Kako do avta brez kreditov?!

kar vam pade na pamet
Uporabniški avatar
MITT
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 725
Pridružen: Po Sep 29, 2003 7:07 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Lj.si
Kontakt:

V glavnem, ko boste šli iskat denar, lahko zritham gateaway car. Sam bom pobral najmanj 20%. :mrgreen:
:evil:: "Yes, if you wanna run cool, you got to run on heavy heavy fuel!" :mrgreen:
CAPO
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 192
Pridružen: Sr Mar 10, 2004 12:27 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: PTUJ
Kontakt:

MITT napisal/-a:V glavnem, ko boste šli iskat denar, lahko zritham gateaway car. Sam bom pobral najmanj 20%. :mrgreen:
:steering: jaz bom pa vrata držal... za borih 10%! :mrgreen: ...

... evo pa je (bodoči vlagatelj) že ob 30% še preden je investiral :D
Uporabniški avatar
GEISTERFAHRER
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1389
Pridružen: Če Feb 05, 2004 2:33 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ptuj

CAPO napisal/-a:
MITT napisal/-a:V glavnem, ko boste šli iskat denar, lahko zritham gateaway car. Sam bom pobral najmanj 20%. :mrgreen:
:steering: jaz bom pa vrata držal... za borih 10%! :mrgreen: ...

... evo pa je (bodoči vlagatelj) že ob 30% še preden je investiral :D
Ti že veš! :mrgreen:
Slika
Alfa Romeo, za dušo in telo!
ginek
Alfist
Alfist
Prispevkov: 399
Pridružen: Po Dec 15, 2003 11:25 pm
Član Alfa Kluba: 0

MITT napisal/-a:V glavnem, ko boste šli iskat denar, lahko zritham gateaway car. Sam bom pobral najmanj 20%. :mrgreen:
KJE SI BIL ?????!!! Nič ne bo od %

http://www.rtvslo.si/modload.php?&c_mod ... c_id=87388 #-o #-o
Uporabniški avatar
kocko
Alfist
Alfist
Prispevkov: 442
Pridružen: Sr Sep 01, 2004 3:25 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

ginek napisal/-a:
MITT napisal/-a:V glavnem, ko boste šli iskat denar, lahko zritham gateaway car. Sam bom pobral najmanj 20%. :mrgreen:
KJE SI BIL ?????!!! Nič ne bo od %

http://www.rtvslo.si/modload.php?&c_mod ... c_id=87388 #-o #-o
" Eden je bil visok okoli 190 centimetrov, imel je daljše gladke lase, manjšo bradico ter sončna očala. Oblečen je bil v temnejša oblačila, pokrit pa je bil s svetlejšo kapo s šiltom.

MITT, si to ti? :mrgreen:
Uporabniški avatar
MITT
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 725
Pridružen: Po Sep 29, 2003 7:07 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Lj.si
Kontakt:

It wasn't me!!! 8)


Damn, 20% je bilo premalo za še drugega Scagliettija v SLO, tko je moral bit včeraj zraven tega na slikci spet en navadn ojdi.

Slika
:evil:: "Yes, if you wanna run cool, you got to run on heavy heavy fuel!" :mrgreen:
sleby
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5743
Pridružen: Po Nov 24, 2003 1:16 am
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

eh, ce bi jz meu par mio prevec bi kupu en flet nekje v lj pa bi ga oddajal, to ti je edini zihr dnar vsak mesc!
Miholl
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5328
Pridružen: Po Okt 18, 2004 3:40 pm
Vozilo: 156 sw
Kraj: Novo mesto
Kontakt:

sleby napisal/-a:eh, ce bi jz meu par mio prevec bi kupu en flet nekje v lj pa bi ga oddajal, to ti je edini zihr dnar vsak mesc!
V mariboru kupiš za Ljubljansko stanovanje dol 2 stanovanja....pa vlečeš dvojno najemnino k je še vseen večja od 1 ljubljanske :wink:
poleg tega cene v MB rastejo,mesto pa se šele razvija...
Lancia
Alfist
Alfist
Prispevkov: 408
Pridružen: Pe Jan 02, 2004 11:02 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Ne kr neki klamfat vsevprek o skladih in delnicah.

S skladi in delnicami so pametni ljudje lahko že veliko zaslužili. Predvsem tisti pametni, ki so začeli vlagati 5 let nazaj, da o onih ki so začeli vlagati 10 let nazaj sploh ne govorim. Pač obdobje od 1995 do leta 2003 je bilo zlata jama. IN privoščim takim uspeh. Zato ker so imeli jajca.

Sam sem se z borzo in skladi začel ukvarjati pred 4 leti in moram reči, da sem z izkupičkom zadovoljen. Pač prej nisem biu zadost star, drugače bi se že prej. Treba pa je imeti nekaj sreče in precej občutka/znanja ali izkušenj. Če tega nimaš sam, se je treba pozanimati...
Najprej sem imel denar v slovenski borzni klasiki: skladih KD, potem sem se vzporedno še malo ukvarjal s slovensko borzo, itd. Takoj ko je bilo možno prek Medvešek pušnika sem začel se ukvarjati s tujo (nemško) borzo, nekaj časa je bilo super enostavno in neobdavčeno (1leto) potem pa je država dala prste vmes, se mi pa s papirologijo in davščinami ni dalo več ukvarjati, sem pa denar rzpršil predvsem v sklade, naše in tuje. No tudi v zadnjem bolj kriznem letu sem z izkupičkom zadovoljen. Trenutno pa tipam v Azijo (s skladi) - ki me je pozitivno presenetila.

Aja všeč so mi rizkantne zadeve: ker večji ko je riziko višji so donosi, ampak... Zgube še nisem imel.

Vsekakor borza in skladi niso za vsakega (čeprav bi lahko bili) :) , vsem skeptikom pa rečem, da skladi niso noben bulshit in podobno, kot ste to večinoma popluvali.

Vendar je treba biti v zdajšnjem času zelo PREVIDEN kam in kako vlagati, če želite imeti nek konkreten donos.
BMW stoji pred garažo, Alfa Romeo pa te čaka.
Uporabniški avatar
przlend
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 733
Pridružen: To Mar 22, 2005 9:27 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Lancia napisal/-a:Ne kr neki klamfat vsevprek o skladih in delnicah.

S skladi in delnicami so pametni ljudje lahko že veliko zaslužili. Predvsem tisti pametni, ki so začeli vlagati 5 let nazaj, da o onih ki so začeli vlagati 10 let nazaj sploh ne govorim. Pač obdobje od 1995 do leta 2003 je bilo zlata jama. IN privoščim takim uspeh. Zato ker so imeli jajca.

Sam sem se z borzo in skladi začel ukvarjati pred 4 leti in moram reči, da sem z izkupičkom zadovoljen. Pač prej nisem biu zadost star, drugače bi se že prej. Treba pa je imeti nekaj sreče in precej občutka/znanja ali izkušenj. Če tega nimaš sam, se je treba pozanimati...
Najprej sem imel denar v slovenski borzni klasiki: skladih KD, potem sem se vzporedno še malo ukvarjal s slovensko borzo, itd. Takoj ko je bilo možno prek Medvešek pušnika sem začel se ukvarjati s tujo (nemško) borzo, nekaj časa je bilo super enostavno in neobdavčeno (1leto) potem pa je država dala prste vmes, se mi pa s papirologijo in davščinami ni dalo več ukvarjati, sem pa denar rzpršil predvsem v sklade, naše in tuje. No tudi v zadnjem bolj kriznem letu sem z izkupičkom zadovoljen. Trenutno pa tipam v Azijo (s skladi) - ki me je pozitivno presenetila.

Aja všeč so mi rizkantne zadeve: ker večji ko je riziko višji so donosi, ampak... Zgube še nisem imel.

Vsekakor borza in skladi niso za vsakega (čeprav bi lahko bili) :) , vsem skeptikom pa rečem, da skladi niso noben bulshit in podobno, kot ste to večinoma popluvali.

Vendar je treba biti v zdajšnjem času zelo PREVIDEN kam in kako vlagati, če želite imeti nek konkreten donos.
To je človek,ki razmišlja z odprto glavo! =D>
Lancia
Alfist
Alfist
Prispevkov: 408
Pridružen: Pe Jan 02, 2004 11:02 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Ej.. kje sm na "domačem zelniku" zamudu priložnost. Namreč delnica Fiata - bila je cca mesec dni nazaj še 25 % ugodnejša kot danes. Hmm, to bi bil lep zaslužek, damn pa sem resno razmišljal o nakupu Fiatovih delnic. Ker ko je enkrat delnioca nizka.. nizka... najnižja, takrat se splača kupit, ne pa tko kot delajo ljudje, ko pogledajo katera delnica je zadnje leto največ zrasla in jo grejo kupit, potem pa samo napihujejo balončke.
JTreba kupit delnico ki je najbolj padla, hkrati pa ima podjetje take cahne da ne bo ravno propadlo in da ima nek načrt, da mu gre na boljše...
BMW stoji pred garažo, Alfa Romeo pa te čaka.
ginek
Alfist
Alfist
Prispevkov: 399
Pridružen: Po Dec 15, 2003 11:25 pm
Član Alfa Kluba: 0

Lancia napisal/-a: Vsekakor borza in skladi niso za vsakega (čeprav bi lahko bili) :) , vsem skeptikom pa rečem, da skladi niso noben bulshit in podobno, kot ste to večinoma popluvali.
.
Se strinjam, moj bulshit se predvsem nanaša na prodajanje skladov s fiktivnimi izračuni v stilu Przlenda. Taki izracuni so na zelo trhlih temeljih in prav vsi ki trzijo sklade se jih posluzujejo, ker dobro vedo da se vedno kdo ujame na limance.

S skladi se da fino zasluzit, ampak medtem ko bo na eni strani dobicek bo na drugi strani nekdo imel sigurno imel izgubo in ta se ob trzenju skladov ponavadi zamolci.
Lancia
Alfist
Alfist
Prispevkov: 408
Pridružen: Pe Jan 02, 2004 11:02 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Sej dons je že tolk skladov, da je treba bit previden in dobro pregledat kam daš denar. Recimo so bli zelo nadležni in sem šel na predsavitev enih super nateg skladov Paribas... pa sami skladi še niso tak nateg, kakršen nateg je firma, ki jih kao trži... Oni se grejo neko piramido pri trženju, in potem poberejo prvo 900 EUR upravljalske provizije za nič (0). Skratka daleč stran od njih...
BMW stoji pred garažo, Alfa Romeo pa te čaka.
Uporabniški avatar
przlend
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 733
Pridružen: To Mar 22, 2005 9:27 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

ginek napisal/-a:
Lancia napisal/-a: Vsekakor borza in skladi niso za vsakega (čeprav bi lahko bili) :) , vsem skeptikom pa rečem, da skladi niso noben bulshit in podobno, kot ste to večinoma popluvali.
.
Se strinjam, moj bulshit se predvsem nanaša na prodajanje skladov s fiktivnimi izračuni v stilu Przlenda. Taki izracuni so na zelo trhlih temeljih in prav vsi ki trzijo sklade se jih posluzujejo, ker dobro vedo da se vedno kdo ujame na limance.

S skladi se da fino zasluzit, ampak medtem ko bo na eni strani dobicek bo na drugi strani nekdo imel sigurno imel izgubo in ta se ob trzenju skladov ponavadi zamolci.
Poglej,tisti izračun z 20% donosom je le informativen,se ga pa da doseči z pravim svetovanjem profesionalca(borznega analitika),informacijami!Tudi,če namesto 20 upoštevamo 10% donos se zadeva izplača,pa ne boš verjel,še če denar naložiš v državne obveznice(bolj varna naložba od banke!) se še vedno izplača.Naložba do enega leta je špekulacija,do 3 let je srednjeročna,od 7,5 let naprej pa dolgoročna in le s to naložbo se da relativno veliko zaslužiti.
Preberi pa si kaj so vzajemni skladi,najboljša je knjiga od bivšega ministra Mramorja!Izguba pa se ne more zamolčati,ker lahko kotacijo na borzi vsak dan spremljaš,torej je zelo pregledno.Nadzor nad vsem pa ima agencija za nazor vrednostnih papirjev.
Torej "nategnjen" si, če se pustiš zaradi svojega neznanja.
Uporabniški avatar
przlend
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 733
Pridružen: To Mar 22, 2005 9:27 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Lancia napisal/-a:Sej dons je že tolk skladov, da je treba bit previden in dobro pregledat kam daš denar. Recimo so bli zelo nadležni in sem šel na predsavitev enih super nateg skladov Paribas... pa sami skladi še niso tak nateg, kakršen nateg je firma, ki jih kao trži... Oni se grejo neko piramido pri trženju, in potem poberejo prvo 900 EUR upravljalske provizije za nič (0). Skratka daleč stran od njih...
Najbolj tvegano je nalagati v nove sklade,kateri obljubljajo velik donos!Posluževati se je skladov,kateri obljubljajo manjše donose in imajo dolgo tradicijo.Kar se pa Fiata tiče je pa tako,da bo še padal,vendar kupuj ga le dolgoročno!Kratkoročno si pa že malce zamudil Renaulta!Vendar to so samo špekulacije! :doubt:
Odgovori
  • Informacija