166 3.0 V6 & 159 TI By Pero666

Slikice vaših jeklenih konjičkov
Odgovori
pero666
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1445
Pridružen: Pe Dec 12, 2008 6:09 pm
Vozilo: 166 3.0 V6 & 159 TI

159 je predvcerajsnjim verjetno sla jermenica ter mikrojermen. Tako da se je prvic peljala na avtovleki.
Za 166 iscem original cev ki pride od resonatorja do sesalnega kolektorja. Upam, da dobim original, ce kdo ve za koga itd... naj mi javi.
V nasprotnem primeru bom pri Filipu narocil silikonsko, ampak bi res rad imel okoli motorja stock original izgled.
pero666
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1445
Pridružen: Pe Dec 12, 2008 6:09 pm
Vozilo: 166 3.0 V6 & 159 TI

Ker so V6 bolj redke kot lepe pametne blondinke, sem hitro zagrabil prioloznost in takoj poklical za moofdijevo 155 V6. jaz srecen ko mali otrok :D
moofdi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1629
Pridružen: Pe Maj 09, 2008 2:53 pm
Vozilo: 155 3.0 V6 24V
Kraj: Radovljica

Srečno z novim projektom! :wink:
Če je ravno, ni zabavno.
Uporabniški avatar
Binji
Administrator
Administrator
Prispevkov: 7812
Pridružen: Ne Apr 05, 2009 6:51 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GT 3.2V6
Kraj: Jesenice

Dobro si kupil :)
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9772
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Čestitke in srečno! =D>
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
pero666
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1445
Pridružen: Pe Dec 12, 2008 6:09 pm
Vozilo: 166 3.0 V6 & 159 TI

Ker je zal bil 1. april, je se vedno vse po starem. No, razen da je 166 dobila:
izpuh.jpg
izpuh.jpg (79.47 KiB) Pogledano 1539 krat
Imasaf, zrihtal Filip, par dni pa je prislo. Zdej pa 166ka trabi napolnit klimo, vulkanizerja za prednjo desno gumo ki pocasi pusca, ko bo mel malar cas da uredi se luscenje barve na havbi pa bo spet brezhibna. Pa da ne pozabim se velik servis v bliznji prihodnosti.
lp, Peter
pero666
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1445
Pridružen: Pe Dec 12, 2008 6:09 pm
Vozilo: 166 3.0 V6 & 159 TI

Se peljem po uvozu na AC Sentvid, naceloma avto res pazim in vozim kot oldtimerja. Ogret na delovno temperaturo, tunel, odprta okna ker mi klima ne dela...mre malo prime otroska igrivost..3. prestava do rdecega, pozabis da je vroce kak lepo zapoje :mrgreen:
Na koncu tunela mal dima v kabino, kapljice po sipi, mal kapljic po mojem celu... sla pecka. Spet, dve, mogoce tri leta od zadnje menjave. Menjamo pecko, spet tanartaboljs kvaliteta kar se dobi.
Parkiram v sluzbi, grem domov, mal luze. ok, moje ni. Pogledam doma n tlakovce, ni luze. Na sihtu spet luza, pogledam doma, no zdej pa je luza...u p.m.. vodna pumpa spustla.
Gremo na dopust in mu peljem kravo da ne slisim mehanika kak preklinja.... Zdej ma novo vodno, jermene itd..Vmes je klel, ker so pri Stepancicu za grande servizio zategnili nevemkajvse do nezavesti al pa je bil moment kljuc pokvarjen. Avto skup, proba, laufa, vse ok. Se pa vscije na drugi strani. Tokrat iz zavorne cevi. Spet se ne da odsraufat... No, mimogrede sta bla se prednja fedra pocena. Je mel poln k**** pa ni mogel odsraufat, je zacel preparacijo z namakanjem in spricanjem in menjavamo fedre kasneje. Mocno upam da s takimi, ki ne bojo nardil gliserja, drgac se mi lahko zmesa...
Prasica je vedla, da smo sli brez nje v Toscano :)
aja, pa se to: vceraj sem se menil za barvanje havbe, odbijaca in par pikic, da bo spet ne samo brezhibna ampak tudi lepa. Aja, moram prej nafilat klimo preden bo brezhibna :mrgreen:
lp, P
pero666
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1445
Pridružen: Pe Dec 12, 2008 6:09 pm
Vozilo: 166 3.0 V6 & 159 TI

V kolikor bi kdo bil interesent, se bo v januarju prodajala 159. Avto je redno servisiran. Kar se ohranjenosti tiče, je to 14 let star avto, zato čudežev ni za pričakovati, sem pa mehansko redno sproti dajal uredit in zamenjat lokalnemu majstru za alfe in tle nisem nikoli šparal in kalkuliral, če je treba menjat al ne....
Kakšna praska, buška, kakšno poliranje tudi ne bi škodilo... ampak še vedno, ko pripelješ avto iz pralnice, zgleda lep če ne gremo iskat napak....usnje ni strgano, notri lepo ohranjen. Pozimi lahko zategneš ročno in ne zmrzne... :mrgreen: Ima pravkar nov akumulator, zajle za ročno, veik servis je bil narjen, kilometri so realni. Kupljen pri Goranu (Žival) z 177, imam še shranjeno zgodovino avta. Sedaj ima okoli 350k.
Kupec dobi praktično vse informacije o stanju avta in ne samo TI feltne, sedeže, pragove in bixenon, ki btw res nardijo 159 da še danes zgleda dobro.
Zraven spadajo zimski komplet na 17, strešni thule nosilci, avto je že ob nakupu na nizozemskem dobil boljše zvočnike, touch pioneeer radio ter diskreten subwoofer.
več info na ZS ali telefon.
Cena: na anet in mobile.de sem gledal eno uro pa zgleda da so avti zmeraj več vredni....4000 eur. Za par eur več so zmahane z vprasljivo zgodovino, z razpokanimi 2.4 pa brez ti.... :mrgreen:
lp, Peter
Uporabniški avatar
AR164TB
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 739
Pridružen: Sr Nov 17, 2004 12:48 pm
Član Alfa Kluba: 1
Kraj: Rakovnik

Glede na napisano na forumu predvidevam da imaš še vedno "mojo" 166-ko?
ALFETTA 1.6
GIULIETTA 1,6
164 V6 TB SUPER
166 3.0 SUPER
AR Brera 3.2 JTS Q4
Giulietta 1750 TBI TCT QV
Stelvio 2.0 Turbo 280 AT8 Q4 Super
pero666
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1445
Pridružen: Pe Dec 12, 2008 6:09 pm
Vozilo: 166 3.0 V6 & 159 TI

Seveda :) Zena ne pusti prodat 😂
pero666
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1445
Pridružen: Pe Dec 12, 2008 6:09 pm
Vozilo: 166 3.0 V6 & 159 TI

TI gre na avtonet, ce je kdo interesent:
https://www.avto.net/Ads/details.asp?id ... Sportwagon

Moram pa povedat da mi bo za avtom zelo zal. Ni bilo v nacrtu da menjam, in se zdej kolebam, katero bi prodal. V sluzbi so prodajali Sharana (ja, zdej vozim to gajbo) in ker otroka tekmujeta v XC ter se prevazamo s kolesi in vso kramo je bila menjava ob ugodni ceni za znano vozilo nekako logicna.
Bile so ideje od kombijev, multivanov, californije... ampak co cene bolane in ni mi za daily met kombi, smo premalo avanturisti za 10 dirk na leto. Tako da je ideja, da se s Sharanom parkiramo poleg kolegov, ki majo kamperje in californije :mrgreen:

lp, P
pero666
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1445
Pridružen: Pe Dec 12, 2008 6:09 pm
Vozilo: 166 3.0 V6 & 159 TI

res sem malo na forumu :) Ze nekaj mesecev nazaj se je 159 prodala. Soliden avto za soliden denar po mojem mnenju,, prodana z najboljsimi nameni. Upam, da bo novemu lastniku dolgo sluzila ce jo bo vsaj za silo vzdrzeval.
pero666
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1445
Pridružen: Pe Dec 12, 2008 6:09 pm
Vozilo: 166 3.0 V6 & 159 TI

Spet sem bom mal pogovarjal s sabo, da obelezim, kaj se je dogajalo. 166 jsem imel sum na dihtungo na glavi ze nekaj casa. Dodatno se je nabralo se nekaj stvari, ki so bile motece, tak da sem ze resno razmisljal o tem, da se razideva. Hkrati pa se mi je zdelo skoda senkat avto, ker prodat ga z "lazjo" okvaro motorja ni lih smotrno.
Pa sem mehanika preprical, da bi jo resil. Zmenjena sva bila, da zadevo odpre, ce se pokazejo kaksni vecji problemi na motorju pa se kasneje odlociva. Glave so sle dol, dihtunge so pricakovano bile slabe, predvsem na sprednji glavi. Motor pa kljub temu da je predelan na plin ze 150k na 115 bencinske podlage kot da bi bil nov.
Nobenega gareza, nobene obrabe ne na odmicnih, na cilindrih kot bi bili pred kratkim honani, na ventilih nobenega znaka "predelave na plin". In tako so se glave zbrusile, ventili poslajfali. Spotoma se je pomenjalo se oringe da bo hladilna dihtala, nov hladilnik da bo temperatura tam kot mora bit In seveda vse tiste malenkosti pa rokice pa stangice, ki se naberejo na 22 let starem avtu. Uspel sem najt tudi drug rezervoar, (hvala Witboy) saj mi je pocil tako na oddusku kot na ohisju pumpe in je smrdelo ko sem sel tankat pa se luzica na tleh skozi oddusek. Pobralo neke puse za vzvode menjalnika in se je saltal ko traktor, crknila xenonka, leva roka pa se kej. Vse v cakalni dobi na mehanikov cas ko se vprasas, ali ima smisel.
No, avto sem zdej dobil nazaj. Za ceno enega kliota (ne vem se kolk starega ker se ni vsega zracunal da narediva obracun) je postala spet vozna in pripravljena na odpravo ostalih malenkosti, samo ne vem, kdaj bo cas dopuscal da se urediijo.
Pri takih kantah ni nikoli dolgcas in je treba uzivat v voznji ko dela in pozabit, da vedno kej ne dela. In meni je res uzitek voznja s tem avtom.
Puscam si seznam kaj naredit v prihodnosti:
-iscem originalno nepoceno cev za zrak. Silikonski ravni svetleci ponaredki odpadejo, zdej je pac poflikana
-zadnja sipa al pa kar obe bo treba zamenjat zobnike za pomik stekel, ker vcasih sipa mal zleze dol za par milimetrov...
-klima: nov kompresor pa se vedno nekje pusca ampak to zgleda nikol ne bomo zrihtali, enkrat na leto treba filat
-na spoju prag/zadnji blatnik se je pojavila povrsinska rja, kar bo treba sanirat. To je pa zarnkrat tudi edina rja ki se kaze na avtu, pa smo vse okoli brskali po podvozju...
-soferska vrata imajo vdrtino od parkinga, bo treba enega majstra prosit ki toco popravlja da ven potegne
pa sigurno se en kup stvari ki bodo prisle spotoma.
Uporabniški avatar
AR164TB
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 739
Pridružen: Sr Nov 17, 2004 12:48 pm
Član Alfa Kluba: 1
Kraj: Rakovnik

Čestitke za vztrajanje.
ALFETTA 1.6
GIULIETTA 1,6
164 V6 TB SUPER
166 3.0 SUPER
AR Brera 3.2 JTS Q4
Giulietta 1750 TBI TCT QV
Stelvio 2.0 Turbo 280 AT8 Q4 Super
Uporabniški avatar
grega983
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1013
Pridružen: Sr Sep 18, 2013 12:18 pm
Vozilo: Lancia Delta 1.6 turbo
Alfa Romeo 33 1.7 16v Permanent 4
Lancia Thema 2.0 16v turbo LS

Volvo XC90
Kraj: Fram

To pa je vztrajnost :D
Vsi kosi, odpadli z mojih krip, so bili s ponosom izdelani v Italiji :)
Odgovori
  • Informacija