Zakaj sem kupil alfo a ne morem na Grobnik

kar vam pade na pamet
Odgovori
Uporabniški avatar
_BiStRi_
Administrator
Administrator
Prispevkov: 5776
Pridružen: Ne Apr 17, 2005 12:36 pm

Jst bi se prijavu...grobnik je ena moja velika želja, saj je to "prava" pista pa precej hiter je...žal pa so moje bremze bolj kot ne proti koncu, moram menjati diske in ploščice...in še iščem ugodno varjanto športnih bremz...in dvomim, da mi bo vse to šlo časovno skozi in pa tudi finančno...(grobnik,bremze,in ostalo)


Drugače bi pa rade volje :(
145 QV,33,145,147,159 TI
Uporabniški avatar
zoranwagen
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1371
Pridružen: Sr Sep 24, 2003 1:18 am

Turtle napisal/-a:bravo vsi "cuore sportivo" alfist...svaka vam čast....mogoče bomo clo trije, to bojo Hravti navdušeni...mogoče nam v enaki meri povrnejo na naših akcijah...
Pri debati o dragih je blo tok govora o tem kok je brezveze sklopko spustit in 2-krat šaltat pa da so AR za ovinke delane in tam se izkaže voznik...morem priznat glede na tisto pisanje sem pričakoval najmanj 100prijavljenih #-o

Upam, da boste meli fajn dan pa hitri cajti...vsem prijavljenim pa =D>
Foggy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9326
Pridružen: Sr Okt 01, 2003 11:51 pm
Kraj: Ljubljana

Tako bom rekel, 99.9% ljudi ima avto za normalno vožnjo, le redko kdo ga ima za razna preganjanja po stezi. Tudi večina avtomobilov ni narejena za tiščanje po stezi in se kaj hitro "preforsira" material. Tisti avtomobili s katerim pa lahko brez skrbi oddideš na stezo so pa zelo dragi in takega razen enega ali dveh uporabnikov nima noben na forumu. Razne 145QV, 164QV, 155Q4, 33 1.7 16V pa že zaradi svoje starosti lahko kaj hitro počepnejo če niso v pravi formi in ustrezno negovane, kar pa še ne pomeni da je slab avto, ravno nasprotno, samo večina ima že veliko potrpenega....tako da je treba imeti kar nekaj $$$ pripravljenih za tako igrajčkanje za zavore, pnevmatike, končnike, kakšna roka, polosovina....Tudi sam bi se nekoč rad udeležil kakega preganjanja po stezi, vendar ne z avtomobilom katerega imam za vsakodnevno uporabo.

PS: pa da ne bo tega posta "spet" kdo razumel kot kako provokacijo.

Lp
Uporabniški avatar
GTA lover
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1908
Pridružen: To Avg 30, 2005 5:34 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Foggy napisal/-a:Tako bom rekel, 99.9% ljudi ima avto za normalno vožnjo, le redko kdo ga ima za razna preganjanja po stezi. Tudi večina avtomobilov ni narejena za tiščanje po stezi in se kaj hitro "preforsira" material. Tisti avtomobili s katerim pa lahko brez skrbi oddideš na stezo so pa zelo dragi in takega razen enega ali dveh uporabnikov nima noben na forumu. Razne 145QV, 164QV, 155Q4, 33 1.7 16V pa že zaradi svoje starosti lahko kaj hitro počepnejo če niso v pravi formi in ustrezno negovane, kar pa še ne pomeni da je slab avto, ravno nasprotno, samo večina ima že veliko potrpenega....tako da je treba imeti kar nekaj $$$ pripravljenih za tako igrajčkanje za zavore, pnevmatike, končnike, kakšna roka, polosovina....Tudi sam bi se nekoč rad udeležil kakega preganjanja po stezi, vendar ne z avtomobilom katerega imam za vsakodnevno uporabo.

PS: pa da ne bo tega posta "spet" kdo razumel kot kako provokacijo.

Lp
Točno tako je - žal! Marsikateri tu na forumu dajejo(mo) že tako veliko denarja v to, da naše alfe izgledajo in grejo tako, kot nam je všeč - in enostavno za precej rizičen dan na dirkališču zmanjka sredstev. Nekateri pa imamo hvala bogu možnost biti na pisti z zato pripravljenimi vozili.
Uporabniški avatar
Alfaspider
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2664
Pridružen: Po Okt 13, 2003 8:36 am
Član Alfa Kluba: 0

Tukaj pišite zakaj ne greste na Grobnik, tema o Grobniku je namenjena prijavam. Vsako nadaljnje blebetanje bo iz teme o prijavah brisano. Hawgh!
alfafil
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4576
Pridružen: Če Feb 05, 2004 2:16 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: maribor
Kontakt:

-ne pada mi na pamet da gonim svojo po grobniku,nisem jo za to kupil
-potem bi eni radi kupili dobro ohranjeno alfo :doubt:
Uporabniški avatar
_BiStRi_
Administrator
Administrator
Prispevkov: 5776
Pridružen: Ne Apr 17, 2005 12:36 pm

No, vidim, da ste temo ločili...da ne bo kdo mislu, da sem novo temo odpru :mrgreen:

Ja se strinjam z Foggyem... trenutno imam na avtu vse tako kot mora biti, razen bremz ki so proti koncu, zato se tegale prijetnega izleta žal ne bom udeležil...sem že napisal :) Seveda je težava finančnega izvora, namreč po novih gumah, svečkah, servisu in registraciji...vse na enkrat ne moreš...tako bodo zavore malo počakale 8) .Še dobro, da je tako, ker avto ni narejen za stalne obiske dirkališč...

Bi pa dodal tole:

Prepričan sem, da ob rednem servisiranju in pravilnem vzdrževanju ne sme priti do problemov, če od avtomobila zahtevaš malo več, pri meni je tako, da sem pripravljen avtu nuditi tisto kar želi, prepričan pa sem, da občasni obiski dirkališča ne bodo uničili moje Alfice...seveda je pa nujna stvar, pamet v glavi, ne moreš jo stalno tiščat..par krogov, pavza, par krogov...in pa zamenjat obrabljene dele...ki se pa tudi ne izrabijo na vsakem ovinku, če se po pameti izogibaš robnikov in podobno...

Zakaj sem kupil alfo?

-ker mi je ušeč
-ker je avto ki sem si ga želel
-ker ima avto dušo
-zaradi ovinkov sem jo samo delno kupil, ker se da z skoraj vsakim avtom peljati hitro čez ovinke če hočeš...res pa je, da pri alfi poudarek na legi na cesti

Avto imam za vsakdanjo uporabo, nikoli pa nebi toliko pretiraval z njo, da bi trpel večje posledice motor, ali da bi avto očitno uničeval :)


Kakorkoli obrnemo, avto je športen in narejen za nekaj več kot le pazljivo uporabo...ob predpostavki, da mora biti servisiran. Lahko jo tiščiš po cesti ravno tako kot po dirkališču, obraba je enaka, je pa dirkališče veliko bolj varna reč.

Žal nimam viška denarja za resno dirkanje, ker če bi ga imel, bi si omislil za privat avto kaj mirnejšega :lol: Z sponzorji pa tudi vemo kako je :doubt:


Se opravičujem za predolg post :mrgreen:


L.p. Bistri...
145 QV,33,145,147,159 TI
alfafil
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4576
Pridružen: Če Feb 05, 2004 2:16 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: maribor
Kontakt:

-nič ni predolg post,čist lepo si povedal =D>
dancekbanancek
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1013
Pridružen: Sr Mar 23, 2005 7:50 pm

respect =D> :wink:
Uporabniški avatar
Uroš
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3652
Pridružen: Po Mar 22, 2004 4:35 pm
Kraj: Maribor-Tezno

malo sem aktiviral kmečko logiko, eno norenje na progi ki je sicer super, stane 4 gume , to je cca 100.000 do 150.000 SIT + gorivo tja in za norenje pa še domov + davek za DARS , pa jesti in piti ....
torej če nič ne crkne , in če ne razbijem avta (mimogrede na progi kasko ne velja) , stane ta hec minimalno 150.000 SIT , kar je pa cena enih 10 33-tk ali pa kaka 75-ka manj. Torej spalča se kupit eno dobro staro makino za male pare pa gor gume, polni tank , na prikolico - dol pa gas.
Uroš
Uporabniški avatar
zombi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1933
Pridružen: Ne Okt 12, 2003 7:58 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo 159 2.0 JTDm
Kraj: Logatec
Kontakt:

zoranwagen napisal/-a:...morem priznat glede na tisto pisanje sem pričakoval najmanj 100prijavljenih #-o

Zakaj se pa ti nisi prijavil?
Mogoče zato, ker tudi avta ne premoreš. ;)

Gobec tuning pač, če že voziš, voziš s sposojenim avtom. Oglašaj se, ko boš sam spravil na cesto drag avto...


Potem prištej med stroške še najmanj komplet gum, ker je asvalt zelo grob...

P.S.
Podarim na robu pobrane potenze (105/50/15), če kdo rabi gume za Grobnik.
Uporabniški avatar
_BiStRi_
Administrator
Administrator
Prispevkov: 5776
Pridružen: Ne Apr 17, 2005 12:36 pm

@Uroš, mal narobe is prekalkuliral, gume dobiš zastonj z npr cca 4 mm profila pri vulkanizerju...vse štiri...te ti zadoščajo če voziš na čas in si pazljiv za cel dan za mobikrog...seveda to pomeni da se ne voziš non stop. Bencin gre ponavadi cel tank, cestnine, potrebuješ še 4 feltne na katere natakniš gume ki si jih zastonj dobil...

Vse skupaj:
-montaža in centriranje
-bencin
-cestnine
-hrana

cca 25.000 sit, za mobikrog...s tem, da nisem upošteval obrabo zavor, nakupa 4 dodatnih platišč...pri hrani pa govorim o sendvičih.

Novih gum za na dirkališče ne potrebuješ, ker ne greš podirat časa državnega prvaka, ampak se varno sproščat...trpijo pa predvsem druga in tretja prestava, izogibaš se robnikom, da ne trpijo roke, odmor za bremze na par krogov itd...

Če že kupuješ gume je bolje vzeti slicke...rabljene, s katerimi pa če ne znaš vozit dosti ne narediš, lahko pa samo škodo, ker ko enkrat slicko pogreješ drži..včasih še preveč...ko pa spusti :mrgreen:

Kar se tiče starega avta...more biti ravno tako v formi, in enako servisiran...drugače kej zarožlja...2 avta imet je pa spet strošek... :mrgreen:
145 QV,33,145,147,159 TI
Uporabniški avatar
Turtle
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4033
Pridružen: Sr Okt 01, 2003 5:22 pm
Vozilo: Alfa Romeo Guiletta QV
Alfa Romeo 155 2.5 V6
Kraj: Bilo kuda kiki svuda

No da šejaz nekaj povem....Tale Grobnik je mednarodno srečanje Afisltov ki se bo cirka 4 ure odvijal na Grobniku. In to brezplačno za vse tiste, ki se bdo pred tem udeležili turistične vožnje do narodnega parka in kosila ter druženja tam. Če bi kdo rad šel na turistično vožnjo (priznam, da se mu bodo tud rable gume, bremze in bencin....mogoče še kej) lahko gre z nami, parkira svojo alfo ob dirkališču in uživa ob gledanju nas k bomo dirkal ter "uničval" avte al pa gre po temu domov....
Uporabniški avatar
žival
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3281
Pridružen: Pe Avg 26, 2005 12:42 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Litija

Ja jz pa enostavno zato ne grem, ker mi je avta škoda. Zaenkrat je moja razen 16 col litk v povsem originalnem stanju, vsak teden oprana in posesana, servisirana in v odlični kondiciji.. Saj bi se šel izživljat, sam se mi res ne da druge gume gor tlačt, pa pol spet nazaj preobuvat, pa še kej bom uniču k bom dobu napad težke noge na pisti. Enostavno jo mam bol za gledat, kot pa da bi ji spuščal dušo. Da bi jo pa parkiral ob progi in gledal vas kako uživate na stezi!!! Tega pa ne bi mogel prenest.
Uporabniški avatar
zombi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1933
Pridružen: Ne Okt 12, 2003 7:58 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo 159 2.0 JTDm
Kraj: Logatec
Kontakt:

Turtle napisal/-a:No da šejaz nekaj povem....Tale Grobnik je mednarodno srečanje Afisltov ki se bo cirka 4 ure odvijal na Grobniku. In to brezplačno za vse tiste, ki se bdo pred tem udeležili turistične vožnje do narodnega parka in kosila ter druženja tam. Če bi kdo rad šel na turistično vožnjo (priznam, da se mu bodo tud rable gume, bremze in bencin....mogoče še kej) lahko gre z nami, parkira svojo alfo ob dirkališču in uživa ob gledanju nas k bomo dirkal ter "uničval" avte al pa gre po temu domov....
Če je tako, bom resno razmilil, da bi se vam priključil.
Dirakal sicer nebi, lahko pa dam kompresor in orodje v pritljažnik.

Do kdaj je treba povedat, če ne misliš dirkat?
Je tist prispevek samo za kosilo?
Drugače bom nakazal, če mi zaradi službe ne znese, pa darujem v dobrodelne namene.
Odgovori
  • Informacija