Ex 145QV, po novem Brera (str.9)

Slikice vaših jeklenih konjičkov
Odgovori
Uporabniški avatar
Damijan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6071
Pridružen: Po Okt 13, 2003 9:30 pm
Vozilo: Lady "K"
Kraj: Gabrje (nedaleč od Preshgain)

Tega še zdaj ne štekam, če daš večje feltne moraš nižat? Zakaj?

Če moraš loviti mero enakega obsega/premera, je razmak od roba blatnika vedno enak. Tudi če upoštevaš tiste dovoljene % odstopanja...
J1897
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 639
Pridružen: Če Sep 03, 2009 11:23 am
Vozilo: Alfa Romeo Brera
Kraj: Tolmin

Zhagar, najprej hvala za nasvet glede auspuha. Predvidevam, da je treba bit s šmirgl papirjem kar previden, da ne poškoduješ kroma :-k
Kar se potencialnega barvanja tiče - avta ne bi barval.Če bi se že odločil za menjavo barve, bi to naredil s foliranjem avta, v kolikor je seveda ta procedura kvalitetna in obstojna. Saj ne, da je s trenutno barvo karkoli narobe, ampak zdi se mi, da bi Breri bolj pristajala kakšna bolj živa barva, v mislih sem imel ali 8c rdeča ali pa Maserati modra. Ampak kot že rečeno, foliranje avta je zaenkrat zgolj ideja, brez konkretnejših planov.
Kar pa se felten tiče, bi se v bistvu strinjal, da so obstoječe lepe in nevsakdanje. Problem pa je,da sem pred časom videl Brero s feltnami na pet krogovin je izgledala zares bomba :) Pa po eni strani se mi zdi, da so ta platišča na kroge nekakšen zaščitni znak Alfe Romeo. Je pa tudi res, da so redke ko satan, če pa je pri 19kah treba avto nižat,potem sem tako ali tako omejen na 18 col.
nedvedinho napisal/-a: Takrat bi moral vzet mojo belo na 18 podkvah, pa zdaj ne bi imel teh težav. :D
Želja je bila, ma denaja ni blo :D
V vsakem primeru hvala za mnenja in predloge (so dobrodošli tudi v prihodnosti :D ), obe ideji pa zaenkrat ostajata zgolj ideji. Tista s feltnami je sicer malo resnejša, ampak še vedno zgolj ideja. Edina stvar, ki se jo bom zares lotil, bo čiščenje zaključkov auspuha :) Za naprej bomo paše videli.
Banny
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1830
Pridružen: Če Okt 04, 2012 12:14 pm
Član Alfa Kluba: 1
Kraj: Tolmin

Jaz imam eno polir pasto prav za krom, ti jo lahko posodim
Uporabniški avatar
minimi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2202
Pridružen: To Maj 12, 2009 11:40 am
Vozilo: AR 159Q4
P 106S16

Lahko ti jst posodim 19ke za probo da vidimo kako zgleda.
Uporabniški avatar
El Barto
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6823
Pridružen: Ne Jan 15, 2006 7:25 am
Vozilo: Alfa Romeo Stelvio Q4 2.0 MA 280 2019
Alfa Romeo 166 2.5 V6 2001
Alfa Romeo GT 2.0 JTS 2006
Kraj: Gorje

Groba stran gobice za posodo pomivat, vim in lavor žajfnce. Ko je čisto, samo še navadna polir pasta in plast voska. Potem pa samo ob vsakem pranju še auspuh splakneš z gobo za feltne.
Alfa Romeo - made in Italy, perfected in my garage
Uporabniški avatar
Damijan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6071
Pridružen: Po Okt 13, 2003 9:30 pm
Vozilo: Lady "K"
Kraj: Gabrje (nedaleč od Preshgain)

E, točno tako je delal moj ex sodelavec na svojem P405. Edino, da je na koncu bil zadovoljen, ko je poliral s PUROL-om!
J1897
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 639
Pridružen: Če Sep 03, 2009 11:23 am
Vozilo: Alfa Romeo Brera
Kraj: Tolmin

Uh, same ponudbe :) mislim, da bom z veseljem sprejel vse :D Btw, Banny :wave: :steering:
El Barto napisal/-a:Groba stran gobice za posodo pomivat, vim in lavor žajfnce. Ko je čisto, samo še navadna polir pasta in plast voska. Potem pa samo ob vsakem pranju še auspuh splakneš z gobo za feltne.
em, upam da ne bom izpadel preveč glupo, ampak kaj je vim? :oops: metoda z gobico mi zveni bolj... varno kot šmirglpapir :mrgreen:
Banny
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1830
Pridružen: Če Okt 04, 2012 12:14 pm
Član Alfa Kluba: 1
Kraj: Tolmin

:wave:


http://www.ecoshop.surf/sl/profesionaln ... ric-limona" onclick="window.open(this.href);return false;
J1897
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 639
Pridružen: Če Sep 03, 2009 11:23 am
Vozilo: Alfa Romeo Brera
Kraj: Tolmin

hvala :) sem pa mislil, da je to kaka profi zadeva :mrgreen:
Uporabniški avatar
Damijan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6071
Pridružen: Po Okt 13, 2003 9:30 pm
Vozilo: Lady "K"
Kraj: Gabrje (nedaleč od Preshgain)

V bistvu je dobri stari VIM, še iz prejšnjih časov tole (samo da je bil včasih moder...) https://www.vafra.si/sl/portfolio11/Vim ... 1000g.html
J1897
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 639
Pridružen: Če Sep 03, 2009 11:23 am
Vozilo: Alfa Romeo Brera
Kraj: Tolmin

v glavnem, čistilo za delovne površine :) predvidevam, da se da to dobit v vsaki pametni trgovini?
Uporabniški avatar
El Barto
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6823
Pridružen: Ne Jan 15, 2006 7:25 am
Vozilo: Alfa Romeo Stelvio Q4 2.0 MA 280 2019
Alfa Romeo 166 2.5 V6 2001
Alfa Romeo GT 2.0 JTS 2006
Kraj: Gorje

Jup super pro zadeva :lol:
Imam še prastaro zalogo, sicer bi ti moralo uspet že z Meglijem in samo grobo gobico, če stvar res ni izredno zapečena.
Novega pa že precej let nismo kupili, bi se pa verjetno kaj v tem smislu dobilo v običajni trgovini.
Alfa Romeo - made in Italy, perfected in my garage
J1897
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 639
Pridružen: Če Sep 03, 2009 11:23 am
Vozilo: Alfa Romeo Brera
Kraj: Tolmin

Eno vprašanje za lastnike 159/Brer/Spiderjev - je kdo že nižal avto? Koliko je treba znižat, da 19 colske feltne lepo izpadejo, predvsem pa,koliko pride tak hec v €€€?
Uporabniški avatar
minimi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2202
Pridružen: To Maj 12, 2009 11:40 am
Vozilo: AR 159Q4
P 106S16

Z dobro robo in delom si takoj na tisočaku.
Uporabniški avatar
TheRealDeal
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 724
Pridružen: To Jul 03, 2012 9:48 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Brera
Kraj: Zagorje ob Savi

J1897 napisal/-a:Eno vprašanje za lastnike 159/Brer/Spiderjev - je kdo že nižal avto? Koliko je treba znižat, da 19 colske feltne lepo izpadejo, predvsem pa,koliko pride tak hec v €€€?
Jaz imam v planu nižat z Eibach Pro kit 18-25mm + Bilstein športni amortizerji. To dvoje je nekje 800-900€. Potem pa še montaža pa homologacija pa si čez jurčka.
Odgovori
  • Informacija