraj: Lj

alfasan napisal/-a:... Glede oldijev in športnosti, je pa verjetno danes res vsak clio 1.4 bolj športen kot 99,99 % oldijev. ...
...Definicija športnosti je lahko kvečjemu doseganje določenih empirično merjenih rezultatov.
Občutek športnosti pa pomeni, da ti določeno vozilo zaradi svojih fizičnih karakteristik daje občutek, da si v njej pelješ bolj športno kot se dejansko pelješ empirično merjeno...
Jaz žal tudi več ne zastopim.

Se pravi po tvoje je hitrejši avto bolj športen?

Torej je BMW 760iL bolj športen kot oldi AR GT Junior?

Vir SSKJ:
empiričen empíričen -čna -o prid. (í) ki temelji predvsem na čutnem dojemanju...
"Anyone who has driven anything from an Alfa 75 to an old Giulia Super or GT Junior will know their real magic lies in the way they come alive in the corners."
alfasan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2240
Pridružen: Po Maj 14, 2012 5:27 pm
Kraj: Ljubljana

Mogoče je bilo malce neposrečeno napisano, mislil sem pa prav.
Saj sem napisal potem primer 156 vs. 159
Grilzz napisal/-a:Torej je BMW 760iL bolj športen kot oldi AR GT Junior?
V kateri stvari pa bi tale AR lahko bila bolj športna od bmwja. Verjetno samo v občutku in strahu da se bo avto razletel.
Da bo bolj razumljivo. Vožnja s spuščenim trdim avtom 100 km/h po makadamu daje precej večji kakršen koli občutek pač (morda športen) kot vožnja z enakim avtom pri enaki hitrosti po ravni alsfaltirani cesti.
Uporabniški avatar
Binji
Administrator
Administrator
Prispevkov: 7812
Pridružen: Ne Apr 05, 2009 6:51 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GT 3.2V6
Kraj: Jesenice

Ti to resno? Potem po tvoje Rolls Royce Wraith ali pa Bentley Continental SuperSport dajeta bolj športen občutek kot Giulia QV ali pa Porsche 911, BMW M4 in podobni?
Odgovori
  • Informacija