Ex 145QV, po novem Brera (str.9)

Slikice vaših jeklenih konjičkov
Odgovori
J1897
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 639
Pridružen: Če Sep 03, 2009 11:23 am
Vozilo: Alfa Romeo Brera
Kraj: Tolmin

Ok, to je pa en kup nekih kablov.Upam da z Bose-om ni neke dodatne znanosti :)
Uporabniški avatar
TheRealDeal
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 724
Pridružen: To Jul 03, 2012 9:48 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Brera
Kraj: Zagorje ob Savi

J1897 napisal/-a:Ok, to je pa en kup nekih kablov.Upam da z Bose-om ni neke dodatne znanosti :)
Ta kup kablov je za te dodatne pi*darije priklopit, kot so vzvratna kamera, zasloni na zadnjih vzglavnikih itd. Če ne rabiš omenjenih stvari priklopiš samo "napajanje" in je to to, ostali konektorji pa so samo v napoto :mrgreen: Kako je pa z Bose pa ne bi vedu.

Čeprav tista informacija v knjižici o "power output" piše 4CH x 45W. Če jaz pravilno sklepam to pomeni, da je izhod samo za 4 zvočnike ??? Kolikor sem jaz seznanjen, ima bose 2x spredaj zvočnik, 2x zadaj, 1 sredinski spredaj + woofer ... Vidiš na kam to cilja :D
Uporabniški avatar
WiTBoY
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3744
Pridružen: Sr Jul 21, 2004 12:10 pm
Vozilo: 159 2.4 Q4
Kraj: Logatec

Bose priklopiš na izhod za zvočnike tko kot je pri original radiju.
J1897
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 639
Pridružen: Če Sep 03, 2009 11:23 am
Vozilo: Alfa Romeo Brera
Kraj: Tolmin

Hvala za informacije :) Zdaj si pa moram en dan vzet malo več časa pa se poglobit v te radie ki so na voljo...odzunaj so vsi enaki, cene pa se močno razlikujejo (predvidevam da tudi specifikacije)
Uporabniški avatar
Alficious
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 115
Pridružen: So Sep 09, 2017 4:48 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GT 2.0 JTS

J1897 napisal/-a:Hvala za informacije :) Zdaj si pa moram en dan vzet malo več časa pa se poglobit v te radie ki so na voljo...odzunaj so vsi enaki, cene pa se močno razlikujejo (predvidevam da tudi specifikacije)
Glede kitajskih radijev je tako. Narejeni so na dveh različnih osnovah - ali uporabljajo procesor Intel Sofia ali pa PX3/PX5. Na Intelu so večinoma enote proizvajalca Joying, ostali uporabljajo PX procesorje. Intel je že par let nazaj prenehal z razvojem Intel Atom procesorjev (kamor spada Sofia) in je nekako dead end, kljub temu pa je zaenkrat še kar nekaj razvoja s strani uporabniške skupnosti.

Osebno bi ti priporočal radie s PX5 procesorjem (osem jedrni, PX3 je starejši s štirimi jedri), 2 GB RAMa in 32 GB spomina. Zaslon naj bo 1024x600, kapacitiven.

Vsem enotam je osnova skupna, hardware design je narejen s strani določenega podjetja (velikokrat boš prebral da so to MTCD) enote, potem pa razni proizvajalci naredijo samo svoj software in določene malenkosti (bolj znani so Joying, Pumpkin, Xtrons, Desaita itd. ). Pozoren moraš biti predvsem na to, kateri čip za ojačevanje uporabljajo (trenutno je najboljši TDA7850) in pa kako je s software updati. Potem pa je tu tudi vprašanje, ali želiš sistem rootat, imeti gor navigacijo, OBD2 reader konstantno preko Bluetootha itd.

Za v Brero bi ti predlagal Seicane, ker ima design narejen direktno za v 159/Brero:
https://www.seicane.com/in-dash-car-dvd ... rder=price

Sam v kratkem nameravam v svojo GTjko vgraditi Desaito.

Če te zanima lahko še kaj bolj podrobno napišem, tole je bolj tako na grobo in na hitro.
J1897
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 639
Pridružen: Če Sep 03, 2009 11:23 am
Vozilo: Alfa Romeo Brera
Kraj: Tolmin

Ja ubistvu bi res rabil kakšen nasvet/info, ker s temi elektronskimi čudesi nisem ravno na ti :oops: Sam sem za radie sicer malo gledal na aliexpressu, kjer iskanje za Brero najde:
https://www.aliexpress.com/wholesale?is ... eedQuery=n" onclick="window.open(this.href);return false;
-en kup radiev, dizajniranih za Brero, z najrazličnejšimi specifikacijami - od 256 mb rama (to vem, da je obupno malo), pa do 2 GB rama.Procesorji pa so, kolikor sem na hitro videl, bolj ali manj 4jedrni. Ni pa na aliexpresu nobenega radia proizvajalca Seicane, ampak zgolj nebroj drugih čing čang firm. Meni osebno je sicer najbolj padel v oči tale
https://www.aliexpress.com/item/Android ... 145cc7e98d" onclick="window.open(this.href);return false;
Sicer ne zaradi specifikacij, ki so nekaj srednjega, ampak zaradi tega, ker ga lahko naročiš tudi iz Nemčije. To v praksi pomeni dosti hitrejšo dostavo, pa verjetno se tudi izogneš kakšni dajatvi :?:
Ne vem pa,kaj v praksi pomenijo nekaj slabše specifikacije - 1 GB rama, malo slabša ločljivost ekrana...
J1897
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 639
Pridružen: Če Sep 03, 2009 11:23 am
Vozilo: Alfa Romeo Brera
Kraj: Tolmin

Da malo obudim temo, končno mi je uspelo montirati nov avtoradio. Pri tem sta mi največ preglavic povzročali moje (ne)poznavanje elektrike ter nepotrpežljivost s kabli, ki dosti časa niso želeli sodelovati na noben način. Ampak končni rezultat mi je všeč.
Slika
Radio je sicer kitajski (kot 99% elektronike danes :mrgreen: ), vendar pa igra bolje kot original, ima pa še nebroj funkcij, katerih niti še ne poznam. Pri vsem skupaj pa mi je všeč tudi to, da stvar izgleda kot original, ohranile pa so se tudi vse funkcije gumbov na volanu (katere se mimogrede da tudi zamenjat).
Mislil sem pripopat tudi kakšno sliko zunanjosti,ampak je avto zaradi zimskih razmer preveč usran, da bi se slike spodobile :oops:
Uporabniški avatar
Xin
Alfist
Alfist
Prispevkov: 363
Pridružen: Če Mar 05, 2015 9:39 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 2.0
Kraj: Novo mesto

zgleda res kot original =D> , s kabli je pa vedno hudič v tem avtu :doubt:

kako to da imaš armaturko v temni barvi letve in volan pa v svetli? :)
J1897
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 639
Pridružen: Če Sep 03, 2009 11:23 am
Vozilo: Alfa Romeo Brera
Kraj: Tolmin

Ne bi vedel :) predvidevam da so obstajale tudi take kombinacije. Sicer se poigravam z mislijo, da bi vse skupaj oblekel v karbon folijo, ampak bo ta projekt, tudi če bo izveden, počakal do pomladi :)
S kabli pa ja... glede na masivnost armaturke sem predvideval, da bo za njo ogromno prostora. Ne bi se mogel bolj zmotiti :mrgreen:
Uporabniški avatar
TheRealDeal
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 724
Pridružen: To Jul 03, 2012 9:48 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Brera
Kraj: Zagorje ob Savi

Xin napisal/-a:zgleda res kot original =D> , s kabli je pa vedno hudič v tem avtu :doubt:

kako to da imaš armaturko v temni barvi letve in volan pa v svetli? :)
Pri meni je tudi taka kombinacija.
J1897
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 639
Pridružen: Če Sep 03, 2009 11:23 am
Vozilo: Alfa Romeo Brera
Kraj: Tolmin

Končno mi je uspelo oprati avto, tako da sem lahko na hitro naredil še eno sliko zunanjosti
Slika
Seveda je zima poskrbela, da je Brera ostala čista točno 15 minut :roll:
Se mi pa porajajo različne ideje za pomlad. Mika me, da bi zamenjal feltne za tiste na pet krogov/podkev. V poštev bi prišle 18 colske, morda tudi 19, ampak zgolj v slučaju, da ne bi bilo potrebno nižat avta. Poleg tega se mi vse bolj zdi, da bi Breri bolj pristajala kakša bolj živa barva - še najbolj 8c rdeča. Celotno barvanje vozila se mi zdi predrago in preveč dolgotrajno, zato sem se malo pozanimal ogrog car wrappinga. O samem posegu in njegovi kvaliteti sem prebral vse možne kritike - od podna do vrhunskosti, tako da si nekega mnenja še nisem mogel oblikovati in zadeva ostaja pri ideji, s katero se (zaenkrat) zgolj poigravam.
Ima pa morda kdo kakšno idejo, s čim bi se dalo čimlepše očistiti zaključke izpušnih cevi? Po dobrih 190 kkm so namreč že precej izgubili na sijaju in precej pridobili na črni barvi :mrgreen:
Dobrodošla pa so seveda tudi mnenja in predlogi glede barve in felten :)
Uporabniški avatar
Zhagar
Moderator
Moderator
Prispevkov: 3725
Pridružen: Pe Okt 16, 2009 4:12 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA 2011 & Alfa Romeo 145 1.6 Boxer 1995
Kraj: Ljubljana

Zaključek lahko urediš z brusnim papirjem (1000,2000). Nežno odribaš dol potem pa s polir pasto čez in imaš kot novega.

Na barvi jaz nebi spreminjal nič, sive brere so redke (večina so rdeče ali bele) prav tako je s feltnami (večina je podkvic/krogov). Tvoja je zelo originalna in nebi spremenil nič. Če še nisi, raje to spomlad izkoristi za temeljito zaščito podvozja proti rji. Boš bolje porabil denar kot pa barvanje. Ampak odločitev je tvoja :)
Uporabniški avatar
minimi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2202
Pridružen: To Maj 12, 2009 11:40 am
Vozilo: AR 159Q4
P 106S16

Točno tako, pusti jo v originalnem stanju, tele feltne so meni top, še lepše kot TI.
nedvedinho
Alfist
Alfist
Prispevkov: 465
Pridružen: To Mar 02, 2010 3:53 pm
Član Alfa Kluba: 0

Barvanje....meni se zdi slaba ideja, škoda avta in €€€€. Siva sicer ni nekaj posebnega, ni pa slaba, ampak barvanje celega avta.... Mislim da je to slaba ideja, škoda avta in €€€€.

Najboljša je itak bela ali rdeča, tako kot omenjaš. Nevem kje jih videvate največ v tej barvi, ko jih praktično ni. Sam sem samo 1x srečal belo, rdeče še nikoli. Srebrna, črna in modra prednjačijo, pa ji žal nobena od teh ne paše. Najhujša je pa kombinacija modre in oranžne notranjosti :roll:

Takrat bi moral vzet mojo belo na 18 podkvah, pa zdaj ne bi imel teh težav. :D
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9772
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Če boš dal 19" jo moraš obvezno nižati, ker drugače boš imel SUV izgled ...
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
Odgovori
  • Informacija