Razlike v ceni ZDA vs. EU - Giulia QV

kar vam pade na pamet
Odgovori
alfa-156
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 107
Pridružen: Sr Jun 27, 2007 10:31 pm
Vozilo: CUPRA

Malo sem zasledil, da se bo model podražil v USA iz osnovnih $73,595 na $75,095. Mislim halo kdo se norca tukaj dela iz Evropejcev....

Pri nas stane ta avto skor 90.000 eur, če preračunam te Jenkije jih pride reci piši danes ta avto 62.579 eur.... Za tako ceno bi pa človek še leasing vzel in ga kupil...
Mislim skoraj 30.000 eur razlike to je bolano, da ne omenjam tega da Jenkijem dol visi za ALFA ROMEO... Oz če drugače povem 62.579 te pride Audi S3, imam pa 10x raje za ta denarj QV mislim kdo ne bi.... Če bi te cene veljale pri nas, mislim da jih ne bi mogli proizvesti toliko, kolikor bi se jih prodalo....
Uporabniški avatar
lizard
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4991
Pridružen: To Maj 30, 2006 7:19 pm

Zgleda da je nekdo prvič v življenju šel gledat cene kateregakoli avta prodajanega v ZDA in jih primerjal z evropskimi. :mrgreen:
Naprimer M3 se tam začne pri 65,500 $.


Za dobrih 60k € pa lahko že zdaj na lizing vzameš malo rabljene Quadrifoglio z ročnim menjalnikom, pa kakšno z avt. tudi.
"There are a lot of good sports car on the road."
"I know, I pass them all the time."
Alfa Romeo. Engineered to Excite.
alfasan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2240
Pridružen: Po Maj 14, 2012 5:27 pm
Kraj: Ljubljana

lizard napisal/-a:pa lahko na lizing vzameš malo rabljene Quadrifoglio
Nakup rabljene QV je enako kot bi šel po ženo v kupleraj.
Vsi jo prtiskajo!
Moj nasvet je: [-X [-X [-X

Zelo podobno se je dogajalo kupcem rabljenih bussotov, kjer je marsikateri bil zjahan do daske ali celo zariban.
Potem se pa kupuje na zalogo rabljene (isto zjahane) motorje.

Raje novo veloce pa mal počipat pa gre tudi dobro.
Uporabniški avatar
wolfyy
Administrator
Administrator
Prispevkov: 4281
Pridružen: So Maj 01, 2010 9:46 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta 1.4 Multiair TCT
Kraj: Kanal

v USA so vse cene vedno oglaševane brez davkov, ker ima vsaka zvezna država drugačne, trg imajo pa odprt.

umakni pri naši ceni davke pa povej kam boš prišel z njo :)
Svet bo boljši, ko se bodo ljudje začeli ukvarjati sami s seboj namesto z drugimi
pero666
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1445
Pridružen: Pe Dec 12, 2008 6:09 pm
Vozilo: 166 3.0 V6 & 159 TI

ALfasan, rablljeni bussoti lih niso dober primer za tule. Je veliko vec 166-k smrt storilo preden je motor odpovedal. Tud gtajke so povecini krepale pred motorjem. So pa tudi izjeme, ampak redke. Meni je recimo zaribala 2.5V6 pri 300k, sicer zgledno vzdrzevana, ampak sem jo v 200k tudi jaz velikokrat dobro stisnil, tudi mrzlo ko sem bil se smrkavec....
Je pa res, da avta z 500 konji se ne kupuje rabljenega. Al mas dnar al ga pa nimas.
Odgovori
  • Informacija