Ex 145QV, po novem Brera (str.9)

Slikice vaših jeklenih konjičkov
Odgovori
Uporabniški avatar
kosir1234
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3687
Pridružen: Če Feb 25, 2010 5:47 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Žiri

1x se je prodajala ena qv bolj vijoličasto modre barve... če se prav spomnim
(╯°□°)╯︵ ┻━┻.
Uporabniški avatar
WiTBoY
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3744
Pridružen: Sr Jul 21, 2004 12:10 pm
Vozilo: 159 2.4 Q4
Kraj: Logatec

jest sm mel tako qv.

Slika
J1897
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 639
Pridružen: Če Sep 03, 2009 11:23 am
Vozilo: Alfa Romeo Brera
Kraj: Tolmin

že že, ampak ta je pre-fl in če se ne motim so imele 145 pre fl malenkost drugačno barvno paleto kot 145 fl. Osebno še nisem videl temnejše modre na faceliftani 145ki kot je ta na moji.
J1897
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 639
Pridružen: Če Sep 03, 2009 11:23 am
Vozilo: Alfa Romeo Brera
Kraj: Tolmin

torej, da obudim malo temo in updateam dogajanje z alfico. Z alfico se trenutno dogaja...nič :mrgreen: dele za popravilo imam že skoraj vse, čakam edino na masko, ki sem jo naročil pri siluxu - rabljene očitno ne dobiš nikjer. Med čakanjem na masko sem začel iskati dobrega avtoličarja da mi alfo prebarva in imam nekaj vprašanj. Avtoličar, ki je po zagotovilih več ljudi dober in naredi zelo kvalitetno, naj bi za barvanje havbe, odbijača in maske (+prehodi) zaračunal od oka 500€. Je to zelo visoka cena? ker meni se zdi...khm zelo visoka :mrgreen: kolik bi bila neka normalna cena za tako delo? in ali kdo pozna kakega dobrega in poceni avtoličarja s severne Primorske ali pa z obale?
Foggy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9326
Pridružen: Sr Okt 01, 2003 11:51 pm
Kraj: Ljubljana

Poceni storitev in kvaliteta ne gresta ravno skupaj. Cena je za kvalitetno opravljeno delo ok, se da pa seveda tudi ceneje priti skozi, na račun kvalitete seveda.
J1897
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 639
Pridružen: Če Sep 03, 2009 11:23 am
Vozilo: Alfa Romeo Brera
Kraj: Tolmin

Tega se seveda zavedam, ampak se mi je zdelo 500€ nekam veliko za tako delo :) kot sem že napisal nimam pojma, kakšne so cene za barvanje, ampak če je to normalna cena...hja potem bo treba še kak evro prišparat :mrgreen:
Uporabniški avatar
Unek
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1797
Pridružen: So Apr 18, 2009 10:26 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Trbovlje

cena je kar ugodna, če bo za to ceno naredil kot se zagre! :wink:
Alfa je kot baba z visokim petam, za gonit pa za kazat. Za vse ostalo je neuporabna.
Uporabniški avatar
kleva
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1116
Pridružen: Pe Jul 10, 2009 8:11 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Izola

v izoli maš enega zelo zelo dobrega ličarja uzame pa približno 100€ na kos....

tako da bi ti verjetno vzel okoli 400€....
meni je za mojo alfo hotel uzeti 450€ pa je bilo za barvat odbijač oba 2 blatnika maska in havba:)

je pa mojster....vse njegove izdelke ki sem videl so brez napake!!
delavnico ima pa za Avto Jerebom v izoli:)
J1897
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 639
Pridružen: Če Sep 03, 2009 11:23 am
Vozilo: Alfa Romeo Brera
Kraj: Tolmin

hvala za odgovore :) sedaj pa čakat na siluxov paket, obiskat še nekaj ličarjev za predračune in nato poštimat alfico, da bo kot se za gre 8) ko pa bo poštimana, bo naprodaj (seveda za pametno ceno, če bi jo kdo rad dobil za jurja, naj me niti ne kontaktira :mrgreen: ), ker je postala želja po gtvjki že kar velika :mrgreen:
Pepsi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5161
Pridružen: Ne Jan 14, 2007 4:32 pm
Član Alfa Kluba: 0

kleva napisal/-a:v izoli maš enega zelo zelo dobrega ličarja uzame pa približno 100€ na kos....

tako da bi ti verjetno vzel okoli 400€....
meni je za mojo alfo hotel uzeti 450€ pa je bilo za barvat odbijač oba 2 blatnika maska in havba:)

je pa mojster....vse njegove izdelke ki sem videl so brez napake!!
delavnico ima pa za Avto Jerebom v izoli:)
Res je mojster. A misliva istega? Žare? Če ja , potem kapo dol, fantje so mi tako popravili vrata na Audiju da ni žive sile ki bi videla da je bilo kaj rihtano (parking poškodba)..
It doesn't matter what you drive, but how you drive it :)
Uporabniški avatar
kleva
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1116
Pridružen: Pe Jul 10, 2009 8:11 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Izola

Žare je klepar ja:)....zraven pa dela ličar ki se kliče Stane in mislim da na obali ni bolšega ličarja:)....Žare klepa Stane pa barva so pa posebej firme:)
Pepsi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5161
Pridružen: Ne Jan 14, 2007 4:32 pm
Član Alfa Kluba: 0

No ja tadva - pri men sta morala oba posredovat.. Kapo dol, res da jih iščeš.. :)
It doesn't matter what you drive, but how you drive it :)
Uporabniški avatar
LaserJaMM
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 7497
Pridružen: Sr Sep 24, 2003 1:12 am
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

FL ma dve temno modri barvi .


to k maš ti je BLU Attolo met. une druge pa ne vem :)
J1897
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 639
Pridružen: Če Sep 03, 2009 11:23 am
Vozilo: Alfa Romeo Brera
Kraj: Tolmin

Da tema ne zamre... :) Za popravilo Alfe imam že nekaj časa vse dele (čakam edino še na okvirček meglenke, za katerega se moram še dogovoriti z uporabnikom kosir1234), vendar pa avta najverjetneje še ne bom popravljal, vsaj sedaj še en, saj je po cestah še ogromno peska in mi je nekako škoda, da bi sedaj havbo barval na novo, pa bi bila čez en teden že spet popikana. Sem pa malo razmišljal o tem, kaj bi lahko na alfici še spremenil, to pa me je pripeljalo do nekaterih vprašanj:

1. v homolomo kartončku imam homologirane tudi 16 colske gume, na avtu pa so trenutno original qv platišča s 195-55-15 gumami. Razmišljam o prehodu na 16 col, ker pa mi je všeč original videz, bi najraje montiral 16 colska platišča na 5 krogov od 156ke, ki izgledajo kot original qv. Problem je, da se ta platišča montirajo s 5 vijaki, 145ka pa ima v originalu platišča s 4 vijaki. Ali se da platišča na 5 vijakov na kakšen način montirat na 145ko oziroma ali obstajajo platišča na 5 krogov v dimenziji 16 col, pa da se montirajo s 4 vijaki?

2. na autoscout24.it sem zasledil kar nekaj 145tk z usnjeno notranjostjo in moram rečt, da izgleda odlično. Ali je možno, da bi kje dobil rabljeno usnjeno notranjost oziroma ali obstaja kdo, ki bi mi notranjost oblekel v usnje, pa da bi vse skupaj izgledalo original (izvezeni Alfa Romeo znaki, narebreno usnje na vratnih tapetah...)?

3. ali ima kdo izkušnje s spletno trgovino a3m? Videl sem, da prodajajo GTA-look sprednje luči za 145, pa me zanima, kako je s tem? ali so izdelki, ki jih prodajajo na tej strani kvalitetni, kako je z dosstavo (čakanje) in podobno? aja pa še to - ali je potrebno take luči homologirati ali ne?

To bi bilo zaenkrat to. Teh predelav se pred pomladjo/poletjem verjetno še ne bom lotil (mogoče platišča spomladi), vseeno pa bi rad čimprej zbral čimveč informacij. Aja pri predelavah se bom osredotočil bolj na točki 1 in 2, luči bodo zadnja stvar, ki ji bom posvetil pozornost 8)

PS. pa še to - na forumu sem že nekajkrat zasledil, da so se nekateri uporabniki lotitli in tudi uspešno spremenili osvetlitev števcev in armaturke z zelene na rdečo. Kaj vse je treba storiti, da je taka operacija uspešna? :)
hvala za odgovore :)
Foggy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9326
Pridružen: Sr Okt 01, 2003 11:51 pm
Kraj: Ljubljana

Tele dele pa že 3 mesece nabiraš, kot da bi imel nevem kakšno eksotiko :mrgreen:

No pa pojdimo k tvojim vprašanjem:

1. Original QV platišča na 4 vijake so samo v velikosti 15". Obstaja pa možnost montaže platišč od 156 na 5 vijakov in sicer z uporabo distančnika KLIK, vendar zadeva ni ravno poceni in še vprašanje ET-ja, ker je kar debel distančnik. Sicer je stvar izvedljiva, samo pomoje je najbolje, da pozabiš na to opcijo in si izbereš druga platišča.

2. Pri nas boš težko dobil dobro ohranjeno usnjeno notranjost, najbolje je da jo daš preobleči, kar ti lahko naredi praktično vsak tapetnik. V Ljubljani imaš npr. dva zelo dobra avtotapetnika....
Odgovori
  • Informacija